Anda di halaman 1dari 11

MIN

GG
U
10
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TS25 (PdPC)
MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU TAHUN 2
TEMA: 2. PERPADUAN KELAS: Tahun 2 MINGGU: 9
UNIT: 4 : Sahabat Karib MASA: 9.00 – 10.00 Pagi TARIKH: 22/5/2023
TOPIK: Rakanku Tanggungjawabku TEMPOH: 60 minit HARI: Isnin
Kod Standard Kandungan: Kod Standard Pembelajaran: Nilai Murni: EMK
5.1 5.1.2 (i) Prihatin Nilai Murni
Aspirasi Murid:
Kemahiran Kemahiran Kemahiran Etika dan Identiti
Pengetahuan / /
Berfikir Memimpin Dwibahasa Kerohanian Nasional
OBJEKTIF PEMBELAJARAN (OP): KRITERIA KEJAYAAN (KK):
Pada akhir PdPC murid dapat:
Murid berjaya mengenalpasti dan menulis 3 kata nama aktif
1. Mengenalpasti kata kerja aktif transitif
transitif ke dalam buku tulis dengan betul
2. Menulis 3 kata nama aktif transitif ke dalam buku tulis
SISTEM BAHASA / KEMAHIRAN BAHASA: BBB / SUMBER:
Tatabahasa
Buku Teks: 26, Buku Aktiviti: 31-32
Kata Kerja Aktif Transitif
STRATEGI PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN IMPAK / REFLEKSI
Pengenalan:- ___ / ___ murid dapat mencapai
Murid menyanyikan lagu Upin Ipin yang bertajuk ‘Sahabat Selamanya’ dengan objektif pembelajaran dengan baik dan
iringan muzik. diberi latihan pengayaan.
Aktiviti:-
1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya ___ / ___ murid dapat mencapai
dengan tajuk pelajaran. objektif pembelajaran dengan
2. Murid diminta membuka buku teks muka surat 26. bimbingan dan diberi latihan
3. Murid diterangkan tentang kata kerja aktif transitif. pengukuhan.
4. Murid dibimbing mengenal pasti kata kerja aktif transitif.
5. Murid membaca petikan yang mengandungi kata kerja aktif transitif yang ___ / ___ murid tidak dapat mencapai
telah dilengkapkan. (KBAT) objektif pembelajaran dan diberi
6. Murid membuat latihan dalam buku aktiviti ms 31-32. (PBD) latihan pemulihan.
7. Secara berkumpulan, murid membaca kata nama aktif transitif yang mereka
tulis dalam buku tulis. (PAK 21) PdPC pada hari ini:
Penutup:- Memuaskan
Murid bersoal jawab dengan guru tentang isi pelajaran. Tidak memuaskan
Presentations (Persembahan)-
KBAT Menganalisis PAK-21
berkumpulan.
TAHAP PENGUASAAN 3 PENTAKSIRAN BILIK DARJAH (PBD) Buku Aktiviti
TINDAKAN SUSULAN UNTUK MURID
Pemulihan: Pengukuhan: Pengayaan:
Murid melakukan aktiviti dengan Murid diberikan lembaran kerja untuk Murid diberikan lembaran kerja untuk
bimbingan guru. pengukuhan. pengayaan.
REFLEKSI

Tindakan:
PdPc akan diteruskan dengan topik baru.
PdPc ini akan diulang semula pada pembelajaran akan datang.
PdPc seterusnya akan ditambahbaik dari sudut __________________________________________________

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TS25 (PdPC)


MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU TAHUN 4
TEMA: 2 : KESIHATAN DAN KEBERSIHAN KELAS: Tahun 4 MINGGU: 9
UNIT: 4 : Saya Sihat MASA: 11.20 – 12.20 tghri TARIKH: 22/5/2023
TOPIK: Nikmat Kesihatan TEMPOH: 60 minit HARI: Isnin
Kod Standard Kandungan: Kod Standard Pembelajaran: Nilai Murni: EMK
4.3 4.3.1 Kesyukuran Bahasa
Aspirasi Murid:
Kemahiran Kemahiran Kemahiran Etika dan Identiti
Pengetahuan / /
Berfikir Memimpin Dwibahasa Kerohanian Nasional
OBJEKTIF PEMBELAJARAN (OP): KRITERIA KEJAYAAN (KK):
Pada akhir PdPC murid dapat :
Murid berjaya mengubah suai pantun berpandukan
1. Mengubah suai pantun berpandukan perkataan
perkataan perkataan betul dan tepat.
perkataan.
SISTEM BAHASA / KEMAHIRAN BAHASA: BBB / SUMBER:
Sebutan dan Intonasi
Buku Teks: 26, Buku latihan
Seni Bahasa
STRATEGI PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN IMPAK / REFLEKSI
Pengenalan:-
Murid bercerita tentang perasaan mereka ketika ditimpa sakit seperti demam dan
sebagainya. ___ / ___ murid dapat mencapai
Aktiviti Utama:- objektif pembelajaran dengan baik dan
1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya diberi pengayaan.
dengan tajuk pelajaran.
2. Murid diminta membuka buku teks ms 26. ___ / ___ murid dapat mencapai
3. Murid membaca dan memahami maklumat berdasarkan gambar dan objektif pembelajaran dengan
petikan. bimbingan dan diberi pengukuhan.
4. Murid dibimbing mengubah suai puisi secara berpandu dan
mempersembahkannya secara kreatif. ___ / ___ murid tidak dapat mencapai
5. Secara berkumpulan, murid berbincang untuk mengubah suai pantun objektif pembelajaran dan diberi
berpandukan perkataan yang dicetak berwarna. (KBAT) pemulihan.
6. Setiap kumpulan, dikehendaki menghantar wakil untuk membacakan pantun
yang telah diubah suai di hadapan kelas. (PAK 21) PdPC pada hari ini:
7. Murid membuat latihan di buku tulis. (PBD) Memuaskan
Penutup:- Tidak memuaskan
Murid bersoal-jawab dengan guru semasa guru membuat kesimpulan tentang isi
pelajaran.
Presentations (Persembahan)-
KBAT Menganalis PAK-21
individu.
TAHAP PENGUASAAN 3 PENTAKSIRAN BILIK DARJAH (PBD) Buku Latihan
TINDAKAN SUSULAN UNTUK MURID
Pemulihan: Pengukuhan: Pengayaan:
Murid melakukan aktiviti dengan Murid diberikan lembaran kerja untuk Murid diberikan lembaran kerja untuk
bimbingan guru. pengukuhan. pengayaan.
REFLEKSI
Tindakan:
PdPc akan diteruskan dengan topik baru.
PdPc akan diulang semula pada pembelajaran akan datang.
PdPc akan ditambahbaik dari sudut ___________________________________________________________
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TS25 (PdPC)
MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU TAHUN 2
TEMA: 2. PERPADUAN KELAS: Tahun 2 MINGGU: 9
UNIT: 5 : Hidup Berjiran MASA: 8.00 – 9.00 Pagi TARIKH: 23/5/2023
TOPIK: Bantu Jiran TEMPOH: 60 minit HARI: Selasa
Kod Standard Kandungan: Kod Standard Pembelajaran: Nilai Murni: EMK
1.1 1.1.2 (ii) Prihatin Nilai Murni
Aspirasi Murid:
Kemahiran Kemahiran Kemahiran Etika dan Identiti
Pengetahuan / /
Berfikir Memimpin Dwibahasa Kerohanian Nasional
OBJEKTIF PEMBELAJARAN (OP): KRITERIA KEJAYAAN (KK):
Pada akhir PdPC murid dapat:
Murid berjaya melakokankan watak berdasarkan situasi dan
1. Melakonkan watak berdasarkan situasi
memberi respons terhadap suruhan dengan betul
2. Memberikan respons terhadap suruhan
SISTEM BAHASA / KEMAHIRAN BAHASA: BBB / SUMBER:
Sebutan dan Intonasi
Buku Teks: 27, Buku Aktiviti 1: 33
Mendengar dan Bertutur
STRATEGI PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN IMPAK / REFLEKSI
Pengenalan:- ___ / ___ murid dapat mencapai
Murid bercerita tentang jiran-jiran mereka. (PAK 21) objektif pembelajaran dengan baik dan
Aktiviti:- diberi latihan pengayaan.

8. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya ___ / ___ murid dapat mencapai
dengan tajuk pelajaran. objektif pembelajaran dengan
9. Murid diminta membuka buku teks muka surat 27. bimbingan dan diberi latihan
10. Murid berbincang dengan guru terhadap ayat suruhan yang sepatutnya pengukuhan.
digunakan.
11. Murid memberikan respon terhadap suruhan. (KBAT) ___ / ___ murid tidak dapat mencapai
12. Murid membuat latihan dalam buku aktiviti ms 33. (PBD) objektif pembelajaran dan diberi
13. Secara berkumpulan, murid melakonkan semula watak menggunakan dialog latihan pemulihan.
dalam buku teks. (PAK 21)
PdPC pada hari ini:
Penutup:-
Memuaskan
Murid bersoal jawab dengan guru tentang isi pelajaran. Tidak memuaskan
KBAT Menganalisis PAK-21 Role-Play (Main peranan)
TAHAP PENGUASAAN 3 PENTAKSIRAN BILIK DARJAH (PBD) Buku Aktiviti
TINDAKAN SUSULAN UNTUK MURID
Pemulihan: Pengukuhan: Pengayaan:
Murid melakukan aktiviti dengan Murid diberikan lembaran kerja untuk Murid diberikan lembaran kerja untuk
bimbingan guru. pengukuhan. pengayaan.
REFLEKSI

Tindakan:
PdPc akan diteruskan dengan topik baru.
PdPc ini akan diulang semula pada pembelajaran akan datang.
PdPc seterusnya akan ditambahbaik dari sudut __________________________________________________
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TS25 (PdPC)
MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU TAHUN 2
TEMA: 2. PERPADUAN KELAS: Tahun 2 MINGGU: 9
UNIT: 5 : Hidup Berjiran MASA: 10.50 – 11.50 Pagi TARIKH: 23/5/2023
TOPIK: Majlis Pengikat Kemesraan TEMPOH: 60 minit HARI: Selasa
Kod Standard Kandungan: Kod Standard Pembelajaran: Nilai Murni: EMK
2.1 2.2.1 (i) Kerjasama Nilai Murni
Aspirasi Murid:
Kemahiran Kemahiran Kemahiran Etika dan Identiti
Pengetahuan / /
Berfikir Memimpin Dwibahasa Kerohanian Nasional
OBJEKTIF PEMBELAJARAN (OP): KRITERIA KEJAYAAN (KK):
Pada akhir PdPC murid dapat:
Murid berjaya mengenal pasti kosa kata dalam petikan.
Mengenal pasti kosa kata dalam petikan.
SISTEM BAHASA / KEMAHIRAN BAHASA: BBB / SUMBER:
Sebutan dan Intonasi
Buku Teks: 28, Buku Aktiviti: 34
Membaca
STRATEGI PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN IMPAK / REFLEKSI
Pengenalan:- ___ / ___ murid dapat mencapai
Murid meneka huruf untuk permainan ‘Hangman’. Murid meneka perkataan objektif pembelajaran dengan baik dan
tersebut. diberi latihan pengayaan.
Aktiviti:-
___ / ___ murid dapat mencapai
1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya objektif pembelajaran dengan
dengan tajuk pelajaran. bimbingan dan diberi latihan
2. Murid diminta membuka buku teks muka surat 28. pengukuhan.
3. Murid dibimbing untuk mengenal pasti kosa kata dalam petikan.
4. Murid cuba untuk memahami kosa kata dari bahan yang di baca. (KBAT) ___ / ___ murid tidak dapat mencapai
5. Murid membuat latihan dalam buku aktiviti ms 34. (PBD) objektif pembelajaran dan diberi
6. Murid membaca petikan dalam buku teks secara bergilir-gilir dalam latihan pemulihan.
kumpulan. (PAK 21)
PdPC pada hari ini:
Penutup:- Memuaskan
Murid bersoal jawab dengan guru tentang isi pelajaran. Tidak memuaskan
KBAT Menganalisis PAK-21 Round Table (Keliling Meja)
TAHAP PENGUASAAN 3 PENTAKSIRAN BILIK DARJAH (PBD) Buku Aktiviti
TINDAKAN SUSULAN UNTUK MURID
Pemulihan: Pengukuhan: Pengayaan:
Murid melakukan aktiviti dengan Murid diberikan lembaran kerja untuk Murid diberikan lembaran kerja untuk
bimbingan guru. pengukuhan. pengayaan.
REFLEKSI

