Anda di halaman 1dari 4

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN MATEMATIK MINGGU 7 TARIKH 28/02/2021

KEHADIRA
TINGKATAN 3 JUJUR 1/30 HARI AHAD
N

MASA 7. 40 AM - 8. 10 8. 10 AM - 8. 40
TUTORIAL: 8. 40 AM - 9. 10 AM
AM AM
BIDANG NOMBOR & OPERASI
PEMBELAJARAN

TAJUK STANDARD
1.0 INDEKS 1.2 Hukum Indeks
KANDUNGAN
☐ Lembaran ☐ Pemerhatian ☐ Lisan ☐ Projek
Kerja ☐ Kuiz ☒ Tugasan ☐ Persembahan
INSTRUMEN PBD ☐ Ujian Bertulis ☐ Latihan/Kerja Bertulis
☐ Soal Jawab rumah

STANDARD 1.2.4 Menentusahkan a0 = 1 dan a–n = n a 1


PEMBELAJARAN
1.2.5 Menentu dan menyatakan hubungan antara indeks pecahan dengan
punca kuasa dan kuasa
Pada akhir sesi PdPc, murid dapat
OBJEKTIF (i) Mempermudahkan sekurang-kurangnya 3 soalan dengan betul operasi yang
PEMBELAJARAN melibatkan nombor dalam bentuk indeks yang dikuasakan dengan pendaraban
berulang
(ii) Menyelesaikan sekurang-kurangnya 3 soalan dengan betul operasi yang
melibatkan hubungan antara indeks pecahan dengan punca kuasa dan kuasa
Set Induksi (Gmeet)
AKTIVITI 1. Guru dan murid mengimbas kembali pembelajaran dan tugasan yang lalu
PEMBELAJARAN & Aktiviti (Flipped Classroom)
PEMUDAHCARAAN
(PdPc) 2. Murid membuat nota berpandukan video pengajaran dan buku teks dengan lebih
awal.(Offline)
3. Murid dan guru berbincang dalam menyelesaikan soalan-soalan latihan (Gmeet)
4. Murid membuat tutorial menyiapkan tugasan modul. (online dan offline)

Penutup
1. Murid menjawab tugasan yang diberikan sebagai latihan pengukuhan.
EMK KEMAHIRAN BERFIKIR
PELANTAR/ MEDIA
SOSIAL Google Meet dan Telegram

BAHAN BANTU Buku Teks, Modul Matematik, Komputer / Tablet / Telefon Pintar, Internet /
PDPR Wifi
REFLEKSI (PdPC/ PBD)
1/30 murid telah memberikan respon yg baik semasa kelas online (Google Meet).
Murid yang lain mengikuti kelas offline dengan menonton sambil belajar video rakaman Google Meet kelas
online.

1
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MINGGU 7
HARI ISNIN - RABU
TARIKH 01/03/2021 - 03/03/2021

BERTUGAS SEBAGAI PENGAWAS SPM


DI SMK DATO BIJAYA SETIA

MATA PELAJARAN MATEMATIK MINGGU 7 TARIKH 04/03/2021

TINGKATAN 2 RAJIN KEHADIRAN 7/30 HARI KHAMIS

MASA 10. 10 AM - 10. 40 10. 40 AM - 11. 10 TUTORIAL: 11. 40 AM - 12. 10


AM AM AM
BIDANG PERKAITAN & ALGEBRA
PEMBELAJARAN

TAJUK 2.0 PEMFAKTORAN TAJUK 2.0 PEMFAKTORAN


DAN PECAHAN DAN PECAHAN
ALGEBRA
ALGEBRA
☐ Lembaran ☐ Pemerhatian ☐ Lisan ☐ Projek
Kerja ☐ Kuiz ☒ Tugasan ☐ Persem
INSTRUMEN PBD ☐ Ujian Bertulis ☐ Latihan/Kerja Bertulis bahan
☐ Soal Jawab rumah

STANDARD 2.2.1 Menghubungkaitkan pendaraban ungkapan algebra dengan konsep


PEMBELAJARAN faktor dan pemfaktoran, dan seterusnya menyenaraikan faktor bagi hasil
darab ungkapan algebra tersebut.
2.2.2 Memfaktorkan ungkapan algebra dalam pelbagai kaedah

