Anda di halaman 1dari 17

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN MATEMATIK MINGGU 13 TARIKH 19/04/2021

KEHADIRA
TINGKATAN 2 AMANAH HARI ISNIN
N

MASA 7. 30 AM - 8. 00 AM 8. 00 AM - 8. 30 AM
BIDANG SUKATAN & GEOMETRI
PEMBELAJARAN

TAJUK 5. BULATAN STANDARD KANDUNGAN 5.1 Sifat Bulatan


INSTRUMEN PBD Latihan/ Kerja Rumah

STANDARD 5.1.1 Mengenal bahagian bulatan dan menerangkan sifat bulatan


PEMBELAJARAN 5.1.2 Membina suatu bulatan dan bahagian bulatan berdasarkan syarat yang
diberi.
5.2.1 Menentusahkan dan menerangkan bahawa : (i) diameter ialah paksi
simetri bulatan/ (ii) jejari yang berserenjang dengan perentas membahagi
dua sama perentas itu dan sebaliknya / (iii) pembahagi dua sama serenjang
dua perentas di pusat bulatan
Pada akhir sesi PdPc, murid dapat
OBJEKTIF (i) Mengenal bahagian bulatan dan menerangkan sifat bulatan dengan betul.
PEMBELAJARAN (ii) Membina sekurang-kurangnya 3 bulatan dan bahagian bulatan berdasarkan syarat
yang diberi
(iii) Menyelesaikan sekurang-kurangnya 3 masalah yang melibatkan paksi simetri dan
pembahagi dua sama serenjang dengan betul
Set Induksi.
AKTIVITI 1. Murid diminta memberi beberapa sifat-sifat dan ciri bulatan yang diketahui.
PEMBELAJARAN & Aktiviti.
PEMUDAHCARAAN
(PdPc) 2. Murid berinteraksi dengan bahan pdp yang diberi guru melalui perbincangan,
penerangan dan penyoalan.
3. Murid membuat tutorial menyiapkan tugasan modul.

Penutup
1. Murid menjawab tugasan yang diberikan sebagai latihan pengukuhan.
EMK KEMAHIRAN BERFIKIR
BAHAN BANTU Buku Teks, Modul Matematik, Komputer / Tablet / Telefon Pintar, Internet /
PDPR Wifi

REFLEKSI
(PdPC/ PBD)

1
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN MATEMATIK MINGGU 13 TARIKH 19/04/2021

KEHADIRA
TINGKATAN 3 JUJUR / HARI ISNIN
N

MASA 9. 30 AM - 10. 00 AM 10. 00 AM - 10. 30 AM


BIDANG SUKATAN & GEOMETRI
PEMBELAJARAN

TAJUK 5.0 NISBAH 5.1 Sinus, Kosinus dan Tangen bagi


STANDARD
TRIGONOMET Sudut Tirus dalam Segi Tiga
KANDUNGAN
RI Bersudut Tegak

INSTRUMEN PBD Latihan/ Kerja Rumah

STANDARD 5.1.1 Mengenal pasti sisi bertentangan dan sisi bersebelahan berdasarkan
PEMBELAJARAN suatu sudut tirus dalam segi tiga bersudut tegak.
5.1.2 Membuat dan menentusahkan konjektur tentang hubungan antara
sudut tirus dan nisbah sisi segi tiga bersudut tegak, dan seterusnya
mentakrifkan sinus, kosinus dan tangen
5.1.4 Menentukan nilai sinus, kosinus dan tangen suatu sudut tirus.
Pada akhir sesi PdPc, murid dapat
OBJEKTIF
(i) Menentukan sekurang-kurangnya 3 nilai sinus, kosinus dan tangen suatu sudut tirus
PEMBELAJARAN dengan betul.
Set Induksi.
AKTIVITI 1. Murid dan guru berbincang tentang penggunaan seitiga bersudut tegak dalam
PEMBELAJARAN & Teorem phytogoras .
PEMUDAHCARAAN Aktiviti.
(PdPc)
2. Murid berinteraksi dengan bahan pdp yang diberi guru melalui perbincangan,
penerangan dan penyoalan.
3. Murid membuat tutorial menyiapkan tugasan modul.

