Anda di halaman 1dari 2

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

PENDIDIKAN JASMANI TAHUN 4


Kelas
Topik
Masa/ Tarikh
Standard Pembelajaran
Objektif Pembelajaran

4K
Gimnastik Asas
8.40am - 9.10am (Hari Selasa)
7.1.2013
1.1 , 2.1 dan 5.1
Pada akhir pembelajaran murid dapat :
1.Melakukan hambur tangan dari tempat tinggi dan mendarat
2.Mengenal pasti penyerapan daya semasa mendarat dengan
kedua-dua belah kaki.
3.Menjaga keselamatan di tempat aktiviti.
Aktiviti PdP
1. Penerangan guru tentang tajuk pelajaran dan objektif
pembelajaran hari ini.
2. Guru menerangkan tentang cara melakukan hambur tangan
dari tempat tinggi dan cara mendarat tempat rendah dengan
tepat.
3. Guru menunjukkan contoh ansur maju menghambur.
4. Murid cuba melakukan hambur tangan dengan mematuhi
peraturan keselamatan di tempat aktiviti.
Elemen
Merentas 1.Keusahawanan
Kurikulum (EMK)
2.Kreativiti
3.Nilai Murni (Bertanggungjawab)
Bahan Bantu Belajar
Buku teks dan alat sukan
Penilaian Pengajaran
Mengetahui cara melakuakan hambur tangan dari tempat tinggi
dan Pembelajaran
dan mendarat ke tempat rendah.
Refleksi
1. ___________murid menguasai objektif pembelajaran.
2. ___________murid tidak menguasai objektif pembelajaran.

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN


PENDIDIKAN JASMANI TAHUN 4
Kelas
Topik
Masa/ Tarikh
Standard Pembelajaran
Objektif Pembelajaran

4K
Gimnastik Asas
8.40am - 9.10am (Hari Rabu )
8.1.2013
1.1 , 2.1 dan 5.1
Pada akhir pembelajaran murid dapat :
1.Melakukan hambur tangan dari tempat tinggi dan mendarat
2.Mengenal pasti penyerapan daya semasa mendarat dengan
kedua-dua belah kaki.
3.Menjaga keselamatan di tempat aktiviti.
Aktiviti PdP
1.Penerangan guru tentang tajuk pelajaran dan objektif
pembelajaran hari ini.
2.Guru menerangkan tentang cara melakukan hambur tangan
dari tempat tinggi dan cara mendarat tempat rendah dengan
tepat.
3.Guru menunjukkan contoh ansur maju menghambur.
4. Murid cuba melakukan hambur tangan dengan mematuhi
peraturan keselamatan di tempat aktiviti.
Elemen
Merentas 1.Keusahawanan
Kurikulum (EMK)
2.Kreativiti
3.Nilai Murni (Bertanggungjawab)
Bahan Bantu Belajar
Buku teks dan alat sukan
Penilaian Pengajaran
Mengetahui cara melakuakan hambur tangan dari tempat tinggi
dan Pembelajaran
dan mendarat ke tempat rendah.
Refleksi
1. ___________murid menguasai objektif pembelajaran.
2. ___________murid tidak menguasai objektif pembelajaran.
