Anda di halaman 1dari 3

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN - PdPR

MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA MATAPELAJARAN


9:30 Pg - 11.00 pg
M24 Selasa 17.8.21 4 Sigma BAHASA MELAYU
1 jam 30 minit

TEMA 8:EKONOMI,KEUSAHAWANAN DAN PENGURUSAN KEWANGAN

UNIT 22:Menjana Ekonomi TAJUK Lokasi Unik dan Istimewa

KEMAHIRAN BAHASA 2.0 KEMAHIRAN MEMBACA

STANDARD KANDUNGAN 2.3 Membaca dan mengapresiasi karya sastera dan bukan sastera

STANDARD
2.3.1 Membaca dan mengenal pasti kandungan teks bahan sastera dan bukan sastera; (i) cerita (ii) pantun (iii) l
PEMBELAJARAN

Pada akhir PdPC murid dapat :


OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Membaca teks dan pantun dengan sebutan dan intonasi yang betul..

Murid berjaya membaca teks dan pantun dengan sebutan dan intonasi yang betul..
KRITERIA KEJAYAAN

1.Murid membuka “google classroom”, “google meet dan buku teks muka surat 153.
2.Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dengan tajuk pelajaran..
3.Murid dibimbing membaca teks dan pantun dengan intonasi yang betul.Kemudian,murid
AKTIVITI akan merakam suara membaca teks dan pantun.Rakaman suara dihantar kepada guru.
PDPC 4.Murid membuat latihan melengkapkan peta buih tentang cara masyarakat orang asli
menjana pendapatan.
5.Murid membuat latihan menjawab soalan latihan KBAT di dalam buku tulis.
6.Guru membuat rumusan pegajaran.

BBB Buku Teks: 153,buku latihan,Video pengajaran,GC


SISTEM BAHASA Sebutan dan Intonasi

KBAT Menganalisis EMK Kelestarian Global

PAK-21 i-Think Map - Peta Buih NILAI MURNI Menghargai


TAHAP PENGUASAAN PENTAKSIRAN BILIK DARJAH
3 Lain-lain (Menulis)
(PBS) (PBD)
KEHADIRAN : /

REFLEKSI / IMPAK
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA MATAPELAJARAN

11.30am-
BAHASA MELAYU
1.00pm
20 Selasa 6/7/2021 3 Sigma

60 minit

TEMA 7:PERTANIAN DAN PENTERNAKAN

20:Inovasi dalam
UNIT TAJUK Pengeraman Mudah Alih
Penternakan

KEMAHIRAN BAHASA 5.0 ASPEK TATABAHASA

STANDARD KANDUNGAN 5.1 Memahami fungsi dan menggunakan golongan kata mengikut konteks

STANDARD
5.1.4 Memahami, mengenal pasti dan menggunakan kata tugas mengikut konteks; (i) kata hubung gabungan (ii) ka
PEMBELAJARAN

Pada akhir PdPC murid dapat :


OBJEKTIF PEMBELAJARAN Membina ayat menggunakan kata sendi nama,perkataan dan gambar yang diberi dengan betul
dan tepat.

Murid berjaya membina ayat menggunakan kata sendi nama,perkataan dan gambar yang
KRITERIA KEJAYAAN
diberi dengan betul dan tepat.
Pengenalan :
Murid mengimbas kembali pelajaran lalu.
Aktiviti :
1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dengan menonton video
AKTIVITI pengajaran guru tentang kata sendi nama dan penerangan teks muka surat 54
PDPC 2. Murid membuat latihan membina ayat menggunakan kata sendi namaperkataan dan gambar
yang diberi di dalambuku tulis
3. Guru membuat kesimpulan pengajaran.
Penutup :
Murid bersoal-jawab dengan guru semasa guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.
BBB video pengajaran

SISTEM BAHASA Tatabahasa

KBAT Menghubungkait EMK Nilai Murni

PAK-21 Presentations (Persembahan)- individu. NILAI MURNI berusaha

TAHAP PENGUASAAN PENTAKSIRAN BILIK DARJAH


3 Buku tulis Menulis
(PBS) (PBD)
KEHADIRAN : /

REFLEKSI / IMPAK
