Anda di halaman 1dari 18

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

PENDIDIKAN MORAL TAHUN 3

Tarikh 6.11.2023 (Isnin)


Masa 7.45-8.45 am
Kelas 3 Azalea
Nilai Utama KASIH SAYANG
Tajuk SAYA MENYANYANGI SEKOLAH
Standard Kandungan 7.1
Standard Pembelajaran 7.1.1 , 7.1.2
Objektif Pembelajaran Pada akhir pembelajaran dan pengajaran murid dapat;
a) Menyatakan cara menyayangi sekolah

Aktiviti Konsep
1. Murid membaca dan memahami cerita.
2. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk pelajaran.
3. Minta murid menyanyikan lagu dalam teks .
4. Kaitkan kepentingan mengetahui lagu sekolah dengan sikap
menyayangi sekolah
5. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi
pelajaran.
6. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.

EMK Kreativiti dan inovatif


BBM Buku teks, buku kerja, buku latihan
Penilaian Soalan ( Lisan atau Bertulis )
Refleksi Pada akhir pengajaran;

______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid yang
tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan datang.

PdP ditunda
kerana………………………………………………………………………………………..
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PENDIDIKAN MORAL TAHUN 3

Tarikh 8.11.2023 (Rabu)


Masa 10.15-11.15 am
Kelas 3 Azalea
Nilai Utama KASIH SAYANG
Tajuk SAYA MENYANYANGI SEKOLAH
Standard Kandungan 7.1
Standard Pembelajaran 7.1.1 , 7.1.2
Objektif Pembelajaran Pada akhir pembelajaran dan pengajaran murid dapat;
a) Menyenaraikan kepentingan menyayangi sekolah.

Aktiviti Aktiviti Pengukuhan


1. Murid membaca dan memahami cerita.
2. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk pelajaran.
3. Minta menjalankan aktiviti terkawal dengan bimbingan guru
4. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi
pelajaran.
5. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.

EMK Kreativiti dan inovatif


BBM Buku teks, buku kerja, buku latihan
Penilaian Soalan ( Lisan atau Bertulis )
Refleksi Pada akhir pengajaran;

______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid yang
tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan datang.

PdP ditunda
kerana………………………………………………………………………………………..
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PENDIDIKAN MORAL TAHUN 3

Tarikh 9.11.2023 (Khamis)


Masa 7.45-8.45 am
Kelas 3 Azalea
Nilai Utama KASIH SAYANG
Tajuk SAYA MENYANYANGI SEKOLAH
Standard Kandungan 7.1
Standard Pembelajaran 7.1.1 , 7.1.3 , 7.1.4
Objektif Pembelajaran Pada akhir pembelajaran dan pengajaran murid dapat;
a) Menyatakan cara menyayangi sekolah.
b) Menceritakan perasaan apabila menyayangi sekolah.
c) Menunjukkan sikap sayang terhadap sekolah

Aktiviti Aktiviti Pengayaan


1. Murid membaca dan memahami cerita.
2. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk pelajaran.
3. Murid membuat latihan di dalam buku tulis
4. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi
pelajaran.
5. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.

EMK Kreativiti dan inovatif


BBM Buku teks, buku kerja, buku latihan
Penilaian Soalan ( Lisan atau Bertulis )
Refleksi Pada akhir pengajaran;

______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid yang
tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan datang.

PdP ditunda kerana ………………………………………………………………….


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PENDIDIKAN MORAL TAHUN 1

Tarikh 7.11.2023 (Selasa)


Masa 10.15-11.15 am
Kelas 1 Azalea
Nilai Utama HEMAH TINGGI
Tajuk SAYA SENTIASA BERSOPAN
Standard Kandungan 5.1
Standard Pembelajaran 5.1.1 , 5.1.2
Objektif Pembelajaran Pada akhir pembelajaran dan pengajaran murid dapat;
a) Mengenal pasti tutur kata dan tingkah laku yang bersopan

Aktiviti Konsep
7. Murid membaca dan memahami cerita.
8. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk pelajaran.
9. Adakan simulasi berdasarkan situasi berkomunikasi dan
tingkah laku yang bersopan
10. Murid mendengar guru membuat tentang isi pelajaran.
11. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.