Pada akhir sesi PdPc, murid dapat


OBJEKTIF (i) Memfaktorkan sekurang-kurangnya 3 ungkapan algebra dengan baik
PEMBELAJARAN

Set Induksi (Gmeet)


AKTIVITI 1. Guru dan murid mengimbas kembali pembelajaran dan tugasan yang lalu
PEMBELAJARAN & Aktiviti (Flipped Classroom)
PEMUDAHCARAAN
(PdPc) 2. Murid membuat nota berpandukan video pengajaran dan buku teks dengan lebih
awal.(Offline)
3. Murid dan guru berbincang dalam menyelesaikan soalan-soalan latihan (Gmeet)
4. Murid membuat tutorial menyiapkan tugasan modul. (online dan offline)

Penutup
1. Murid menjawab tugasan yang diberikan sebagai latihan pengukuhan.
EMK KEMAHIRAN BERFIKIR

2
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PELANTAR/ MEDIA
SOSIAL Google Meet dan Telegram

BAHAN BANTU Buku Teks, Modul Matematik, Komputer / Tablet / Telefon Pintar,
PDPR Internet / Wifi
REFLEKSI (PdPC/ PBD)
12/30 murid telah memberikan respon yg baik semasa kelas online (Google Meet).
Murid yang lain mengikuti kelas offline dengan menonton sambil belajar video rakaman Google Meet kelas
online.

MATA PELAJARAN MATEMATIK MINGGU 7 TARIKH 04/02/2021

KEHADIRA 12/3
TINGKATAN 3 MAHIR HARI KHAMIS
N 0

MASA 7. 40 AM - 8. 10 8. 10 AM - 8. 40
TUTORIAL: 8. 40 AM - 9. 10 AM
AM AM
BIDANG NOMBOR & OPERASI
PEMBELAJARAN

TAJUK STANDARD
1.0 INDEKS 1.2 Hukum Indeks
KANDUNGAN
☐ Lembaran ☐ Pemerhatian ☐ Lisan ☐ Projek
Kerja ☐ Kuiz ☒ Tugasan ☐ Persembahan
INSTRUMEN PBD ☐ Ujian Bertulis ☐ Latihan/Kerja Bertulis
☐ Soal Jawab rumah

STANDARD 1.2.4 Menentusahkan a0 = 1 dan a–n = n a 1


PEMBELAJARAN
1.2.5 Menentu dan menyatakan hubungan antara indeks pecahan dengan
punca kuasa dan kuasa
Pada akhir sesi PdPc, murid dapat
OBJEKTIF (i) Mempermudahkan sekurang-kurangnya 3 soalan dengan betul operasi yang
PEMBELAJARAN melibatkan nombor dalam bentuk indeks yang dikuasakan dengan pendaraban
berulang
(ii) Menyelesaikan sekurang-kurangnya 3 soalan dengan betul operasi yang
melibatkan hubungan antara indeks pecahan dengan punca kuasa dan kuasa
Set Induksi (Gmeet)
AKTIVITI 1. Guru dan murid mengimbas kembali pembelajaran dan tugasan yang lalu
PEMBELAJARAN & Aktiviti (Flipped Classroom)
PEMUDAHCARAAN
(PdPc) 2. Murid membuat nota berpandukan video pengajaran dan buku teks dengan lebih

3
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
awal.(Offline)
3. Murid dan guru berbincang dalam menyelesaikan soalan-soalan latihan (Gmeet)
4. Murid membuat tutorial menyiapkan tugasan modul. (online dan offline)

Penutup
1. Murid menjawab tugasan yang diberikan sebagai latihan pengukuhan.
EMK KEMAHIRAN BERFIKIR
PELANTAR/ MEDIA
SOSIAL Google Meet dan Telegram

BAHAN BANTU Buku Teks, Modul Matematik, Komputer / Tablet / Telefon Pintar, Internet /
PDPR Wifi
REFLEKSI (PdPC/ PBD)
12/30 murid telah memberikan respon yg baik semasa kelas online (Google Meet).
Murid yang lain mengikuti kelas offline dengan menonton sambil belajar video rakaman Google Meet kelas
online.
