Anda di halaman 1dari 46

SMK SULTAN ALAUDDIN

FELDA BUKIT BESAR, 81000 KULAI, JOHOR

eRPH CIKGU WAN MUHD ZUL HILMI BIN WAN ZAKARIA

MINGGU : 2 TARIKH : 2020-01-05 HARI :

MASA : 9.10 TEMA :


KELAS : 1 Ibnu Rusyd
HINGGA : 9.40 TAJUK :

KOD STANDARD PEMBELAJARAN 1.1.1 Mengenal pasti 8 arah mata angin

Pada akhir pembelajaran murid akan dapat :

OBJEKTIF PEMBELAJARAN 1. Mengetahui kandungan sukatan pelajaran KSSM Geografi Tingkatan 1.


2. Menyediakan buku latihan seperti yang dimaklumkan oleh guru.
3. Mengenal pasti 8 arah mata angin.

Murid dapat menyatakan tajuk yang akan di pelajari dan menyediakan buku latih
KRITERIA KEJAYAAN
Murid dapat menyatakan secara lisan dan bertulis 8 arah mata angin.

KONSEP / PERBENDAHARAAN KATA UTAMA Arah Mata Angin / Bea

BBB/BBM/TMK EMK ASPIRASI MURID

Power Point Keusahawanan Etika & kerohanian

RANGKA PENGAJARAN

1. Suai kenal dengan pelajar


PEMULA
2. Penerangan tentang sukatan pelajaran ,buku teks dan buku latihan

1. Guru beri penerangan ringkas tentang arah mata angin utama.


AKTIVITI UTAMA 2. Murid di kehendaki membuat lakaran kedudukan rumah dan melabelkan arah mata angin utama.
3. Penerangan guru tentang cara pergerakan kedudukan arah mata angin dalam kumpulan.

1. Perbincangan aktiviti dengan guru.


PENUTUP
2. Soal jawab secara lisan dengan murid.
REFLEKSI
Aktiviti ditangguhkan kerana :

TINDAKAN SUSULAN

PEMULIHAN PENGUKUHAN PENGAYAAN

MINGGU : 2 TARIKH : 2020-01-05 HARI :

MASA : 10.30 TEMA :


KELAS : 2 Ibnu Nafis
HINGGA : 11.00 TAJUK :

KOD STANDARD PEMBELAJARAN 1.1.1 Menyatakan jarak mutlak, jarak relatif, skala penyata, skala lurus dan pecah

Pada akhir pembelajaran murid akan dapat :

OBJEKTIF PEMBELAJARAN
1. Menyatakan jarak mutlak, jarak relatif, skala penyata, skala lurus dan pecaha
2. Menerangkan jarak mutlak, jarak relatif, skala penyata, skala lurus dan pecah

1. Mengukur jarak antara 2 tempat (makmal dengan kantin sekolah).


KRITERIA KEJAYAAN
2. Menyatakan jenis skala dan jenis jarak yang digunakan semasa menjalankan ak

KONSEP / PERBENDAHARAAN KATA UTAMA Jarak mutlak, jarak relati

BBB/BBM/TMK EMK ASPIRASI MURID

Buku Teks Kemahiran Berfikir Kemahiran berfikir

RANGKA PENGAJARAN

1. Guru bertanya murid anggaran jarak antara rumah mereka ke sekolah.


PEMULA
2. Guru menerangkan jenis jarak dan skala yang akan dipelajari.
1. Penerangan guru tentang jarak relatif dan jarak mutlak dari rumah ke sekolah.
2. Murid di bahagikan kepada kumpulan kecil.
AKTIVITI UTAMA 3. Murid dikehendaki mengira jarak antara makmal sekolah dengan kantin sekolah.
4. Murid membentangkan cara kerja dan hasil dapatan tugasan yang diberikan.
5. Perbincangan guru dan murid tentang jenis skala dan jenis jarak yang digunakan.

1. Rumusan aktiviti yang dijalankan.


PENUTUP 2. Guru beri kuiz secara lisan kepada murid untuk mengetahui tahap kefahaman murid dalam tajuk
yang dipelajari.

REFLEKSI
Aktiviti ditangguhkan kerana :

TINDAKAN SUSULAN

PEMULIHAN PENGUKUHAN PENGAYAAN

MINGGU : 2 TARIKH : 2020-01-05 HARI :

MASA : 11.00 TEMA :


1 Ibnu
KELAS :
Khaldun HINGGA : 11.30 TAJUK :

KOD STANDARD PEMBELAJARAN 1.1.1 Mengenal pasti 8 arah mata angin

Pada akhir pembelajaran murid akan dapat :


OBJEKTIF PEMBELAJARAN 1. Mengetahui kandungan sukatan pelajaran KSSM Geografi Tingkatan 1.
2. Menyediakan buku latihan seperti yang dimaklumkan oleh guru.
3. Mengenal pasti 8 arah mata angin.
Murid dapat menyatakan tajuk yang akan di pelajari dan menyediakan buku latih
KRITERIA KEJAYAAN
Murid dapat menyatakan secara lisan dan bertulis 8 arah mata angin.

KONSEP / PERBENDAHARAAN KATA UTAMA

BBB/BBM/TMK EMK ASPIRASI MURID

Buku Rujukan TMK Kemahiran memimpin

RANGKA PENGAJARAN
1. Suai kenal dengan pelajar
PEMULA
2. Penerangan tentang sukatan pelajaran ,buku teks dan buku latihan

1. Guru beri penerangan ringkas tentang arah mata angin utama.


AKTIVITI UTAMA 2. Murid di kehendaki membuat lakaran kedudukan rumah dan melabelkan arah mata angin utama.
3. Penerangan guru tentang cara pergerakan kedudukan arah mata angin dalam kumpulan.

