Anda di halaman 1dari 2

RANCANGAN MENGAJAR HARIAN

MINGGU : KELAS : 6 Oktober 2020 MASA :


SAIDINA ALI
24 KSSR 2 18 Safar 1441 9.50-10.20
MATA STANDARD KANDUNGAN :
HARI : 5.1 Wang Malaysia
PELAJARAN :
STANDARD PEMBELAJARAN :
MATEMATIK 5.1.1Mengecam wang kertas RM1, RM5, RM10
OBJEKTIF : Pada akhir pengajaran, murid dapat :
BIDANG / TAJUK 1. Mengenal wang kertas Malaysia.
 ISNIN WANG 2. Menyatakan mengenai wang dan nilai wang kertas Malaysia.

PAK 21 : KOMUNIKASI KOLABORASI KREATIVITI PEMIKIRAN KRITIKAL

AKTIVITI PENGAJARAN DAN N  Baik Hati  Tolong-menolong



PEMBELAJARAN : I  Kerjasama 
Bertanggungjawab
Hemah Tinggi
i. Murid melihat contoh wang kertas yang ditunjukkan oleh guru.
L  Bertolak Ansur  Hormat-menghormati
 Keadilan 
ii. Murid diterangkan tajuk PdPc pada harini-wang kertas A  Keberanian 
Kasih Sayang
Kesabaran
RM1,RM5,RM10. I  Kejujuran  Ketekunan
iii. Murid membezakan ketiga tiga nilai mata wang tersebut  Bersyukur
iv. Lembaran kerja  Kreatif dan Inovasi
 Pendidikan Alam Sekitar
E  Bahasa
(/) Refleksi: Nama Murid M  Patriotisme
 Sains dan Teknologi
K  Keusahawanan
AIMAN FAKRULLAH BIN MOHD
HAFIZ  Teknologi Maklumat dan Komunkasi

P  Peta Bulatan  Peta Titi


FARHAN BIN OMAR
E  Peta Buih
SYAIDATUL NUR HAFIFY BIN T  Peta Buih Berganda  Peta Pokok
ABDULLAH A  Peta Pelbagai Alir  Peta Dakap
 Buku Teks  Peta Alir
 Radio/TV
ZULILKHAN BIN ABD RAHMAN
B  Modul  Radas
 Powerpoint  Buku Cerita
B  Projektor  Gambar
B  Model  Carta
 Internet  Graf
P  Lembaran Kerja  Lisan
D  Hasil Kerja  Lakonan
O  Bahasa dan Komunikasi  Moto Kasar P  Pemerhatian  Tugasan
M  Kognitif  Moto Halus P  Kuiz  Amali
A
I
 Sosio Emosi  Tingkah laku
N
CATATAN :
PdP hari ini tidak dapat dijalankan kerana
TAHAP PEMIKIRAN : _________________________________
KBAR KBAT _____________________________
 Mesyuarat  Cuti AM
Mengingat Mengaplikasi
 Program Sekolah  Kursus
Memahami Menganalisis  Cuti Rehat Khas
 Cuti Sakit
Menilai  Guru Pengiring
 Aktiviti Luar
Mencipta
PdP akan dibawa ke hari __________
RANCANGAN MENGAJAR HARIAN
MINGGU : KELAS : 6 Oktober 2020 MASA :
SAIDINA UTHMAN
24 KSSR 3 18 Safar 1441 10.50-11.50
MATA STANDARD KANDUNGAN :
HARI : 2.2 Pergerakan motor halus dalam aktiviti harian
PELAJARAN :
STANDARD PEMBELAJARAN :
Kemahiran 2.2.1 Melakukan pergerakan:
Manipulatif • menguli
OBJEKTIF : Pada akhir pengajaran, murid dapat :
BIDANG / TAJUK
 SELASA 2. Motor Halus
1. Melakukan pergerakan menguli dengan bimbingan
2. Menghasilkan beberapa jenis menu makanan mengikut arahan guru-
donut, karipap, kuih lapis,mee goreng.

PAK 21 : KOMUNIKASI KOLABORASI KREATIVITI PEMIKIRAN KRITIKAL

AKTIVITI PENGAJARAN DAN N  Baik Hati  Tolong-menolong



PEMBELAJARAN : I  Kerjasama 
Bertanggungjawab
Hemah Tinggi
i. Murid diedarkan tanah liat
L  Bertolak Ansur  Hormat-menghormati
 Keadilan 
ii. Murid melihat video penghasilan beberapa replika makanan A  Keberanian 
Kasih Sayang
Kesabaran
menggunakan tanah liat. I  Kejujuran  Ketekunan
iii. Murid dibimbing untuk menghasilkan rekaan menggunakan tanah  Bersyukur
liat.  Kreatif dan Inovasi
 Pendidikan Alam Sekitar
iv. Murid mempamerkan hasil kerja masing-masing. E  Bahasa
M  Patriotisme
(/) Refleksi: Nama Murid  Sains dan Teknologi
K  Keusahawanan
SITI NUR HALIMAH BT MOHD  Teknologi Maklumat dan Komunkasi
AJAM
P  Peta Bulatan  Peta Titi
MUHAMMAD AIRUDIN E  Peta Buih
T  Peta Buih Berganda  Peta Pokok
MUHAMMAD AZEEM A  Peta Pelbagai Alir  Peta Dakap
MUHAMMAD NUR AMIN  Buku Teks  Peta Alir
 Radio/TV
MUHAMMAD AKID SALIH BIN B  Modul  Radas
MUHAMMAD AKMAL  Powerpoint  Buku Cerita
B  Projektor  Gambar
ADAM HUSNI B MOHD B  Model  Carta
ATMIZIE   Graf
Internet
P  Lembaran Kerja  Lisan
D  Hasil Kerja  Lakonan
O  Bahasa dan Komunikasi  Moto Kasar P  Pemerhatian  Tugasan
M  Kognitif  Moto Halus P  Kuiz  Amali
A
I
 Sosio Emosi  Tingkah laku
N
CATATAN :
PdP hari ini tidak dapat dijalankan kerana
TAHAP PEMIKIRAN : _________________________________
KBAR KBAT _____________________________
 Mesyuarat  Cuti AM
Mengingat Mengaplikasi
 Program Sekolah  Kursus
Memahami Menganalisis  Cuti Rehat Khas
 Cuti Sakit
Menilai  Guru Pengiring
 Aktiviti Luar
Mencipta
PdP akan dibawa ke hari __________