Tindakan:
PdPc akan diteruskan dengan topik baru.
PdPc ini akan diulang semula pada pembelajaran akan datang.
PdPc seterusnya akan ditambahbaik dari sudut __________________________________________________
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TS25 (PdPC)
MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU TAHUN 4
TEMA: 2 : KESIHATAN DAN KEBERSIHAN KELAS: Tahun 4 MINGGU: 9
UNIT: 4 : Saya Sihat MASA: 7.00 – 8.30 pagi TARIKH: 24/5/2023
TOPIK: Farmasi Pandu Lalu TEMPOH: 90 minit HARI: Rabu
Kod Standard Kandungan: Kod Standard Pembelajaran: Nilai Murni: EMK
5.1 5.1.1 (iv) Hormat menghormati Nilai Murni
Aspirasi Murid:
Kemahiran Kemahiran Kemahiran Etika dan Identiti
Pengetahuan / /
Berfikir Memimpin Dwibahasa Kerohanian Nasional
OBJEKTIF PEMBELAJARAN (OP): KRITERIA KEJAYAAN (KK):
Pada akhir PdPC murid dapat : Murid berjaya menggunakan penjodoh bilangan dengan
Menggunakan penjodoh bilangan dengan betul dan betul dan melengkapkan Peta Titi dengan kata nama yang
melengkapkan Peta Titi dengan kata nama yang tepat. tepat.
SISTEM BAHASA / KEMAHIRAN BAHASA: BBB / SUMBER:
Sebutan dan Intonasi
Buku Teks: 27, Buku Latihan
Tatabahasa
STRATEGI PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN IMPAK / REFLEKSI
Pengenalan:-
Murid meneliti petikan dan gambar dalam buku teks. ___ / ___ murid dapat mencapai
Aktiviti:- objektif pembelajaran dengan baik dan
1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya diberi latihan pengayaan.
dengan tajuk pelajaran.
2. Murid diminta membuka buku teks ms 27. ___ / ___ murid dapat mencapai
3. Murid membaca dan memahami maklumat berdasarkan gambar dan objektif pembelajaran dengan
petikan. bimbingan dan diberi latihan
4. Murid dibimbing memahami dan menggunakan penjodoh bilangan mengikut pengukuhan.
konteks tidak formal. (PBD)
5. Secara berkumpulan, murid menyenaraikan penjodoh bilangan dan ___ / ___ murid tidak dapat mencapai
berbincang untuk melengkapkan Peta Titi dengan kata nama yang tepat. objektif pembelajaran dan diberi
(KBAT) latihan pemulihan.
6. Setiap kumpulan, dikehendaki menghantar wakil untuk membentangkan
Peta Titi yang telah dilengkapkan dengan kata nama. (PAK 21) PdPC pada hari ini:
7. Murid membuat latihan di buku tulis. (PBD) Memuaskan
Penutup:- Tidak memuaskan
Murid bersoal jawab dengan guru tentang isi pelajaran.
Presentations (Persembahan)-
KBAT Mengaplikasi PAK-21
individu.
TAHAP PENGUASAAN 3 PENTAKSIRAN BILIK DARJAH (PBD) Buku Latihan
TINDAKAN SUSULAN UNTUK MURID
Pemulihan: Pengukuhan: Pengayaan:
Murid melakukan aktiviti dengan Murid diberikan lembaran kerja untuk Murid diberikan lembaran kerja untuk
bimbingan guru. pengukuhan. pengayaan.
REFLEKSI