1. Perbincangan aktiviti dengan guru.


PENUTUP
2. Soal jawab secara lisan dengan murid.

REFLEKSI
Aktiviti ditangguhkan kerana :

TINDAKAN SUSULAN

PEMULIHAN PENGUKUHAN PENGAYAAN

TANDA TANGAN GURU TANDA TANGAN PENGETUA / PENYELIA

WAN MUHD ZUL HILMI BIN CIKGU AB GANI B. ABAS Penolong Kanan
WAN ZAKARIA Akademik, SMK Sultan Alauddin
AN ALAUDDIN
AR, 81000 KULAI, JOHOR

ZUL HILMI BIN WAN ZAKARIA

AHAD MATA PELAJARAN : Geografi

ARAH (Pengenalan kepada subjek)


ARAH MATA ANGIN & BEARING SUDUTAN

apat :

jaran KSSM Geografi Tingkatan 1.


ng dimaklumkan oleh guru.

kan di pelajari dan menyediakan buku latihan yang di tetapkan.


an bertulis 8 arah mata angin.

Arah Mata Angin / Bearing

PENILAIAN / TAHAP
NILAI MURNI
PENTAKSIRAN PENGUASAAN

Rajin,tabah Pemerhatian TP4

CATATAN/ IMPAK/REFLEKSI

latihan

ma.
an melabelkan arah mata angin utama.
mata angin dalam kumpulan.
KEHADIRAN

PENGAYAAN

AHAD MATA PELAJARAN : Geografi

Kemahiran Geografi

Skala & Jarak

relatif, skala penyata, skala lurus dan pecahan wakilan.

apat :

tif, skala penyata, skala lurus dan pecahan wakilan.


elatif, skala penyata, skala lurus dan pecahan wakilan.

akmal dengan kantin sekolah).


ak yang digunakan semasa menjalankan aktivit.

Jarak mutlak, jarak relatif, skala


PENILAIAN / TAHAP
NILAI MURNI
PENTAKSIRAN PENGUASAAN

Bekerjasama Aktiviti kumpulan TP2

CATATAN/ IMPAK/REFLEKSI

a ke sekolah.
ari.
ri rumah ke sekolah.

dengan kantin sekolah.


n yang diberikan.
jarak yang digunakan.

i tahap kefahaman murid dalam tajuk

KEHADIRAN

PENGAYAAN

AHAD MATA PELAJARAN : Geografi

ARAH (Pengenalan kepada subjek)

ARAH MATA ANGIN & BEARING SUDUTAN

apat :
jaran KSSM Geografi Tingkatan 1.
ng dimaklumkan oleh guru.

kan di pelajari dan menyediakan buku latihan yang di tetapkan.


an bertulis 8 arah mata angin.

PENILAIAN / TAHAP
NILAI MURNI
PENTAKSIRAN PENGUASAAN
Minat, ingin tahu Laporan Amali TP2

CATATAN/ IMPAK/REFLEKSI
latihan

ma.
an melabelkan arah mata angin utama.
mata angin dalam kumpulan.

KEHADIRAN

PENGAYAAN

CATATAN
PANDUAN :
1. TEKAN Ctr , kemudian tekan
Enter untuk baris yang kedua
2. Jika ruangan tidak mencukupi,
boleh besarkan saiz row
3. Jika bilangan untuk kelas tidak
mencukupi,cikgu boleh copy dan
paste di bawah.
4. Jika terlebih kelas, digalakkan
cikgu "hide " kelas yang terlebih.
SMK SULTAN ALAUDDIN
FELDA BUKIT BESAR, 81000 KULAI, JOHOR

eRPH CIKGU WAN MUHD ZUL HILMI BIN WAN ZAKARIA

MINGGU : 2 TARIKH : 2020-01-06 HARI :

MASA : 7.40 TEMA :


KELAS : 2 Ibnu Nafis
HINGGA : 8.40 TAJUK :
1.1.2 Menerangkan jarak mutlak, jarak relatif, skala penyata, skala lurus dan pecahan w
KOD STANDARD PEMBELAJARAN 1.1.3 Menggunakan skala penyata, skala lurus dan pecahan wakilan untuk menentukan ja

Pada akhir pembelajaran murid akan dapat :


1. Menyatakan jenis skala dan jarak serta definisi (jarak mutlak, jarak relatif, skala penya
OBJEKTIF PEMBELAJARAN 2. Menggunakan skala penyata, skala lurus dan pecahan wakilan untuk menentukan jarak

Murid dapat menyatakan jenis skala yang digunakan untuk mengukur jarak.
Murid dapat menunjukkan cara menggunakan skala untuk mengukur jaraka.
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat membezakan penggunaan skala dan pecahan wakilan dalam menentukan jar

KONSEP / PERBENDAHARAAN KATA UTAMA Skala penyata, skala lurus, jarak mutla

BBB/BBM/TMK EMK ASPIRASI MURID

Kelestarian Alam
Power Point Etika & kerohanian
Sekitar

RANGKA PENGAJARAN
1. Imbas semula PdPc yang lalu tentang jenis jarak dan skala.
2. Guru tunjuk peralatan seperti jangka tolok dan pembaris. Murid dikehendaki memberi
PEMULA respon kegunaan peralatan tersebut.

