Anda di halaman 1dari 1

MINGGU 6

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

TEMA/TAJUK
Nombor
SUBJEK TARIKH: 9 Januari 2018 BILANGAN MURID : 4 orang
Matematik(PEMULIHAN)
KELAS MASA: 11.10-11.40
2

KUMPULAN
A B
KEMAHIRAN 14.4 Menulis nombor dalam bentuk perkataan.
PEMULIHAN
KONSTRUK LINUS
Konstruk 3-Keupayaan memahami nilai nombor

STANDARD
1.1.1 Menamakan nilai nombor hingga 1000.
KANDUNGAN

STANDARD 1.3.1 Membilang nombor dalam lingkungan 1000 secara seratus-seratus.


PEMBELAJARAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
OBJEKTIF 1.Murid dapat menulis nombor seratus-seratus hingga 1000.
2.Membilang nombor dalam lingkungan seratus-seratus.
a.(Set Induksi) Guru melekatkan kad seratus-seratus pada papan putih secara rawak.
b.Murid menyebut kad nombor yang ditunjukkan.
AKTIVITI c.Guru membimbing murid menyusun kad seratus-seratus hingga 1000.
d.Murid menyalin semula nombor dalam lembaran kerja.

NILAI EMK
PAK 21
 Kreatif dan Inovasi
 Tolong-menolong  Baik Hati
 Pendidikan AlamSekitar
Bertanggungjawab  Kerjasama
 Perwatakan
 Sains dan Teknologi Kolaborasi
  Hemah Tinggi  Bertolak Ansur
 Komunikasi
 Bahasa  Kreativiti
 Hormat-menghormati  Keadilan
 Pemikiran
 Kritis  Kasih Sayang
patriotisma  Keberanian
PETA BBB PBS


 Buku Teks Kerja
Lembaran   BukuLisan
Cerita


 Modul
Hasil Kerja   Lakonan
Peta Bulatan  Gambar Peta Titi


 Power
Peta point  
Pemerhatian
Buih  Tugasan
Carta Peta Pokok


 Projektor
Peta  
Kuiz Buih Berganda  Projek
Graf Peta Dakap
 Peta Pelbagai Alir  Peta PadaAlirakhir pengajaran;

REFLEKSI
