Anda di halaman 1dari 5

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 每日教学计划

NAMA:PN. SITI MAISARAH BT. MOKSIN


学期 / Penggal:2 周次 / Minggu:2 日期 / Tarikh: 12-06-2023 ( 星期一 / Isnin)
Kelas: Tema: 3-Pastikan Selamat Di Mana-mana     Unit: 7.1-Sentiasa Peka Setiap Masa Peta IThink:
5K S.Kandungan: 1.3-Bercerita, dan menceritakan perkara yang didengar, ditonton dan dibaca dengan sebutan 1.Peta Bulatan
Masa: dan intonasi yang betul.
09:10 S.Pembelajaran : 1.3.1-Bercerita dengan sebutan yang betul, intonasi dan gaya yang sesuai
- Objektif : Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
10:10 1 Bercerita dengan sebutan yang betul
Subjek: Aktiviti PdP: 1. Set Induksi. BBM:
B. MELAYU 2. Guru membimbing murid membaca petikan dalam buku teks. 1.Lembaran
3. Guru bertanya soalan mengenai petikan. Kerja
Bil Murid: 4. Guru membimbingkan murid menjawab soalan. 2.Buku Teks
38 5. Guru membimbing murid menjawab soalan berdasarkan petikan.
6. Kesimpulan.
P. Kurikulum: KB- Bacaan intensif
Nilai: Berhemah
EMK: Kemahiran Berfikir
Penilaian P&P: Hasil Kerja
Impak/Refleksi: 38 orang murid mencapai objektif pengajaran dan pembelajaran
Kelas: Tema: 3-Waspada Pasti Selamat     Unit: 7.1-Waspada Amalan Kita Peta IThink:
4B S.Kandungan: 1.3-Bercerita, dan menceritakan perkara yang didengar, ditonton dan dibaca dengan sebutan 1.Peta Bulatan
Masa: dan intonasi yang betul.
11:00 S.Pembelajaran : 1.3.1-Bercerita dengan sebutan dan intonasi yang sesuai.
- Objektif : Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
12:00 1 Bercerita dengan sebutan dan intonasi yang sesuai
Subjek: Aktiviti PdP: 1. Set Induksi. BBM:
B. MELAYU 2. Murid mendengar jenis ayat yang dibaca oleh guru. 1.Buku Teks
3. Murid menyebut ayat pelbagai ragam ayat dengan tepat dan betul..
Bil Murid: 4. Guru membimbingkan murid menjawab soalan.
35 5. Wakil murid membentang hasilan kumpulan.
6. Murid dipilh secara rawak menerangkan isi pelajaran.
P. Kurikulum: KB- Bacaan intensif
Nilai: Berhemah
EMK: Bahasa
Penilaian P&P: Hasil Kerja
Impak/Refleksi: 35 orang murid mencapai objektif pengajaran dan pembelajaran
Kelas: Tema: 3-Pastikan Selamat Di Mana-mana     Unit: 7.1-Sentiasa Peka Setiap Masa Peta IThink:
5H S.Kandungan: 1.3-Bercerita, dan menceritakan perkara yang didengar, ditonton dan dibaca dengan sebutan 1.Peta Bulatan
Masa: dan intonasi yang betul.
12:00 S.Pembelajaran : 1.3.1-Bercerita dengan sebutan yang betul, intonasi dan gaya yang sesuai
- Objektif : Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
01:00 1 Bercerita dengan sebutan yang betul
Subjek: Aktiviti PdP: 1. Set Induksi. BBM:
B. MELAYU 2. Guru membimbing murid membaca petikan dalam buku teks. 1.Lembaran
3. Guru bertanya soalan mengenai petikan. Kerja
Bil Murid: 4. Guru membimbingkan murid menjawab soalan. 2.Buku Teks
36 5. Guru membimbing murid menjawab soalan berdasarkan petikan.
6. Kesimpulan.
P. Kurikulum: KB- Bacaan intensif
Nilai: Berhemah
EMK: Kemahiran Berfikir
Penilaian P&P: Hasil Kerja
Impak/Refleksi: 36 orang murid mencapai objektif pengajaran dan pembelajaran
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 每日教学计划
NAMA:PN. SITI MAISARAH BT. MOKSIN
学期 / Penggal:2 周次 / Minggu:2 日期 / Tarikh: 13-06-2023 ( 星期二 / Selasa)
Kelas: Tema: 3-Aktiviti Permainan     Unit: 3.2.1-Permainan Kategori Jaring: Menservis
5K S.Kandungan: 5.4-Membentuk kumpulan dan bekerjasama dalam kumpulan BBM:
Masa: S.Pembelajaran : 5.4.6-Patuh kepada arahan ketua. 1.Bola
09:40 Objektif : Pada akhir pembelajaran, murid dapat: keranjang
- 1 Membentuk kumpulan dan bekerjasama dalam kumpulan
10:10 Aktiviti PdP: 1. Murid memanaskan badan.
