Anda di halaman 1dari 20

MINGGU KE ENAM

SEKOLAH SAYA
TARIKH SEMAKAN :

-----------------

DISEMAK OLEH :

………………..
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
TAHUN 2022

TARIKH 25 APRIL 2022 ISNIN TEMA :DIRI SAYA SUBTEMA : SEKOLAH


SAYA
MASA/ TUNJANG STANDARD PEMBELAJARAN / OBJEKTIF / KRITERIA KEJAYAAN / KESEPADUAN / BAHAN/ABM IMPAK & CATATAN
AKTIVITI

Early Conversation 1. Teacher starts morning circle by singing the Good Morning PENDIDIKAN SIVIK Kehadiran murid :
7:20 – 7.40 song. Teacher welcomes the pupis.
20 MINIT 2. Teacher introduces the name and ask pupils to introduce KANDUNGAN :
their name.
3. Teacher takes the total attendance of students.
Tanggungjawab sebagai
Murid
23/25
4. Teacher asks about dates and days.
5. Teacher & pupils talk about the theme today Tajuk : Mematuhi Peraturan
6.Teacher applies sivic values to pupils. Sekolah
7.Teacher & pupils do the daily routine as usual.
NILAI TERAS SIVIK :
Kasih sayang
Bertanggungjawab
Kegembiraan
Hormat Menghormati

AP STANDARD PEMBELAJARAN : KESEPADUAN TUNJANG


7.40 – 8.40 AM BM 1.3.1 Mendengar dan menyebut abjad. FK 1.1.3 Menggunakan Impak:
60 MINIT BM 3.2.1 Menulis huruf kecil dengan cara yang betul kemahiran motor halus TP3 :
melalui aktiviti yang TP2 :
OBJEKTIF melibatkan alatan TP1 :
Di akhir pengajaran murid dapat :
1. Mendengar dan menyebut abjad dengan betul ALAT/BAHAN BANTU
2. Menulis huruf kecil dengan cara dengan betul MENGAJAR:
Laptop, Lcd,Lembaran kerja,
KRITERIA KEJAYAAN : kad imbasan
20 daripada 25 murid dapat : https://youtube.com/watch?
1. Mendengar dan menyebut abjad dengan betul v=P8Low1oCUXQ&feature=s
2. Menulis huruf kecil dengan cara dengan betul hare
AKTIVITI KAEDAH PEMERHATIAN /
Set Induksi PENTAKSIRAN GURU:
Murid menyanyikan lagu yang dipasang oleh guru bersama-
sama. Rekod Anekdot
https://youtube.com/watch?v=P8Low1oCUXQ&feature=shar
e Rekod Berterusan
Skala kadar/ senarai
Langkah-langkah
semak
1. Murid dan guru bersoal jawab tentang nama sekolah, Pemerhatian/Lisan
nama kelas, nama Guru Besar, nama guru, nama PPM dan
nama ustazah Hasil Kerja (Ulasan)
2.Murid mengulang semula nama sekolah yang guru
perkenalkan.
3.Murid bercerita tentang perasaan mereka hadir ke sekolah.
4.Murid bercerita tentang objek/ benda yang mereka
nampak di dalak kelas.
5.Murid juga bercerita tentang peralatan untuk belajar
seperti buku, pensel
6. Lembaran kerja sebagai aktiviti pengukuhan.

Penutup
Guru membuat rumusan pembelajaran pada hari ini .

8.40 – 9.00 AM FREE PLAY BI 1.3.6 Role play familiar daily


(20 MINIT) Pupils are free to play in their favorite place provided by the situations
teacher

