PENGISIAN KURIKULUM
Sistem Bahasa Tatabahasa Kemahiran Berfikir / KBAT Menganalisis
Strategi Pengajaran dan Pembelajaran
Pembelajaran
Kemahiran Abad Ke-21 Berdaya Tahan
Kontekstual
Elemen Merentas Kurikulum Teknologi Maklumat Aktiviti Pembelajaran
(EMK) Abad Ke-21 Round Table
dan Komunikasi
Murid yang tidak mencapai kemahiran yang telah ditetapkan akan Bilangan Murid Pengukuhan
diberi bimbingan tambahan / pengayaan / pengukuhan oleh guru.
Bilangan Murid Pengayaan
Choose an
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran dijalankan dengan jayanya.
item.
Choose an
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana Choose an item.
item.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
8.50 -9.50 AM
46 Isnin 07/02/2022 5 PINTAR Pendidikan Jasmani
60 minit
BIDANG PENDIDIKAN JASMANI
STANDARD KANDUNGAN 2.6 Mengaplikasi konsep pergerakan dan prinsip mekanik dalam kemahiran asas permainan
kategori serangan.
STANDARD PEMBELAJARAN 2.6.2 Mengenal pasti ruang yang sesuai untuk menerima bola dari pelbagai jarak dan arah.
2.6.5 Meramalkan arah pergerakan bola dan posisi lawan untuk memintas bola.
Kukuh 1 : Mengaplikasi konsep pergerakan dan prinsip mekanik dalam kemahiran asas
permainan kategori serangan.a dan dibimbing guru secara keseluruhan.
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Kukuh 2 : Mengaplikasi konsep pergerakan dan prinsip mekanik dalam kemahiran asas
permainan kategori serangan.dengan bimbingan guru secara berkala.
Pengayaan : Mengaplikasi konsep pergerakan dan prinsip mekanik dalam kemahiran asas
permainan kategori serangan.dan dapat membimbing rakan.
Murid berjaya Mengaplikasi konsep pergerakan dan prinsip mekanik dalam kemahiran asas
KRITERIA KEJAYAAN permainan kategori serangan.
Pengenalan:-
10.10 -10.40 AM
46 Isnin 07/02/2022 5 PINTAR Pendidikan Jasmani
60 minit
BIDANG PENDIDIKAN JASMANI
STANDARD KANDUNGAN 2.6 Mengaplikasi konsep pergerakan dan prinsip mekanik dalam kemahiran asas permainan
kategori serangan.
STANDARD PEMBELAJARAN 2.6.2 Mengenal pasti ruang yang sesuai untuk menerima bola dari pelbagai jarak dan arah.
2.6.5 Meramalkan arah pergerakan bola dan posisi lawan untuk memintas bola.
Kukuh 1 : Mengaplikasi konsep pergerakan dan prinsip mekanik dalam kemahiran asas
permainan kategori serangan.a dan dibimbing guru secara keseluruhan.
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Kukuh 2 : Mengaplikasi konsep pergerakan dan prinsip mekanik dalam kemahiran asas
permainan kategori serangan.dengan bimbingan guru secara berkala.
Pengayaan : Mengaplikasi konsep pergerakan dan prinsip mekanik dalam kemahiran asas
permainan kategori serangan.dan dapat membimbing rakan.
Murid berjaya Mengaplikasi konsep pergerakan dan prinsip mekanik dalam kemahiran asas
KRITERIA KEJAYAAN permainan kategori serangan.
Pengenalan:-
12.10 – 12.40 PM
46 Isnin 07/02/2022 4 CERDIK Pendidikan Kesihatan
30 minit
BIDANG PENDIDIKAN KESIHATAN
Kukuh 1 : Menyatakan punca kecederaan lebam dan terseliuh dan dibimbing guru secara
keseluruhan.
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Kukuh 2 : Menyatakan punca kecederaan lebam dan terseliuh dengan bimbingan guru
secara berkala.
Pengayaan : Menyatakan punca kecederaan lebam dan terseliuh dan dapat membimbing
rakan.