EMK Kreativiti dan inovatif


BBM Buku teks, buku kerja, buku latihan
Penilaian Soalan ( Lisan atau Bertulis )
Refleksi Pada akhir pengajaran;

______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid
yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi
akan datang.

PdP ditunda
kerana………………………………………………………………………………………..
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PENDIDIKAN MORAL TAHUN 1

Tarikh 8.11.2023 (Rabu)


Masa 7.45-8.45 am
Kelas 1 Azalea
Nilai Utama HEMAH TINGGI
Tajuk SAYA SENTIASA BERSOPAN
Standard Kandungan 5.1
Standard Pembelajaran 5.1.1 , 5.1.4
Objektif Pembelajaran Pada akhir pembelajaran dan pengajaran murid dapat;
a) Menunjukkan cara berkomunikasi dengan beradab sopan
dalam tutur kata dan tingkah laku

Aktiviti Aktiviti Pengukuhan


Murid membaca dan memahami cerita.
1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk pelajaran.
2. Bimbing murid menulis dan menyebut ucapan dengan cara
yang betul
3. Murid mendengar guru membuat tentang isi pelajaran.
4. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.

EMK Kreativiti dan inovatif


BBM Buku teks, buku kerja, buku latihan
Penilaian Soalan ( Lisan atau Bertulis )
Refleksi Pada akhir pengajaran;

______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid
yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi
akan datang.

PdP ditunda
kerana………………………………………………………………………………………..
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PENDIDIKAN MORAL TAHUN 1

Tarikh 9.11.2023 (Khamis)


Masa 10.15-11.15 am
Kelas 1 Azalea
Nilai Utama HEMAH TINGGI
Tajuk SAYA SENTIASA BERSOPAN
Standard Kandungan 5.1
Standard Pembelajaran 5.1.2 , 5.1.3
Objektif Pembelajaran Pada akhir pembelajaran dan pengajaran murid dapat;
a) Mengamalkan tutur kata dan tingkahlaku yang bersopan

Aktiviti Aktiviti Pemulihan


1. Murid membaca dan memahami cerita.
2. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk pelajaran.
3. Bimbing murid menggunakan tutur kata yang bersopan dalam
perbualan telefon
4. Murid mendengar guru membuat tentang isi pelajaran.
5. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.

EMK Kreativiti dan inovatif


BBM Buku teks, buku kerja, buku latihan
Penilaian Soalan ( Lisan atau Bertulis )
Refleksi Pada akhir pengajaran;

______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid
yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi
akan datang.

PdP ditunda kerana ……………………………………………………..


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PENDIDIKAN MORAL TAHUN 6

Tarikh 14.11.2023 (Selasa)


Masa 8.15-9.15 pm
Kelas 6 Azalea
Nilai Utama HORMAT
Tajuk HORMATI NEGARA, RAKYAT SEJAHTERA
Standard Kandungan 6.1
Standard Pembelajaran 6.1.2, 6.1.3, 6.1.4
Objektif Pembelajaran Pada akhir pembelajaran dan pengajaran murid dapat;
1. Memerihalkan perasaan apabila menghormati negara

Aktiviti Aktiviti Pengayaan:


1. Murid membaca dan memahami cerita.
2. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk pelajaran.
3. Guru membantu murid dalam aktiviti Asas Minda.
4. Murid menghasilkan akujanji menghormati negara.
5. Murid membuat refleksi tentang perasaan mereka selepas
melafazkan akujanji.
6. Murid mendengar guru membuat pengukuhan tentang isi
pelajaran.
7. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.
EMK TMK, EMK
BBM Buku teks, buku kerja, buku latihan
Penilaian
Refleksi Pada akhir pengajaran;

______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid yang
tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan datang.

