Anda di halaman 1dari 4

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA PELAJARAN
PENDIDIKAN JASMANI TAHUN DUA
MINGGU 2 TARIKH 30/3/2022
HARI Rabu
KELAS MASA
TEMA CABARAN RUANG
TAJUK Bergerak Ikut Tempo
STANDARD 1.1 Meneroka pelbagai pergerakan berdasarkan konsep pergerakan
KANDUNGAN
2.1 Mengaplikasikan konsep pergerakan semasa meneroka pelbagai corak
pergerakan
5.2 Menunjukkan keyakinan dan tanggungjawab kendiri semasa melakukan
aktiviti fizikal
STANDARD 1.1.2 Melakukan pelbagai pergerakan yang meningkatkan kelajuan semasa
PEMBELAJARAN
bergerak
2.1.2 Membezakan pergerakan mengikut tempo.
2.1.3 Mengenal pasti lakuan yang boleh meningkatkan kelajuan
5.2.2 Menerima cabaran dan seronok semasa melakukan aktiviti
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
1. Melakukan pelbagai pergerakan yang meningkatkan kelajuan semasa bergerak
2. Membezakan pergerakan mengikut tempo
3. Mengenal pasti lakuan yang boleh meningkatkan kelajuan
4. Menerima cabaran dan seronok semasa melakukan aktiviti
KRITERIA Murid dapat:
KEJAYAAN 1. Melakukan pelbagai pergerakan yang meningkatkan kelajuan semasa bergerak
2. Membezakan pergerakan mengikut tempo
3. Mengenal pasti lakuan yang boleh meningkatkan kelajuan
4. Menerima cabaran dan seronok semasa melakukan aktiviti
AKTIVITI PdP Set Induksi
1. Murid mendengar penerangan guru tentang bergerak ikut tempo
Aktiviti
1. Murid meneliti dan memahami gambar dan aktiviti yang diberikan.
2. Murid menjalankan aktiviti dengan betul dan selamat dengan pelbagai kelajuan
dan cuba menyesuaikan pergerakan haiwan mengikut tempo. Try it out
Penutup
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang bergerak ikut tempo dengan bimbingan
guru.
BUKU Buku Teks hlmn 4-5
ABM/BBM
PAK-21 Try It Out (Mari Mencuba)
EMK : ILMU Nilai Murni
EMK: NILAI -
KBAT Menilai
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6

REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

WWW.CIKGUGORGEOUS.COM
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA PELAJARAN
PENDIDIKAN JASMANI TAHUN DUA
MINGGU 2 TARIKH 1/4/2022
HARI Jumaat
KELAS MASA
TEMA CABARAN RUANG
TAJUK Bergerak Ikut Tempo
STANDARD 1.1 Meneroka pelbagai pergerakan berdasarkan konsep pergerakan
KANDUNGAN
2.1 Mengaplikasikan konsep pergerakan semasa meneroka pelbagai corak
pergerakan
5.2 Menunjukkan keyakinan dan tanggungjawab kendiri semasa melakukan
aktiviti fizikal
STANDARD 1.1.2 Melakukan pelbagai pergerakan yang meningkatkan kelajuan semasa
PEMBELAJARAN
bergerak
2.1.2 Membezakan pergerakan mengikut tempo.
2.1.3 Mengenal pasti lakuan yang boleh meningkatkan kelajuan
5.2.2 Menerima cabaran dan seronok semasa melakukan aktiviti
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
1. Melakukan pelbagai pergerakan yang meningkatkan kelajuan semasa bergerak
2. Membezakan pergerakan mengikut tempo
3. Mengenal pasti lakuan yang boleh meningkatkan kelajuan
4. Menerima cabaran dan seronok semasa melakukan aktiviti
KRITERIA Murid dapat:
KEJAYAAN 1. Melakukan pelbagai pergerakan yang meningkatkan kelajuan semasa bergerak
2. Membezakan pergerakan mengikut tempo
3. Mengenal pasti lakuan yang boleh meningkatkan kelajuan
4. Menerima cabaran dan seronok semasa melakukan aktiviti
AKTIVITI PdP Set Induksi
1. Murid mengingat semula tentang bergerak ikut tempo
Aktiviti
1. Murid membentuk kumpulan.
2. Murid melakukan aktiviti dengan betul dan selamat dalam berkumpulan.
3. Murid mencuba aktiviti dengan pelbagai kelajuaan dan cuba menyesuaikan
pergerakan haiwan mengikut tempo dalam kumpulan. Quadrat Activity (Aktiviti
Berempat)
4. Murid mencuba meningkatkan kelajuan.
5. Murid menandakan pada ruang yang mereka senang bergerak.
6. Murid menomborkan pergerakan mengikut kelajuan.
Penutup
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang bergerak ikut tempo dengan bimbingan
guru.
BUKU Buku Teks hlmn 4-5
ABM/BBM
PAK-21 Quadrat Activity (Aktiviti Berempat)
EMK : ILMU Nilai Murni
EMK: NILAI -
KBAT Menilai
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6

REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

WWW.CIKGUGORGEOUS.COM
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

WWW.CIKGUGORGEOUS.COM
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

Copyright © 2020 Nur Hana Razali, Siti Khairani Alias

Cetakan pertama 2020

Hak cipta terpelihara. Tidak dibenarkan mengeluar ulang mana-mana bahagian artikel, ilustrasi dan isi
kandungan buku ini dalam apa jua bentuk dan dengan apa cara sekalipun, sama ada secara elektronik, fotokopi,
mekanik, rakaman atau cara lain sebelum mendapat keizinan bertulis daripada Nur Hana Razali dan/atau Siti
Khairani Alias.

Penulis tidak dapat bertanggungjawab ke atas sebarang kesilapan ataupun maklumat yang tidak
dimasukkan walaupun langkah berjaga-jaga sudah diambil. Penulis juga tidak bertanggungjawab ke atas
sebarang maklumat yang disalahgunakan.

Penulis tidak akan mengHALALkan mana-mana pihak yang menyalahgunakan isi kandungan buku ini
dan menyebarkan tanpa mendapat keizinan bertulis daripada Nur Hana Razali dan/atau Siti Khairani Alias.

Nur Hana Razali//Siti Khairani Alias

Untuk pembelian:
www.cikgugorgeous.com

Sebarang pertanyaan, dan komen:


Cikgu Hanna: 0165123372

Masalah teknikal:
Kate: 0149174124

WWW.CIKGUGORGEOUS.COM