Penutup
1. Murid menjawab tugasan yang diberikan sebagai latihan pengukuhan.
EMK KEMAHIRAN BERFIKIR
BAHAN BANTU
Buku Teks, Modul Matematik, Komputer / Tablet / Telefon Pintar,
PDPR

REFLEKSI
(PdPC/ PBD)

2
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN MATEMATIK MINGGU 13 TARIKH 19/04/2021

KEHADIRA
TINGKATAN 3 MAHIR / HARI ISNIN
N

MASA 11. 00 AM - 11. 30


11. 30 AM - 12. 00 AM
AM
BIDANG SUKATAN & GEOMETRI
PEMBELAJARAN

TAJUK 5.0 NISBAH 5.1 Sinus, Kosinus dan Tangen bagi


STANDARD
TRIGONOMET Sudut Tirus dalam Segi Tiga
KANDUNGAN
RI Bersudut Tegak

INSTRUMEN PBD Latihan/ Kerja Rumah

STANDARD 5.1.1 Mengenal pasti sisi bertentangan dan sisi bersebelahan berdasarkan
PEMBELAJARAN suatu sudut tirus dalam segi tiga bersudut tegak.
5.1.2 Membuat dan menentusahkan konjektur tentang hubungan antara
sudut tirus dan nisbah sisi segi tiga bersudut tegak, dan seterusnya
mentakrifkan sinus, kosinus dan tangen
5.1.4 Menentukan nilai sinus, kosinus dan tangen suatu sudut tirus.
Pada akhir sesi PdPc, murid dapat
OBJEKTIF
(i) Menentukan sekurang-kurangnya 3 nilai sinus, kosinus dan tangen suatu sudut tirus
PEMBELAJARAN dengan betul.
Set Induksi.
AKTIVITI 1. Murid dan guru berbincang tentang penggunaan seitiga bersudut tegak dalam
PEMBELAJARAN & Teorem phytogoras .
PEMUDAHCARAAN Aktiviti.
(PdPc)
2. Murid berinteraksi dengan bahan pdp yang diberi guru melalui perbincangan,
penerangan dan penyoalan.
3. Murid membuat tutorial menyiapkan tugasan modul.

Penutup
1. Murid menjawab tugasan yang diberikan sebagai latihan pengukuhan.

3
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
EMK KEMAHIRAN BERFIKIR
BAHAN BANTU
Buku Teks, Modul Matematik, Komputer / Tablet / Telefon Pintar,
PDPR

REFLEKSI
(PdPC/ PBD)

MATA PELAJARAN MATEMATIK MINGGU 13 TARIKH 20/04/2021

KEHADIRA
TINGKATAN 2 RAJIN HARI SELASA
N

MASA 7. 30 AM - 8. 00 AM 8. 00 AM - 8. 30 AM
BIDANG SUKATAN & GEOMETRI
PEMBELAJARAN

TAJUK 5. BULATAN STANDARD KANDUNGAN 5.1 Sifat Bulatan


INSTRUMEN PBD Latihan/ Kerja Rumah

STANDARD 5.1.1 Mengenal bahagian bulatan dan menerangkan sifat bulatan


PEMBELAJARAN 5.1.2 Membina suatu bulatan dan bahagian bulatan berdasarkan syarat yang
diberi.
5.2.1 Menentusahkan dan menerangkan bahawa : (i) diameter ialah paksi
simetri bulatan/ (ii) jejari yang berserenjang dengan perentas membahagi
dua sama perentas itu dan sebaliknya / (iii) pembahagi dua sama serenjang
dua perentas di pusat bulatan
Pada akhir sesi PdPc, murid dapat
OBJEKTIF (i) Mengenal bahagian bulatan dan menerangkan sifat bulatan dengan betul.
PEMBELAJARAN (ii) Membina sekurang-kurangnya 3 bulatan dan bahagian bulatan berdasarkan syarat
yang diberi
(iii) Menyelesaikan sekurang-kurangnya 3 masalah yang melibatkan paksi simetri dan
pembahagi dua sama serenjang dengan betul
Set Induksi.
AKTIVITI 1. Murid diminta memberi beberapa sifat-sifat dan ciri bulatan yang diketahui.