.
PENDIDIKAN ISLAM KELAS DI AMBIL ALIH OLEH USTAZAH
9.00-10.00 AM
(60 MINIT)
RECESS RECESS
10.00-10.30 Pupils lined up, read prayers before / after meals, students
AM practiced putting food containers in the space provided
STANDARD PEMBELAJARAN KESEPADUAN TUNJANG:
AP Impak:
KE 1.1.3 Menyanyikan lagu mengikut melodi BM 1.4.4 Berinteraksi
10.30-11.10 AM KM 2.2.2 Mematuhi peraturan sekolah menggunakan ayat mudah TP3 :
(40 MINIT) mengikut situasi TP2 :
OBJEKTIF: Di akhir pembelajaran murid dapat TP1 :
KREATIVITI DAN 1.Menyanyikan lagu mengikut melodi dengan betul ALAT BANTU MENGAJAR :
ESTETIKA 2.Mematuhi peraturan sekolah dengan betul Kad bergambar, lembaran KAEDAH PEMERHATIAN /
MUZIK kerja,
( 20 MINIT ) PENTAKSIRAN GURU:
KRITERIA KEJAYAAN : https://youtube.com/watch?
20 daripda 25 murid dapat: v=P8Low1oCUXQ&feature=sh Rekod Anekdot
PENDIDIKAN SIVIK 1.Menyanyikan lagu sekolah mengikut melodi dengan betul are
TUNJANG 2. Mematuhi peraturan dalam kelas Rekod Berterusan
KEMANUSIAAN PENDIDIKAN SIVIK
( 20 MINIT ) AKTIVITI: KANDUNGAN : Skala kadar/ senarai
Set Induksii Tanggungjawab sebagai semak
Bersoal jawab tentang kelas prasekolah dan persekitaran Murid Pemerhatian/Lisan
sekolah (Pend. Sivik – PA)
Tajuk : Mematuhi Peraturan Hasil Kerja (Ulasan)
Langkah-langkah Sekolah

1. Murid menyanyikan semula lagu Ke Sekolah bersama- NILAI TERAS SIVIK : PAK21:
sama. Mengikut melodi yang betul. Murid dan guru Kasih sayang
bersoal jawab tentang nama sekolah dan nama kelas Bertanggungjawab Perwatakan
yang mereka telah pelajari Kegembiraan
2. Guru menerangkan peraturan apabila sampai ke sekolah Hormat Menghormati Komunikasi
3. Murid mendengar peraturan dalam kelas yang
Kolaborasi
diterangkan oleh guru
4. Murid membuat simulasi seperti contoh beratur sebelum Kreativiti
masuk ke kelas, mengangkat tangan untuk
bertanya/menjawab . Pemikiran Kritis
5. Lembaran kerja sebagai aktiviti pengukuhan.
Penutup
▪ Guru membuat rumusan pembelajaran dan menerapkan
empat nilai sivik kepada murid ketika belajar
CLOSSING
11.10 –11.20 AM PUPILS SAY WHAT THEY LEARN TODAY
(10 MINIT)
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
TAHUN 2022

TARIKH 26 APRIL 2022 SELASA TEMA : DIRI SAYA SUBTEMA : SEKOLAH


SAYA
MASA/ TUNJANG STANDARD PEMBELAJARAN / OBJEKTIF / KRITERIA KEJAYAAN / KESEPADUAN / BAHAN/ABM IMPAK & CATATAN
AKTIVITI

Morning Circle 1. The teacher started morning circle by singing the Good Nilai : Bertanggungjawab Kehadiran murid :
7:20 – 7.40 Morning song. The teacher welcomes the pupis.
20 MINIT 2. The teacher introducs the name and ask pupils to introduce
their name.
3. Teacher tke the total attendance of students. /25
4. The teacher ask about dates and days.

PHYSICAL ACTIVITY LEARNING STANDARD BAHAN BANTU MENGAJAR :


7.40 – 8.10 AM FK 2.1.3 Melakukan pergerakan mengikut arah kawasan yang bersesuaian Impak:
30 MINIT (sop)
OBJECTIVE Alatan yang berseuaian,
TP3 :
Di akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat:
TP2 :
melakukan pergerakan mengikut arah dengan betul
TP1 :
SUCCESS CRITERIA : KAEDAH PEMERHATIAN /
20 daripada 25 murid dapat :melakukan pergerakan mengikut PENTAKSIRAN GURU: PAK21:
arah dengan betu