Tindakan:
PdPc akan diteruskan dengan topik baru.
PdPc akan diulang semula pada pembelajaran akan datang.
PdPc akan ditambahbaik dari sudut ___________________________________________________________
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TS25 (PdPC)
MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU TAHUN 2 (PKJR)
TEMA: 2. PERPADUAN KELAS: Tahun 2 MINGGU: 9
UNIT: 5 : Hidup Berjiran MASA: 8.30 -10.50 Pagi TARIKH: 25/5/2023
TOPIK: Orang Berbudi, Kita Berbahasa TEMPOH: 120 minit HARI: Khamis
Kod Standard Kandungan: Kod Standard Pembelajaran: Nilai Murni: EMK
3.1 3.2.1 (iii) Bertimbang rasa Nilai Murni
Tema PKJR Tajuk PKJR Kod Fokus PKJR Kod HP PKJR
2 : Persekitaran Jalan Raya Fungsi Lampu Isyarat 2.3 2.3.2
Aspirasi Murid:
Kemahiran Kemahiran Kemahiran Etika dan Identiti
Pengetahuan / /
Berfikir Memimpin Dwibahasa Kerohanian Nasional
OBJEKTIF PEMBELAJARAN (OP): KRITERIA KEJAYAAN (KK):
Pada akhir PdPC murid dapat: Murid berjaya membina dan menulis ayat berdasarkan
Membina dan menulis ayat berdasarkan gambar. gambar dengan betul dan kemas.
SISTEM BAHASA / KEMAHIRAN BAHASA: BBB / SUMBER:
Sebutan dan Intonasi
Buku Teks: 29, Buku Latihan, BAM PKJR ms 7
Menulis
STRATEGI PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN IMPAK / REFLEKSI
Pengenalan:-
Murid meneka huruf untuk permainan ‘Hangman’. Murid meneka perkataan
___ / ___ murid dapat mencapai
tersebut.
objektif pembelajaran dengan baik dan
Aktiviti:- diberi latihan pengayaan.

1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya ___ / ___ murid dapat mencapai
dengan tajuk pelajaran. objektif pembelajaran dengan
2. Murid diminta membuka buku teks muka surat 29. bimbingan dan diberi latihan
3. Murid dibimbing untuk memahami gambar bersiri untuk melengkapkan pengukuhan.
cerita.
4. Secara berpasangan, murid membina ayat berdasarkan gambar. (KBAT) ___ / ___ murid tidak dapat mencapai
5. Murid menulis ayat berdasarkan gambar ke dalam buku latihan. (PBD) objektif pembelajaran dan diberi
6. Murid secara berpasangan, membaca dan kenal pasti kesalahan ejaan dalam latihan pemulihan.
buku BAM PKJR ms 7. (PAK21)
7. Murid menulis petikan semula dalam ruangan yang disediakan. PdPC pada hari ini:
Memuaskan
Penutup:- Tidak memuaskan
Murid bersoal jawab dengan guru tentang isi pelajaran.
KBAT Menganalisis PAK-21 Role-Play (Main peranan)
TAHAP PENGUASAAN 3 PENTAKSIRAN BILIK DARJAH (PBD) Buku Latihan
TINDAKAN SUSULAN UNTUK MURID
Pemulihan: Pengukuhan: Pengayaan:
Murid melakukan aktiviti dengan Murid diberikan lembaran kerja untuk Murid diberikan lembaran kerja untuk
bimbingan guru. pengukuhan. pengayaan.
REFLEKSI