4
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PEMBELAJARAN & Aktiviti.
PEMUDAHCARAAN
(PdPc) 2. Murid berinteraksi dengan bahan pdp yang diberi guru melalui perbincangan,
penerangan dan penyoalan.
3. Murid membuat tutorial menyiapkan tugasan modul.

Penutup
1. Murid menjawab tugasan yang diberikan sebagai latihan pengukuhan.
EMK KEMAHIRAN BERFIKIR
BAHAN BANTU Buku Teks, Modul Matematik, Komputer / Tablet / Telefon Pintar, Internet /
PDPR Wifi

REFLEKSI
(PdPC/ PBD)

MATA PELAJARAN MATEMATIK MINGGU 13 TARIKH 20/04/2021

TINGKATAN 3 MAHIR KEHADIRAN / HARI SELASA

MASA 8. 30 AM - 9. 00 AM 9. 00 AM - 9. 30 AM
BIDANG NOMBOR & OPERASI
PEMBELAJARAN

TAJUK 5.0 NISBAH 5.1 Sinus, Kosinus dan Tangen


STANDARD
TRIGONOMET bagi Sudut Tirus dalam Segi Tiga
KANDUNGAN
RI Bersudut Tegak

INSTRUMEN PBD Latihan/ Kerja Rumah

STANDARD 5.1.4 Menentukan nilai sinus, kosinus dan tangen suatu sudut tirus.
PEMBELAJARAN 5.1.5 Menentukan nilai sinus, kosinus dan tangen sudut 30 , 45 dan 60
tanpa menggunakan kalkulator.
5.1.6 Melakukan pengiraan yang melibatkan sinus, kosinus dan tangen.

Pada akhir sesi PdPc, murid dapat


OBJEKTIF
(i) Menentukan sekurang-kurangnya 3 nilai sinus, kosinus dan tangen suatu sudut tirus
5
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PEMBELAJARAN dengan betul.
(ii) Menentukan sekurang-kurangnya nilai sinus, kosinus dan tangen sudut 30 , 45
dan 60 tanpa menggunakan kalkulator dengan betul.
(iii) Melakukan sekurang-kurangnya 3 pengiraan yang melibatkan sinus, kosinus dan
tangen dengan betul
Set Induksi.
AKTIVITI 1. Guru dan murid membincangkan jawapan tugasan yang lalu serta mengimbas
PEMBELAJARAN & kembali pdp yang telah lalu.
PEMUDAHCARAAN Aktiviti.
(PdPc)
2. Murid berinteraksi dengan bahan pdp yang diberi guru melalui perbincangan,
penerangan dan penyoalan.
3. Murid membuat tutorial menyiapkan tugasan modul.

Penutup
1. Murid menjawab tugasan yang diberikan sebagai latihan pengukuhan.
EMK KEMAHIRAN BERFIKIR
BAHAN BANTU
Buku Teks, Modul Matematik, Komputer / Tablet / Telefon Pintar,
PDPR

REFLEKSI
(PdPC/ PBD)