KRITERIA KEJAYAAN Murid berjaya Menyatakan punca kecederaan lebam dan terseliuh
Pengenalan:-
06.50 – 07.50 AM
46 Selasa 08/02/2022 5 CERDIK Pendidikan Jasmani
60 minit
BIDANG PENDIDIKAN JASMANI
STANDARD KANDUNGAN 2.6 Mengaplikasi konsep pergerakan dan prinsip mekanik dalam kemahiran asas permainan
kategori serangan.
STANDARD PEMBELAJARAN 2.6.2 Mengenal pasti ruang yang sesuai untuk menerima bola dari pelbagai jarak dan arah.
2.6.5 Meramalkan arah pergerakan bola dan posisi lawan untuk memintas bola.
Kukuh 1 : Mengaplikasi konsep pergerakan dan prinsip mekanik dalam kemahiran asas
permainan kategori serangan.a dan dibimbing guru secara keseluruhan.
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Kukuh 2 : Mengaplikasi konsep pergerakan dan prinsip mekanik dalam kemahiran asas
permainan kategori serangan.dengan bimbingan guru secara berkala.
Pengayaan : Mengaplikasi konsep pergerakan dan prinsip mekanik dalam kemahiran asas
permainan kategori serangan.dan dapat membimbing rakan.
Murid berjaya Mengaplikasi konsep pergerakan dan prinsip mekanik dalam kemahiran asas
KRITERIA KEJAYAAN permainan kategori serangan.
Pengenalan:-
07.50-08.50 AM
46 Selasa 08/02/2022 4 CERDIK Pendidikan Jasmani
60 minit
BIDANG PENDIDIKAN JASMANI
2.6 Mengaplikasikan konsep pergerakan dan prinsip mekanik dalam kemahiran asas
STANDARD KANDUNGAN permainan kategori serangan.
2.6.1 Menyatakan perbezaan aplikasikan daya semasa menghantar dan menerima bola
pada pelbagai jarak.
STANDARD PEMBELAJARAN
2.6.2 Menjelaskan perkaitan antara titik kontak dengan arah pergerakan bola
Kukuh 1 : Mengaplikasikan konsep pergerakan dan prinsip mekanik dalam kemahiran asas
permainan kategori serangan.dan dibimbing guru secara keseluruhan.
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Kukuh 2 : Mengaplikasikan konsep pergerakan dan prinsip mekanik dalam kemahiran asas
permainan kategori serangan..dengan bimbingan guru secara berkala.
Pengenalan:-
10.10 – 10.40 AM
46 Selasa 08/02/2022 5 CERDIK Pendidikan Jasmani
60 minit
BIDANG PENDIDIKAN JASMANI
STANDARD KANDUNGAN 2.6 Mengaplikasi konsep pergerakan dan prinsip mekanik dalam kemahiran asas permainan
kategori serangan.
STANDARD PEMBELAJARAN 2.6.2 Mengenal pasti ruang yang sesuai untuk menerima bola dari pelbagai jarak dan arah.
2.6.5 Meramalkan arah pergerakan bola dan posisi lawan untuk memintas bola.
Kukuh 1 : Mengaplikasi konsep pergerakan dan prinsip mekanik dalam kemahiran asas
permainan kategori serangan.a dan dibimbing guru secara keseluruhan.
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Kukuh 2 : Mengaplikasi konsep pergerakan dan prinsip mekanik dalam kemahiran asas
permainan kategori serangan.dengan bimbingan guru secara berkala.
Pengayaan : Mengaplikasi konsep pergerakan dan prinsip mekanik dalam kemahiran asas
permainan kategori serangan.dan dapat membimbing rakan.
Murid berjaya Mengaplikasi konsep pergerakan dan prinsip mekanik dalam kemahiran asas
KRITERIA KEJAYAAN permainan kategori serangan.
