Anda di halaman 1dari 3

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 每日教学计划

NAMA:PN. SITI MAISARAH


学期 / Penggal:2 周次 / Minggu:31 日期 / Tarikh: 18-08-2020 ( 星期二 / Selasa)
Kelas: Tema: 8-Berdaya Maju Unit: 23.1-Teknologi dalam Kehidupan Peta i-Think:
5B S.Kandungan: 2.6-Membaca pelbagai bahan sastera dan bukan sastera yang sesuai bagi memupuk minat -
Masa: membaca. BBM:
09:40 S.Pembelajaran : 2.6.1-Membaca pelbagai bahan berunsur sastera yang sesuai untuk meningkatkan daya berfikir 1.Lembaran
- secara kritis. (Kandungan Tambahan) Kerja
10:40 2.Buku Teks
Subjek: Objektif : Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
B. MELAYU 1 Membaca pelbagai bahan berunsur sastera yang sesuai
Aktiviti PdP: 1. Murid menonton video berkaitan tajuk.
Bil Murid: 2. murid membaca petikan yang diedarkan.
33 3. murid menggariskan beberapa ayat yang dibaca dalam petikan.
4. Murid membaca ayat yang telah digariskan.
5. Murid diminta mencari ragam ayat seperti ayat yang telah digariskan.
6. murid menggariskan beberapa ayat yang dibaca dalam petikan.
P. Kurikulum: KB- Kontekstual, KB- Bacaan intensif
Nilai: Berhemah tinggi
EMK: Sains dan Teknologi, Kajian Masa Depan
Penilaian P&P:
Impak/Refleksi: _________ orang murid mencapai objektif pengajaran dan pengajaran.Murid yang belum
menguasai akan diberi bimbingan.
Kelas: Tema: 8-Berdaya Maju Unit: 23.1-Teknologi dalam Kehidupan Peta i-Think:
5K S.Kandungan: 2.6-Membaca pelbagai bahan sastera dan bukan sastera yang sesuai bagi memupuk minat -
Masa: membaca. BBM:
11:00 S.Pembelajaran : 2.6.1-Membaca pelbagai bahan berunsur sastera yang sesuai untuk meningkatkan daya berfikir 1.Lembaran
- secara kritis. (Kandungan Tambahan) Kerja
12:00 2.Buku Teks
Subjek: Objektif : Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
B. MELAYU 1 Membaca pelbagai bahan berunsur sastera yang sesuai
Aktiviti PdP: 1. Murid menonton video berkaitan tajuk.
Bil Murid: 2. murid membaca petikan yang diedarkan.
34 3. murid menggariskan beberapa ayat yang dibaca dalam petikan.
4. Murid membaca ayat yang telah digariskan.
5. Murid diminta mencari ragam ayat seperti ayat yang telah digariskan.
6. murid menggariskan beberapa ayat yang dibaca dalam petikan.
P. Kurikulum: KB- Kontekstual, KB- Bacaan intensif
Nilai: Berhemah tinggi
EMK: Sains dan Teknologi, Kajian Masa Depan
Penilaian P&P:
Impak/Refleksi: _________ orang murid mencapai objektif pengajaran dan pengajaran.Murid yang belum
menguasai akan diberi bimbingan.
Kelas: Tema: 3-Membentuk Dan Membuat Binaan Unit: 8.1-Hiasan Gantungan Peta i-Think:
6B S.Kandungan: 3.2-APLIKASI SENI:Mengaplikasikan bahasa seni visual dan media dalam penghasilan -
Masa: stabaildengan gabungan teknik mozek dan boneka BBM:
12:00 S.Pembelajaran : 3.2.2.1-Teknik - campuran (binaan, lukisan dan origami)(Kandungan Asas) 1.Bahan warna
-
01:00 Objektif : Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
Subjek: 1 mengaplikasikan Teknik - campuran (binaan, lukisan dan origami
P SENI Aktiviti PdP: 1. Murid bersoal jawab berdasarkan tajuk.
2 .Guru menunjukkan contoh-contoh berkaitan dengan tajuk.
Bil Murid: 3. Guru menunjuk teknik montaj dan cetakan.
38 4. Murid menghasilkan catan dengan teknik montaj dan cetakan.
5. Guru menilai dan memantau hasil kerja murid-murid.
6. Rumusan.
EMK: Nilai Murni
Penilaian P&P:
Impak/Refleksi: _________ orang murid mencapai objektif pengajaran dan pembelajaran
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 每日教学计划
NAMA:PN. SITI MAISARAH
学期 / Penggal:2 周次 / Minggu:31 日期 / Tarikh: 19-08-2020 ( 星期三 / Rabu)
Kelas: Tema: 8-Berdaya Maju Unit: 23.1-Teknologi dalam Kehidupan Peta i-Think:
5B S.Kandungan: 3.7-Menghasilkan penulisan kreatif dalam pelbagai genre dengan betul. -
Masa: S.Pembelajaran : 3.7.1-Menghasilkan draf penulisan karangan berformat dengan betul. (Kandungan Asas) BBM:
07:40 1.Lembaran