PdP ditunda
kerana………………………………………………………………………………………..
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PENDIDIKAN MORAL TAHUN 6

Tarikh 6.11.2023 (Isnin)


Masa 11.45-12.15 am
Kelas 6 Azalea
Nilai Utama HORMAT
Tajuk HORMATI NEGARA, RAKYAT SEJAHTERA
Standard Kandungan 6.1
Standard Pembelajaran 6.1.1, 6.1.2, 6.1.4
Objektif Pembelajaran Pada akhir pembelajaran dan pengajaran murid dapat;
1. Menjelaskan cara-cara menghormati negara

Aktiviti Aktiviti Pemulihan:


1. Murid membaca dan memahami teks.
2. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk pelajaran.
3. Guru membantu murid dalam aktiviti Asas Minda.
4. Murid mencari dan mengumpulkan gambar tentang barangan
buatan Malaysia yang menggunakan simbol bunga raya.
5. Murid mendengar guru membuat pengukuhan tentang isi
pelajaran.
6. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.
EMK TMK, EMK
BBM Buku teks, buku kerja, buku latihan
Penilaian
Refleksi Pada akhir pengajaran;

______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid yang
tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan datang.

PdP ditunda
kerana………………………………………………………………………………………..
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PENDIDIKAN MORAL TAHUN 6

Tarikh 6.11.2023 (Selasa)


Masa 8.15-9.15 am
Kelas 6 Azalea
Nilai Utama HORMAT
Tajuk HORMATI NEGARA, RAKYAT SEJAHTERA
Standard Kandungan 6.1
Standard Pembelajaran 6.1.2, 6.1.3
Objektif Pembelajaran Pada akhir pembelajaran dan pengajaran murid dapat;
1. Menghuraikan kepentingan menghormati negara

Aktiviti Aktiviti Penilaian:


1. Guru menyoal murid tentang pembelajaran yang lalu.
2. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk pelajaran.
3. Guru membantu murid menjalankan aktiviti penilaian.
4. Guru bersama-sama murid merumuskan kepentingan
menghormati negara.
5. Murid mendengar guru membuat pengukuhan tentang isi
pelajaran.
6. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. (Penilaian
Formatif)
EMK TMK
BBM Buku teks, buku kerja, buku latihan
Penilaian
Refleksi Pada akhir pengajaran;

______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid yang
tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan datang.

PdP ditunda
kerana………………………………………………………………………………………..
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PENDIDIKAN MORAL TAHUN 6

Tarikh 9.11.2023 (Khamis)


Masa 8.45-9.15 am
Kelas 6 Azalea
Nilai Utama HORMAT
Tajuk HORMATI NEGARA, RAKYAT SEJAHTERA
Standard Kandungan 6.1
Standard Pembelajaran 6.1.2, 6.1.3
Objektif Pembelajaran Pada akhir pembelajaran dan pengajaran murid dapat;
1. Memerihalkan perasaan apabila menghormati negara

Aktiviti Aktiviti Penilaian:


1. Guru menyoal murid tentang pembelajaran yang lalu.
2. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk pelajaran.
3. Guru membantu murid menjalankan aktiviti penilaian.
4. Guru bersama-sama murid merumuskan kepentingan
menghormati negara.
5. Murid mendengar guru membuat pengukuhan tentang isi
pelajaran.
6. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. (Penilaian
Sumatif)
EMK TMK
BBM Buku teks, buku kerja, buku latihan
Penilaian
Refleksi Pada akhir pengajaran;

______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid yang
tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan datang.

PdP ditunda kerana …………………………………………………………


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PENDIDIKAN SENI VISUAL
TAHUN 4

Tarikh 9.11.2023 (Khamis)


Masa 12.15-1.15 pm
Kelas 4 Anggerik
Bidang Menggambar
Tema Kemerdekaan
Tajuk Jalur Gemilang (sambungan)
Aktiviti Poster

Standard 1.1 Persepsi Estetik 1.2 Aplikasi Seni 1.3 Ekspresi Kreatif 1.4 Apresiasi Seni
Pembelajaran 1.1.1 Unsur Seni 1.2.1 Media 1.3.1 1.4.1
1.1.1.1, 1.1.1.2, 1.2.1.1, 1.2.1.2 1.3.2 1.4.2
1.1.1.3 1.3.3 1.4.3
1.2.2 Teknik dan
1.1.2 Prinsip Proses
Rekaan 1.2.2.1 montaj atau
1.1.2.1, 1.1.2.2, kolaj atau lukisan atau
catan gabungan mana-
1.1.2.3 mana teknik

