Round Table RPH 2018 Think Pair Share Hot Seat Pembentangan Hasil Sendiri MINGGU: 30 HARI: SELASA TARIKH: 24 JULAI 2018 Role Play Gallery Walk Kelas / MP TAHUN 5 / PENDIDIKAN MORAL Three Stay, One Stay Peta I-think MASA 07.15 07.45 08.15 08.45 09.15 09.45 Deklamasi Sajak / Nyanyian Tandakan / pada ruangan berkenaan 10.15 11.05 11.35 12.05 12.35 13.05 PEMBELAJARAN ABAD KE-21 Tajuk Kejujuran Berasaskan Murid Pembelajaran Kolaboratif Kemahiran / Proses Standard 10. Kejujuran Pemikiran Aras Tinggi Kandungan Kemahiran Hidup Berkumpulan Standard 10.1.1 Membincangkan sikap jujur dalam masyarakat Komuniti Pembelajaran setempat. Pentaksiran Formatif 10.1.2 Menjelaskan kepentingan bersikap jujur dalam Belajar Untuk Kehidupan masyarakat setempat. Tandakan / pada ruangan berkenaan 10.1.3 Menceritakan perasaan apabila bersikap jujur dalam masyarakat setempat. TAHAP PENGUASAAN (PBS) TP6 Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat: TP5 1. Menyatakan cara bersikap jujur. TP4 Pembelajaran TP3 2. Menyenaraikan kepentingan bersikap jujur. TP2 3. Menyatakan perasaan selepas bersikap jujur. TP1 Tandakan / pada ruangan berkenaan Kriteria Murid dikatakan berjaya apabila mereka dapat: Kejayaan 1. Menyatakan contoh bersikap jujur. ARAS PEMIKIRAN 2. Menyatakan 2 kepentingan bersikap jujur. Mencipta Menilai Aktiviti Menganalisis 1. Guru menjelaskan tentang nilai kejujuran. Mengaplikasi 2. Murid menceritakan tentang pengalaman yang Memahami berkaitan tentang nilai kejujuran. Mengingati 3. Murid menceritakan perasaan selepas bersikap Tandakan / pada ruangan berkenaan jujur. 4. Guru menilai hasil kerja murid. PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN 5. Soal jawab antara guru dan murid. Latihan bertulis Hasil kerja BBM Buku Teks Internet Projektor Kuiz Powerpoint Buku Cerita Lain-lain Pembentangan Carta Model Soal Jawab Pemerhatian/lisan/soal jawab EMK Pendidikan TMK Kreativiti dan Lembaran kerja Alam Sekitar inovasi Drama Projek Tandakan / pada ruangan berkenaan Refleksi ____/____ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan/ pengukuhan I - THINK ____/____ orang murid tidak menguasai objektif Peta Bulatan pembelajaran dan diberi latihan pemulihan. Peta Buih Aktiviti PdP ditangguhkan kerana _____________ Peta Buih Berganda ___________________________________ Peta Pokok Peta Dakap Peta Titi Catatan Tandakan / pada ruangan berkenaan
Guru Besar / Penolong Kanan : …………………………………
AKTIVITI RPH 2018 PEMBELAJARAN ABAD KE-21 Round Table MINGGU: 30 HARI: RABU TARIKH: 25 JULAI 2018 Think Pair Share Hot Seat Pembentangan Hasil Sendiri Kelas / MP TAHUN 5 / PENDIDIKAN MORAL Role Play Gallery Walk MASA 07.15 07.45 08.15 08.45 09.15 09.45 Three Stay, One Stay Peta I-think 10.15 11.05 11.35 12.05 12.35 13.05 Deklamasi Sajak / Nyanyian Tandakan / pada ruangan berkenaan Tajuk Kejujuran PEMBELAJARAN ABAD KE-21 10. Kejujuran Berasaskan Murid Standard Pembelajaran Kolaboratif Kandungan Kemahiran / Proses Pemikiran Aras Tinggi Standard 10.1.1 Membincangkan sikap jujur dalam masyarakat Kemahiran Hidup Pembelajaran setempat. Berkumpulan 10.1.2 Menjelaskan kepentingan bersikap jujur dalam Komuniti masyarakat setempat. Pentaksiran Formatif 10.1.3 Menceritakan perasaan apabila bersikap jujur dalam Belajar Untuk Kehidupan masyarakat setempat. Tandakan / pada ruangan berkenaan
Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat: TAHAP PENGUASAAN (PBS)