1. Guru beri penerangan tentang penggunaan skala lurus, skala penyata dan pecahan wakilan.
2. Murid di bahagikan kepada kumpulan kecil. Setiap kumpulan di berikan lakaran
kedudukan bangunan sekolah.
AKTIVITI UTAMA 3. Setiap kumpulan di kehendaki mengira jarak menggunakan skala lurus di antara dua titik.
4. Aktviti seterusnya, guru nyatakan jarak mutlak dari sekolah ke Balai Polis. Murid
dikehendaki menyatakan jarak relatif dari sekolah ke Balai Polis.
5. Pembentangan hasil kerja setiap kumpulan.
1. Perbincangan aktiviti dengan guru.
2. Soal jawab secara lisan dengan murid.
PENUTUP 3. Aktiviti kuiz ; murid dikehendaki menukarkan skala lurus kepada skala penyata.

REFLEKSI
Aktiviti ditangguhkan kerana :

TINDAKAN SUSULAN

PEMULIHAN PENGUKUHAN PENGAYAAN

MINGGU : 2 TARIKH : 2020-01-06 HARI :

MASA : 10.00 TEMA :


KELAS : 3 Ibnu Rusyd
HINGGA : 11.00 TAJUK :
1.1.2 Menjelaskan dengan contoh graf bar mudah, graf garisan mudah dan graf ga
KOD STANDARD PEMBELAJARAN 1.1.3 Membina jadual berdasarkan maklumat yang diperoleh.

Pada akhir pembelajaran murid akan dapat :

OBJEKTIF PEMBELAJARAN 1. Menjelaskan dengan contoh graf bar mudah, graf garisan mudah dan graf gabu
2. Membina jadual berdasarkan maklumat yang diperoleh.

Murid dapat menyatakan ciri serta kegunaan jadual dan graf.


KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat membina jadual berdasarkan maklumat yang diperoleh.

KONSEP / PERBENDAHARAAN KATA UTAMA

BBB/BBM/TMK EMK ASPIRASI MURID


Kelestarian Alam
Buku Teks Pengetahuan
Sekitar
RANGKA PENGAJARAN
1. Imbas semula PdPc yang lalu tentang ciri serta kegunaan graf.
2. Guru paparkan satu contoh jadual/graf dan murid dikehendaki beri respon tentang
PEMULA
jadual/graf tersebut.

1. Guru beri penerangan ringkas tentang kaedah pengumpulan data untuk membina jadual
atau graf.
2. Penerangan guru tentang ciri-ciri dan kegunaan pelbagai jenis graf dan jadual.
3. Murid dibahagikan kepada kumpulan kecil. Perbincangan di dalam kumpulan tentang ciri-
AKTIVITI UTAMA ciri dan kegunaan pelbagai jenis graf.
4. Setiap kumpulan diberikan data dan maklumat dari buku teks m/s 9. Murid dikehendaki
menghasilkan graf daripada data tersebut.
5. Hasil kerja setiap kumpulan akan di tampal dan guru beri penilaian.

1. Perbincangan aktiviti dengan guru.


2. Soal jawab secara lisan dengan murid.
3. Aktiviti kuiz ringkas
PENUTUP

REFLEKSI
Aktiviti ditangguhkan kerana :

TINDAKAN SUSULAN

PEMULIHAN PENGUKUHAN PENGAYAAN


AN ALAUDDIN
R, 81000 KULAI, JOHOR

ZUL HILMI BIN WAN ZAKARIA

ISNIN MATA PELAJARAN : Geografi

Kemahiran Geografi

Skala & Jarak


elatif, skala penyata, skala lurus dan pecahan wakilan.
urus dan pecahan wakilan untuk menentukan jarak sebenar

pat :
definisi (jarak mutlak, jarak relatif, skala penyata, skala lurus, pecahan wakilan). PANDUAN :
us dan pecahan wakilan untuk menentukan jarak sebenar.
1. TEKAN Ctr , kemudian t
Enter untuk baris yang ke
g digunakan untuk mengukur jarak. 2. Jika ruangan tidak
nakan skala untuk mengukur jaraka. mencukupi, boleh besarka
kala dan pecahan wakilan dalam menentukan jarak sebenar. row
3. Jika bilangan untuk kela
tidak mencukupi,cikgu bol
Skala penyata, skala lurus, jarak mutlak, jarak relatif copy dan paste di bawah.
4. Jika terlebih kelas, diga
PENILAIAN / TAHAP
NILAI MURNI
PENTAKSIRAN PENGUASAAN
cikgu "hide " kelas yang te

Rajin,tabah Pemerhatian TP4

CATATAN/ IMPAK/REFLEKSI
a.
. Murid dikehendaki memberi

kala penyata dan pecahan wakilan.


ulan di berikan lakaran

an skala lurus di antara dua titik.


lah ke Balai Polis. Murid
Polis.
s kepada skala penyata.

KEHADIRAN

PENGAYAAN

AHAD MATA PELAJARAN : Geografi

Kemahiran Geografi

Jadual dan Graf


bar mudah, graf garisan mudah dan graf gabungan.
aklumat yang diperoleh.

dapat :

ar mudah, graf garisan mudah dan graf gabungan.


umat yang diperoleh.

egunaan jadual dan graf.


arkan maklumat yang diperoleh.

PENILAIAN / TAHAP
NILAI MURNI
PENTAKSIRAN PENGUASAAN
Bekerjasama Kuiz/ soal jawab lisan TP3

CATATAN/ IMPAK/REFLEKSI
graf.
ndaki beri respon tentang

lan data untuk membina jadual

jenis graf dan jadual.


n di dalam kumpulan tentang ciri-

teks m/s 9. Murid dikehendaki

i penilaian.

