Anda di halaman 1dari 1

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAH HARIAN


PENDIDIKAN JASMANI PENDIDIKAN KESIHATAN SM TINGKATAN 3
TARIKH 30/3/2023 MASA 12.00-1.00
MINGGU 2
HARI Khamis KELAS 3 MA
TEMA PK PENGURUSAN MENTAL DAN EMOSI
TAJUK Kenapa Saya Marah?
STANDARD KANDUNGAN 3.1 Kemahiran mengurus mental dan emosi dalam kehidupan harian Cara
mengurus:  Kemarahan
-
-

STANDARD 3.1.1 Menjelaskan punca kemarahan.


PEMBELAJARAN 3.1.3 Menilai kesan kemarahan terhadap kesihatan diri dan orang lain.
-
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat : Murid dapat :
1. Menjelaskan punca marah 1. Menjelaskan sekurang-kurangnya __ daripada 11
2. Menilai kesan kemarahan terhadap kesihatan diri punca marah
dan orang lain 2. Menilai sekurang-kurangnya ___ daripada 12
kesan kemarahan terhadap kesihatan diri dan
orang lain

AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI )


Aktiviti untuk menarik minat murid, memaklumkan kepada murid tentang OP dan KK dan Merangsang ingatan
terhadap pembelajaran terdahulu

1. Murid melihat gambar muka orang yang sedang marah


2. Murid mengadakan sesi soal jawab berkenaan dengan tajuk pembelajaran pada hari ini
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI )
Penerangan kandungan pembelajaran, Contoh dan tunjuk cara. Peluang membuat latihan, Bimbingan dan
maklum balas berterusan, Beri pelbagai gaya pembelajaran,Cabaran bersesuaian untuk semua murid,
Peluang untuk belajar secara kolaboratif dan Pentaksiran

1. Murid ditanya tentang punca berlakunya situasi 5. Murid diberi masa selama 5 minit unutk berfikir
marah secara rawak jawapan yang sesuai
2. Murid membincangkan dan berbual mengenai 6. Murid di minta menulis jawapan di atas kertas dan
punca berlakunya kemaharan dalam kelas. kemudian ditampal di papan kenyataan (Post It
(Conference) Notes)
3. Hasil perbincangan dibahaskan dalam kelas 7. Jawapan murid dibaca dan dibincangkan dengan
dengan bimbingan guru bimbingan gur
4. Murid ditanya implikasi kemarahan terhadap
kesihatan diri

AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )


1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang punca dan kesan marah dengan bimbingan guru.

KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka


BUKU Buku Teks Halaman 152-153
ABM/BBM Gambar orang sedang marah, STRATEGI PdP Konstruktivisme -
kertas warna Menjelaskan idea
baharu
PAK-21 Conference (Mesyuarat) PAK-21 Post It Notes (Nota
tampalan)
KBAT Menganalisis KB Menjelaskan
PETA PEMIKIRAN Peta Pokok PENILAIAN P&P Tugasan
EMK : ILMU Teknologi Maklumat dan EMK : NILAI Kerjasama
Komunikasi (TMK)
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PELILAIAN
REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

WWW.CIKGUGORGEOUS.COM