MATA PELAJARAN MATEMATIK MINGGU 13 TARIKH 20/04/2021

TINGKATAN 3 ARIF KEHADIRAN / HARI SELASA

MASA 12. 00 AM - 12. 30 PM 12. 30 PM - 1. 00 PM


BIDANG NOMBOR & OPERASI
PEMBELAJARAN

TAJUK 5.0 NISBAH 5.1 Sinus, Kosinus dan Tangen


STANDARD
TRIGONOMET bagi Sudut Tirus dalam Segi Tiga
KANDUNGAN
RI Bersudut Tegak

INSTRUMEN PBD Latihan/ Kerja Rumah

6
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
STANDARD 5.1.4 Menentukan nilai sinus, kosinus dan tangen suatu sudut tirus.
PEMBELAJARAN 5.1.5 Menentukan nilai sinus, kosinus dan tangen sudut 30 , 45 dan 60
tanpa menggunakan kalkulator.
5.1.6 Melakukan pengiraan yang melibatkan sinus, kosinus dan tangen.
Pada akhir sesi PdPc, murid dapat
OBJEKTIF (i) Menentukan sekurang-kurangnya 3 nilai sinus, kosinus dan tangen suatu sudut tirus
PEMBELAJARAN dengan betul.
(ii) Menentukan sekurang-kurangnya nilai sinus, kosinus dan tangen sudut 30 , 45
dan 60 tanpa menggunakan kalkulator dengan betul.
(iii) Melakukan sekurang-kurangnya 3 pengiraan yang melibatkan sinus, kosinus dan
tangen dengan betul
Set Induksi.
AKTIVITI 1. Guru dan murid membincangkan jawapan tugasan yang lalu serta mengimbas
PEMBELAJARAN & kembali pdp yang telah lalu.
PEMUDAHCARAAN Aktiviti.
(PdPc)
2. Murid berinteraksi dengan bahan pdp yang diberi guru melalui perbincangan,
penerangan dan penyoalan.
3. Murid membuat tutorial menyiapkan tugasan modul.

Penutup
1. Murid menjawab tugasan yang diberikan sebagai latihan pengukuhan.
EMK KEMAHIRAN BERFIKIR
BAHAN BANTU
Buku Teks, Modul Matematik, Komputer / Tablet / Telefon Pintar,
PDPR

REFLEKSI
(PdPC/ PBD)

MATA PELAJARAN MATEMATIK MINGGU 13 TARIKH 21/04/2021

TINGKATAN 3 JUJUR KEHADIRAN / HARI RABU

MASA 8. 30 AM - 9. 00 AM 9. 00 AM - 9. 30 AM
BIDANG NOMBOR & OPERASI
PEMBELAJARAN

7
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
TAJUK 5.0 NISBAH 5.1 Sinus, Kosinus dan Tangen
STANDARD
TRIGONOMET bagi Sudut Tirus dalam Segi Tiga
KANDUNGAN
RI Bersudut Tegak

INSTRUMEN PBD Latihan/ Kerja Rumah

STANDARD 5.1.4 Menentukan nilai sinus, kosinus dan tangen suatu sudut tirus.
PEMBELAJARAN 5.1.5 Menentukan nilai sinus, kosinus dan tangen sudut 30 , 45 dan 60
tanpa menggunakan kalkulator.
5.1.6 Melakukan pengiraan yang melibatkan sinus, kosinus dan tangen.
Pada akhir sesi PdPc, murid dapat
OBJEKTIF (i) Menentukan sekurang-kurangnya 3 nilai sinus, kosinus dan tangen suatu sudut tirus
PEMBELAJARAN dengan betul.
(ii) Menentukan sekurang-kurangnya nilai sinus, kosinus dan tangen sudut 30 , 45
dan 60 tanpa menggunakan kalkulator dengan betul.
(iii) Melakukan sekurang-kurangnya 3 pengiraan yang melibatkan sinus, kosinus dan
tangen dengan betul
Set Induksi.
AKTIVITI 1. Guru dan murid membincangkan jawapan tugasan yang lalu serta mengimbas
PEMBELAJARAN & kembali pdp yang telah lalu.
PEMUDAHCARAAN Aktiviti.
(PdPc)
2. Murid berinteraksi dengan bahan pdp yang diberi guru melalui perbincangan,
penerangan dan penyoalan.
3. Murid membuat tutorial menyiapkan tugasan modul.

Penutup
1. Murid menjawab tugasan yang diberikan sebagai latihan pengukuhan.
EMK KEMAHIRAN BERFIKIR
BAHAN BANTU
Buku Teks, Modul Matematik, Komputer / Tablet / Telefon Pintar,
PDPR

REFLEKSI
(PdPC/ PBD)

MATA PELAJARAN MATEMATIK MINGGU 13 TARIKH 21/04/2021

8
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
TINGKATAN 3 ARIF KEHADIRAN / HARI RABU