KEHADIRAN

PENGAYAAN
DUAN :
KAN Ctr , kemudian tekan
er untuk baris yang kedua
ka ruangan tidak
cukupi, boleh besarkan saiz

ka bilangan untuk kelas


k mencukupi,cikgu boleh
y dan paste di bawah.
ka terlebih kelas, digalakkan
u "hide " kelas yang terlebih.
SMK SULTAN ALAUDDIN
FELDA BUKIT BESAR, 81000 KULAI, JOHOR

eRPH CIKGU WAN MUHD ZUL HILMI BIN WAN ZAKARIA

MINGGU : 2 TARIKH : 2020-01-07 HARI :

MASA : 8.10 TEMA :


KELAS : 3 Ibnu Rusyd
HINGGA : 8.40 TAJUK :
1.1.4
KOD STANDARD PEMBELAJARAN 1.1.5

Pada akhir pembelajaran murid akan dapat :


1.1.4 Membina graf bar mudah, graf garisan mudah dan graf gabungan berdasarkan ja
OBJEKTIF PEMBELAJARAN 1.1.5 Mentafsir jadual, graf bar mudah, graf garisan mudah dan graf gabungan.

Murid dapat memilih graf yang sesuai untuk dibina berdasarkan maklumat yang dipero
Murid dapat merumuskan jenis jadual yang telah dihasilkan.
KRITERIA KEJAYAAN

KONSEP / PERBENDAHARAAN KATA UTAMA Jadual, graf bar, graf gabu

BBB/BBM/TMK EMK ASPIRASI MURID

Power Point Keusahawanan Etika & kerohanian

RANGKA PENGAJARAN
1. Imbas semula PdPc yang lalu tentang ciri-ciri jadual dan graf.
2. Guru tunjuk beberpa jenis graf dan murid dikehendaki berikan jenis graf tersebut.
PEMULA

1. Guru beri penerangan ringkas tentang langkah-langkah membina graf serta beri contoh
data yang sesuai untuk dipersembahkan dalam bentuk graf.
2. Murid di kehendaki menyatakan / menyenaraikan 2-3 data yang sesuai dipersembahkan
AKTIVITI UTAMA dalam bentuk graf bar mudah.
3. Murid bentuk kumpulan kecil dan bincangkan langkah-langkah membina graf bar mudah
dan graf gabungan.
4. Setiap kumpulan perlu mengumpul data dari kelas mereka dan persembahkan dalam
bentuk graf.
1.
5. Perbincangan aktiviti
Setiap kumpulan dengan guru.
bentangkan hasil dapatan.
2. Soal jawab secara lisan dengan murid.
PENUTUP
REFLEKSI
Aktiviti ditangguhkan kerana :

TINDAKAN SUSULAN

PEMULIHAN PENGUKUHAN PENGAYAAN

MINGGU : 2 TARIKH : 2020-01-07 HARI :

MASA : 10.00 TEMA :


KELAS : 1 Ibnu Rusyd
HINGGA : 11.00 TAJUK :

1.1.2
KOD STANDARD PEMBELAJARAN
1.1.3

Pada akhir pembelajaran murid akan dapat :


1. Menggunakan matahari sebagai panduan untuk menentukan arah mata angin
OBJEKTIF PEMBELAJARAN 2. Menggunakan kompas untuk menentukan arah mata angin.
3. Mengukur bearing sudutan pada peta dengan menggunakan jangka sudut.

Murid dapat mengorientasikan kompas untuk menentukan arah dari satu titik k
Murid dapat menentukan arah dengan menggunakan matahari.
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat mengukur bearing sudutan dengan menggunakan jangka sudut.

KONSEP / PERBENDAHARAAN KATA UTAMA

BBB/BBM/TMK EMK ASPIRASI MURID

Buku Rujukan TMK Kemahiran memimpin

RANGKA PENGAJARAN

1. Imbas PdPc yang lalu tentang 8 arah mata angin utama.


PEMULA 2. Guru lukis arah mata angin dan murid dikehendaki melabelkan setiap arah mata angin.
1. Guru beri penerangan ringkas tentang cara menentukan arah mata angin dengan matahari
dan kompas.
2. Murid di bahagikan kepada beberapa kumpulan kecil dan diberi tugasan.
3. Murid kenal pasti arah matahari terbit di sekolah mereka.
AKTIVITI UTAMA
4. Hadap ke arah matahari terbit dan tentukan 8 arah mata angin yang telah dipelajari.
5. Penerangan guru cara mengorientasikan kompas dalam menentukan arah.
6. Dalam kumpulan yang sama, murid dikehendaki mencari arah makmal, kantin, dewan dan
gelanggang dari tapak perhimpunan.

1. Perbincangan aktiviti dengan guru.


2. Soal jawab secara lisan dengan murid.
PENUTUP

REFLEKSI
Aktiviti ditangguhkan kerana :

TINDAKAN SUSULAN

PEMULIHAN PENGUKUHAN PENGAYAAN

MINGGU : 2 TARIKH : 2020-01-07 HARI :

MASA : 10.30 TEMA :


KELAS :
1 Ibnu
Khaldun HINGGA : 11.30 TAJUK :

KOD STANDARD PEMBELAJARAN 1.1.1 Mengenal pasti 8 arah mata angin

Pada akhir pembelajaran murid akan dapat :


OBJEKTIF PEMBELAJARAN 1. Menggunakan matahari sebagai panduan untuk menentukan arah mata angin
2. Menggunakan kompas untuk menentukan arah mata angin.
3. Mengukur bearing sudutan pada peta dengan menggunakan jangka sudut.
Murid dapat mengorientasikan kompas untuk menentukan arah dari satu titik k
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat menentukan arah dengan menggunakan matahari.
Murid dapat mengukur bearing sudutan dengan menggunakan jangka sudut.
KONSEP / PERBENDAHARAAN KATA UTAMA

BBB/BBM/TMK EMK ASPIRASI MURID


Buku Rujukan TMK Kemahiran memimpin

RANGKA PENGAJARAN

1. Imbas PdPc yang lalu tentang 8 arah mata angin utama.


PEMULA 2. Guru lukis arah mata angin dan murid dikehendaki melabelkan setiap arah mata angin.

