Anda di halaman 1dari 2

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

PENDIDIKAN JASMANI DAN PENDIDIKAN KESIHATAN


PENDIDIKAN JASMANI TAHUN 2
Choose an
Minggu Tarikh Click here to enter a date. Hari Choose an item.
item.
Kelas Masa Kehadiran
Bidang Kemahiran Konsep pergerakan Unit Tajuk: Cabaran Ruang
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
1.1 Meneroka pelbagai corak pergerakan berdasarkan konsep 1.1.1 Melakukan pergerakan yang melibatkan kesedaran
pergerakan. tubuh badan dari segi bentuk, imbangan, pemindahan berat
2.1 Menggunakan pengetahuan konsep pergerakan semasa badan, dan layangan.
meneroka 2.1.1 Menyatakan bentuk badan, imbangan, pemindahan berat
pelbagai corak pergerakan. badan, dan layangan semasa melakukan aktiviti.
5.1 Mematuhi dan mengamalkan elemen pengurusan dan 5.1.5 Mematuhi peraturan keselamatan di tempat aktiviti.
keselamatan.
Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan (Penilaian)
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat; Murid dianggap berjaya apabila dapat;
1. Melakukan pergerakan yang melibatkan kesedaran tubuh 1. Meneroka ruang dengan kreativiti.
badan dari segi bentuk, imbangan, pemindahan berat
badan, dan layangan.
2. Menyatakan bentuk badan, imbangan, pemindahan berat
badan, dan layangan semasa melakukan aktiviti.
3. Mematuhi peraturan keselamatan di tempat aktiviti.

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN


Aktiviti Pemulaan Aktiviti Utama Aktiviti Penutup
Teroka Ruang (Buku Teks: 2&3) 3. Murid menjalankan akiviti Teroka 5. Murid melakukan penyejukan
1. Murid melakukan pemanasan Ruang dengan secara terkawal badan dengan bimbingan guru.
badan dengan bimbingan guru. dengan bimbingan guru. 6. Murid mendengar guru membuat
2. Murid mendengar penerangan guru 4. Murid meneroka ruang dengan kesimpulan tentang isi pelajaran.
tentang isi pelajaran dan kaitannya kreativiti.
dengan tajuk pelajaran.
Bahan Bantu Mengajar Buku teks Buku kerja Peralatan PJ

PENGISIAN KURIKULUM
Kemahiran Abad Ke-21 Mahir Berkomunikasi Kemahiran Berfikir / KBAT Mengaplikasi
Strategi Pengajaran dan Pendekatan Teaching Aktiviti Pembelajaran
Permainan
Pembelajaran Games for Understanding Abad Ke-21
Elemen Merentas Kurikulum
Nilai Murni
(EMK)

PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN


Projek Mudah Bercerita Main Peranan Permainan
Kuiz Kerja Individu/Berpasangan/Kumpulan Pemerhatian Lembaran Kerja

REFLEKSI / IMPAK / CATATAN


Bilangan murid yang mencapai kemahiran yang ditetapkan Tindakan Susulan
adalah: _____
Bilangan Murid Pemulihan
Murid yang tidak mencapai kemahiran yang telah ditetapkan Bilangan Murid Pengukuhan
akan diberi bimbingan tambahan / pengayaan / pengukuhan
oleh guru. Bilangan Murid Pengayaan
Choose an item. Aktiviti pengajaran dan pembelajaran dijalankan dengan jayanya.
Choose an item. Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana Choose an item.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PENDIDIKAN JASMANI DAN PENDIDIKAN KESIHATAN
PENDIDIKAN JASMANI TAHUN 2
Choose an
Minggu Tarikh Click here to enter a date. Hari Choose an item.
item.
Kelas Masa Kehadiran
Bidang Kemahiran Konsep pergerakan Unit Tajuk: Cabaran Ruang
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
1.1 Meneroka pelbagai corak pergerakan berdasarkan konsep 1.1.2 Melakukan pelbagai pergerakan yang meningkatkan
pergerakan. kelajuan semasa bergerak.
2.1 Menggunakan pengetahuan konsep pergerakan semasa 2.1.2 Membezakan pergerakan mengikut tempo.
meneroka pelbagai corak pergerakan. 2.1.3 Mengenal pasti lakuan yang boleh meningkatkan
5.2 Menunjukkan keyakinan dan tanggungjawab kendiri kelajuan
semasa melakukan aktiviti fizikal. 5.2.2 Menerima cabaran dan seronok semasa melakukan
aktiviti.
Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan (Penilaian)
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat; Murid dianggap berjaya apabila dapat;
1. Melakukan pelbagai pergerakan yang meningkatkan 1. Melakukan pelbagai pergerakan yang meningkatkan
kelajuan semasa bergerak. kelajuan semasa bergerak.
2. Membezakan pergerakan mengikut tempo.
3. Mengenal pasti lakuan yang boleh meningkatkan
kelajuan
4. Menerima cabaran dan seronok semasa melakukan
aktiviti

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN


Aktiviti Pemulaan Aktiviti Utama Aktiviti Penutup
Bergerak Ikut Tempo (Buku Teks: 4&5) 3. Murid menjalankan akiviti Bergerak 5. Murid melakukan penyejukan
1. Murid melakukan pemanasan Ikut Tempo dengan bimbingan badan dengan bimbingan guru.
badan dengan bimbingan guru. guru. 6. Murid mendengar guru membuat
2. Murid mendengar penerangan guru 4. Murid memvariasikan pergerakan kesimpulan tentang isi pelajaran.
tentang isi pelajaran dan kaitannya mengikut tempo.
dengan tajuk pelajaran.
Bahan Bantu Mengajar Buku teks Buku kerja Peralatan PJ

PENGISIAN KURIKULUM
Kemahiran Abad Ke-21 Mahir Berkomunikasi Kemahiran Berfikir / KBAT Mengaplikasi
Strategi Pengajaran dan Pendekatan Teaching Aktiviti Pembelajaran
Permainan
Pembelajaran Games for Understanding Abad Ke-21
Elemen Merentas Kurikulum
Nilai Murni
(EMK)

PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN


Projek Mudah Bercerita Main Peranan Permainan
Kuiz Kerja Individu/Berpasangan/Kumpulan Pemerhatian Lembaran Kerja

REFLEKSI / IMPAK / CATATAN


Bilangan murid yang mencapai kemahiran yang ditetapkan Tindakan Susulan
adalah: _____
Bilangan Murid Pemulihan
Murid yang tidak mencapai kemahiran yang telah ditetapkan Bilangan Murid Pengukuhan
akan diberi bimbingan tambahan / pengayaan / pengukuhan
oleh guru. Bilangan Murid Pengayaan
Choose an item. Aktiviti pengajaran dan pembelajaran dijalankan dengan jayanya.
Choose an item. Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana Choose an item.
