Anda di halaman 1dari 6

QSU 3033 – ANATOMI DAN FISIOLOGI MANUSIA

TAJUK :

SISTEM SARAF

SISTEM SARAF PUSAT ( CNS ) DAN SISTEM SARAF PERIFERI ( PNS )

DISEDIAKAN OLEH

NAMA NO MATRIK NO KUMPULAN


MUNIRAH FARAHIN BINTI ISMAIL D20171079045
NORAMIN BIN ABDUL RAJID D20171079053 KUMPULAN 7
AHMAD RIFHAN ZIKRI BIN HANAFI D20171079047

UNTUK PERHATIAN :

DR. RUAIBAH YAZANI BINTI TENGAH


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

Tarikh : 7 November 2017 Tingkatan : Tingkatan 4

Hari : Selasa Jantina : Lelaki dan perempuan

Masa : 2:00-5:00 Petang Bil. Murid : 39 Orang

Tunjang Pembelajaran : Anatomi dan fisiologi

Tajuk Pembelajaran : Sistem Saraf

Fokus pembelajaran : Sistem Saraf

Pengetahuan awal pelajar : pernah belajar tentang sistem saraf di sekolah menengah

Objektif Pembelajaran : di akhir proses pembelajaran ini pelajar akan dapat mengetahui lebih lanjut tentang sistem saraf pusat ( CNS ) dan
sistem saraf periferi ( PNS )

Psikomotor : Murid dapat menjawab soalan tentang CNS dan PNS

Kognitif : Pelajar dapat mengenali komponen dan fungsi CNS dan PNS

Afektif : 1) Murid saling bekerjasama dan memberi perhatian sewaktu sesi pengajaran dan pembelajaran.

2) Membina tahap keyakinan diri pelajar.

Stail Pengajaran : ABM

KBKK : Pelajar dapat mengkaitkan pengetahuan asas dengan diri mereka sendiri
Persediaan Guru : menyediakan alat bantuan mengajar dan menyalurkan informasi kepada murid dengan menyediakan nota.

Persediaan Pelajar : Mengetahui sedikit tentang CNS dan Pns

Maklumat
Pengajaran Dan Organisasi Abm Organisasi
Fasa / Masa Aktiviti Pembelajaran Kelas
( P& P )

Aktiviti 1 Menunjukkan Pembelajaran


video tentang didalam kelas
PERMULAAN Mengulang struktur dan dilakukan Power point
Set Induksi kaji tentang fungsi CNS dan dengan digunakan.
(5 minit) komponen dan PNS perhubungan
fungsi sistem dua hala.
saraf )
Aktiviti 1

(Guru 1. Pelajar
mengedarkan mengedarkan
nota mengenai nota kepada
sistem saraf rakan yang lain
kepada pelajar) dengan teratur.

Aktiviti 2

( Guru 2. Pelajar Pembelajaran


meminta memeriksa dan didalam kelas
PERKEMBANGAN pelajar untuk menganalisa dilakukan Power point
(25 Minit) memeriksa dan nota yang dalam digunakan.
menganalisa diberi oleh guru. perhubungan
nota ) dua hala

Aktiviti 3 3. Berbincang
(Guru tentang
mengajar komponen CNS
tentang dan PNS.
komponen
CNS dan PNS
kepada murid )

Aktiviti 4
(Guru 4. Berbincang
mengajar tentang fungsi
tentang fungsi CNS dan PNS.
CNS dan PNS)

Aktiviti 1

( ( kuiz untuk Berbincang


tajuk sistem tentang struktur Pembelajaran Power point
saraf iaitu CNS CNS dan PNS : didalam kelas digunakan.
dan PNS) dilakukan
KEMUNCAK Pelajar perlu dengan
(10 Minit) menjawab perhubungan
soalan sebelum dua hala
kelas berakhir.

Aktiviti 1 Pelajar perlu


merumuskan
PENUTUP (Refleksi ) tentang CNS
(5 Minit) dan PNS.

Penilaian Kendiri:

___________________________________________________________________________

Penilaian Pensyarah:

___________________________________________________________________________