1. Guru beri penerangan ringkas tentang cara menentukan arah mata angin dengan matahari
dan kompas.
2. Murid di bahagikan kepada beberapa kumpulan kecil dan diberi tugasan.
3. Murid kenal pasti arah matahari terbit di sekolah mereka.
AKTIVITI UTAMA
4. Hadap ke arah matahari terbit dan tentukan 8 arah mata angin yang telah dipelajari.
5. Penerangan guru cara mengorientasikan kompas dalam menentukan arah.
6. Dalam kumpulan yang sama, murid dikehendaki mencari arah makmal, kantin, dewan dan
gelanggang dari tapak perhimpunan.

1. Perbincangan aktiviti dengan guru.


2. Soal jawab secara lisan dengan murid.
PENUTUP

REFLEKSI
Aktiviti ditangguhkan kerana :

TINDAKAN SUSULAN

PEMULIHAN PENGUKUHAN PENGAYAAN


N ALAUDDIN
, 81000 KULAI, JOHOR

UL HILMI BIN WAN ZAKARIA

SELASA MATA PELAJARAN : Geografi

Kemahiran Geografi

Jadual & Graf

at :
an mudah dan graf gabungan berdasarkan jadual. PANDUAN :
af garisan mudah dan graf gabungan.
1. TEKAN Ctr , kemudian tek
Enter untuk baris yang kedu
uk dibina berdasarkan maklumat yang diperoleh. 2. Jika ruangan tidak
ng telah dihasilkan. mencukupi, boleh besarkan
row
3. Jika bilangan untuk kelas
tidak mencukupi,cikgu boleh
Jadual, graf bar, graf gabungan copy dan paste di bawah.
4. Jika terlebih kelas, digala
PENILAIAN / TAHAP
NILAI MURNI
PENTAKSIRAN PENGUASAAN
cikgu "hide " kelas yang terl

Rajin,tabah Pemerhatian TP4

CATATAN/ IMPAK/REFLEKSI
raf.
rikan jenis graf tersebut.

embina graf serta beri contoh

yang sesuai dipersembahkan

ngkah membina graf bar mudah

dan persembahkan dalam


KEHADIRAN

PENGAYAAN

SELASA MATA PELAJARAN : Geografi

ARAH

ARAH MATA ANGIN & BEARING SUDUTAN

dapat :
duan untuk menentukan arah mata angin.
tukan arah mata angin.
ta dengan menggunakan jangka sudut.

s untuk menentukan arah dari satu titik ke satu titik.


menggunakan matahari.
an dengan menggunakan jangka sudut.

PENILAIAN / TAHAP
NILAI MURNI
PENTAKSIRAN PENGUASAAN

Minat, ingin tahu Laporan Amali TP2

CATATAN/ IMPAK/REFLEKSI

elkan setiap arah mata angin.


rah mata angin dengan matahari

diberi tugasan.

ngin yang telah dipelajari.


enentukan arah.
arah makmal, kantin, dewan dan

KEHADIRAN

PENGAYAAN

SELASA MATA PELAJARAN : Geografi

ARAH

ARAH MATA ANGIN & BEARING SUDUTAN

dapat :

duan untuk menentukan arah mata angin.


tukan arah mata angin.
ta dengan menggunakan jangka sudut.
s untuk menentukan arah dari satu titik ke satu titik.
menggunakan matahari.
an dengan menggunakan jangka sudut.

PENILAIAN / TAHAP
NILAI MURNI
PENTAKSIRAN PENGUASAAN
Minat, ingin tahu Laporan Amali TP2

CATATAN/ IMPAK/REFLEKSI

elkan setiap arah mata angin.

rah mata angin dengan matahari

diberi tugasan.

ngin yang telah dipelajari.


enentukan arah.
arah makmal, kantin, dewan dan

KEHADIRAN

PENGAYAAN
DUAN :
KAN Ctr , kemudian tekan
er untuk baris yang kedua
ka ruangan tidak
cukupi, boleh besarkan saiz

ka bilangan untuk kelas


k mencukupi,cikgu boleh
y dan paste di bawah.
ka terlebih kelas, digalakkan
u "hide " kelas yang terlebih.
SMK SULTAN ALAUDDIN
FELDA BUKIT BESAR, 81000 KULAI, JOHOR

eRPH CIKGU WAN MUHD ZUL HILMI BIN WAN ZAKARIA

AKTIVITI KOKURIKULUM (7.40 - 9.10 pagi)


MINGGU : 1 TARIKH : 2020-01-08 HARI : RABU

PERSATUAN /
KELAB / RUMAH KUNING TOPIK / PROGRAM
PASUKAN

OBJEKTIF

AKTIVITI

BAHAN / PERALATAN/ CATATAN

REFLEKSI
Aktiviti ditangguhkan kerana :

MINGGU : 2 TARIKH : 2020-01-08 HARI : RABU

MASA : 11.00 TEMA : Kemahira


KELAS : 1 Ibnu Rusyd
HINGGA : 11.30 TAJUK : Skala &

1.1.3
KOD STANDARD PEMBELAJARAN
1.1.4

Pada akhir pembelajaran murid akan dapat :


1. Menggunakan kompas untuk menentukan arah mata angin.
OBJEKTIF PEMBELAJARAN 2. Mengukur bearing sudutan pada peta dengan menggunakan jangka sudut.
Murid dapat mengukur bearing sudutan dengan menggunakan jangka sudut.
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat menentukan arah dan bearing sudutan sesuatu tempat di atas peta d
jangka sudut.

