Anda di halaman 1dari 3

RANCANGAN PENGAJARAN AKTIVITI (RPA)

Kelas : 4 KJ Tarikh : 22.8.2022


Hari : Selasa Masa : 9.00 pg – 9.30 pg
(30 Minit)
Umur : 4 Tahun Bil. Kanak- : 9 orang
kanak
Tema : Go Green Sub Tema : Huruf vokal

Tunjang (KSPK) / Tunjang Komunikasi – Bahasa Melayu


Bidang
Pembelajaran
(KPN):

Standard
Pembelajaran
(KSPK):
BM 3.2 Mengenal huruf vokal
Pengetahuan Sedia
ada:
Hasil Pembelajaran : Kanak-kanak mengenali huruf-huruf vokal
Pada akhir aktiviti kanak-kanak dapat ;
1. Menyebut dan membunyikan huruf-
huruf vokal
2.

Senarai BBM/ Alat: Kad Imbasan (Kad Huruf a,e,i,o,u), Lembaran


Kerja, Video Youtube Didi and Friend.

Strategi PdP Aktiviti Pdp Catatan

Set Induksi 1. Guru meminta kanak-kanak


(5 Minit) melakukan senaman mulut. Iaitu
dengan mengikut guru
membunyikan huruf vokal.

2. Aktiviti ini dilaksanakan secara


berulang.

Langkah 1 1. Guru menunjukkan kad huruf vokal.


(10 Minit) Kemudian guru memperkenalkan
huruf tersebut kepada kanak-kanak.

2. Guru meminta kanak-kanak


menyebut huruf vokal.

Langkah 2 1. Guru membunyikan huruf vokal.


(10 Minit)
2. Kanak-kanak membunyikan huruf
vokal secara individu dan juga
secara berkumpulan.

Langkah 3 1. Guru meminta kanak-kanak


(10 Minit) memadankan huruf dengan gambar
yang sesuai.
2. Guru memanggil 5 orang kanak-kanak
untuk melakukan aktiviti tersebut.

Penutup 1. Guru menyanyikan lagu bunyi huruf


(5 Minit) vokal.

2. Kanak-kanak menyanyikan lagu


tersebut dengan bimbingan guru.

Refleksi :

Kekuatan :

Kelemahan :

Penambahbaikan :
Pentaksiran
Bil Nama HP 1 HP 2 HP 3
T1 T2 T3 T1 T2 T3 T1 T2 T3
1. AISYA AURERIA √ √ √
2. DEENA FAQEHAH √ √ √
3. HANAN NURQISYA √ √ √
4. HANI DAHLIA √ √ √
5. MUHAMMAD HARRAZ √ √ √
6. MUHAMMAD HAZIQ √ √ √
7. NUR AYRA MIQAILA √ √ √
8. NUR FAIHA ASYIQOL √ √ √
9. RAFFI GALISHA √ √ √

Indikator
T1: Kanak-kanak belum menguasai hasil pembelajaran.

T2: Kanak-kanak sedang menguasai hasil pembelajaran.

T3: Kanak-kanak telah menguasai hasil pembelajaran.