MASA 8. 30 AM - 9. 00 AM 9. 00 AM - 9. 30 AM
BIDANG NOMBOR & OPERASI
PEMBELAJARAN

TAJUK 5.0 NISBAH 5.1 Sinus, Kosinus dan Tangen


STANDARD
TRIGONOMET bagi Sudut Tirus dalam Segi Tiga
KANDUNGAN
RI Bersudut Tegak

INSTRUMEN PBD Latihan/ Kerja Rumah

STANDARD 5.1.4 Menentukan nilai sinus, kosinus dan tangen suatu sudut tirus.
PEMBELAJARAN 5.1.5 Menentukan nilai sinus, kosinus dan tangen sudut 30 , 45 dan 60
tanpa menggunakan kalkulator.
5.1.6 Melakukan pengiraan yang melibatkan sinus, kosinus dan tangen.
Pada akhir sesi PdPc, murid dapat
OBJEKTIF (i) Menentukan sekurang-kurangnya 3 nilai sinus, kosinus dan tangen suatu sudut tirus
PEMBELAJARAN dengan betul.
(ii) Menentukan sekurang-kurangnya nilai sinus, kosinus dan tangen sudut 30 , 45
dan 60 tanpa menggunakan kalkulator dengan betul.
(iii) Melakukan sekurang-kurangnya 3 pengiraan yang melibatkan sinus, kosinus dan
tangen dengan betul
Set Induksi.
AKTIVITI 1. Guru dan murid membincangkan jawapan tugasan yang lalu serta mengimbas
PEMBELAJARAN & kembali pdp yang telah lalu.
PEMUDAHCARAAN Aktiviti.
(PdPc)
2. Murid berinteraksi dengan bahan pdp yang diberi guru melalui perbincangan,
penerangan dan penyoalan.
3. Murid membuat tutorial menyiapkan tugasan modul.

Penutup
1. Murid menjawab tugasan yang diberikan sebagai latihan pengukuhan.
EMK KEMAHIRAN BERFIKIR
BAHAN BANTU
Buku Teks, Modul Matematik, Komputer / Tablet / Telefon Pintar,
PDPR

REFLEKSI
(PdPC/ PBD)

9
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN MATEMATIK MINGGU 13 TARIKH 21/04/2021

TINGKATAN 3 MAHIR KEHADIRAN / HARI RABU

MASA 12. 00 AM - 12. 30 PM 12. 30 PM - 1. 00 PM


BIDANG NOMBOR & OPERASI
PEMBELAJARAN

TAJUK 5.0 NISBAH 5.1 Sinus, Kosinus dan Tangen


STANDARD
TRIGONOMET bagi Sudut Tirus dalam Segi Tiga
KANDUNGAN
RI Bersudut Tegak

INSTRUMEN PBD Latihan/ Kerja Rumah

STANDARD 5.1.6 Melakukan pengiraan yang melibatkan sinus, kosinus dan tangen.
PEMBELAJARAN
5.1.7 Menyelesaikan masalah yang melibatkan sinus, kosinus dan tangen.

Pada akhir sesi PdPc, murid dapat


OBJEKTIF (i) Melakukan sekurang-kurangnya 3 pengiraan yang melibatkan sinus, kosinus dan
PEMBELAJARAN tangen dengan betul
(ii) Menyelesaikan sekurang-kurangnya 3 nilai sinus, kosinus dan tangen sudut 30 ,
45 dan 60 tanpa menggunakan kalkulator dengan betul.
(iii) Menyelesaikan sekurang-kurangnya 3 masalah yang melibatkan sinus, kosinus
dan tangen dengan betul.

Set Induksi.
AKTIVITI 1. Guru dan murid membincangkan jawapan tugasan yang lalu serta mengimbas
PEMBELAJARAN & kembali pdp yang telah lalu.
PEMUDAHCARAAN Aktiviti.
(PdPc)
2. Murid berinteraksi dengan bahan pdp yang diberi guru melalui perbincangan,
penerangan dan penyoalan.
3. Murid membuat tutorial menyiapkan tugasan modul.