KONSEP / PERBENDAHARAAN KATA UTAMA Skala penyata, skala lurus, jarak mutlak,

BBB/BBM/TMK EMK ASPIRASI MURID NILAI MURNI


Kelestarian Alam
Power Point Etika & kerohanian Rajin,tabah
Sekitar
RANGKA PENGAJARAN

1. Imbas PdPc yang lalu tentang cara menngunakan kompas dan menentukan arah mata
angin menggunakan matahari.
PEMULA 2. Guru tulis bearing di atas papan putih dan minta murid berikan kaitan bearing pada
tajuk PdPc

1. Guru beri penerangan tentang cara mengukur bearing sudutan pada peta dengan
menggunakan jangka sudut.
2. Murid di bahagikan kepada beberapa kumpulan kecil dan diberi tugasan.
3. Murid dikehendaki mencari bearing sudutan dengan menggunakan jangka sudut
AKTIVITI UTAMA
(dengan bantuan guru).
4. Guru beri 3 kedudukan titik dalam rajah. Murid dikehendaki mengukur bearing
sudutan bagi titik-titik tersebut.

1. Perbincangan aktiviti dengan guru.


PENUTUP 2. Soal jawab secara lisan dengan murid.

REFLEKSI
Aktiviti ditangguhkan kerana :

TINDAKAN SUSULAN

PEMULIHAN PENGUKUHAN PENGAYAAN

MINGGU : 2 TARIKH : 2020-01-08 HARI : RABU

MASA : 1.00 TEMA : Kemahira


KELAS : 2 Ibnu Nafis
HINGGA : 1.30 TAJUK : Skala &

1.1.4
KOD STANDARD PEMBELAJARAN
Pada akhir pembelajaran murid akan dapat :

OBJEKTIF PEMBELAJARAN
1. Menentukan jarak sebenar berpandukan skala pada peta.

Murid dapat menentukan jarak antara dua tempat pada peta berdasarkan nisbah skala ya
KRITERIA KEJAYAAN

KONSEP / PERBENDAHARAAN KATA UTAMA Skala penyata, skala lurus, jarak mutlak,

BBB/BBM/TMK EMK ASPIRASI MURID NILAI MURNI

Buku Teks Keusahawanan Etika & kerohanian Rajin,tabah

RANGKA PENGAJARAN
1. Imbas semula PdPc yang lalu tentang jenis jarak dan skala.
2. Guru tunjuk peralatan seperti jangka tolok dan pembaris. Murid dikehendaki memberi
PEMULA respon kegunaan peralatan tersebut.

1. Guru beri penerangan tentang cara mengukur jarak sebenar menggunakan skala serta
menukarkan jarak tempat di atas peta kepada jarak sebenar di atas permukaan bumi.
2. Murid di bahagikan kepada kumpulan kecil.
3. Setiap kumpulan di kehendaki melaksanakan aktiviti Uji Diri 1.3 di dalam buku teks
(dengan bantuan guru).
AKTIVITI UTAMA 4. Pembentangan hasil kerja setiap kumpulan.

1. Perbincangan aktiviti dengan guru.


2. Soal jawab secara lisan dengan murid.
PENUTUP 3. Aktiviti kuiz ; murid dikehendaki menukarkan skala lurus kepada skala penyata.

REFLEKSI
Aktiviti ditangguhkan kerana :

TINDAKAN SUSULAN

PEMULIHAN PENGUKUHAN PENGAYAAN


DIN
JOHOR

WAN ZAKARIA

0 - 9.10 pagi)
MATA PELAJARAN : KOKURIKULUM

LATIHAN MERENTAS DESA & MESYUARAT


AGUNG RUMAH SUKAN

MATA PELAJARAN : Geografi

Kemahiran Geografi

Skala & Jarak

a angin.
unakan jangka sudut.
gunakan jangka sudut.
suatu tempat di atas peta dengan menggunakan kompas dan

ta, skala lurus, jarak mutlak, jarak relatif


PENILAIAN / TAHAP
PENTAKSIRAN PENGUASAAN
Pemerhatian TP5

CATATAN/ IMPAK/REFLEKSI

KEHADIRAN

MATA PELAJARAN : Geografi

Kemahiran Geografi

Skala & Jarak


a berdasarkan nisbah skala yang berbeza.

ta, skala lurus, jarak mutlak, jarak relatif


PENILAIAN / TAHAP
PENTAKSIRAN PENGUASAAN
Pemerhatian TP5

CATATAN/ IMPAK/REFLEKSI

KEHADIRAN
SMK SULTAN ALAUDDIN
FELDA BUKIT BESAR, 81000 KULAI, JOHOR

eRPH CIKGU WAN MUHD ZUL HILMI BIN WAN ZAKARIA

MINGGU : 1 TARIKH : 2020-01-09 HARI :

MASA : 10.00 TEMA :


KELAS : 3 Ibnu Rusyd
HINGGA : 10.30 TAJUK :
1.1.4
KOD STANDARD PEMBELAJARAN
1.1.5
Pada akhir pembelajaran murid akan dapat :
1. Membina graf bar mudah, graf garisan mudah dan graf gabungan berdasa
OBJEKTIF PEMBELAJARAN 2. Mentafsir jadual, graf bar mudah, graf garisan mudah dan graf gabungan

Murid dapat membina jadual berdasarkan maklumat yang diperoleh serta


mudah dan graf gabungan berdasarkan jadual.
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat menunjukkan cara mentafsir jadual dan pelbagai graf.

