Anda di halaman 1dari 6

MINGGU SEMBILAN BELAS

KENDERAAN
UDARA
TARIKH
SEMAKAN :

-----------------

DISEMAK OLEH :

………………..
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
TAHUN 2023

TARIKH 09 OGOS 2023 RABU TEMA : DUNIA TEKNOLOGI SUBTEMA :


KENDERAAN UDARA
MASA/ TUNJANG STANDARD PEMBELAJARAN / OBJEKTIF / KRITERIA KEJAYAAN / KESEPADUAN / BAHAN/ABM IMPAK & CATATAN
AKTIVITI

Morning Circle 1. The teacher started morning circle by singing the Good Morning song. Nilai : Kasih Sayang Kehadiran murid :
7:20 – 7.40 The teacher welcomes the pupis.
20 MINIT 2. The teacher introducs the name and ask pupils to introduce their name.
3. Teacher tke the total attendance of students.
4. The teacher ask about dates and days. /25
AP STANDARD PEMBELAJARAN KESEPADUAN TUNJANG:
7.40 – 8.10 AM KM 2.3.3 Mengenal simbol kemudahan awam dalam komuniti BM 1.5.2 Menyampaikan idea Impak:
30 MINIT secara kritis tentang sesuatu yang
OBJEKTif didengar, dilihat atau dialami TP3 :
Diiakhir pembelajatan murid dapat : TP2 :
Mengenal simbol kemudahan awam dalam komuniti dengan betul. BAHAN BANTU MENGAJAR:: TP1 :
Kad bergambar, lembaran kerja,
alatan tulis, alatan mewarna
KRITERIA KEJAYAAN:
20 daripada 25 murid dapat : Mengenal simbol kemudahan awam dalam
komuniti dengan betul.

Set Induksi
Murid melihat beberapa kad bergambar yang ditunjukkan oleh guru

Langkah-langkah
1. Guru menerangkan tentang kad bergambar iaitu Kawasan lapangan
terbang
2. Murid melihat simbol-simbol yang ada pada Kawasan lapangan
terbang
3. Murid dan guru bersoal jawab tentang iymbol tersebut. KAEDAH PEMERHATIAN /
4. Lembaran kerja sebagai aktiviti pengukuhan. PENTAKSIRAN GURU:

Penutup Rekod Anekdot


Guru membuat rumusan pembelajaran pada hari ini dan merumuskan
maksud guna semula. Rekod Berterusan
Skala kadar/ senarai
semak

Pemerhatian/Lisan
Hasil Kerja (Ulasan)

PAK21:

Perwatakan
Komunikasi
Kolaborasi
Kreativiti
Pemikiran Kritis
AP STANDARD PEMBELAJARAN : KESEPADUAN TUNJANG: Impak:
8.10 – 8.40 AM SA 3.23 Mengenal pasti dan menyatakan fungsi setiap organ deria BM 1.4.3 Bersoal jawab
30 MINIT menggunakan ayat mudah
OBJEKTIF: TP3 :
Pada akhir pembelajaran murid dapat:: BAHAN BANTU MENGAJAR : TP2 :
Mengenal pasti dan menyatakan fungsi setiap organ deria dengan betul Kad bergambar, lembaran kerja, TP1 :
LCD, Laptop, alatan tulis
KRITERIA KEJAYAAN https://youtu.be/VZnsFEqBld0
20 daripada 25 murid dapat : Mengenal pasti dan menyatakan fungsi
setiap organ deria dengan betul KAEDAH PEMERHATIAN /
PENTAKSIRAN GURU:
AKTIVITI:
Set Induksi
Murid melihat tayangan video yang disediakan oleh guru
https://youtu.be/VZnsFEqBld0
Rekod Anekdot
Langkah-Langkah
1. Murid dan guru bersoal jawab tentang fungsi setiap organ deria yang Rekod Berterusan
mereka belajar
2. Murid menyatakan 5 organ deria yang mereka ketahui Skala kadar/ senarai
3. Guru menerangkan semula tentang fungsi setiap organ deria tersebut semak
4. Murid mengenal pasti dan membuat padanan gambar dengan fungsi
organ deria Pemerhatian/Lisan
5. Lembaran Kerja sebagai aktiviti pengukuhan
Hasil Kerja (Ulasan)
Penutup
Guru membuat rumusan pembelajaran
PAK21:
Perwatakan
Komunikasi
Kolaborasi
Kreativiti
Pemikiran Kritis
8.40 – 9.00 AM FREE PLAY BI 1.3.6 Role play familiar
(20 MINIT) Pupils are free to play in their favorite place provided by the teacher daily
Situations

.
PENDIDIKAN ISLAM KELAS DI AMBIL ALIH OLEH USTAZAH
9.00-10.00 AM
(60 MINIT)

RECESS RECESS
10.00-10.30 Pupils lined up, read prayers before / after meals, students practiced putting
AM food containers in the space provided

MATEMATIK STANDARD PEMBELAJARAN ALAT BANTU MENGAJAR :


10.30-11.10 AM MA 2.3.3 Menulis nombor 11 hingga 20 Kad imbasan, lembaran kerja
(40 MINIT) Bahan majud, LCD, Laptop
TP3 :
OBJEKTIF https://youtu.be/seFRI9TBJ6Y
TP2 :
Di akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat: TP1 :
Menulis nombor 11 hingga 20 dengan betul Topik : Memahami nombor 11
hingg 20
KRITERIA KEJAYAAN : Murid dapat :
Menulis nombor 11 hingga 20 dengan betul KAEDAH PEMERHATIAN /
PENTAKSIRAN GURU:

Rekod Anekdot
Rekod Berterusan
Skala kadar/ senarai
semak

Pemerhatian/Lisan
Hasil Kerja (Ulasan)
AKTIVITI
Set Induksi PAK21:
Murid melihat tayangan youtibe yang guru sediakan
https://youtu.be/seFRI9TBJ6Y Perwatakan

Langkah-langkah Komunikasi

1. Murid membilang nombor 1 hingga 20 Bersama-sama Kolaborasi


2. Guru menerangkan bahawa murid akan belajar menulis nombor 11
hingga 15 Kreativiti
3. Setiap daripada murid diberi peluang menulis nombor 11 hingga 15 Pemikiran Kritis
secara bergiliran di papan putih
4. Guru membimbing murid menulis dengan betul.
5. Lembaran kerja sebagai aktiviti pengukuhan

Penutup
Guru membuat rumusan pembelajaran pada harinini.

CLOSING Refleksi :
11.10 –11.20 AM PUPILS SAY WHAT THEY LEARN TODAY
(10 MINIT)