Tindakan:
PdPc akan diteruskan dengan topik baru.
PdPc ini akan diulang semula pada pembelajaran akan datang.
PdPc seterusnya akan ditambahbaik dari sudut __________________________________________________
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TS25 (PdPC)
MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU TAHUN 4
TEMA: 2 : KESIHATAN DAN KEBERSIHAN KELAS: Tahun 4 MINGGU: 9
UNIT: 4 : Saya Sihat MASA: 11.20 – 12.20 tghri TARIKH: 25/5/2023
TOPIK: Jauhi Penyakit Tangan-Kaki dan Mulut TEMPOH: 60 minit HARI: Khamis
Kod Standard Kandungan: Kod Standard Pembelajaran: Nilai Murni: EMK
5.1 5.1.2 (i) Rasional Nilai Murni
Aspirasi Murid:
Kemahiran Kemahiran Kemahiran Etika dan Identiti
Pengetahuan / /
Berfikir Memimpin Dwibahasa Kerohanian Nasional
OBJEKTIF PEMBELAJARAN (OP): KRITERIA KEJAYAAN (KK):
Pada akhir PdPC murid dapat :
Murid berjaya melengkapkan tempat kosong dengan kata
Melengkapkan tempat kosong dengan kata kerja yang
kerja yang sesuai dengan betul.
sesuai.
SISTEM BAHASA / KEMAHIRAN BAHASA: BBB / SUMBER:
Sebutan dan Intonasi Buku Teks: 28, Buku Latihan, Carta langkah-langkah basuh
Tatabahasa tangan
STRATEGI PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN IMPAK / REFLEKSI
Pengenalan:-
Murid ditunjukkan langkah-langkah membersihkan tangan dengan betul. ___ / ___ murid dapat mencapai
objektif pembelajaran dengan baik dan
Aktiviti:-
diberi latihan pengayaan.
1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya
dengan tajuk pelajaran.
___ / ___ murid dapat mencapai
2. Murid diminta membuka buku teks ms 28.
objektif pembelajaran dengan
3. Murid membaca dan memahami maklumat berdasarkan gambar dan
bimbingan dan diberi latihan
petikan.
pengukuhan.
4. Murid dibimbing memahami dan menggunakan kata kerja aktif transitif
mengikut konteks.
___ / ___ murid tidak dapat mencapai
5. Secara berkumpulan, murid berbincang untuk melengkapkan tempat kosong
objektif pembelajaran dan diberi
dengan kata kerja aktif transitif yang sesuai. (KBAT)
latihan pemulihan.
6. Setiap kumpulan, diminta menyediakan dan bentangkan poster amalan
langkah pencegahan penyakit Tangan-Kaki dan Mulut. (PAK 21)
PdPC pada hari ini:
7. Murid membuat latihan di buku tulis. (PBD)
Memuaskan
Penutup:-
Tidak memuaskan
Murid bersoal jawab dengan guru tentang isi pelajaran.
Presentations (Persembahan)-
KBAT Mengaplikasi PAK-21
berkumpulan.
TAHAP PENGUASAAN 3 PENTAKSIRAN BILIK DARJAH (PBD) Buku Latihan
TINDAKAN SUSULAN UNTUK MURID
Pemulihan: Pengukuhan: Pengayaan:
Murid melakukan aktiviti dengan Murid diberikan lembaran kerja untuk Murid diberikan lembaran kerja untuk
bimbingan guru. pengukuhan. pengayaan.
REFLEKSI

Tindakan:
PdPc akan diteruskan dengan topik baru.
PdPc akan diulang semula pada pembelajaran akan datang.
PdPc akan ditambahbaik dari sudut ___________________________________________________________
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PENDIDIKAN SENI VISUAL TAHUN 6 2023

Minggu : 9 Hari : Jumaat Tarikh : 26hb.Mei.2023

TAHUN/MASA/MODUL STANDARD PEMBELAJARAN REFLEKSI/CATATAN

1.1 Persepsi 1.2 Aplikasi


Pendidikan Seni Visual Estetik seni EMK
Keusahawanan,
Tahun 6 1.1.1 Unsur 1.2.1 Media (EK1 ,EK2,EK3, EK5), TMK
Seni 1.2.1.1
Minggu : 9 1.1.1.1 1.2.1.2 Kreativiti, inovasi,
1.1.1.2 Dan Nilai Murni
Hari : Jumaat 1.1.1.3 1.2.2 Proses
1.1.1.4 Teknik Bahan Bantu Belajar
Masa: 7.30 – 8.30 Pagi 1.2.2.1 1.Contoh catan
1.1.2 Prinsip
Modul 1: Rekaan Teknik 2.Media:
Menggambar 1.1.2.1 Campuran Berus lukisan, blok
1.1.2.2 (basah atas cetakan, gunting, Kertas
Aktiviti : Catan basah atau lukisan, palet, cat air
basah atas atau cat poster, gam,
Gabungan Teknik : kering, cetakan majalah atau bahan lain
Montaj dan Cetakan timbul, montaj) yang sesuai.

Tema :
Alam Semula Jadi Objektif Pembelajaran :
Refleksi
Tajuk : Pada akhir pembelajaran murid dapat : seramai ../... orang
Hidupan Dasar Laut 1. Memahami dan menyatakan bahasa seni visual dalam karya murid dapat mencapai
Hidupan Dasar Laut. objektif yang
2. Mengetahui dan mengenal jenis-jenis media, proses serta teknik telah ditetapkan.
dalam menghasilkan catan.
.....orang murid yang tidak
mencapai objektif akan
diberi bimbingan khas
dalam sesi pembelajaran
Aktiviti PdP yang akan datang.