KONSEP / PERBENDAHARAAN KATA UTAMA Jadual / Gra

BBB/BBM/TMK EMK ASPIRASI MURID

Kelestarian Alam
Buku Teks Pengetahuan
Sekitar

RANGKA PENGAJARAN
1. Imbas semula PdPc yang lalu tentang jarak dan skala.
2. Guru beri satu contoh graf dan murid dikehendaki menyatakan apa yang boleh dilihat dari graf
PEMULA tersebut.
1. Guru beri penerangan tentang langkah-langkah untuk mentafsir jadual, graf garisan mudah,
graf bar mudah dan graf gabungan.
2. Murid mentafsir jadual yang disediakan dalam Jadual 1.5 (Buku Teks).
3. Murid mentafsir graf bar mudah seperti ayng disediakan dalam graf bar mudah.
4. Murid mentafsir graf garisan mudah seperi dalam Rajah 1.2 (Buku Teks).
5. Murid mentafsir graf gabungan seperti dalam Rajah 1.3 (Buku Teks).
6. Murid menyenaraikan kembali langkah-langkah mentafsir jadual dan graf.
AKTIVITI UTAMA 7. Murid dibahagikan kepada beberapa kumpulan.
(Buku Teks MS 9-11) 8. Setiap ahli kumpulan menulis satu jawapan atau penyelesaian masalah kepada masalah yang
diberikan oleh guru. Pada masa yang ditetapkan, semua murid menunjukkan jawapan secara
serentak.
9. Setiap murid membetulkan dan mengukuhkan jawapan rakan.
10. Guru bersoal jawab dengan murid tentang keseluruhan aktiviti.

1. Guru bersoal jawab dengan murid tentang keseluruhan aktiviti.


2. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.
PENUTUP 3. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.

REFLEKSI
Aktiviti ditangguhkan kerana :

TINDAKAN SUSULAN

PEMULIHAN PENGUKUHAN PENGAYAAN

MINGGU : 1 TARIKH : 2020-01-09 HARI :

MASA : 1.00 TEMA :


1 Ibnu
KELAS :
Khaldun HINGGA : 1.30 TAJUK :

1.1.3
KOD STANDARD PEMBELAJARAN
1.1.4

Pada akhir pembelajaran murid akan dapat :


1. Menggunakan kompas untuk menentukan arah mata angin.
OBJEKTIF PEMBELAJARAN 2. Mengukur bearing sudutan pada peta dengan menggunakan jangka sudut.
Murid dapat mengukur bearing sudutan dengan menggunakan jangka sudut
Murid dapat menentukan arah dan bearing sudutan sesuatu tempat di atas p
KRITERIA KEJAYAAN sudut.

KONSEP / PERBENDAHARAAN KATA UTAMA Arah Mata Angin /

BBB/BBM/TMK EMK ASPIRASI MURID

Buku Teks TMK Kemahiran berfikir

RANGKA PENGAJARAN
1. Imbas PdPc yang lalu tentang cara menngunakan kompas dan menentukan arah mata angin
menggunakan matahari.
2. Guru tulis bearing di atas papan putih dan minta murid berikan kaitan bearing pada tajuk PdPc
PEMULA

1. Guru beri penerangan tentang cara mengukur bearing sudutan pada peta dengan menggunakan
jangka sudut.
2. Murid di bahagikan kepada beberapa kumpulan kecil dan diberi tugasan.
3. Murid dikehendaki mencari bearing sudutan dengan menggunakan jangka sudut (dengan
AKTIVITI UTAMA bantuan guru).
4. Guru beri 3 kedudukan titik dalam rajah. Murid dikehendaki mengukur bearing sudutan bagi
titik-titik tersebut.

1. Perbincangan aktiviti dengan guru.


PENUTUP 2. Soal jawab secara lisan dengan murid.

REFLEKSI
Aktiviti ditangguhkan kerana :

TINDAKAN SUSULAN

PEMULIHAN PENGUKUHAN PENGAYAAN

AKTIVITI KOKURIKULUM /
HARI TARIKH
KURSUS / SEMINAR / TAKLIMAT
AHAD 2020-01-05 1. Perhimpunan rasmi sekolah.

ISNIN 2020-01-06 -

1. Mesyuarat Disiplin Bil 1/2020


SELASA 2020-01-07

1. Aktiviti Kokurikulum (Latian Merentas Desa & mesyuarat agung Rumah


RABU 2020-01-08
Sukan.

KHAMIS 2020-01-09 1. Aktiviti Kerohanian (Solat Hajat & Bacaan Yasin)

JUMAAT 2020-01-10

SABTU 2020-01-11
TAN ALAUDDIN
SAR, 81000 KULAI, JOHOR

D ZUL HILMI BIN WAN ZAKARIA

KHAMIS MATA PELAJARAN : Geografi

Kemahiran Geografi

Bab 1 : Jadual dan Graf

n dapat :
risan mudah dan graf gabungan berdasarkan jadual.
graf garisan mudah dan graf gabungan.

sarkan maklumat yang diperoleh serta Membina graf bar mudah, graf garisan
kan jadual.
ntafsir jadual dan pelbagai graf.