Objektif Pada akhir pembelajaran, murid dapat;


Pembelajaran 1. mengenal, memahami dan menyatakan bahasa seni visual yang ada pada poster.
2. mengaplikasikan pengetahuan bahasa seni visual, media, serta proses dan teknik
dalam penghasilan poster
Aktiviti PdP Persepsi Estetik
1. Guru menunjukkan contoh-contoh poster.
2. Guru menyatakan definisi poster.
3. Guru meminta murid mengenal pasti dan menyatakan bahasa seni visual yang ada
pada poster.
Aplikasi Seni
1. Guru menyatakan media yang digunakan.
2. Guru menunjuk cara memilih dan menyusun atur muka taip (huruf).
3. Guru meminta murid meneroka media untuk menghasilkan poster.
Ekspresi Kreatif
1. Murid menggunting dan menyusun atur muka taip secara kreatif.
2. Murid menghasilkan poster mengikut kreativiti masing - masing.
Apresiasi Seni
1. Murid mempamerkan karya yang dihasilkan.
2. Murid menceritakan pengalaman sendiri dalam proses penghasilan poster.
3. Murid menghargai dan menceritakan karya sendiri dan rakan secara lisan.
EMK Keusahawan, Kreativiti dan Inovasi
Refleksi Pada akhir pengajaran;

______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid yang tidak
mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pembentangan akan datang.
……………………………………………………………………….
Minggu : Hari : Isnin Tarikh : 6.11.2023

TAHUN/MASA/MATA PELAJARAN STANDARD PEMBELAJARAN REFLEKSI/CATATAN

4.3 Ekspresi 4.4 Apresiasi


Pendidikan Seni Visual Kreatif Seni EMK
Kreativiti dan inovasi,
Tahun: 5 Anggerik 4.3.1 4.4.1 Keusahawanan
4.3.2 4.4.2 (EK1 - EK5) ,
Minggu : 4.3.3 4.4.3 TMK dan Nilai Murni

Hari : Bahan Bantu Belajar


1. Contoh tekat
Objektif Pembelajaran : 2. Media :
Masa:
gunting,jarum,ram
Pada akhir pembelajaran murid dapat : dan alatan lain yang
Bidang: Mengenal Kraf Tradisional
1. Murid menghasilkan tekat dengan mengaplikasikan bahasa seni sesuai, mounting
(Tekat-motif flora ) board, kain baldu
visual,media,proses dan teknik dengan betul.
2. Membuat apresiasi terhadap karya sendiri dan rakan atau kain yang sesuai,
Tema : Kemerdekaan berpandukan bahasa seni visual. benang, bahan lain
yang sesuai.
Tajuk : Jalur Gemilang
Refleksi
Aktiviti PdP seramai ../... orang
1. Guru meminta murid memaparkan contoh karya menggunakan murid dapat mencapai
komputer gurudan bersoaljawab mengenai bahasa seni yang objektif yang
ada pada karya.(EK1 telah ditetapkan.
2. Guru mengimbas kembali cara menghasilkan tekat. (EK1, EK 2)
3. Murid menghasilkan tekat dengan mengaplikasikan bahasa seni
.....orang murid yang tidak
visual , media dan teknik dengan betul.(EK3,EK4)
4. Murid membuat apresiasi terhadap karya sendiri dan rakan mencapai objektif akan
berpandukan bahasa seni visual.(EK 5) diberi bimbingan khas
dalam sesi pembelajaran
yang akan datang.
Penilaian PdP
Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat tekat berdasarkan
empatstandard kandungan.
Minggu : Hari : Selasa Tarikh : 7.11.2023