1. Guru meminta murid memaparkan contoh karya menggunakan


komputer guru dan bersoal jawab mengenai bahasa seni yang
ada pada contoh karya.(EK1).
2. Murid memerihal bahasa seni menggunakan peta pemikiran.
3. Guru memperkenalkan media dan menunjukkan cara
menghasilkan catan menggunakan teknik campuran .(EK 2)
4. Murid meneroka dan mengaplikasi media, proses dan teknik
dalam penghasilan karya. (EK 2)
5. Murid membuat proses awal menghasilkan karya dengan
menganalisis dan memanipulasi idea dari pelbagai sumber
kajian

Penilaian PdP
Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti menggambar menggunakan
teknik catandan gabungan teknik campuran berdasarkan dua standard
kandungan.

PdP akan disambung pada sesi pembelajaran akan datang


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TS25 (PdPC)
MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU TAHUN 4
TEMA: 2 : KESIHATAN DAN KEBERSIHAN KELAS: Tahun 4 MINGGU: 9
UNIT: 4 : Saya Sihat MASA: 10.20 – 11.20 pagi TARIKH: 26/5/2023
TOPIK: Farmasi Pandu Lalu TEMPOH: 60 minit HARI: Khamis
Kod Standard Kandungan: Kod Standard Pembelajaran: Nilai Murni: EMK
5.1 5.1.1 (iv) Hormat menghormati Nilai Murni
Aspirasi Murid:
Kemahiran Kemahiran Kemahiran Etika dan Identiti
Pengetahuan / /
Berfikir Memimpin Dwibahasa Kerohanian Nasional
OBJEKTIF PEMBELAJARAN (OP): KRITERIA KEJAYAAN (KK):
Pada akhir PdPC murid dapat : Murid berjaya menggunakan penjodoh bilangan dengan
Menggunakan penjodoh bilangan dengan betul dan betul dan melengkapkan Peta Titi dengan kata nama yang
melengkapkan Peta Titi dengan kata nama yang tepat. tepat.
SISTEM BAHASA / KEMAHIRAN BAHASA: BBB / SUMBER:
Sebutan dan Intonasi
Buku Teks: 27, Buku Latihan
Tatabahasa
STRATEGI PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN IMPAK / REFLEKSI
Pengenalan:-
Murid meneliti petikan dan gambar dalam buku teks. ___ / ___ murid dapat mencapai
Aktiviti:- objektif pembelajaran dengan baik dan
8. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya diberi latihan pengayaan.
dengan tajuk pelajaran.
9. Murid diminta membuka buku teks ms 27. ___ / ___ murid dapat mencapai
10. Murid membaca dan memahami maklumat berdasarkan gambar dan objektif pembelajaran dengan
petikan. bimbingan dan diberi latihan
11. Murid dibimbing memahami dan menggunakan penjodoh bilangan mengikut pengukuhan.
konteks tidak formal. (PBD)
12. Secara berkumpulan, murid menyenaraikan penjodoh bilangan dan ___ / ___ murid tidak dapat mencapai
berbincang untuk melengkapkan Peta Titi dengan kata nama yang tepat. objektif pembelajaran dan diberi
(KBAT) latihan pemulihan.
13. Setiap kumpulan, dikehendaki menghantar wakil untuk membentangkan
Peta Titi yang telah dilengkapkan dengan kata nama. (PAK 21) PdPC pada hari ini:
14. Murid membuat latihan di buku tulis. (PBD) Memuaskan
Penutup:- Tidak memuaskan
Murid bersoal jawab dengan guru tentang isi pelajaran.
Presentations (Persembahan)-
KBAT Mengaplikasi PAK-21
individu.
TAHAP PENGUASAAN 3 PENTAKSIRAN BILIK DARJAH (PBD) Buku Latihan
TINDAKAN SUSULAN UNTUK MURID
Pemulihan: Pengukuhan: Pengayaan:
Murid melakukan aktiviti dengan Murid diberikan lembaran kerja untuk Murid diberikan lembaran kerja untuk
bimbingan guru. pengukuhan. pengayaan.
REFLEKSI

Tindakan:
PdPc akan diteruskan dengan topik baru.
PdPc akan diulang semula pada pembelajaran akan datang.
PdPc akan ditambahbaik dari sudut ___________________________________________________________
