ORIENTASI
TARIKH
SEMAKAN :
-----------------
DISEMAK OLEH :
………………..
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
TAHUN 2022
TARIKH 20 MAC 2022 AHAD TEMA : MINGGU SUBTEMA : MINGGU
ORIENTASI ORIENTASI
MASA/ TUNJANG STANDARD PEMBELAJARAN / OBJEKTIF / KRITERIA KEJAYAAN / KESEPADUAN / BAHAN/ABM IMPAK & CATATAN
AKTIVITI
Early Conversation 1. The teacher started morning circle by singing the Good Morning song Nilai : kasih Sayang Kehadiran murid :
7:20 – 8.00 and “ Terima Kasih Cikgu “ The teacher welcomes the pupis.
40 MINIT 2. The teacher introduce the name and ask pupils to introduce their name.
3. Teacher tke the total attendance of students.
4. The teacher ask about dates and days.
/25
.
PENDIDIKAN ISLAM KELAS DI AMBIL ALIH OLEH USTAZAH
9.00-10.00 AM
(60 MINIT)
RECESS RECESS
10.00-10.30 Pupils lined up, read prayers before / after meals, students practiced putting
AM food containers in the space provided
Penutup Komunikasi
Murid menceritakan buah dan warna kegemaran masing-masing-masing
Kolaborasi
Kreativiti
Pemikiran Kritis
CLOSSING Refleksi:
11.10 –11.20 AM PUPILS SAY WHAT THEY LEARN TODAY
(10 MINIT)
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
TAHUN 2022
Early Conversation 1. The teacher started morning circle by singing the Good Morning song and Nilai : Kehadiran murid :
7:20 – 8.00 “ Terima Kasih Cikgu “ The teacher welcomes the pupis. Kasih Sayang
40 MINIT 2. The teacher introduce the name and ask pupils to introduce their name.
3. Teacher tke the total attendance of students. https://youtube.com/watch?v=hgh4
/25
4. The teacher ask about dates and days. WDgl9S8&feature=share
Penutup
Murid mendengar lagu “Terima Kasih Cikgu” PAK21:
Guru membuat rumusan pembelajaran tentang cara pengurusan diri.
Guru menerapkan nilai kasih sayang dalam kalangan murid.
Perwatakan
Komunikasi
Kolaborasi
Kreativiti
. Pemikiran Kritis
SUCCESS CRITERIA :
20 / 25 pupils happy to school and know about themselt correctly
ACTIVITIES: KAEDAH PEMERHATIAN /
Induction set PENTAKSIRAN GURU:
Pupils listen then sing a song together
https://youtu.be/dUXk8Nc5qQ8
Rekod Anekdot
Steps Rekod Berterusan
1. Pupils tell and respond about rhe song.
2. Teacher give the value love and happy to pupils for come to school. Skala kadar/ senarai
3. Pupils listen to a Good Morning song’s semak
https://youtu.be/-0o79IMmAYE
4. Pupils sing a song together. Pemerhatian/Lisan
5. Teacher introducing her/him self. Pupils look at flashcard shown by
teacher. In the flashcard there is picture boy and girl. Hasil Kerja (Ulasan)
6. Then each pupils introduce themselves by starting their name and age.
7. Pupils do some activities and colour the pictures.
8. Worksheet as guidance
PAK21:
Closing time:
Pupils sing a song together again. Perwatakan
Komunikasi
Kolaborasi
Kreativiti
Pemikiran Kritis
RECESS RECESS
10.00-10.30 Pupils lined up, read prayers before / after meals, students practiced putting
AM food containers in the space provided
CLOSSING
11.10 –11.20 AM PUPILS SAY WHAT THEY LEARN TODAY
(10 MINIT)
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
TAHUN 2022
Early Conversation 1. The teacher started morning circle by singing the Good Morning song and Nilai : Kehadiran murid :
7:20 – 8.00 “Hari ini Selasa” use Happy Birthday Melody’s song The teacher welcomes Kasih Sayang
40 MINIT the pupis.
2. The teacher introduce the name and ask pupils to introduce their name.
3. Teacher tke the total attendance of students.
4. The teacher ask about dates and days. /25
PHYSICAL ACTIVITY STANDARD PEMBELAJARAN : KESEPADUAN TUNJANG:
8.00-9.00 KM 2.2.1 Bercerita tentang kelas KD 1.1.1 Mengenal pasti dan Impak:
60 MINIT menceritakan pengalaman emosi
OBJEKTIF yang melibatkan perasaan gembira,
PENGURUSAN DIRI Di akhir pengajaran murid dapat : sedih, takut, marah dan malu. TP3 :
DAN PERATURAN Bercerita tentang kelas dengan betul TP2 :
BAHAN BANTU MENGAJAR : TP1 :
KRITERIA KEJAYAAN : Laptop, Lcd,Lembaran kerja, kad
20 daripada 25 murid dapat : bercerita tentang kelas dengan betul imbasan, alat tulis, alat mewarna
AKTIVITI
Set Induksi
Murid dan guru bercerita tentang hari pertama yang mereka lalui
bersama-sama sebelum ini.