Subjek: 2. Guru memberi penerangan tentang topik.
PJPK 3. Pertandingan antara kumpulan.
4. Guru memantau dan memberi bimbingan.
Bil Murid: 5. Murid menyejukkan badan.
38 6. Guru memupuk nilai murni kepada murid.
EMK: Nilai Murni
Penilaian P&P: Hasil Kerja
Impak/Refleksi: 38 orang murid mencapai objektif pengajaran dan pembelajaran
Kelas: Tema: 3-Pastikan Selamat Di Mana-mana     Unit: 7.1-Sentiasa Peka Setiap Masa Peta IThink:
5H S.Kandungan: 2.3-Membaca dan mengapresiasi pelbagai bahan sastera dan bahan bukan sastera. 1.Peta Bulatan
Masa: S.Pembelajaran : 2.3.2-Membaca dan mempersembahkan karya sastera, dan karya bukan sastera dengan gaya
10:30 penyampaian dan sebutan yang sesuai.
- Objektif : Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
11:30 1 Membaca dan mempersembahkan karya sastera,
Subjek: Aktiviti PdP: 1. Set Induksi. BBM:
B. MELAYU 2. Murid mendengar bacaan guru dengan teliti. 1.Lembaran
3. Murid menyebut dan memahami ayat yang dibaca. Kerja
Bil Murid: 4. Guru membimbingkan murid menjawab soalan. 2.Buku Teks
36 5. Murid akan mengisi tempat kosong dengan frasa atau jawapan yang betul.
P. Kurikulum: KB- Bacaan intensif
Nilai: Berhemah
EMK: Nilai Murni
Penilaian P&P: Hasil Kerja
Impak/Refleksi: 36 orang murid mencapai objektif pengajaran dan pembelajaran
Kelas: Tema: 3-Pastikan Selamat Di Mana-mana     Unit: 7.1-Sentiasa Peka Setiap Masa Peta IThink:
5K S.Kandungan: 2.3-Membaca dan mengapresiasi pelbagai bahan sastera dan bahan bukan sastera. 1.Peta Bulatan
Masa: S.Pembelajaran : 2.3.2-Membaca dan mempersembahkan karya sastera, dan karya bukan sastera dengan gaya
12:00 penyampaian dan sebutan yang sesuai.
- Objektif : Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
01:00 1 Membaca dan mempersembahkan karya sastera,
Subjek: Aktiviti PdP: 1. Set Induksi. BBM:
B. MELAYU 2. Murid mendengar bacaan guru dengan teliti. 1.Lembaran
3. Murid menyebut dan memahami ayat yang dibaca. Kerja
Bil Murid: 4. Guru membimbingkan murid menjawab soalan. 2.Buku Teks
38 5. Murid akan mengisi tempat kosong dengan frasa atau jawapan yang betul.
P. Kurikulum: KB- Bacaan intensif
Nilai: Berhemah
EMK: Nilai Murni
Penilaian P&P: Hasil Kerja
Impak/Refleksi: 38 orang murid mencapai objektif pengajaran dan pembelajaran
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 每日教学计划
NAMA:PN. SITI MAISARAH BT. MOKSIN
学期 / Penggal:2 周次 / Minggu:2 日期 / Tarikh: 14-06-2023 ( 星期三 / Rabu)
Kelas: Tema: 3-Waspada Pasti Selamat     Unit: 7.1-Waspada Amalan Kita Peta IThink:
4B S.Kandungan: 2.1-Asas membaca dan memahami. 1.Peta Bulatan
Masa: S.Pembelajaran : 2.1.1-Membaca dan memahami petikan dengan sebutan yang betul dan intonasi yang sesuai.
07:40 Objektif : Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
- 1 Membaca dan memahami petikan
08:40 Aktiviti PdP: 1. Murid melihat gambar rajah dan lain-lain.
