RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PENDIDIKAN SENI VISUAL TAHUN
TARIKH 12132023 | MASA
Lele ‘TARR Ahad KELAS
TEMA, ‘Senja Nan Indah
TAJUK ‘Senja Nan Indah
STANDARD KANDUNGAN 1.1 Bahasa Seni Visual
2.4 Kemahiran Seni Visual
STANDARD PEMBELAJARAN | 1-1 1()) Mengenal pasti dan membanding baza bahasa seni visual yang ada pada karya dalam
Bidang Menggambar iaitu catan
2110)
melalui penerokaan media dan teknik basah atas basan
melalui penerokaan proses pengkaryaen
lengaplikasikan bahasa seni visual pada karya catan dalam Bidang Menggambar
2.1.1(i) Mongaplikasikan bahasa seni visual pada karya catan dalam Bidang Menggambar
KEMAHIRAN TMK 111 Menghasil dan menyunting imej, audio atau video.
‘ASPIRASI MURID Kemahiran Berfikr
OBJEKTIF KKRITERIA KEJAYAAN.
Pada akhir pengajaran dan pembelgjaran , murid dapat Murid dapat
1. Mengenal pasti dan membanding beza empat bahasa 1. Murid dapat mengenal pasti dan membanding beza_
seni visual yang ada pada karya dalam Bidang datipada empat bahasa seni visual yang ada pada kerya
Menggambar catan dalam Bidang Menggambar catan
2. Mengaplikasikan bahasa seni visual pada karya catan 2. Mengaplikasikan behasa seni visual pads karya caten
dalam Bidang Menggambar melalui penerokaan: dalam Bidang Menggambar melalui penerokaan:
() tiga media dan teknik basah atas basah.
i) (i) satu proses pengkaryaan ()_daripada tiga media dan teknik basah atas basah.
_daripada setu proses pengkaryaen.
AKTIVITI PERMULAAN | SET INDUKSI)
CCATATAN /IMPAK
7. Murid diingatkan Kembali tenteng oelajaran yang lalu
2. Murid dan guru bersoal jawab untuk mengujitahap pengetahuen sedia ada murid
3. Murid mendengar penerangan guru tentang teknik catan
AKTIVIT UTAMA (AKTIVITI)
1. Murid mendengar penerangan tentang pengenalan seri visual dan persembahan pada minggu ke
20.
2. Murid melihat cara-cara membuat teknik catan.
3. Murid melihat contoh karya, lukisan dan gambar yang menunjukken bahasa seni visual. Examples
{Contoh)
rmurid diperkenalkan dan citerangkan bahasa seni visual seperti warna, ruang, kesatuan, harmoni
kepada murid
Murid bersoal jawab dengan guru dan melakuken aktivii KBAT. ( KBAT)
Murid membanding beza warna dan ruang yang dihasilkan pada karya Same Different
Murid dibimbing untuk menercka pelbagai jenis berus dengan kuantit air yang berbeza-beza dalam
penghasilan catan teknik basah atas basah seperti di muka surat enam.
68. Murid diberi penerengan bahasa seni visual menggunakan peta pemikiran secara berkumpulan
9. Murid menterjemahkan bahas seni melalui lakaran secara berkumoulan
‘AKTIVIT PENUTUP [ PENUTUP )
7. Murid merumuskan isi pelajaran tentang teknik catan dengen bmbingan guru
Guru merangsang
kembaii pelajaran dahulu
dan merangsang
pengetahuan sedia ada
muti.
Guru Menggunakan
strategi pembelajeran
kolaboratif dan koperatit
dengan menerapkan
PAK21 dan elemen
sekolahku sejahtera
supaya ada interaksi
antara mutid dan
memotivasikan murid
Menilai kefahaman
murid tentang
pembelajaran hati ini
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman 006-007 BUKUAKTIVI Tialaman
ELEMEN SEKOLAHKU ‘Selamat, Seronok ,Sehat PAK 21 ‘Same Different
SEJAHTERA.
STRATEG! PoP Konstruktivisme -Mengappias’ | PAK-21 Examples (Conioh)
dan membina
KAT Memahari PETA PEMIKIRAN, =
EMK : NILAT Kasih Sayang KB Menghubungkaitkan
EMK : ILMU & Kreativii dan inovasi PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENDEKATAN BERTEMA
PEMCAAN PI TPZ TPS Pa TPS TPS
TINDAKAN SUSULAN MURID | Pengukuhan Murid diberikan lembaran keja untuk pengukuhan:
REFLEKSI T__]__ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diber latihan pengayaan /
pengukuhan
___/__ orang murid tidak menguasai objeltif pembelajaran dan diberilatihan pemulihan
(D Aktivii pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana: