Anda di halaman 1dari 3

11/2/22, 9:31 AM https://espps.net/mypdp/print_rph_mark.

php

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 每日教学计划


NAMA:Pn. Amni
学期 / Penggal:2 周次 / Minggu:30 日期 / Tarikh:
28-10-2022 ( 星期五 / Jumaat)
Kelas:
Tema:
1-Keluarga Tercinta     
Unit:
1.1-Riangnya Keluargaku Peta i-Think:

5J S.Kandungan.:
4.1-Mengaplikasikan unsur keindahan dan kesantunan bahasa dalam bahan sastera. 1.Peta Dakap

Masa:
S.Pembelajaran :
4.1.1-Bercerita dan mengujarkan dialog yang mengandungi peribahasa dan bahasa yang santun
07:30

-
Praujian:
Latihan luar talian
08:30
Objektif : Pada akhir pembelajaran, murid dapat:

Subjek:
1. Membaca dan memahami peribahasa.
BBM:

B. MELAYU
2. Melengkap ayat dengan peribahasa yang sesuai. 1.Buku Teks

Kriteria Kejayaan:
Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
2.Google Classroom

Bil Murid: 1. Membaca dan memahami peribahasa.


3.Alat Visual

31 2. Melengkap ayat dengan peribahasa yang sesuai.


Aspirasi Murid:

Pengetahuan
PAK-21:
Berasaskan Murid
Aktiviti PAK-21:
Café (Kedai Kopi) Tahap PBS:

Kemahiran 6K:
Kolaboratif TP1, TP2, TP3, TP4,
Aktiviti PdP: 1. Murid membaca petikan.
TP5, TP6
2. Murid menyenaraikan peribahasa.

3. Murid mencari makna peribahasa.


Aras Pemikiran:

4. Berbincang dan soal jawab.


Mengaplikasi
5. Murid melengkap ayat dengan peribahasa.
P. Kurikulum:
Kontekstual- Mengaplikasikan
Nilai:
Berhemah tinggi
EMK:
Bahasa, Nilai Murni
Penilaian P&P:

Pascaujian:
Latihan luar talian
Impak/Refleksi:
24/27 orang murid mencapai objektif pengajaran dan pembelajaran.Murid yang belum menguasai akan diberi bimbingan.

https://espps.net/mypdp/print_rph_mark.php 1/3
11/2/22, 9:31 AM https://espps.net/mypdp/print_rph_mark.php

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 每日教学计划


NAMA:Pn. Amni
学期 / Penggal:2 周次 / Minggu:30 日期 / Tarikh:
28-10-2022 ( 星期五 / Jumaat)
Kelas:
Tema:
6-Budaya Bangsa     
Unit:
16-Sambut Perayaan Peta i-Think:

2K
S.Kandungan.:
5.2-Memahami dan menggunakan pembentukan kata mengikut konteks. -
Masa:
S.Pembelajaran :
5.2.1-Memahami, mengenal pasti dan menggunakan kata mengikut konteks; (i) kata dasar; (ii) kata tunggal; (iii) kata berimbuhan awalan; BBM:

09:30
(iv) kata berimbuhan akhiran 1.Lembaran Kerja

-
Objektif :
Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
2.Buku Teks

11:20
1 Mendengar, memahami, dan memberikan lima respons terhadap suruhan 3.Alat Visual

Subjek:
Kriteria Kejayaan:
Pada akhir pembelajaran, murid dapat:

B. MELAYU
1. Murid mendengar, memahami, dan memberikan tiga daripada lima respons terhadap suruhan Aspirasi Murid:

Pengetahuan
Bil Murid: PAK-21:
Berasaskan Murid, Nilai murni & etika
34 Aktiviti PAK-21:
Cloze Procedures (Isikan tempat kosong), Examples (Contoh) Tahap PBS:

Kemahiran 6K:
Komunikasi TP2, TP3, TP4, TP5
Aktiviti PdP: 1. Murid mendengar penerangan guru tentang hidangan

Aras Pemikiran:

2. Murid meneliti gambar dan bercerita tentang gambar untuk mendapatkan maklumat dengan bimbingan guru.

Mengingati
3. Murid meneliti dan menaakul teks dan gambar.

