Anda di halaman 1dari 3

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (RPH)

TARKH 01 / 09 / 2020 HARI Selasa

3
SUBJEK PENDIDIKAN MUZIK BILANGAN 33 orang
KEHADIRA MASA 1100 - 1130
INOVATIF N
MINGGU TEMPOH
½ JAM
MODUL BELON UDARA TINGGI STANDARD KANDUNGAN UNIT 6
STANDARD PEMBELAJARAN
1.2 2.2 1.2.2
Bahasa Muzik Kemahiran Seni Muzik Membaca not pada baluk:
(i) Not G , A dan B
(ii) Menggunakan jenis not
(Semibrif,
minim,krocet)
HASIL PEMBELAJARAN 1. Murid dapat membaca not baluk dengan membunyikan rekoder

AKTIVITI PEMBELAJARAN
AKTIVITI 1. Murid didengarkan lagu berdasarkan buku teks
2. Guru memberi penerangan not - not diperdengarkan
3. Murid bersoal jawab dengan guru mengenai perbezaan audio.
4. Murid mengimbas kembali not-not yang dipelajari sebelum ini.
5. Murid menyanyi semula Not Berbunyi dengan bimbingan guru.
6. Murid meneliti baluk, bar dan garis bar, klef trebel, garis penamat dan
ulangan.
7. Murid memberi pendapat tentang muzik yang didengar

EMK Kreativti dan inovasi


KBAT Menganalisis
ABM / BBM Marker pen , speaker ,pen drive
PAK-21 -

REFLEKSI
☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan /
pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
☐Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (RPH)


TARKH 01 / 09 / 2020 HARI Selasa
SUBJEK PENDIDIKAN SENI VISUAL BILANGAN 27 orang
MINGGU MASA
6
1130 - 1200
KEHADIRA TEMPOH ½ JAM
N
CEMERLANG

TAJUK DIORAMA – Alam dasarlaut TEMA Alam Semulajadi

BIDANG Membentuk dan membuat binaan AKTIVITI


GABUNGAN TEKNIK Model dan Catan
STANDARD 3.1 PERSEPSI ESTETIK 3.2 APLIKASI SENI
PEMBELAJARAN Membuat persepsi dan mengenalpasti Mengaplikasikan Bahasa seni visual
Bahasa seni visual yang ada pada hasil dan media dalam penghasilan aktiviti
aktiviti diorama dengan gabungan teknik diorama dengan gabungan Teknik
model dan catan model dan catan

HASIL PEMBELAJARAN 1. Murid dapat membuat persepsi dan mengenalpasti Bahasa seni visual yang
ada pada hasil aktiviti diorama dengan gabungan teknik model dan catan
2. Murid dapat mengaplikasikan Bahasa seni visual dan media dalam
penghasilan aktiviti diorama dengan gabungan Teknik model dan catan

AKTIVITI PEMBELAJARAN
AKTIVITI 1. Guru menunjukkan gambar contoh- contoh diorama
2. Guru bersoal jawab tentang bahasa seni visual yang ada pada karya diorama
1. Guru menyatakan media yang akan digunakan.
2. Guru menunjuk cara menghasilkan diorama
3. Guru menunjuk cara menghasilkan diorama dengan Teknik campuran
4. Guru meminta murid meneroka media untuk menghasilkan diorama
5. Murid melakar dan mewarna lukisan dengan bimbingan guru.
6. Murid menghasilkan pualaman mengikut kreativiti masing-masing
7. Mempamerkan karya yang dihasilkan
8. Menceritakan pengalaman sendiri dalam proses penghasilan pualaman.
9. Menghargai dan menceritakan karya sendiri dan rakan secara lisan
EMK Keusahawan, Kreativiti dan Inovasi
PENILAIAN PDPc Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat pualaman berdasarkan empat
standard kandungan.
ABM / BBM Diorama alam dasar laut

REFLEKSI
☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan /
pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
☐Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (RPH)


TARKH 01 / 09 / 2020 HARI Selasa
SUBJEK PENDIDIKAN MUZIK BILANGAN 27 orang
KEHADIRA MASA 1200 - 1230
N
6 MINGGU TEMPOH ½ JAM
CEMERLANG

MODUL PENGALAMAN MUZIKAL STANDARD KANDUNGAN 1.4


STANDARD PEMBELAJARAN
1.4.2
Memainkan rekoder berdasarkan skor
- memainkan frasa lagu
- memainkan melodi kaunter
- memainkan melodi
HASIL PEMBELAJARAN 1. Murid dapat memainkan melodi atau melodi kaunter dengan ton yang baik mengikut
tempo dan dinamik lembut (p) atua sederhana lembut (mp) atau kuat (f) atau sederhana
kuat (mf) berdasarkan skor

AKTIVITI PEMBELAJARAN
AKTIVITI 1. Murid didengarkan lagu rakyat
8. Guru memberi penerangan lagu rakyat diperdengarkan
9. Murid bersoal jawab dengan guru mengenai perbezaan audio.
10. Murid mengimbas kembali not-not yang dipelajari sebelum ini.
11. Murid menyanyi semula Not Berbunyi dengan bimbingan guru.
12. Murid meneliti baluk, bar dan garis bar, klef trebel, garis penamat dan
ulangan.
13. Murid memberi pendapat tentang muzik yang didengar

EMK Kreativti dan inovasi


KBAT Menganalisis
ABM / BBM Marker pen , speaker ,pen drive
PAK-21 Think – Pair – Share (Fikir-Pasang – Kongsi)

REFLEKSI
☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan /
pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan

☐Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