Murid menyanyikan lagu Mari Kita Ke Sekolah menggunakan melodi “
Bapaku Pulang Dari Kota”
Langkah-langkah
1. Murid berkongsi perasaan / pemgalaman mereka ke sekolah.
2. Murid menceritakan perasaan mereka untuk ke sekolah pada hari ini.
3. Murid membuat aktiviti pergerakan dan nyanyian bersama-sama guru
dan rakan
4. Murid mendengar guru memperkenalkan semula nama dan jantina guru.
KAEDAH PEMERHATIAN /
5. Guru memperkenalkan nama ustazah / ustaz/ guru yang akan mengajar
PENTAKSIRAN GURU:
Pendidikan Islam/ Pendidikan Moral.
6. Murid mendengar guru memperkenalkan nama sekolah dan nama kelas.
Muid menyebutnya secara bergiliran. Rekod Anekdot
7.Guru memberi penerangan tentang peraturan sekolah dan peraturan
dalam kelas. Rekod Berterusan
8.Guru turut menerangkan kawasan dalam kelas seperti tandas dan dapur.
9. Murid membuat latihan tubi yang disediakan oleh guru. Skala kadar/ senarai
10.Lembaran kerja sebagai aktiviti pengukuhan. semak
Penutup Pemerhatian/Lisan
Guru membuat rumusan pembelajaran tentang cara pengurusan diri.
Guru menerapkan nilai kasih sayang dalam kalangan murid. Hasil Kerja (Ulasan)
PAK21:
Perwatakan
Komunikasi
Kolaborasi
Kreativiti
. Pemikiran Kritis
.
PENDIDIKAN ISLAM KELAS DI AMBIL ALIH OLEH USTAZAH
9.00-10.00 AM
(60 MINIT)
RECESS RECESS
10.00-10.30 Pupils lined up, read prayers before / after meals, students practiced putting
AM food containers in the space provided
CLOSSING
11.10 –11.20 AM PUPILS SAY WHAT THEY LEARN TODAY
(10 MINIT)
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
TAHUN 2022
Early Conversation 1. The teacher started morning circle by singing the Good Morning song and Nilai : Kehadiran murid :
7:20 – 8.00 “Hari ini Rabu” use Happy Birthday Melody’s song The teacher welcomes Kasih Sayang
40 MINIT the pupis.
2. The teacher introduce the name and ask pupils to introduce their name.
3. Teacher tke the total attendance of students.
4. The teacher ask about dates and days. /25
PHYSICAL ACTIVITY STANDARD PEMBELAJARAN : KESEPADUAN TUNJANG:
8.00-9.00 FK 1.1.1 Menjalankan pelbagai aktiviti yang melibatkan penggunaaan motor SA 1.1.1 Menunjukkan sikap ingin Impak:
60 MINIT halus tahu dan bekerjasama
KRITERIA KEJAYAAN :
20 daripada 25 murid dapat : menjalankan pelbagai aktiviti yang melibatkan
penggunaan motor halus dengan betul
AKTIVITI
Set Induksi
Murid dan guru menyanyikan lagu “ Gerak ke Kanan, Gerak Ke Kiri”
bersama –sama
Langkah-langkah
1. Murid membuat Permainan “ Gengam Kanan , Gengam Kiri
2. Apabila guru menyebut kanan, murid akan gengam tangan kanan begitu
juga sebaliknya
3. Murid yang mara ke peringkat akhir akan menerima ganjaran
4. Murid bermain permainan Lego.
KAEDAH PEMERHATIAN /
5. Murid membuat binaan dengan menggunakan lego yang guru sediakan
PENTAKSIRAN GURU:
sebagai latihan aktiviti fizikal.
6.Murid mempamerkan hasil karya masing-masing dan menceritakan hasil
binaan mereka. Rekod Anekdot
7. Guru memberi ganjaran kepada binaan terbaik
8.Murid membuat latihan pada lembaran/modul yang disediakan oleh Rekod Berterusan
guru.
9. Lembaran kerja sebagai aktiviti pengukuhan. Skala kadar/ senarai
semak
Penutup
Murid mendengar lagu “KALAU Rasa Gembira” bersama-sama Pemerhatian/Lisan
Guru membuat rumusan pembelajaran tentang cara pengurusan diri.
Guru menerapkan nilai kasih sayang dalam kalangan murid. Hasil Kerja (Ulasan)
PAK21:
Perwatakan
Komunikasi
Kolaborasi
Kreativiti
. Pemikiran Kritis
SUCCESS CRITERIA :
20 / 25 pupils will be able : listen to and repeat greetings correctly
ACTIVITIES: KAEDAH PEMERHATIAN /
Induction set PENTAKSIRAN GURU:
Pupils listen to Good Morning song’s
Perwatakan
Komunikasi
Kolaborasi
Kreativiti
Pemikiran Kritis
RECESS RECESS
10.00-10.30 Pupils lined up, read prayers before / after meals, students practiced putting
AM food containers in the space provided
AKTIVITI: Rekod Anekdot Perwatakan
Set Induksi
Rekod Berterusan Komunikasi
Murid bermain permainan Batang Icekrim.