ACTIVITIES
Induction set Rekod Anekdot Perwatakan
Guru dan murid membuat senaman ringan dalam kiraan 1-8
Rekod Berterusan Komunikasi
Steps Skala kadar/ senarai Kolaborasi
1. Murid melakukan pergerakan ke kanan dan kekiri. semak
2. Murid maju ke hadapan dan bergerak ke belakang Kreativiti
3. Lembaran kerja sebagai aktiviti pengukuhan Pemerhatian/Lisan
Hasil Kerja (Ulasan) Pemikiran Kritis
Closing
Murid dan guru bersoaljawab mengenai aktiviti yang
dijalankan
AP STANDARD PEMBELAJARAN KESEPADUAN TUNJANG: Impak:
8.10 – 9.00 AM FK 5.1.3 Mengetahui anggota tubuh lelaki dan perempuan BI 1.3.4 Talk about familiar
PFK- PEERS ( i ) kepala – rambut, mata, telinga, hidung, mulut, bibir & gigi activities TP3 :
50 MINIT and experiences TP2 :
OBJEKTIF TP1 :
Di akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat ALAT BANTU MENGAJAR :
Mengetahui anggota tubuh lelaki dan perempuan Slaid, kad imbasan,
( i ) kepala – rambut, mata, telinga, hidung, mulut, bibir & gigi
dengan betul KAEDAH PEMERHATIAN /
PENTAKSIRAN GURU:
KRITERIA KEJAYAAN:
20 daripada 25 murid dapat : mengetahui anggota tubuh Rekod Anekdot
lelaki dan perempuan ( i ) kepala – rambut, mata, telinga,
Rekod Berterusan
hidung, mulut, bibir & gigi dengan betul
Skala kadar/ senarai
AKTIVITI: semak
Induction set
Guru menunjukkan beberapa jenis perbezaan gambar Pemerhatian/Lisan
anggota tubuh lelaki dan perempuan
Hasil Kerja (Ulasan)
Langkah-langkah
1. Murid dan guru bersoal jawab tentang perbezaan
PAK21:
anggota tubuh lelaki dan perempuan
2. Murid melihat carta/ slaid tentang anggota badan lelaki Perwatakan
dan perempuan.
3. Guru menerangkan satu persatu kepaaa murid Komunikasi
berpandukan kad bergambar/carta/slaid. Seoerti contoh
lelaki rambut pendek, perempuan rambut panjang Kolaborasi
4. Murid mengecam dan mengenal pasti perbezaan Kreativiti
anggota tubuh lelaki dan peremuan
5. Lembaran kerja sebagai aktiviti pengukuhan . Pemikiran Kritis
Clossing
Guru membuat rumusan pembelajaran pada hari ini
BAHASA INGGERIS BI 1.2.2 Listen to and sing songs TEACHING AIDS : Impak:
9.00 – 10.00 AM BI 1.3.3 Listen to and respond to oral texts Hello Song for children TP3 :
(60 MINUTE) Time line images, TP2 :
CEFR Theme : Weather Flashcard, worksheet TP1 :
Lesson 1 - Encounter ( Listening )
Lesson 2 - Engage ( Listening & Speaking ) https://youtube.com/watch?
v=x23rTDl4AMs&feature=shar
OBJECTIVE: e
At the end of the lesson pupils will be :
1. Listen to and sing songs https://youtube.com/watch?
2. Listen to and respond to aral texts v=I8GeA3anPdo&feature=sh
are
SUCCESS CRITERIA : KAEDAH PEMERHATIAN /
20 / 25 pupils can sing a Introduction’s song correctly PENTAKSIRAN GURU:

ACTIVITIES: Rekod Anekdot


Opening time:
Routine Rekod Berterusan
Timeline image
Skala kadar/ senarai
Sing a song Hello Song for Children
https://youtube.com/watch?v=x23rTDl4AMs&feature=share semak
Pemerhatian/Lisan
Steps
LESSON 1 – ENCOUNTER ACTIVITY Hasil Kerja (Ulasan)
https://youtube.com/watch?v=I8GeA3anPdo&feature=share

1.Encounter activity 1 – an exciting beginning PAK21:


Prepare a slide powerpoint . Then guide pupils to say the
words for example rainy, sunny, cloudy and windy
Teacher take out the flash card of weather card’s and show Perwatakan
it to pupis. Komunikasi
Pupils will show the correct word based on the picture on
flash card. Kolaborasi
2. Encounter activity 2 - listen and do
Teacher take flashcard and say the name. Pupils raise the Kreativiti
hand. Pemikiran Kritis
3. Encounter activity 4 : Listen and point
Teacher place the flashcard all around the classroom and
ask “ where is rainy”. Pupils listen and point them out.

LESSON 2 : ENGAGE ACTIVITY:


Circle time :
Remembering activity 2
Pupils see the flashcard then remember how to say out the
words. For example boy

Engage activity 2 – what missing?