Penutup
1. Murid menjawab tugasan yang diberikan sebagai latihan pengukuhan.
EMK KEMAHIRAN BERFIKIR
BAHAN BANTU
Buku Teks, Modul Matematik, Komputer / Tablet / Telefon Pintar,
PDPR

REFLEKSI
(PdPC/ PBD)

10
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN MATEMATIK MINGGU 13 TARIKH 22/04/2021

TINGKATAN 3 ARIF KEHADIRAN / HARI KHAMIS

MASA 8. 00 AM - 8. 30 AM 8. 30 AM - 9. 00 AM
BIDANG NOMBOR & OPERASI
PEMBELAJARAN

TAJUK 5.0 NISBAH 5.1 Sinus, Kosinus dan Tangen


STANDARD
TRIGONOMET bagi Sudut Tirus dalam Segi Tiga
KANDUNGAN
RI Bersudut Tegak

INSTRUMEN PBD Latihan/ Kerja Rumah

STANDARD 5.1.6 Melakukan pengiraan yang melibatkan sinus, kosinus dan tangen.
PEMBELAJARAN
5.1.7 Menyelesaikan masalah yang melibatkan sinus, kosinus dan tangen.

Pada akhir sesi PdPc, murid dapat


OBJEKTIF (i) Melakukan sekurang-kurangnya 3 pengiraan yang melibatkan sinus, kosinus dan
PEMBELAJARAN tangen dengan betul
(ii) Menyelesaikan sekurang-kurangnya 3 nilai sinus, kosinus dan tangen sudut 30 ,
45 dan 60 tanpa menggunakan kalkulator dengan betul.
(iii) Menyelesaikan sekurang-kurangnya 3 masalah yang melibatkan sinus, kosinus
dan tangen dengan betul.

Set Induksi.
AKTIVITI 1. Guru dan murid membincangkan jawapan tugasan yang lalu serta mengimbas
PEMBELAJARAN & kembali pdp yang telah lalu.
PEMUDAHCARAAN Aktiviti.
(PdPc)
2. Murid berinteraksi dengan bahan pdp yang diberi guru melalui perbincangan,
penerangan dan penyoalan.
3. Murid membuat tutorial menyiapkan tugasan modul.

Penutup
1. Murid menjawab tugasan yang diberikan sebagai latihan pengukuhan.
EMK KEMAHIRAN BERFIKIR
BAHAN BANTU
Buku Teks, Modul Matematik, Komputer / Tablet / Telefon Pintar,
PDPR

REFLEKSI
(PdPC/ PBD)

11
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN MATEMATIK MINGGU 13 TARIKH 22/04/2021

KEHADIRA
TINGKATAN 2 RAJIN HARI KHAMIS
N

MASA 9. 30 AM - 10. 00 AM 10. 00 AM - 10. 30 AM


BIDANG SUKATAN & GEOMETRI
PEMBELAJARAN

TAJUK 5. BULATAN STANDARD KANDUNGAN 5.1 Sifat Bulatan


INSTRUMEN PBD Latihan/ Kerja Rumah

STANDARD 5.1.1 Mengenal bahagian bulatan dan menerangkan sifat bulatan


PEMBELAJARAN 5.1.2 Membina suatu bulatan dan bahagian bulatan berdasarkan syarat yang
diberi.
5.2.1 Menentusahkan dan menerangkan bahawa : (i) diameter ialah paksi
simetri bulatan/ (ii) jejari yang berserenjang dengan perentas membahagi
dua sama perentas itu dan sebaliknya / (iii) pembahagi dua sama serenjang
dua perentas di pusat bulatan
Pada akhir sesi PdPc, murid dapat
OBJEKTIF (i) Mengenal bahagian bulatan dan menerangkan sifat bulatan dengan betul.
PEMBELAJARAN (ii) Membina sekurang-kurangnya 3 bulatan dan bahagian bulatan berdasarkan syarat
yang diberi
(iii) Menyelesaikan sekurang-kurangnya 3 masalah yang melibatkan paksi simetri dan
pembahagi dua sama serenjang dengan betul
Set Induksi.
AKTIVITI 1. Murid diminta memberi beberapa sifat-sifat dan ciri bulatan yang diketahui.
PEMBELAJARAN & Aktiviti.
PEMUDAHCARAAN
(PdPc) 2. Murid berinteraksi dengan bahan pdp yang diberi guru melalui perbincangan,
penerangan dan penyoalan.
3. Murid membuat tutorial menyiapkan tugasan modul.