Subjek: 2. Guru memberi penerangan tentang topik. BBM:
B. MELAYU 3. Murid dan guru bersoal jawab berkaitan bahan ransangan. 1.Lembaran
4. Murid membaca teks dialog dan cuba mengenal pasti ayat tanya,ayat perintah,ayat seru Kerja
Bil Murid: dan ayat penyata berdasarkan petikan..
35 5. Guru dan murid bersoal jawab tentang maklumat (yang tidak difahami).
6. Murid akan membuat latihan / kuiz (latihan pengayaan).
P. Kurikulum: KB- Bacaan intensif
Nilai: Berhemah
EMK: Nilai Murni
Penilaian P&P: Hasil Kerja
Impak/Refleksi: 35 orang murid mencapai objektif pengajaran dan pembelajaran
Kelas: Tema: 3-Pastikan Selamat Di Mana-mana     Unit: 7.1-Sentiasa Peka Setiap Masa Peta IThink:
5K S.Kandungan: 3.2-Menulis perkataan, frasa, dan ayat yang bermakna. 1.Peta Buih
Masa: S.Pembelajaran : 3.2.4-Menulis teks prosa yang diimlakkan.
10:30 Objektif : Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
- 1 Menulis teks prosa
11:30 Aktiviti PdP: 1. Murid menyanyi (didik hibur) berkaitan tajuk.
Subjek: 2. Murid menggariskan perkataan, frasa , ayat. BBM:
B. MELAYU 3. Murid menulis isi sokangan/ isi utama dalam petikan. 1.Lembaran
4. Guru membimbingkan murid menjawab soalan. Kerja
Bil Murid: 5. Wakil murid membentang hasilan kumpulan.
38 P. Kurikulum: KB- Bacaan intensif
Nilai: Berjimat cermat
EMK: Nilai Murni
Penilaian P&P: Hasil Kerja
Impak/Refleksi: _________ orang murid mencapai objektif pengajaran dan pembelajaran
Kelas: Tema: 4-Unit 4     Unit: 4.1-Cara-ara Pengurusan Wang Peta IThink:
4B S.Kandungan: 3.1-Penghasilan karya kreatif 1.Peta Buih
Masa: S.Pembelajaran : 3.1.2-Menghasilkan corak kreatif dalam Bidang Membuat Corak dan Rekaan berdasarkan: (i)
12:00 penentuan tema dan tajuk melalui sumber idea. (ii) perkembangan idea melalui pengolahan
- motif dan struktur susunan motif melalui kajian lakaran. (iii) penetapan jenis media dan
01:00 teknik yang sesuai berdasarkan perkembangan idea. (iv) disiplin pengkaryaan dan nilai
Subjek: murni. (v) kemasan akhir BBM:
P SENI Objektif : Pada akhir pembelajaran, murid dapat: 1.Gambar
1 Menghasilkan corak kreatif rajah
Bil Murid: Aktiviti PdP: 1. Murid mendengar penjelasan guru dan menonton video contoh.
35 2. Murid masuk ke dalam kumpulan masing-masing.
3. Murid berbincang mengenai karya yang ingin mereka hasilkan berpandukan tema.
4. Murid menyenaraikan bahan-bahan yang diperlukan.
5. Murid menyediakan draf.
6. Murid mengemas tempat kerja mereka.
EMK: Kemahiran Berfikir
Penilaian P&P: Hasil Kerja
Impak/Refleksi: 35 orang murid mencapai objektif pengajaran dan pembelajaran
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 每日教学计划
NAMA:PN. SITI MAISARAH BT. MOKSIN
学期 / Penggal:2 周次 / Minggu:2 日期 / Tarikh: 15-06-2023 ( 星期四 / Khamis)
Kelas: Tema: 3-Aktiviti Permainan     Unit: 3.2.1-Permainan Kategori Jaring: Menservis
5K S.Kandungan: 5.4-Membentuk kumpulan dan bekerjasama dalam kumpulan BBM:
Masa: S.Pembelajaran : 5.4.6-Patuh kepada arahan ketua. 1.Bola
08:40 Objektif : Pada akhir pembelajaran, murid dapat: keranjang
- 1 Membentuk kumpulan dan bekerjasama dalam kumpulan
09:10 Aktiviti PdP: 1. Murid memanaskan badan.
Subjek: 2. Guru memberi penerangan tentang topik.
PJPK 3. Pertandingan antara kumpulan.
4. Guru memantau dan memberi bimbingan.
Bil Murid: 5. Murid menyejukkan badan.