Pupils fill in the missing letters.
Example : Fill in the blanks

Closing time:
Reflection using Timeline image
Sing a song see you later alligator.
*refer SOW for activities detail
RECESS RECESS
10.00-10.30 Pupils lined up, read prayers before / after meals, students
AM practiced putting food containers in the space provided
KESEPADUAN TUNJANG: Impak:
AP STANDARD PEMBELAJARAN
BM 1.2.1 Mendengar dan
10.30 – 11.10 AM KD 2.3.1 Bertutur dengan yakin memberi respons terhadap
40 MINIT cerita yang didengar TP3 :
OBJEKTIF TP2 :
Di akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat: ALAT BANTU MENGAJAR : TP1 :
Bertutur dengan yakin Komputer, LCD, Lembaran
kerja, alatan tulis
KRITERIA KEJAYAAN:
20 daripada 25 murid dapat menyatakan warna pada
lencana sekolah
KAEDAH PEMERHATIAN /
AKTIVITI: PAK21:
PENTAKSIRAN GURU:
Murid dan guru bersoal jawab tentang warga sekolah
Rekod Anekdot Perwatakan
Langkah-langkah
1. Murid melihat lencana sekolah yang ditunjukkan oleh Rekod Berterusan
guru Komunikasi
2. Murid menyebut warna yang ada pada lencana sekolah Skala kadar/
Kolaborasi
3. Murid mewarnakan gambar lencana sekolah dengan senarai semak
betul Kreativiti
4. Lembaran kerja sebagai aktiviti pengukuhan Pemerhatian/Lisan

Hasil Kerja (Ulasan) Pemikiran Kritis


Penutup
Murid dan guru bersoaljawab mengenai aktiviti yang
dijalankan.

CLOSSING Refleksi :
11.10 –11.20 AM PUPILS SAY WHAT THEY LEARN TODAY
(10 MINIT)
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
TAHUN 2022

TARIKH 27 APRIL 2022 RABU TEMA : SUBTEMA : SEKOLAH


DIRI SAYA SAYA
MASA/ TUNJANG STANDARD PEMBELAJARAN / OBJEKTIF / KRITERIA KEJAYAAN / KESEPADUAN / BAHAN/ABM IMPAK & CATATAN
AKTIVITI

Morning Circle 1. The teacher started morning circle by singing the Good Nilai : Bertanggungjawab Kehadiran murid :
7:20 – 7.40 Morning song. The teacher welcomes the pupis.
20 MINIT 2. The teacher introducs the name and ask pupils to introduce
their name.
3. Teacher tke the total attendance of students.
20/25
4. The teacher ask about dates and days.
AP STANDARD PEMBELAJARAN KESEPADUAN TUNJANG:
7.40 – 8.10 AM BM 1.4.3 Bersoal jawab menggunakan ayat mudah KE 1.1.3 Menyanyikan lagu Impak:
30 MINIT OBJEKTif mengikut melodi
Diiakhir pembelajatan murid dapat : TP3 :
1. Menyatakan kesan pertambahan sisia pepejal BAHAN BANTU MENGAJAR TP2 :
*Lirik Lagu :
2. Menceritakan cara sisa pepejal diuruskan TP1 :
Kitar Semula Mari Kad gambar pengurusan
KRITERIA KEJAYAAN:
Kita Kita Lakukan 20 daripada 25 murid dapat : sisa pepejal di rumah dan di
1. Menyatakan kesan pertambahan sisia pepejal sekolah, lirik/melodi lagu
Kitar Semula Mari
2. Menceritakan cara sisa pepejal diuruskan dengan betul “Bangau oh Bangau”
Kita Amalkan
AKTIVITI 2 : Mana Satu
Set Induksi :
Plastik, Tin , Kaca KAEDAH PEMERHATIAN /
Murid dan guru menyanyikan lagu “Mari Kitar Semula “
PENTAKSIRAN GURU: PAK21:
Mari Kita Asingkan menggunakan melodi “ Bangau oh Bangau “
(2x) Langlah-langkah
Tidak dilupa kertas 1. Guru menunjukkan 2 gambar ( Lampiran 2A dan 2B ) Rekod Anekdot Perwatakan
Yang digunakan 2. Guru bersoal jawab dengan murid :
Rekod Berterusan Komunikasi
Kutip bersama i.Manakah gambar yang kamu dukai?
mari elakkan ii.Apakah perbezaan gambar 1 dan 2? Skala kadar/ senarai Kolaborasi
iii. Apakah yang akan terjadi jika sisa pepejal tersebut semak
pembaziran (2x)
dibiarkan di kawasan permainan? Kreativiti
Pemerhatian/Lisan
3. Guruu menunjukkan kad imbasan mengurusan sisa pepejal
Hasil Kerja (Ulasan) Pemikiran Kritis
di rumah dan di sekolah (Lampiran 3). Murid membuat
rumusan langkah-langkah mengitar semula sisa pepejal.
4. Lembaran kerja sebagai aktiviti pengukuhan
PENUTUP
AP STANDARD PEMBELAJARAN : KESEPADUAN TUNJANG: Impak:
8.10 – 8.40 AM SA 2.2.2 Membanding dan membeza objek-objek yang BM 1.4.3 Bersoal jawab
30 MINIT mempunyai dua ciri yang sama menggunakan ayat mudah TP3 :
TP2 :
OBJEKTIF: BAHAN BANTU MENGAJAR : TP1 :
Pada akhir pembelajaran murid dapat:: Membanding dan Bahan maujud, kad
membeza objek-objek yang mempunyai dua ciri yang sama bergambar, lembaran kerja,
tembikai, epal, nenas
KRITERIA KEJAYAAN
20 daripada 25 murid dapat : Membanding dan membeza Topik 2 : Mari Kita Mengelas
objek-objek yang mempunyai dua ciri yang sama

