Anda di halaman 1dari 4

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATEMATIK TAHUN 1

Minggu: 21 Tarikh: Hari: Isnin


Kelas: 1 UTM
Tema: Nombor dan Operasi Tajuk: Tambah dan Tolak
Standard Kandungan 2.2 Tambah dalam lingkungan 100.
Standard Pembelajaran 2.2.1 Menambah dalam lingkungan fakta asas.
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat;
Objektif Pembelajaran
1. Menambah dalam lingkungan fakta asas.
Kriteria Kejayaan Murid dianggap berjaya apabila dapat;
(Penilaian) 1. Menambah dalam lingkungan fakta asas.
Bahan Bantu Mengajar Buku teks, buku aktiviti
Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran: Refleksi/Impak:

__ / __ orang murid memberikan respons dalam


sesi menjawab soalan.

__/__ orang murid menjawab soalan berdasarkan


objektif yang diberi dengan betul
Tambah Cepat (Buku Teks: 60 - 61)
Tindakan Susulan
Aktiviti 1. Murid menonton vieo berkaitan.
2. Murid memahami fakta asas tambah.
…………………………………………………..……..
3. Murid menjalankan aktiviti kuiz ringkas.
…………………………………………………..……..

………………………………………………….……...

……..…………………………………………………..

PENGISIAN KURIKULUM
KEMAHIRAN PROSES MATEMATIK
Penyelesaian masalah Penaakulan Komunikasi Perkaitan Perwakilan
ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK)
Bahasa Sains dan Teknologi Keusahawanan Teknologi Maklumat dan Komunikasi (TMK)
Nilai Murni Kelestarian Alam Sekitar Patriotisme Kreativiti dan Inovasi
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI (KBAT)
Mengaplikasi Menganalisi Menilai Mencipta
KEMAHIRAN ABAD KE-21
Berdaya tahan Pemikir Bersifat ingin tahu
Mahir berkomunikasi Kerja Sepasukan Berperinsip
Bermaklumat Penyayang / Prihatin Patriotik
STRATEGI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN AKTIVITI PEMBELAJARAN ABAD KE-21
Pembelajaran Masteri Simulasi Round Table Think, Pair, Share
Pembelajaran Kontekstual Inkuiri Penemuan Hot Seat Pembentangan
Pembelajaran Berasaskan Projek Pendekatan Modular Permainan I-Think
Pembelajaran Masalah Pendekatan STEM Main Peranan Lain-lain:
PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
Projek Mudah Bercerita Main Peranan Permainan
Kuiz Kerja Individu/Berpasangan/Kumpulan Pemerhatian Lembaran Kerja
PKPP. Pembelajaran dari rumah.
CATATAN
Cuti bersempena Hari Keputeraan DYMM Yang Di-pertuan Agong. PdP dibawa keesokan harinya.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATEMATIK TAHUN 1

Minggu: 22 Tarikh: Hari: Isnin


Kelas: 1 UTM
Tema: Nombor dan Operasi Tajuk: Tambah dan Tolak
Standard Kandungan 2.2 Tambah dalam lingkungan 100.
Standard Pembelajaran 2.2.2 Menambah dua nombor hasil tambah dalam lingkungan 100.
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat;
Objektif Pembelajaran
1. Menambah dua nombor hasil tambah dalam lingkungan 100.
Kriteria Kejayaan Murid dianggap berjaya apabila dapat;
(Penilaian) 1. Menambah dua nombor hasil tambah.
Bahan Bantu Mengajar Buku teks, buku aktiviti
Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran: Refleksi/Impak:

__ / __ orang murid memberikan respons dalam


sesi menjawab soalan.

__/__ orang murid menjawab soalan berdasarkan


objektif yang diberi dengan betul
Tambah Mudah (Buku Teks: 63)
1. Murid menonton video berkaitan. Tindakan Susulan
Aktiviti 2. Murid memahami fakta asas tambah.
3. Murid menjalankan aktiviti kuiz ringkas. …………………………………………………..……..

…………………………………………………..……..

………………………………………………….……...

……..…………………………………………………..