38 6. Guru memupuk nilai murni kepada murid.
EMK: Nilai Murni
Penilaian P&P: Hasil Kerja
Impak/Refleksi: 38 orang murid mencapai objektif pengajaran dan pembelajaran
Kelas: Tema: 3-Pastikan Selamat Di Mana-mana     Unit: 7.1-Sentiasa Peka Setiap Masa Peta IThink:
5H S.Kandungan: 3.2-Menulis perkataan, frasa, dan ayat yang bermakna. 1.Peta Buih
Masa: S.Pembelajaran : 3.2.4-Menulis teks prosa yang diimlakkan.
09:10 Objektif : Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
- 1 Menulis teks prosa
10:10 Aktiviti PdP: 1. Murid menyanyi (didik hibur) berkaitan tajuk.
Subjek: 2. Murid menggariskan perkataan, frasa , ayat. BBM:
B. MELAYU 3. Murid menulis isi sokangan/ isi utama dalam petikan. 1.Lembaran
4. Guru membimbingkan murid menjawab soalan. Kerja
Bil Murid: 5. Wakil murid membentang hasilan kumpulan.
36 P. Kurikulum: KB- Bacaan intensif
Nilai: Berjimat cermat
EMK: Nilai Murni
Penilaian P&P: Hasil Kerja
Impak/Refleksi: _________ orang murid mencapai objektif pengajaran dan pembelajaran
Kelas: Tema:     Unit:
4B S.Kandungan:
Masa: S.Pembelajaran :
10:30 Objektif : Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
- 1
11:30 Aktiviti PdP: 1. murid melihat rangsangan yang diedarkan oleh guru.
Subjek: 2. Murid menggariskan perkataan, frasa , ayat.
B. MELAYU 3. Murid membaca ayat yang telah digariskan.
4. murid membezakan ayat penyata dengan ayat tanya dengan tanda yang berbeza.
Bil Murid: 5. Murid menuliskan ayat yang telah dibaca dalam peta pengurusan grafik.
35 6. murid membuat kesimpulan pnp dengan bimbingan guru.
Impak/Refleksi: _____ orang murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.______orang murid yang tidak
mencapai objektif diberi bimbingan khas.
Kelas: Tema: 4-Unit 4     Unit: 4.1-Stabail yang Halus dan Kompleks
5H S.Kandungan: 3.1-Penghasilan karya kreatif BBM:
Masa: S.Pembelajaran : 3.1.4-Menghasilkan karya atau produk dalam bidang membentuk dan membuat binaan 1.Kertas
11:30 melalui: (i) penentuan tema dan tajuk melalui sumber idea. (ii) penentuan fungsi dan rekaan Warna
- melalui sumber idea. (iii) perkembangan idea reka bentuk dengan menekankan aspek
12:30 keselamatan dalam penghasilan. (iv) penetapan jenis media dan teknik yang sesuai
Subjek: berdasarkan reka bentuk yang kukuh dan selamat. (v) disiplin pengkaryaan dan nilai murni.
P SENI (vi) kemasan akhir.
Objektif : Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
Bil Murid: 1 Menghasilkan karya
36 Aktiviti PdP: 1. Murid menonton video yang dimuatnaik oleh guru dalam Google Classroom.
2. Murid diberi penerangan ringkas langkah untuk menghasilkan lukisan sejambak bunga.
3. Murid menyediakan bahan-bahan yang diperlukan untuk menghasilkan karya.
4. Murid menghasilkan karya dengan bimbingan ibu ayah di rumah.
5. Murid memuatnaik gambar hasil karya yang telah siap di Google Classroom untuk
disemak, murid diberikan masa menyiapkan tugasn.
Menggunakan g.meet dan g,classroom
EMK: Kemahiran Berfikir
Penilaian P&P: Hasil Kerja
Impak/Refleksi: 36 orang murid mencapai objektif pengajaran dan pembelajaran
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 每日教学计划
NAMA:PN. SITI MAISARAH BT. MOKSIN
学期 / Penggal:2 周次 / Minggu:2 日期 / Tarikh: 16-06-2023 ( 星期五 / Jumaat)
Kelas: Tema: 3-Pastikan Selamat Di Mana-mana     Unit: 7.1-Sentiasa Peka Setiap Masa Peta IThink:
5H S.Kandungan: 5.1-Memahami dan menggunakan golongan kata mengikut konteks 1.Peta Buih
Masa: 4.1-Mengaplikasikan unsur keindahan dan kesantunan bahasa dalam bahan sastera.