AKTIVITI:
Set Induksi KAEDAH PEMERHATIAN /
Murid melihat guru membawa buah tembikai, epal dan PENTAKSIRAN GURU:
nenas
( jika tiada, boleh bersoal jawab menggunakan kad Rekod Anekdot
bergambar)
Rekod Berterusan
Langkah-langkah
Skala kadar/ senarai
1.Murid memberitahu tekstur buah-buah tersebut seperti
contoh buah tembikai licin, buah epal licin tetapi buah semak
nenas kasar Pemerhatian/Lisan
2. Guru bertanyakan rasa ketiga buah tersebut seperti
contoh buah tembikai dan epal rasa manis manakala nenas Hasil Kerja (Ulasan)
rasa masam
3. Murid mendengar guru menerangkan tentang
membanding dan membezakan objek yang mempunyai PAK21:
dua ciri yang sama seperti contoh buah tembikai dan buah
epal mempunyai dua ciri yang sama iaitu rasa manis dan Perwatakan
tekstur yang licin. Komunikasi
4. Guru membimbing murid membuat perbandingan dan
membezakan objek yang ada dua ciri dengan Kolaborasi
menggunakan objek-objek yang lain.
5. Lembaran Kerja sebagai aktiviti pengukuhan Kreativiti
Pemikiran Kritis
Penutup
Guru membuat rumusan pembelajaran
8.40 – 9.00 AM FREE PLAY BI 1.3.6 Role play familiar
(20 MINIT) Pupils are free to play in their favorite place provided by the daily
teacher Situations

.
PENDIDIKAN ISLAM KELAS DI AMBIL ALIH OLEH USTAZAH
9.00-10.00 AM
(60 MINIT)

RECESS RECESS
10.00-10.30 Pupils lined up, read prayers before / after meals, students
AM practiced putting food containers in the space provided

MATEMATIK STANDARD PEMBELAJARAN ALAT BANTU MENGAJAR :


10.30-11.10 AM MA 1.4.1 Mengecam dan menyatakan pola di persekiitaran Kad imbasan, lembaran kerja
(40 MINIT) Bahan majud, slaid, video
TP3 :
OBJEKTIF TP2 :
Di akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat: Topik : Membuat seriasi TP1 :
Mengecam dan menyatakan pola di persekiitaran dengan
betul
KAEDAH PEMERHATIAN /
KRITERIA KEJAYAAN : PENTAKSIRAN GURU:
20 daripada 25 murid dapat:: menyusun objek i. Mengecam
dan menyatakan pola di persekiitaran dengan betul Rekod Anekdot
Rekod Berterusan
Skala kadar/ senarai
semak
Pemerhatian/Lisan

Hasil Kerja (Ulasan)


AKTIVITI q111
Set Induksi PAK21:
Murid melihat kad bergambar yang mengandungi gambar
kucing dan arnab Perwatakan
Komunikasi
Langkah-langkah
1. Guru menyusun gambar kucing dan arnab berselang seli Kolaborasi
2. Murid melihat pola haiwan-haiwan tersebut.
3. Guru menerangkan kepada murid pola ialah corak yang Kreativiti
berulang. Murid dibiming untuk bercerita tentang pola Pemikiran Kritis
tersebut.
4. Murid menyebut nama haiwan mengikut urutan pola dan
meneka haiwan seterusnya.
5. Murid belajar mengenal pola dengan menggunakan
objek-objek yang lain.
6. Lembaran kerja sebagai aktiviti pengukuhan

Penutup
Guru membuat rumusan pembelajaran pada harinini.