Penutup
1. Murid menjawab tugasan yang diberikan sebagai latihan pengukuhan.
EMK KEMAHIRAN BERFIKIR

12
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
BAHAN BANTU Buku Teks, Modul Matematik, Komputer / Tablet / Telefon Pintar, Internet /
PDPR Wifi

REFLEKSI
(PdPC/ PBD)

MATA PELAJARAN MATEMATIK MINGGU 13 TARIKH 22/04/2021

KEHADIRA
TINGKATAN 2 AMANAH HARI KHAMIS
N

MASA 7. 30 AM - 8. 00 AM 8. 00 AM - 8. 30 AM
BIDANG SUKATAN & GEOMETRI
PEMBELAJARAN

TAJUK 5. BULATAN STANDARD KANDUNGAN 5.1 Sifat Bulatan


INSTRUMEN PBD Latihan/ Kerja Rumah

STANDARD 5.1.1 Mengenal bahagian bulatan dan menerangkan sifat bulatan


PEMBELAJARAN 5.1.2 Membina suatu bulatan dan bahagian bulatan berdasarkan syarat yang
diberi.
5.2.1 Menentusahkan dan menerangkan bahawa : (i) diameter ialah paksi
simetri bulatan/ (ii) jejari yang berserenjang dengan perentas membahagi
dua sama perentas itu dan sebaliknya / (iii) pembahagi dua sama serenjang
dua perentas di pusat bulatan
Pada akhir sesi PdPc, murid dapat
OBJEKTIF (i) Mengenal bahagian bulatan dan menerangkan sifat bulatan dengan betul.
PEMBELAJARAN (ii) Membina sekurang-kurangnya 3 bulatan dan bahagian bulatan berdasarkan syarat
yang diberi
(iii) Menyelesaikan sekurang-kurangnya 3 masalah yang melibatkan paksi simetri dan
pembahagi dua sama serenjang dengan betul
Set Induksi.
AKTIVITI 1. Murid diminta memberi beberapa sifat-sifat dan ciri bulatan yang diketahui.
PEMBELAJARAN & Aktiviti.
PEMUDAHCARAAN

13
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
(PdPc) 2. Murid berinteraksi dengan bahan pdp yang diberi guru melalui perbincangan,
penerangan dan penyoalan.
3. Murid membuat tutorial menyiapkan tugasan modul.

Penutup
1. Murid menjawab tugasan yang diberikan sebagai latihan pengukuhan.
EMK KEMAHIRAN BERFIKIR
BAHAN BANTU Buku Teks, Modul Matematik, Komputer / Tablet / Telefon Pintar, Internet /
PDPR Wifi

REFLEKSI
(PdPC/ PBD)

MATA PELAJARAN MATEMATIK MINGGU 14 TARIKH 25/04/2021

KEHADIRA
TINGKATAN 2 RAJIN HARI AHAD
N

MASA 9. 30 AM - 10. 00 AM 10. 00 AM - 10. 30 AM


BIDANG NOMBOR & OPERASI
PEMBELAJARAN

TAJUK STANDARD KANDUNGAN 5.3 Lilitan dan Luas


5. BULATAN
Bulatan
INSTRUMEN PBD Latihan/ Kerja Rumah

STANDARD 5.3.3 Menentukan lilitan, luas bulatan, panjang lengkok, luas sektor, dan
PEMBELAJARAN ukuran lain yang berkaitan
5.3.4 Menyelesaikan masalah yang melibatkan bulatan
Pada akhir sesi PdPc, murid dapat
OBJEKTIF
Menyelesaikan sekurang-kurangnya 3 masalah yang melibatkan lilitan, luas bulatan,
PEMBELAJARAN
panjang lengkok, luas sektor, dan ukuran lain yang berkaitan dengan betul

Set Induksi.
AKTIVITI 1. Murid diminta memberi beberapa sifat-sifat dan ciri bulatan yang diketahui.

14
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PEMBELAJARAN & Aktiviti.
PEMUDAHCARAAN
(PdPc) 2. Murid berinteraksi dengan bahan pdp yang diberi guru melalui perbincangan,
penerangan dan penyoalan.
3. Murid membuat tutorial menyiapkan tugasan modul.