Pembelajaran 1. Menyatakan cara bersikap jujur. TP6 2. Menyenaraikan kepentingan bersikap jujur. TP5 3. Menyatakan perasaan selepas bersikap jujur. TP4 TP3 TP2 Kriteria Murid dikatakan berjaya apabila mereka dapat: TP1 Kejayaan 1. Menyatakan contoh bersikap jujur. Tandakan / pada ruangan berkenaan 2. Menyatakan 2 kepentingan bersikap jujur. ARAS PEMIKIRAN Aktiviti 1. Guru menjelaskan tentang nilai kejujuran. Mencipta 2. Murid menceritakan tentang pengalaman yang Menilai berkaitan tentang nilai kejujuran. Menganalisis 3. Murid menceritakan perasaan selepas bersikap Mengaplikasi jujur. Memahami 4. Guru menilai hasil kerja murid. Mengingati 5. Soal jawab antara guru dan murid. Tandakan / pada ruangan berkenaan
BBM Buku Teks Internet Projektor PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
Powerpoint Buku Cerita Lain-lain Latihan bertulis Carta Model Hasil kerja Kuiz EMK Pendidikan TMK Kreativiti dan Pembentangan Alam Sekitar inovasi Soal Jawab Pemerhatian/lisan/soal jawab Refleksi ____/____ orang murid dapat menguasai objektif Lembaran kerja pembelajaran dan diberi latihan pengayaan/ pengukuhan Drama Projek ____/____ orang murid tidak menguasai objektif Tandakan / pada ruangan berkenaan pembelajaran dan diberi latihan pemulihan. Aktiviti PdP ditangguhkan kerana _____________ I - THINK Peta Bulatan ________________________________________ Peta Buih Peta Buih Berganda Catatan Peta Pokok Peta Dakap Peta Titi Tandakan / pada ruangan berkenaan
Guru Besar / Penolong Kanan : …………………………………
AKTIVITI PEMBELAJARAN ABAD KE-21 RPH 2018 Round Table Think Pair Share Hot Seat MINGGU: 30 HARI: KHAMIS TARIKH: 26 JULAI 2018 Pembentangan Hasil Sendiri Role Play Kelas / MP TAHUN 5 / PENDIDIKAN MORAL Gallery Walk Three Stay, One Stay MASA 07.15 07.45 08.15 08.45 09.15 09.45 Peta I-think Deklamasi Sajak / Nyanyian 10.15 11.05 11.35 12.05 12.35 13.05 Tandakan / pada ruangan berkenaan
Tajuk Kejujuran PEMBELAJARAN ABAD KE-21
Berasaskan Murid Pembelajaran Kolaboratif Standard 10. Kejujuran Kemahiran / Proses Kandungan Pemikiran Aras Tinggi Kemahiran Hidup Standard 10.1.1 Membincangkan sikap jujur dalam masyarakat Berkumpulan Pembelajaran setempat. Komuniti 10.1.2 Menjelaskan kepentingan bersikap jujur dalam Pentaksiran Formatif masyarakat setempat. Belajar Untuk Kehidupan 10.1.3 Menceritakan perasaan apabila bersikap jujur dalam Tandakan / pada ruangan berkenaan masyarakat setempat. TAHAP PENGUASAAN (PBS) Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat: TP6 1. Menyatakan cara bersikap jujur. TP5 Pembelajaran 2. Menyenaraikan kepentingan bersikap jujur. TP4 3. Menyatakan perasaan selepas bersikap jujur. TP3 TP2 TP1 Kriteria 1. Menyatakan contoh bersikap jujur. Tandakan / pada ruangan berkenaan Kejayaan 2. Menyatakan 2 kepentingan bersikap jujur. ARAS PEMIKIRAN Aktiviti 1. Guru menjelaskan tentang nilai kejujuran. Mencipta 2. Murid menceritakan tentang pengalaman yang Menilai berkaitan tentang nilai kejujuran. Menganalisis 3. Murid menceritakan perasaan selepas bersikap Mengaplikasi jujur. Memahami 4. Guru menilai hasil kerja murid. Mengingati 5. Soal jawab antara guru dan murid. Tandakan / pada ruangan berkenaan
BBM Buku Teks Internet Projektor PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
Powerpoint Buku Cerita Lain-lain Latihan bertulis Carta Model Hasil kerja Kuiz EMK Pendidikan TMK Kreativiti dan Pembentangan Alam Sekitar inovasi Soal Jawab Pemerhatian/lisan/soal jawab Lembaran kerja Refleksi ____/____ orang murid dapat menguasai objektif Drama pembelajaran dan diberi latihan pengayaan/ pengukuhan Projek ____/____ orang murid tidak menguasai objektif Tandakan / pada ruangan berkenaan pembelajaran dan diberi latihan pemulihan. Aktiviti PdP ditangguhkan kerana _____________ I - THINK Peta Bulatan ________________________________________ Peta Buih Peta Buih Berganda Catatan Peta Pokok Peta Dakap Peta Titi Tandakan / pada ruangan berkenaan