CLOSSING Refleksi :
11.10 –11.20 AM PUPILS SAY WHAT THEY LEARN TODAY
(10 MINIT)
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
TAHUN 2022

TARIKH 28 APRIL 2022 KHAMIS TEMA : SUBTEMA : SEKOLAH


DIRI SAYA SAYA

MASA/ TUNJANG STANDARD PEMBELAJARAN / OBJEKTIF / KRITERIA KEJAYAAN / KESEPADUAN / BAHAN/ABM IMPAK & CATATAN
AKTIVITI

Morning Circle 1. The teacher started morning circle by singing the Good Nilai : Kehadiran murid :
7:20 – 7.40 Morning song. The teacher welcomes the pupis. Bertanggungjawab
20 MINIT 2. The teacher introducs the name and ask pupils to introduce

22/25
their name.
3. Teacher tke the total attendance of students.
4. The teacher ask about dates and days.

PHYSICAL ACTIVITY LEARNING STANDARD TEACHING AIDS :


7.40 – 8.10 AM FK 2.1.3 Melakukan pergerakan mengikut arah Kawqsan yang bersesuaian Impak:
30 MINIT ( SOP)
OBJECTIVE Lembaran Kerja, Alatan TP3 :
Di akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat: yang bersesuaian TP2 :
melakukan pergerakan mengikut arah dengan betul TP1 :

SUCCESS CRITERIA :
20 daripada 25 murid dapat :melakukan pergerakan
mengikut arah dengan betu KAEDAH PEMERHATIAN /
PENTAKSIRAN GURU: PAK21:
ACTIVITIES
Induction set
Guru menerangkan semula pergerakan mengikut arah Rekod Anekdot Perwatakan

Rekod Berterusan Komunikasi


Steps
1. Murid melakukan semua pergerakan yang disebut oleh Skala kadar/ senarai
Kolaborasi
guru semak
2. Murid melompat, jalan itik, terbang seperti burung
Kreativiti
mengikut arah yang guru sebuy Pemerhatian/Lisan
3. Lembaran kerja sebagai aktiviti pengukuhan Pemikiran Kritis
Hasil Kerja (Ulasan)
Closing
Murid dan guru bersoaljawab mengenai aktiviti yang
dijalankan
AP STANDARD PEMBELAJARAN KESEPADUAN TUNJANG:
8.10 – 9.00 AM FK 1.1.1 Menjalankan Impak:
MA 1.4.3 Melengkapkan pola yang diberi
50 MINIT pelbagai aktiviti yang TP3 :
melibatkan penggunaan TP2 :
OBJEKTIF
motor halus TP1 :
Di akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat:
melengkapkan pola yang diberi dengan betul ALAT BANTU MENGAJAR :
Kad imbasan, alatan tulidsn,
KRITERIA KEJAYAAN : bahan maujud ,lembaran
20 daripada 25 murid dapat:: melengkap pola yang diberi kerja
dengan betul
Topik 2 : Membandingkan
AKTIVITI kuantiti objek
Set Induksi
Murid an guru mengimbas semula apa yang mereka telah
KAEDAH PEMERHATIAN / PAK21:
sama-sama belajar tentang pola.
PENTAKSIRAN GURU:

Langkah-langkah Perwatakan
1. Guru menyusun / melukis objek secara berselang seli di Rekod Anekdot
papan putih Rekod Berterusan Komunikasi
2. Murid meneka gambar pola yang tiada pada susunan
tersebut Skala kadar/ senarai
3. Murif semak Kolaborasi
4. Lembaran kerja sebagai aktiviti pengukuhan
Pemerhatian/Lisan Kreativiti
Penutup Pemikiran Kritis
Hasil Kerja (Ulasan)
Guru membuat rumusan pembelajaran pada harinini.

AP LEARNING STANDARD : INTEGRATION:


9.00-10.00 AM BI 2.2.6 Recognise and sound out initial, medial and ending FK 1.1.1 Menjalankan Impak:
(60 MINUTE) sounds in a word pelbagai aktiviti yang TP3 :
BI 1.3.3 Listen to and respond to oral texts melibatkan penggunaan TP2 :
motor halus TP1 :
OBJECTIVE: EACHING AIDS :
At the end of the lesson pupils will be : flashcards, worksheet
1.Recognise and sound out initial, medial and ending sounds
in a word correctly
2. Listen to and respond to oral texts correctly
SUCCESS CRITERIA : KAEDAH PEMERHATIAN /
20 out of 25 pupils can : PENTAKSIRAN GURU:
1.Recognise and sound out initial, medial and ending sounds
in a word
2. Listen to and respond to oral texts correctly Rekod Anekdot

ACTIVITIES: Rekod Berterusan


Induction set Skala kadar/ senarai
Hear and sound vowel sounds.
semak
Step Pemerhatian/Lisan
1. Pupils say the initial sound of the words ( a,e,i,o,u)
2. Pupils focus to a and e Hasil Kerja (Ulasan)
3. Talk about “My School “. Example My school has library,
canteen PAK21:
4. Pupils listen and point to the objects around the classroom
Perwatakan
ex: pencil, eraser, sharpener, white board, ruler, book, bag
(common Stationary) Komunikasi
Do an excersice from worksheet about my school
5. .Worksheet as guidance Kolaborasi
Kreativiti
Clossing
Pupils and teachers question and answer with the activities Pemikiran Kritis
carried out.