TAHUN/MASA/MATA PELAJARAN STANDARD PEMBELAJARAN REFLEKSI/CATATAN

4.3 Ekspresi 4.4 Apresiasi

Pendidikan Seni Visual Kreatif Seni EMK

Kreativiti dan inovasi,


Keusahawanan
Tahun: 5 Alamanda 4.3.1 4.4.1
(EK1 - EK5) ,
4.3.2 4.4.2
TMK dan Nilai Murni
Minggu : 4.3.3 4.4.3

Bahan Bantu Belajar


Hari : Objektif Pembelajaran :
3. Contoh tekat
4. Media :
gunting,jarum,ram
Masa: Pada akhir pembelajaran murid dapat : dan alatan lain yang
sesuai, mounting
board, kain baldu
3. Murid menghasilkan tekat dengan mengaplikasikan bahasa seni
atau kain yang sesuai,
visual,media,proses dan teknik dengan betul.
benang, bahan lain
Bidang: Mengenal Kraf Tradisional 4. Membuat apresiasi terhadap karya sendiri dan rakan
yang sesuai.
berpandukan bahasa seni visual.
(Tekat-motif flora )
Refleksi

seramai ../... orang


Tema : Kemerdekaan Aktiviti PdP
murid dapat mencapai
5. Guru meminta murid memaparkan contoh karya menggunakan
komputer gurudan bersoaljawab mengenai bahasa seni yang
objektif yang
Tajuk : Jalur Gemilang ada pada karya.(EK1
6. Guru mengimbas kembali cara menghasilkan tekat. (EK1, EK 2)
7. Murid menghasilkan tekat dengan mengaplikasikan bahasa seni telah ditetapkan.
visual , media dan teknik dengan betul.(EK3,EK4)
8. Murid membuat apresiasi terhadap karya sendiri dan rakan
berpandukan bahasa seni visual.(EK 5)
.....orang murid yang tidak
mencapai objektif akan
Penilaian PdP diberi bimbingan khas
dalam sesi pembelajaran
Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat tekat berdasarkan yang akan datang.
empatstandard kandungan.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PENDIDIKAN MORAL TAHUN 4

Tarikh 6.11.2023 (Isnin)


Masa 9.15-10.15am
Kelas 4 Azalea
Nilai Utama 8.0
Tajuk
Tindakan Yang Adil Terhadap Jiran
Standard Kandungan 8.1
Standard Pembelajaran 8.1.2, 8.1.3
Objektif Pembelajaran Pada akhir pembelajaran dan pengajaran murid dapat;
1. Menjelaskan cara-cara menghormati negara

Aktiviti Aktiviti Pemulihan:


1. Murid membaca dan memahami teks.
2. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk pelajaran.
3. Murid mendengar guru membuat pengukuhan tentang isi
pelajaran.
4. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.

EMK Kreativiti dan inovatif


BBM Buku teks, buku kerja, buku latihan
Penilaian Soalan ( Lisan atau Bertulis )
Refleksi Pada akhir pengajaran;

______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid
yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi
akan datang.

PdP ditunda
kerana………………………………………………………………………………………..
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PENDIDIKAN MORAL TAHUN 4

Tarikh 8.11.2023 (Rabu)


Masa 9.15-10.15am
Kelas 4 Azalea
Nilai Utama 8.0
Tajuk Tindakan Yang Adil Terhadap Jiran
Standard Kandungan 8.1
Standard Pembelajaran 8.1.2, 8.1.3
Objektif Pembelajaran Pada akhir pembelajaran dan pengajaran murid dapat;
Memberikan contoh tindakan yang adil terhadap jiran.

Aktiviti Konsep

1. Murid membaca dan memahami teks.


2. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk pelajaran.
3. Murid mendengar guru membuat pengukuhan tentang isi
pelajaran.
4. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.

EMK Kreativiti dan inovatif


BBM Buku teks, buku kerja, buku latihan
Penilaian Soalan ( Lisan atau Bertulis )
Refleksi Pada akhir pengajaran;

______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid
yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi
akan datang.