Pengenalan:-
PENGISIAN KURIKULUM
Sistem Bahasa Tatabahasa Kemahiran Berfikir / KBAT Menganalisis
Strategi Pengajaran dan Pembelajaran
Pembelajaran
Kemahiran Abad Ke-21 Berdaya Tahan
Kontekstual
Elemen Merentas Kurikulum Teknologi Maklumat Aktiviti Pembelajaran
(EMK) Abad Ke-21 Round Table
dan Komunikasi
1.2.6 Mendengar, memahami, dan m,enyebut jenis ayat dan ragam ayat dengan struktur binaan
STANDARD PEMBELAJARAN nayat yang betul dan tepat.
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Mendengar, memahami, dan m,enyebut jenis ayat dan ragam ayat dengan struktur binaan nayat yang
betul dan tepat..
Murid berjaya Mendengar, memahami, dan m,enyebut jenis ayat dan ragam ayat dengan struktur
KRITERIA KEJAYAAN binaan nayat yang betul dan tepat.
AKTIVITI Pengenalan :
PDPC
Murid diminta membuka buku teks ms 155 dan melihat isi di dalamnya.
Aktiviti :
2. Guru menerangkan jenis ayat dan ragam ayat yang ada di dalam cerita yang telah dibaca.
3. Murid menyalin semula jenis ayat dan ragam ayat yang telah diterangkan di dalam buku Latihan.
Penutup :
Murid bersoal-jawab dengan guru semasa guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.
2.4.1 Membaca dan memahami maklumat yang tersurat dan tersirat untuk membuat ulasan
STANDARD PEMBELAJARAN dengan betul.
Kukuh 1 : Membaca dan memahami maklumat yang tersurat dan tersirat untuk membuat ulasan
dengan betul dan dibimbing guru secara keseluruhan.
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Kukuh 2 : Membaca dan memahami maklumat yang tersurat dan tersirat untuk membuat ulasan
dengan betul dengan bimbingan guru secara berkala.
Pengayaan : Membaca dan memahami maklumat yang tersurat dan tersirat untuk membuat ulasan
dengan betul dan dapat membimbing rakan.
Murid berjaya Membaca dan memahami maklumat yang tersurat dan tersirat untuk membuat ulasan
KRITERIA KEJAYAAN dengan betul.
AKTIVITI Pengenalan :
PDPC Murid diminta membuka buku teks ms 156 dan melihat isi di dalamnya.
Aktiviti :
1. Murid diminta membaca dan memahami maklumat yang tersurat dan tersirat mengenai petikan
“Pengesan Penyakit Denggi “
2. Guru menerangkan cara membuat rumusan mengenai petikan / cerita yang diberikan.
Penutup :
Murid bersoal-jawab dengan guru semasa guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.
PENGISIAN KURIKULUM
Sistem Bahasa Sebutan dan Intonasi Kemahiran Berfikir / KBAT Mengaplikasi
Strategi Pengajaran dan Pembelajaran Kemahiran Abad Ke-21 Berdaya Tahan
Pembelajaran
Elemen Merentas Kurikulum Aktiviti Pembelajaran
(EMK) Nilai Murni Abad Ke-21 Round Table
Murid yang tidak mencapai kemahiran yang telah ditetapkan akan Bilangan Murid Pengukuhan
diberi bimbingan tambahan / pengayaan / pengukuhan oleh guru.
Bilangan Murid Pengayaan
Choose an
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran dijalankan dengan jayanya.
item.
Choose an
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana Choose an item.
item.
PENGISIAN KURIKULUM
Sistem Bahasa Sistem Ejaan Kemahiran Berfikir / KBAT Mencipta
Strategi Pengajaran dan Pembelajaran
Pembelajaran
Kemahiran Abad Ke-21 Berdaya Tahan
Konstruktivisme
Elemen Merentas Kurikulum Aktiviti Pembelajaran
(EMK) Kelestarian Global Abad Ke-21 Gallery Walk
Murid yang tidak mencapai kemahiran yang telah ditetapkan akan Bilangan Murid Pengukuhan
diberi bimbingan tambahan / pengayaan / pengukuhan oleh guru.
Bilangan Murid Pengayaan
Choose an
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran dijalankan dengan jayanya.
item.
Choose an
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana Choose an item.
item.