Penutup
1. Murid menjawab tugasan yang diberikan sebagai latihan pengukuhan.
EMK KEMAHIRAN BERFIKIR
BAHAN BANTU Buku Teks, Modul Matematik, Komputer / Tablet / Telefon Pintar, Internet /
PDPR Wifi

REFLEKSI
(PdPC/ PBD)

MATA PELAJARAN MATEMATIK MINGGU 14 TARIKH 25/04/2021

KEHADIRA
TINGKATAN 2 AMANAH HARI AHAD
N

MASA 11. 00 AM - 11. 30 AM 11. 30 AM - 12. 00 AM


BIDANG NOMBOR & OPERASI
PEMBELAJARAN

TAJUK STANDARD KANDUNGAN 5.3 Lilitan dan Luas


5. BULATAN
Bulatan
INSTRUMEN PBD Latihan/ Kerja Rumah

STANDARD 5.3.3 Menentukan lilitan, luas bulatan, panjang lengkok, luas sektor, dan
PEMBELAJARAN ukuran lain yang berkaitan
5.3.4 Menyelesaikan masalah yang melibatkan bulatan
Pada akhir sesi PdPc, murid dapat

15
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN Menyelesaikan sekurang-kurangnya 3 masalah yang melibatkan lilitan, luas bulatan,
panjang lengkok, luas sektor, dan ukuran lain yang berkaitan dengan betul

Set Induksi.
AKTIVITI 1. Murid diminta memberi beberapa sifat-sifat dan ciri bulatan yang diketahui.
PEMBELAJARAN & Aktiviti.
PEMUDAHCARAAN
(PdPc) 2. Murid berinteraksi dengan bahan pdp yang diberi guru melalui perbincangan,
penerangan dan penyoalan.
3. Murid membuat tutorial menyiapkan tugasan modul.

Penutup
1. Murid menjawab tugasan yang diberikan sebagai latihan pengukuhan.
EMK KEMAHIRAN BERFIKIR
BAHAN BANTU Buku Teks, Modul Matematik, Komputer / Tablet / Telefon Pintar, Internet /
PDPR Wifi

REFLEKSI
(PdPC/ PBD)

MATA PELAJARAN MATEMATIK MINGGU 14 TARIKH 25/04/2021

TINGKATAN 3 JUJUR KEHADIRAN / HARI AHAD

MASA 12. 00 AM - 12. 30 PM 12. 30 PM - 1. 00 PM


BIDANG NOMBOR & OPERASI
PEMBELAJARAN

TAJUK 5.0 NISBAH 5.1 Sinus, Kosinus dan Tangen


STANDARD
TRIGONOMET bagi Sudut Tirus dalam Segi Tiga
KANDUNGAN
RI Bersudut Tegak

16
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
INSTRUMEN PBD Latihan/ Kerja Rumah

STANDARD 5.1.6 Melakukan pengiraan yang melibatkan sinus, kosinus dan tangen.
PEMBELAJARAN
5.1.7 Menyelesaikan masalah yang melibatkan sinus, kosinus dan tangen.

Pada akhir sesi PdPc, murid dapat


OBJEKTIF (i) Melakukan sekurang-kurangnya 3 pengiraan yang melibatkan sinus, kosinus dan
PEMBELAJARAN tangen dengan betul
(ii) Menyelesaikan sekurang-kurangnya 3 nilai sinus, kosinus dan tangen sudut 30 ,
45 dan 60 tanpa menggunakan kalkulator dengan betul.
(iii) Menyelesaikan sekurang-kurangnya 3 masalah yang melibatkan sinus, kosinus
dan tangen dengan betul.

Set Induksi.
AKTIVITI 1. Guru dan murid membincangkan jawapan tugasan yang lalu serta mengimbas
PEMBELAJARAN & kembali pdp yang telah lalu.
PEMUDAHCARAAN Aktiviti.
(PdPc)
2. Murid berinteraksi dengan bahan pdp yang diberi guru melalui perbincangan,
penerangan dan penyoalan.
3. Murid membuat tutorial menyiapkan tugasan modul.

Penutup
1. Murid menjawab tugasan yang diberikan sebagai latihan pengukuhan.
EMK KEMAHIRAN BERFIKIR
BAHAN BANTU
Buku Teks, Modul Matematik, Komputer / Tablet / Telefon Pintar,
PDPR

REFLEKSI
(PdPC/ PBD)

17