PENGISIAN KURIKULUM
KEMAHIRAN PROSES MATEMATIK
Penyelesaian masalah Penaakulan Komunikasi Perkaitan Perwakilan
ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK)
Bahasa Sains dan Teknologi Keusahawanan Teknologi Maklumat dan Komunikasi (TMK)
Nilai Murni Kelestarian Alam Sekitar Patriotisme Kreativiti dan Inovasi
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI (KBAT)
Mengaplikasi Menganalisi Menilai Mencipta
KEMAHIRAN ABAD KE-21
Berdaya tahan Pemikir Bersifat ingin tahu
Mahir berkomunikasi Kerja Sepasukan Berperinsip
Bermaklumat Penyayang / Prihatin Patriotik
STRATEGI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN AKTIVITI PEMBELAJARAN ABAD KE-21
Pembelajaran Masteri Simulasi Round Table Think, Pair, Share
Pembelajaran Kontekstual Inkuiri Penemuan Hot Seat Pembentangan
Pembelajaran Berasaskan Projek Pendekatan Modular Permainan I-Think
Pembelajaran Masalah Pendekatan STEM Main Peranan Lain-lain:
PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
Projek Mudah Bercerita Main Peranan Permainan
Kuiz Kerja Individu/Berpasangan/Kumpulan Pemerhatian Lembaran Kerja
CATATAN PKPP. Pembelajaran dari rumah.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATEMATIK TAHUN 1

Minggu: 22 Tarikh: Hari: Isnin


Kelas: 1 UTM
Tema: Nombor dan Operasi Tajuk: Tambah dan Tolak
Standard Kandungan 2.1 Konsep tambah dan tolak.
2.1.1 Menggguna dan mempelbagaikan perbendaharaan kata yang relevan dalam konteks tambah
dan tolak.
Standard Pembelajaran 2.1.2 Memperkenalkan simbol bagi tambah, tolak dan sama dengan.
2.1.3 Menggunakan simbol tambah, tolak dan sama dengan bagi menulis ayat matematik
berdasarkan situasi yang diberi.
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat;
1. Mengguna dan mempelbagaikan perbendaharaan kata yang relevan dalam konteks tolak.
Objektif Pembelajaran 2. Memperkenalkan simbol bagi tolak dan sama dengan.
3. Menggunakan simbol tolak dan sama dengan bagi menulis ayat matematik berdasarkan situasi
yang diberi.
Murid dianggap berjaya apabila dapat;
Kriteria Kejayaan
1. Menggunakan simbol tolak dan sama dengan bagi menulis ayat matematik berdasarkan situasi
(Penilaian)
yang diberi.
Bahan Bantu Mengajar Buku teks, buku aktiviti
Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran: Refleksi/Impak:

__ / __ orang murid memberikan respons dalam


sesi menjawab soalan.

__/__ orang murid menjawab soalan berdasarkan


objektif yang diberi dengan betul
Kenali Tolak (Buku Teks: 74 - 75)
1. Murid menonton video berkaitan. Tindakan Susulan
Aktiviti 2. Murid memahami maksud penolakan
3. Murid menjalankan aktiviti kuiz ringkas. …………………………………………………..……..

…………………………………………………..……..

………………………………………………….……...

……..…………………………………………………..

PENGISIAN KURIKULUM
KEMAHIRAN PROSES MATEMATIK
Penyelesaian masalah Penaakulan Komunikasi Perkaitan Perwakilan
ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK)
Bahasa Sains dan Teknologi Keusahawanan Teknologi Maklumat dan Komunikasi (TMK)
Nilai Murni Kelestarian Alam Sekitar Patriotisme Kreativiti dan Inovasi
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI (KBAT)
Mengaplikasi Menganalisi Menilai Mencipta
KEMAHIRAN ABAD KE-21
Berdaya tahan Pemikir Bersifat ingin tahu
Mahir berkomunikasi Kerja Sepasukan Berperinsip
Bermaklumat Penyayang / Prihatin Patriotik
STRATEGI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN AKTIVITI PEMBELAJARAN ABAD KE-21
Pembelajaran Masteri Simulasi Round Table Think, Pair, Share
Pembelajaran Kontekstual Inkuiri Penemuan Hot Seat Pembentangan
Pembelajaran Berasaskan Projek Pendekatan Modular Permainan I-Think
Pembelajaran Masalah Pendekatan STEM Main Peranan Lain-lain:
PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
Projek Mudah Bercerita Main Peranan Permainan
Kuiz Kerja Individu/Berpasangan/Kumpulan Pemerhatian Lembaran Kerja
CATATAN PKPP. Pembelajaran dari rumah.