08:40 S.Pembelajaran : 4.1.1-Bercerita dan mengujarkan dialog yang mengandungi peribahasa dan bahasa yang
- santun
09:40 5.1.4-Memahami dan menggunakan kata tugas mengikut konteks; (i) kata pemeri; (ii) kata
Subjek: penguat; (iii) kata bantu BBM:
B. MELAYU Objektif : Pada akhir pembelajaran, murid dapat: 1.Lembaran
1 Memahami dan menggunakan kata tugas Kerja
Bil Murid: Aktiviti PdP: 1. Murid menyanyi (didik hibur) berkaitan tajuk.
36 2. Murid menggariskan perkataan, frasa , ayat.
3. Murid menulis isi sokangan/ isi utama dalam petikan.
4. Guru membimbingkan murid menjawab soalan.
5. Wakil murid membentang hasilan kumpulan.
P. Kurikulum: KB- Bacaan intensif
Nilai: Berjimat cermat
EMK: Nilai Murni
Penilaian P&P: Hasil Kerja
Impak/Refleksi: _________ orang murid mencapai objektif pengajaran dan pembelajaran
Kelas: Tema: 3-Pastikan Selamat Di Mana-mana     Unit: 7.1-Sentiasa Peka Setiap Masa Peta IThink:
5K S.Kandungan: 5.1-Memahami dan menggunakan golongan kata mengikut konteks 1.Peta Buih
Masa: 4.1-Mengaplikasikan unsur keindahan dan kesantunan bahasa dalam bahan sastera.
10:30 S.Pembelajaran : 4.1.1-Bercerita dan mengujarkan dialog yang mengandungi peribahasa dan bahasa yang
- santun
11:30 5.1.4-Memahami dan menggunakan kata tugas mengikut konteks; (i) kata pemeri; (ii) kata
Subjek: penguat; (iii) kata bantu BBM:
B. MELAYU Objektif : Pada akhir pembelajaran, murid dapat: 1.Lembaran
1 Memahami dan menggunakan kata tugas Kerja
Bil Murid: Aktiviti PdP: 1. Murid menyanyi (didik hibur) berkaitan tajuk.
38 2. Murid menggariskan perkataan, frasa , ayat.
3. Murid menulis isi sokangan/ isi utama dalam petikan.
4. Guru membimbingkan murid menjawab soalan.
5. Wakil murid membentang hasilan kumpulan.
P. Kurikulum: KB- Bacaan intensif
Nilai: Berjimat cermat
EMK: Nilai Murni
Penilaian P&P: Hasil Kerja
Impak/Refleksi: 36 orang murid mencapai objektif pengajaran dan pembelajaran
Kelas: Tema: 3-Waspada Pasti Selamat     Unit: 7.1-Waspada Amalan Kita Peta IThink:
4B S.Kandungan: 5.1-Memahami dan menggunakan golongan kata mengikut konteks 1.Peta Bulatan
Masa: 3.3-Menghasilkan penulisan.
12:00 S.Pembelajaran : 3.3.1-Menulis draf, dan menghasilkan penulisan imaginatif dan deskriptif.
- 5.1.3-Memahami dan menggunakan kata adjektif mengikut konteks; (i) cara (ii) jarak (iii)
01:00 ukuran (iv) perasaan (v) pancaindera
Subjek: Objektif : Pada akhir pembelajaran, murid dapat: BBM:
B. MELAYU 1 Memahami dan menggunakan kata adjektif 1.Buku Teks
Aktiviti PdP: 1. Set Induksi.
Bil Murid: 2. Murid diminta mendengar sebutan suku kata yang dirakamkan.
35 3. Murid diminta menyebut suku kata yang didengar dengan tepat.
4. Guru membimbing murid bertutur tentang sesuatu perkara secara bertatasusila..
5. Murid diminta bertutur secara bertatasusila berdasarkan situasi.
6. Guru dan murid akan menyatakan pencapaian (isi pelajaran).
P. Kurikulum: KB- Kontekstual, KB- Bacaan intensif
Nilai: Berhemah tinggi
EMK: Nilai Murni
Penilaian P&P: Hasil Kerja , Kuiz
Impak/Refleksi: 35 orang murid mencapai objektif pengajaran dan pembelajaran

Tandatangan Guru Besar:___________________


(PN.YONG KIM FONG)