Jadual / Graf

PENILAIAN / TAHAP
NILAI MURNI
PENTAKSIRAN PENGUASAAN

Minat, ingin tahu Kuiz/ soal jawab lisan TP1

CATATAN/ IMPAK/REFLEKSI

atakan apa yang boleh dilihat dari graf


entafsir jadual, graf garisan mudah,

5 (Buku Teks).
dalam graf bar mudah.
1.2 (Buku Teks).
(Buku Teks).
ir jadual dan graf.

saian masalah kepada masalah yang


urid menunjukkan jawapan secara

rakan.
aktiviti.

aktiviti.

pelajaran.

KEHADIRAN

PENGAYAAN

KHAMIS MATA PELAJARAN : Geografi

ARAH (Pengenalan kepada subjek)

ARAH MATA ANGIN & BEARING SUDUTAN

n dapat :
entukan arah mata angin.
peta dengan menggunakan jangka sudut.
utan dengan menggunakan jangka sudut.
bearing sudutan sesuatu tempat di atas peta dengan menggunakan kompas dan jangka

Arah Mata Angin / Bearing


PENILAIAN / TAHAP
NILAI MURNI
PENTAKSIRAN PENGUASAAN

Minat, ingin tahu Pemerhatian TP1

CATATAN/ IMPAK/REFLEKSI
s dan menentukan arah mata angin

berikan kaitan bearing pada tajuk PdPc

udutan pada peta dengan menggunakan

n diberi tugasan.
nggunakan jangka sudut (dengan

ndaki mengukur bearing sudutan bagi

KEHADIRAN

PENGAYAAN

KURIKULUM /
TANDA TANGAN PENGETUA / PENYELIA
NAR / TAKLIMAT
tas Desa & mesyuarat agung Rumah

Bacaan Yasin)

CIKGU AB GANI B. ABAS Penolong


Kanan Akademik, SMK Sultan Alauddin
PANDUAN :
1. TEKAN Ctr , kemudian tekan
Enter untuk baris yang kedua
2. Jika ruangan tidak mencukupi,
boleh besarkan saiz row
3. Jika bilangan untuk kelas tidak
mencukupi,cikgu boleh copy dan
paste di bawah.
4. Jika terlebih kelas, digalakkan
cikgu "hide " kelas yang terlebih.
MINGGU MINGGUHARI MATA_PEKELAS MASA HINGGA BBB
TARIKH 1 Ahad Sains 1 Ibnu Batutta 7.40 7.40 Buku Te
HARI 2 Isnin Matematik1 Ibnu Khaldun 8.10 8.10 Buku Ru
MATA PELAJARA 3 Selasa Matemati 1 Ibnu Rusyd 8.40 8.40 Power Po
KELAS 4 Rabu Fizik 1 Ibnu Nafis 9.10 9,10 Gambar
MASA 5 Khamis Kimia 2 Ibnu Batutta 9.40 9.40 Video
HINGGA 6 Jumaat Biologi 2 Ibnu Khaldun 10.00 10.00 Majalah
TEMA 7 Sabtu Bahasa Me 2 Ibnu Rusyd 10.10 10.10
TAJUK 8 Bahasa In2 Ibnu Nafis 10.30 10.30
OBJEKTIF PEMBE 9 Sejarah 3 Ibnu Batutta 11.00 11.00
KRITERIA KEJAY 10 Pendidikan3 Ibnu Khaldun 11.30 11.30
KOD STANDARD 11 Geografi 3 Ibnu Rusyd 12.00 12.00
KONSEP / PERB 12 Pendidikan3 Ibnu Nafis 12.30 12.30
BBB/BBM/TMK 13 Prinsip P 4 Ibnu Batutta 1.00 1,00
EMK 14 RBT 4 Ibnu Khaldun 1.30 1.30
ASPIRASI MURID 15 GKT 4 Ibnu Rusyd
NILAI MURNI 16 Reka Cipt4 Ibnu Nafis
PENILAIAN / PEN 17 Perniagaa5 Ibnu Batutta
TAHAP PENGUAS 18 KOKURIK5 Ibnu Khaldun
REFLEKSI 19 5 Ibnu Rusyd
PEMULIHAN 20 5 Ibnu Nafis
PENGUKUHAN 21
PENGAYAAN 22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
EMK Penilaia ASPIRAS Tahap PNILAI MPENILAIAN BERTUGAPENYELIA PERSATUAN
KreativitKuiz / soEtika & TP1 Minat, inKuiz/ soal jawguru mengCIKGU HJ JUHAR
KRS
TMK Lembaran KemahiraTP2 Jujur , t Lembaran kerguru menghCIKGU AB GANIBOMBA
Bahasa LaporanKemahirTP3 Rajin,ta Laporan Amalprogram sCIKGU HJ HAMZA PENGAKAP
KeusahaPemerhaPengetaTP4 SistematPemerhatian mengiringiCIKGU MOHD FUA KADET POLIS
Sains & PembentKemahirTP5 Bekerja Pembentangaguru cuti sCIKGU HJ ISMAIPUTERI ISLAM
KelestarProjek Identiti TP6 Bertang Aktiviti kumpuguru cuti CIKGU FAIZAH b
PANDU PUTERI
Nilai MurHasil kerja murid MengharHasil kerja / model CIKGU ROZANAPBSMM
B
Patrioti Model Projek CIKGU SURIANASAINS MATEMATIK
Kemahira Tugasan Individu Folio PETANQUE
Kajian Tugasan kumpulan Ujian Formatif RUMAH HIJAU
Folio / Buku skrap Ujian Sumatif RUMAH KUNING
DU PUTERI

NS MATEMATIK

AH KUNING