RECESS RECESS
10.00-10.30 Pupils lined up, read prayers before / after meals, students
AM practiced putting food containers in the space provided
STANDARD PEMBELAJARAN KESEPADUAN TUNJANG: Impak:
AP KE1.1.4 Menyanyikan lagu dengan i. Sebutan yang betul dan KM 2.2.3 Memerihal tentang
10.30-11.10 AM jelas ii. Pic yang betul sekolah TP3 :
(40 MINIT) TP2 :
OBJEKTIF TP1 :
Di akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat : ALAT BANTU MENGAJAR :
Menyanyikan lagu dengan sebutan yang betul Kad bergambar, lcd,
Laptop,lembaran kerja
KRITERIA KEJAYAAN:
20 daripada 25 murid dapat menyanyikan lagu sekolah
dengan sebutan yang betul

AKTIVITI:
Set Induksi KAEDAH PEMERHATIAN / PAK21:
Murid mendengar melodi lagu sekolah yang guru mainkan PENTAKSIRAN GURU:

Langkah-langkah
Rekod Anekdot Perwatakan
1.Murid dan guru menyebut lirik lagu sekolah bersama-sama.
2.Guru memperkenalkan cara menyanyi lagu sekolah yang Rekod Berterusan Komunikasi
betul.
3.Murid menyanyikan lagu sekolah dengan/ tanpa bimbingan Skala kadar/ Kolaborasi
gutu senarai semak
Kreativiti
4. Murid sambungkan titik-titik huruf dan mewarnakan
Pemerhatian/Lisan
gambar sekolah Pemikiran Kritis
5.Lembaran kerja sebagai aktiviti pengukuhan
Hasil Kerja (Ulasan)
Penutup
Guru membuat rumusan pembelajaran pada hari ini

CLOSSING Refleksi :
11.10 –11.20 AM PUPILS SAY WHAT THEY LEARN TODAY
(10 MINIT)
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
TAHUN 2022

TARIKH 29 APRIL 2022 JUMAAT TEMA : SUBTEMA :


DIRI SAYA SEKOLAH SAYA

MASA/ TUNJANG STANDARD PEMBELAJARAN / OBJEKTIF / KRITERIA KEJAYAAN / KESEPADUAN / BAHAN/ABM IMPAK & CATATAN
AKTIVITI

Morning Circle 1. The teacher started morning circle by singing the Good Nilai : Kehadiran murid :
7:20 – 7.40 Morning song. The teacher welcomes the pupis. Bertanggungjawab
20 MINIT 2. The teacher introducs the name and ask pupils to
introduce their name.
3. Teacher tke the total attendance of students. 23/25
4. The teacher ask about dates and days.

AP STANDARD PEMBELAJARAN KESEPADUAN TUNJANG:


7.40 – 8.40 AM KE 3.1.1 Menyatakan unsur seni yang terdapat dalam FK 5.1.1 Menyatakan cara Impak:
60 MINIT persekitaran menjaga kebersihan
KE 3.4.1 Menceritakan hasil kerja sendiri BAHAN BANTU MENGAR : TP3 :
Lembaran kerja, alat tulis, TP2 :
OBJEKTIF alat mewarna TP1 :
Di akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat :
Menyatakan unsur seni yang terdapat dalam persekitaran KAEDAH PEMERHATIAN /
dengan betul PENTAKSIRAN GURU:

KRITERIA KEJAYAAN Rekod Anekdot


20 daripada 25 murid dapat menghasilkan kad kreatif
menggunakan hasil tekapan tapak tangan Rekod Berterusan

Skala kadar/ senarai


AKTIVITI:
semak
Aktiviti Projek
Fasa 3 Pemerhatian/Lisan
Tajuk : Hebatnya Tangan Saya
Hasil Kerja (Ulasan)
Set Induksi
1.Murid dan guru bersaol jawab tentang Fasa 2 yang mereka
jalankan bersama ibu bapa dirumah
Langkah-langkah
1.Murid bercerita tentang langkah-langkah yang mereka PAK21:
jalankan bersama keluarha
( Nota : Guru meminta ibu bapa menghasilkan Buku Skrap Perwatakan
mudah yang mengandungi langkah-langkah dan gambar)
2. Guru memilih murid yang dapat bercerita dengan baik Komunikasi
dan memberikan ganjaran atas usaha mereka Kolaborasi
3.Murid mempamerkan karya masing-masing
4.Murid menceritakan semula hasil kerja mereka secara Kreativiti
bergiliran.
5. Lembaran kerja sebagai aktiviti pengukuhan Pemikiran Kritis

Penutup
Murid dan guru mengundi karya yang paling kreatif.