Skala kadar/ senarai
Langkah-langkah Kolaborasi
semak
1. Murid menyanyikan lagu “ Satu Jari “ bersama rakan dan guru.
2. Ketika menyanyi lagu tersebut, murid akan mengambil batang icekrim Pemerhatian/Lisan Kreativiti
mengikut nombor yang disebut dalam lagu. Murid menyusun dan
mengira semula batang icekrim tersebut. Hasil Kerja (Ulasan) Pemikiran Kritis
3. Kemudian murid akan melekatkan nombor 1-10 pada batang icekrim
tersebut.
4. Lembaran kerja sebagai aktiviti pengukuhan
Penutup
Murid dan guru bersoaljawab mengenai aktiviti yang dijalankan. Murid
bersedia untuk pulang.
CLOSSING
11.10 –11.20 AM PUPILS SAY WHAT THEY LEARN TODAY
(10 MINIT)
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
TAHUN 2022
Early Conversation 1. The teacher started morning circle by singing the Good Morning song and Nilai : Kehadiran murid :
7:20 – 8.00 “Hari ini Khamis” use Happy Birthday Melody’s song The teacher Kasih Sayang
40 MINIT welcomes the pupis.
2. The teacher introduce the name and ask pupils to introduce their name.
3. Teacher tke the total attendance of students.
4. The teacher ask about dates and days. /25
PHYSICAL ACTIVITY STANDARD PEMBELAJARAN : KESEPADUAN TUNJANG:
8.00-9.00 KE 3.3.2 Menghasilkan karya kreatif melalui aktiviti menggambar FK 1.1.1 Menjalankan pelbagai Impak:
60 MINIT aktiviti yang melibatkan
OBJEKTIF penggunaaan motor halus
PENGURUSAN DIRI Di akhir pengajaran murid dapat : TP3 :
DAN SENI KREATIVITI Menghasilkan karya kreatif melalui aktiviti menggambar dengan kreatif BAHAN BANTU MENGAJAR : TP2 :
Laptop, Lcd,Lembaran kerja, kad TP1 :
KRITERIA KEJAYAAN : imbasan, alat tulis, alat mewarna,
20 daripada 25 murid dapat :Menghasilkan karya kreatif melalui aktiviti kertas warna, pelekat
menggambar dengan kreatif
AKTIVITI
Set Induksi
Murid dan guru bersoal jawab tentang aktiviti yang akan dijalankan.
Langkah-langkah
1. Murid menerima kad pelekat dan lembaran kerja yang mengandungi
gambar buah strawberi.
2. Murid warnakan gambar buahan tersebut dengan kemas
3. Kemudian murid akan menampal pelekatan (bulatan kecil) mengikut
titik-titik yang ada .
4. Murid menerima beberapa helai kertas warna daripada guru.
KAEDAH PEMERHATIAN /
5. Guru menunjukkan cara untuk membuat kolaj buah epal.
PENTAKSIRAN GURU:
6.Murid menjalankan aktiviti membuat kolaj buah epal
7.Murid mempamerkan hasil karya masing-masing
8.Lembaran kerja sebagai aktiviti pengukuhan. Rekod Anekdot
Penutup Rekod Berterusan
Guru membuat rumusan pembelajaran tentang cara pengurusan diri.
Guru menerapkan nilai kasih sayang dalam kalangan murid. Skala kadar/ senarai
semak
Pemerhatian/Lisan
Hasil Kerja (Ulasan)
PAK21:
Perwatakan
Komunikasi
Kolaborasi
Kreativiti
. Pemikiran Kritis
Langkah-langkah
1. Murid menyebut 7 warna yang terdapat pada pelangi Rekod Anekdot Perwatakan
2. Guru menerangkan aktiviti yang akan murid jalankan
3. Murid mewarnakan gambar yang diberikan oleh guru dengan Rekod Berterusan
Komunikasi
menggunakan warna-warna yang terdapat pada pelangi.
Skala kadar/ senarai
4. Murid mempamerkan karya masing-masing Kolaborasi
5. Lembaran kerja sebagai aktiviti pengukuhan semak
Pemerhatian/Lisan Kreativiti
Penutup
Murid dan guru bersoaljawab mengenai aktiviti yang dijalankan. Murid Hasil Kerja (Ulasan) Pemikiran Kritis
bersedia untuk pulang.
Guru membuat rumusan untuk Minggu Orientasi
CLOSSING
11.10 –11.20 AM PUPILS SAY WHAT THEY LEARN TODAY
(10 MINIT)