4. Murid memberikan respons terhadap suruhan.


Elemen Sekolahku
5. Murid membuat simulasi. Role-Play (Main Peranan)
Sejahtera:

6. Murid memberikan respons terhadap suruhan


Etika, Selamat,
7. Murid melengkapkan dialog. Close Procedure (Isikan tempat kosong)
Seronok
P. Kurikulum:
KB- Menghubungkaitkan, Kontekstual- Pengetahuan sedia ada, BCB- Bacaan intensif
Nilai:
Kesyukuran, Menghargai
EMK:

Penilaian P&P:
Bacaan, Lembaran Kerja, Lisan, Melengkapkan ayat, Menjawab soalan kefahaman
Impak/Refleksi:
29/31 orang murid mencapai objektif pengajaran dan pembelajaran.Murid yang belum menguasai akan diberi bimbingan.

https://espps.net/mypdp/print_rph_mark.php 2/3
11/2/22, 9:31 AM https://espps.net/mypdp/print_rph_mark.php

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 每日教学计划


NAMA:Pn. Amni
学期 / Penggal:2 周次 / Minggu:30 日期 / Tarikh:
28-10-2022 ( 星期五 / Jumaat)
Kelas:
Tema:
4-Perpaduan     
Unit:
12.1-Seia Sekata Sehati Sejiwa Peta i-Think:

6K
S.Kandungan.:
2.3-Membaca dan mengapresiasi pelbagai bahan sastera dan bahan bukan sastera -
Masa:
S.Pembelajaran :
2.3.1-Membaca dan menganalisis kandungan teks karya sastera dan karya bukan sastera untuk membuat ramalan. BBM:

11:20
Objektif :
Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
1.video youtube,
-
1. Membuat ramalan daripada bahan sastera/ bukan sastera (bahan: rujuk buku teks/bahan guru) yang telah dikenal pasti maklumat power point

12:20
kandungannya. 2.Buku Teks

Subjek:
Kriteria Kejayaan:
Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
3.Paparan Lembaran
B. MELAYU
1. Menyenaraikan sekurang-kurangnya 2 daripada 4 kosa baharu, watak dan jalan cerita serta maklumat daripada bahan dibaca.
Power Point
2. Menyatakan sekurang-kurangnya 2 daripada 4 nilai dan pengajaran/isi penting daripada bahan dibaca yang sesuai.

Bil Murid: 3. Membuat sekurang-kurangnya 1 daripada 3 ramalan yang sesuai hasil daripada maklumat yang diperoleh daripada bahan sastera dan Aspirasi Murid:

28 bukan sastera yang dibaca.


Kemahiran memimpin

PAK-21:
Nilai murni & etika Aras Pemikiran:

Aktiviti PAK-21:
Think - Pair - Share ( Fikir - Pasang - Kongsi) Mencipta
Kemahiran 6K:
Komunikasi
Elemen Sekolahku
Aktiviti PdP: 1. Guru melontarkan persoalan kepada murid-murid. Contoh, makan makanan berkhasiat. Apa kesannya?

Sejahtera:

2. Murid memberikan respons terhadap soalan guru.

Harmoni
3. Murid membaca karya bukan sastera/karya sastera. (Bahan:rujuk buku teks/bahan guru berikan)

4. Murid meneliti kandungan karya sastera. Contohnya, kosa kata, watak, jalan cerita, nilai dan pengajaran.

5. Murid meneliti kandungan karya bukan sastera. Contohnya kosa kata umum/ istilah, idea dan fakta.

6. Murid membuat ramalan dengan membuat huraian berdasarkan maklumat dan idea dalam teks dan bukan teks.

7. AKTIVITI PAK-21: THINK-PAIR-SHARE


P. Kurikulum:
KB- Menilai
Nilai:
Semangat kemasyarakatan
EMK:
Kepimpinan
Penilaian P&P:

Impak/Refleksi:
23/26 orang murid mencapai objektif pengajaran dan pembelajaran.Murid yang belum menguasai akan diberi bimbingan.

Tandatangan Guru Besar:___________________

https://espps.net/mypdp/print_rph_mark.php 3/3