8.40 – 9.00 AM FREE PLAY BI 1.3.6 Role play familiar daily


(20 MINIT) Pupils are free to play in their favorite place provided by the situations
teacher
BAHASA MELAYU STANDARD PEMBELAJARAN ALAT BANTU MENGAJAR :,
(TERAS) BM 2.2.3 Mengenal pasti dan menyebut huruf kecil dan lembaran kerja, slaid, alatan
9.00-10.00 AM besar menulis
(60 MINIT) BM 3.2.1 Menulis huruf kecil dengan cara yang betul

OBJEKTIF KAEDAH PEMERHATIAN / Impak:


Di akhir pengajaran dan pembelajaran murid boleh : PENTAKSIRAN GURU:
1. Menyebut dan membunyikan huruf tinggi b, d dan f
dengan betul Rekod Anekdot TP3 :
2. Menulis huruf kecil dengan cara yang betul TP2 :
Rekod Berterusan TP1 :

Skala kadar/ senarai


semak

Pemerhatian/Lisan

Hasil Kerja (Ulasan)


KRITERIA KEJAYAAN :
PAK21:
20 daripada 25 murid dapat
1. Menyebut dan membunyikan huruf tinggi b, d dan f
Perwatakan
dengan betul
2. Menulis huruf kecil dengan cara yang betul Komunikasi

AKTIVITI Kolaborasi
Set Induksi
Kreativiti
Murid dan guru mengimbas kembali 5 huruf vokal dan 5
huruf berekor yang telah dipelajari sebelum ini Pemikiran Kritis

Langkah-langkah

1. Murid belajar mengenali, mengecam dan menyebut 7


huruf tinggi iaitu b, d, f, h, k, l dan t
2. Murid menyebut huruf tersebut secara bergiliran
3. Guru memberi latihak berfokus kepada huruf b, d dan f
4. Lembaran kerja sebagai aktiviti pengukuhan.

Penutup
Guru membuat rumusan pembelajaran pada hari ini

RECESS RECESS
10.00-10.30 Pupils lined up, read prayers before / after meals, students
AM practiced putting food containers in the space provided
STANDARD PEMBELAJARAN KESEPADUAN TUNJANG: Impak:
AP KE 3.1.2 Menyatakan unsur seni yang terdapat pada objek FK 1.1.3 Menggunakan
10.30-11.10 AM buatan manusia kemahiran motor halus
(40 MINIT) melalui aktiviti yang TP3 :
OBJEKTIF melibatkan alatan TP2 :
Di akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat : bekerjasama dan TP1 :
Memilih media yang sesuai dalam penghasilan karya kreatif bertanggungjawab

KRITERIA KEJAYAAN
20 daripada 25 murid dapatMemilih media yang sesuai dalam ALAT BANTU MENGAJAR :
penghasilan karya kreatif Gambar , alatan tulis, alatan
mwarna
Set Induksi
Guru menerangkan tentang pemilihan media kering dan
media basah. KAEDAH PEMERHATIAN /
PENTAKSIRAN GURU: PAK21:
Langkah-langkah

1. Media basah adalah seperti warna air manakala warna Rekod Anekdot Perwatakan
kering adalah seperti pensel warna
2. Murid dan guru bersoal jawab tentang sambutan Hari Rekod Berterusan Komunikasi
Raya Aidilfitri Kolaborasi
Skala kadar/
3. Guru menunjukkan cara mewarna dengan kemas
4. Murid mewarnakan gambar yang diberi dengan kemas senarai semak Kreativiti
5. Lembaran kerja sebagai aktiviti pengukuhan
Pemerhatian/Lisan Pemikiran Kritis
Penutup
Guru membuat rumusan pembelajaran Hasil Kerja (Ulasan)
Refleksi:

CLOSSING Refleksi :
11.10 –11.20 AM PUPILS SAY WHAT THEY LEARN TODAY
(10 MINIT)