PdP ditunda
kerana………………………………………………………………………………………..
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PENDIDIKAN MORAL TAHUN 4

Tarikh 9.11.2023 (Khamis)


Masa 9.45-10.15am
Kelas 4 Azalea
Nilai Utama 8.0
Tajuk Tindakan Yang Adil Terhadap Jiran
Standard Kandungan 8.1
Standard Pembelajaran 8.1.2, 8.1.3
Objektif Pembelajaran Pada akhir pembelajaran dan pengajaran murid dapat;
Memberikan contoh tindakan yang adil terhadap jiran.

Aktiviti Konsep
1. Murid membaca dan memahami teks.
2. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk pelajaran.
3. Murid mendengar guru membuat pengukuhan tentang isi
pelajaran.
4. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.

EMK Kreativiti dan inovatif


BBM Buku teks, buku kerja, buku latihan
Penilaian Soalan ( Lisan atau Bertulis )
Refleksi Pada akhir pengajaran;

______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid
yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi
akan datang.

PdP ditunda
kerana………………………………………………………………………………………..
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PENDIDIKAN MORAL TAHUN 1

Tarikh 14.11.2023 (Selasa)


Masa 10.15-11.15 am
Kelas 1 Azalea
Nilai Utama HEMAH TINGGI
Tajuk SAYA SENTIASA BERSOPAN
Standard Kandungan 5.1
Standard Pembelajaran 5.1.2 , 5.1.3, 5.1.4
Objektif Pembelajaran Pada akhir pembelajaran dan pengajaran murid dapat;
b) Mengamalkan tutur kata dan tingkahlaku yang bersopan

Aktiviti Aktiviti Pemulihan


6. Murid membaca dan memahami cerita.
7. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk pelajaran.
8. Bimbing murid menggunakan tutur kata yang bersopan dalam
perbualan telefon
9. Murid mendengar guru membuat tentang isi pelajaran.
10. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.

EMK Kreativiti dan inovatif


BBM Buku teks, buku kerja, buku latihan
Penilaian Soalan ( Lisan atau Bertulis )
Refleksi Pada akhir pengajaran;

______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid
yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi
akan datang.

PdP ditunda kerana ……………………………………………………..


Minggu : Hari : Selasa Tarikh : 14.11.2023

TAHUN/MASA/MATA PELAJARAN STANDARD PEMBELAJARAN REFLEKSI/CATATAN

4.3 Ekspresi 4.4 Apresiasi

Pendidikan Seni Visual Kreatif Seni EMK

Kreativiti dan inovasi,


Keusahawanan
Tahun: 5 Alamanda 4.3.1 4.4.1
(EK1 - EK5) ,
4.3.2 4.4.2
TMK dan Nilai Murni
Minggu : 4.3.3 4.4.3

Bahan Bantu Belajar


Hari : Objektif Pembelajaran :
5. Contoh tekat
6. Media :
gunting,jarum,ram
Masa: Pada akhir pembelajaran murid dapat : dan alatan lain yang
sesuai, mounting
board, kain baldu
5. Murid menghasilkan tekat dengan mengaplikasikan bahasa seni
atau kain yang sesuai,
visual,media,proses dan teknik dengan betul.
benang, bahan lain
Bidang: Mengenal Kraf Tradisional 6. Membuat apresiasi terhadap karya sendiri dan rakan
yang sesuai.
berpandukan bahasa seni visual.
(Tekat-motif flora )
Refleksi

seramai ../... orang


Tema : Kemerdekaan Aktiviti PdP
murid dapat mencapai
9. Guru meminta murid memaparkan contoh karya menggunakan
komputer gurudan bersoaljawab mengenai bahasa seni yang
objektif yang
Tajuk : Jalur Gemilang ada pada karya.(EK1
10. Guru mengimbas kembali cara menghasilkan tekat. (EK1, EK 2)
11. Murid menghasilkan tekat dengan mengaplikasikan bahasa seni telah ditetapkan.
visual , media dan teknik dengan betul.(EK3,EK4)
12. Murid membuat apresiasi terhadap karya sendiri dan rakan
berpandukan bahasa seni visual.(EK 5)
.....orang murid yang tidak
mencapai objektif akan
Penilaian PdP diberi bimbingan khas
dalam sesi pembelajaran
Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat tekat berdasarkan yang akan datang.
empatstandard kandungan.