- Objektif : Pada akhir pembelajaran, murid dapat: Kerja
08:40 1 Menghasilkan draf penulisan karangan berformat 2.Buku Teks
Subjek: Aktiviti PdP: 1. Set Induksi. 3.Paparan
B. MELAYU 2. Murid mendengar jenis ayat yang dibaca oleh guru. Lembaran
3. Murid menyebut ayat pelbagai ragam ayat dengan tepat dan betul.. Power Point
Bil Murid: 4. Guru membimbingkan murid menjawab soalan.
33 5. Wakil murid membentang hasilan kumpulan.
6. Murid dipilh secara rawak menerangkan isi pelajaran.
P. Kurikulum: KB- Kontekstual, KB- Bacaan intensif
Nilai: Berhemah tinggi
EMK: Nilai Murni
Penilaian P&P:
Impak/Refleksi: _________ orang murid mencapai objektif pengajaran dan pengajaran.Murid yang belum
menguasai akan diberi bimbingan.
Kelas: Tema: 5-Jia Ming Yang Berani Unit: 7.1-Memberi Pertolongan Kecemasan Peta i-Think:
5B S.Kandungan: 5.3-Interaksi Sosial: Berkebolehan berkomunikasi dalam pelbagai cara semasa melakukan -
Masa: aktiviti fizikal BBM:
08:40 1.12-Berkebolehan melakukan kemahiran keyakinan dan keselamatan di air. 1.Buku latihan
- S.Pembelajaran : 5.3.1-Berkomunikasi antara rakan, guru, dan ahli kumpulan semasa melakukan aktiviti.
09:10 (Kandungan Pelengkap)
Subjek: 5.3.2-Mengiktiraf kebolehan dan menerima kekurangan rakan sebaya.(Kandungan Pelengkap)
P JASMANI
Objektif : Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
Bil Murid: 1 Mengiktiraf kebolehan dan menerima kekurangan rakan sebaya
33 Aktiviti PdP: 1. Murid memanaskan badan.
2. Guru memberi penerangan tentang topik.
3. Pertandingan antara kumpulan.
4. Guru memantau dan memberi bimbingan.
5. Murid menyejukkan badan.
6. Guru memupuk nilai murni kepada murid.
EMK: Nilai Murni
Penilaian P&P:
Impak/Refleksi: _________ orang murid mencapai objektif pengajaran dan pembelajaran
Kelas: Tema: 8-Berdaya Maju Unit: 23.1-Teknologi dalam Kehidupan Peta i-Think:
5K S.Kandungan: 3.7-Menghasilkan penulisan kreatif dalam pelbagai genre dengan betul. -
Masa: S.Pembelajaran : 3.7.1-Menghasilkan draf penulisan karangan berformat dengan betul. (Kandungan Asas) BBM:
09:40 1.Lembaran
- Objektif : Pada akhir pembelajaran, murid dapat: Kerja
10:40 1 Menghasilkan draf penulisan karangan berformat 2.Buku Teks
Subjek: Aktiviti PdP: 1. Set Induksi. 3.Paparan
B. MELAYU 2. Murid mendengar jenis ayat yang dibaca oleh guru. Lembaran
3. Murid menyebut ayat pelbagai ragam ayat dengan tepat dan betul.. Power Point
Bil Murid: 4. Guru membimbingkan murid menjawab soalan.
34 5. Wakil murid membentang hasilan kumpulan.
6. Murid dipilh secara rawak menerangkan isi pelajaran.
P. Kurikulum: KB- Kontekstual, KB- Bacaan intensif
Nilai: Berhemah tinggi
EMK: Nilai Murni
Penilaian P&P:
Impak/Refleksi: _________ orang murid mencapai objektif pengajaran dan pengajaran.Murid yang belum
menguasai akan diberi bimbingan.
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 每日教学计划
NAMA:PN. SITI MAISARAH
学期 / Penggal:2 周次 / Minggu:31 日期 / Tarikh: 19-08-2020 ( 星期三 / Rabu)
Kelas: Tema: 8-Damainya Bumiku Unit: 23.1-Datukku Pencinta Alam Peta i-Think:
6B S.Kandungan: 2.6-Membaca pelbagai bahan sastera dan bukan sastera yang sesuai bagi memupuk minat -
Masa: membaca. BBM:
11:00 S.Pembelajaran : 2.6.1-Membaca bahan sastera untuk menghasilkan idea baharu. (Kandungan Tambahan) 1.Buku Teks
- 2.Paparan
12:00 Objektif : Pada akhir pembelajaran, murid dapat: Lembaran
Subjek: 1 Membaca bahan sastera untuk menghasilkan idea baharu Power Point
B. MELAYU Aktiviti PdP: 1. Set Induksi.
2. Murid menyebut perkataan (yang indah/ada maksud/ ada nilai).
Bil Murid: 3. Guru mengemukakan soalan.
38 4. Guru memberikan bimbingan tentang jawapan murid.
P. Kurikulum: KB- Menaakul, KB- Kontekstual
Nilai: Berbudi bahasa
EMK: Kemahiran Berfikir
Penilaian P&P:
Impak/Refleksi: _________ orang murid mencapai objektif pengajaran dan pengajaran.Murid yang belum
menguasai akan diberi bimbingan.
