Anda di halaman 1dari 1

1A 2D 3B 4A 5C 6C 7B 8B 9D 10D

BHG B
1a. Situasi pasar raya
i.Ruang-kunjung semua kedai.
ii.Irama-dengar lagu dari kedai cd jalan ikut rentak
iii. Bau-nasi goring,ayam, mee
iv.sentuh beli bawa
v.rasa- makan
1b. 5 aktiviti set induksi bm haiwan
i.menyanyi lagu Pak Mat ada kebun
ii.namakan haiwan berdasarkan gambar.
iii.Nyanyikan lagu Anak Itik Tok wi
iv.Lakukan gerakan haiwan peliharaan
v.Respon dlm bentuk gerakan terhadap gambar
haiwan yg ditunjukkan.
2.a 5 kesan positif SDP
i.Pdp jadi seronok.
ii.memupuk nilai kerjasama
iii.penuhi keperluan social yg asas
iv.murid peluang jalani proses penerokaan
semasa pdp.
v.luahan perasaan dan aras keyakinan tinggi.
2b.2 cth intergerasi sdp capai hasil.
i.aktiviti muzik.
-nyanyi lagu sesuai lirik ada kaitan.
-baca lirik.
ii.pergerakan.
-punggut daun gugur, beza aras tinggi rendah
iii.seni visual
-lukis, namakan bhg pokok
-warna dn gambar keadaan pokok ditiup angin.
-kolaj jenis pokok yg diberi
Bahagian C
1.a luahan ekpresi diri dlm aktvt pembelajaran.
i. luahan sifat positif @negetif cetus keriangan,
bebas tekanan emosi saingan, cabaran.
ii. melalui visual, kegiatan seni, boleh didik anak
kawal perasaan secara terkawal.
iii.muzik atau bunyi, beri respond an akan rasa
senang hati, dpt nyatakan kegembiraan, riang,
marah, fenomena kehidupan.
iv.lisan atau pertuturan, yg jelas dan nyata.

1b. RPH bm penerokaan hutan intergrasi SDP
Mata Pelajaran : Bahasa Melayu
Tajuk :Penerokaan hutan
Tarikh : 12/sept/2014
Tahun : 5 b
Hasil pembelajaran;
i.Mentafsir gambar atau peristiwa berlaku di
negara kita
ii.Menyenaraikan sekurang kurangaya tiga
kesan penerokaan berleluasa.
iii.Menulis maklumat yang didengar kepada genre
naratif
Kemahiran Bahasa:
Kem. Menulis
Kem membaca
Kem. Mendengar
Kem. Bertutur
Isi Aktiviti Catatan
Set induksi Tayangan video
-Guru bersoal
jawab .
Murid beri
pendapat
KBT:verbal
Linguistik

http://youtub
e.com/watch
?v=qwzcTvE
OryU&featur
e=related

Langkah 1
-murid menyanyi
lagu enjit
semut

-guru soal
jawab.
-murid
menyatakan
aktivitipeneroka
an haram dan
kesan.
Seni kata
lagu

Langkah 2
-Murid
menyenaraiakn
kesan
penerokaan
hutan

-Murid
menyenarai kata
sifat/adjektif
akibat dan
kesan
penerokaan
- Guru
menerangkan
akibat/kesan
-IcT
-
Konstraktivis
me
-
Intrapersona
l
-Verbal
Linguistik
-Kata
Adjektif
Langkah 3 Permaina Siapa
Saya

-Guru meminta
murid lakonkan
-Murid teka
guna kata
adjektif


Langkah 4 -Bina ayat dari
kta adjektif
-murid bina ayat
Berdasrkan
simulasi/video
Lembaran
kerja
Penutup 5
min
-Guru dan murid
menyayi semula
lagu enjit semut.

Guru
menegaskan
kepentingn
menjaga hutan

verbal
