Anda di halaman 1dari 1

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

1. Minggu / Hari / Tarikh : 28 /AHAD / 26 JULAI 2020


2. Kelas / Masa / Mata Pelajaran: 3 EFISYEN / 7.45-8.45 / MATEMATIK
3. Bidang / Tajuk: SUKATAN DAN GEOMETRI / 3.0 PECAHAN, PERPULUHAN DAN PERATUS
4. Standard Kandungan: 3.1 Pecahan

5. Standard Pembelajaran: 3.1.2 Menyatakan pecahan setara bagi pecahan wajar yang penyebutnya

6. Objektif Pembelajaran: Pada akhir pengajaran murid dapat:


1. Menyatakan nilai pecahan setara yang betul.
7. Kriteria Kejayaan: Murid akan berjaya jika :
1. Menyatakan nilai pecahan setara dengan betul.
2. Melengkapkan tempat kosong dengan betul.
8. Aktiviti PDP: Aras Sederhana Aras Tinggi
INDUKSI
1. Murid diberikan 3 keping gambar yang berbeza.
2. Murid bersoal jawab tentang gambar yang dilorekkan dengan nilai yang
berbeza.
1. Guru menerangkan konsep 1. Guru menerangkan konsep
pecahan setara dan pecahan setara dan nilai
kawasan yang berlorek. pecahan yang betul.
2. Murid diberi lembaran 2. Murid membuat aktiviti Cloze
soalan. Procedures . Murid perlu
3. Murid membuat aktiviti mendengar arahan guru
Cloze Procedures . Murid dengan teliti bagi mengisi
perlu mendengar arahan tempat kosong dengan
guru dengan teliti bagi maklumat yang betul.
mengisi tempat kosong 3. Murid diberikan lembaran
dengan maklumat yang soalan.
betul
PENUTUP
1. Murid menyebut semula pembelajaran hari ini.
9. Pengisian Kurikulum
9.1 Ilmu / Nilai Bekerjasama, kepimpinan
9.2 EMK / KB / BCB Kreativiti dan inovasi / Kemampuan menyesuaikan diri / Kemahiran Mengira.
PPPM : Kemahiran Mengira, pengetahuan
10. Bahan Bantu Mengajar Youtube, laptop / telefon pintar, buku tulis.
Lembaran kerja , penilaian melalui pemerhatian ibu bapa / penjaga ,
11. Penilaian PDP / Pentaksiran PDP
12. Refleksi / Impak dan kerja
rumah: .

SKKP POWER
