Anda di halaman 1dari 3

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAH HARIAN


MATEMATIK SK TAHUN 5
TARIKH 26/6/2023 MASA 11:10 AM – 12:40 PM
MINGGU 13 HARI Isnin KELAS TAHUN 5
TEMA Pecahan, Perpuluhan dan Peratus
TAJUK Selesaikan Masalah
STANDARD KANDUNGAN 2.4 Penyelesaian masalah
STANDARD 2.4.1 Menyelesaikan masalah harian melibatkan pecahan, perpuluhan
PEMBELAJARAN
dan peratus
OBJEKTIF
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid dapat :
Menyelesaikan dua masalah harian melibatkan pecahan, perpuluhan dan peratus.
AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN

1.Murid menganalisis gambar dan teks di 5. Murid menukar pecahan kepada peratus
halaman buku. dan perpuluhan dengan pasangan.
2. Murid menjalankan perbincangan tentang 6. Murid dipilih untuk berkongsi jawapan yang
penyelesaian masalah, memahami soalan ditulis di hadapan kelas.
dan melukis gambar rajah. 7. Murid mengadakan perbincangan dengan
3. Murid menganalisis imbasan QR. Internet pasangan lain. Think - Pair - Share (Fikir -
Surfing (Pelayaran ICT) Pasang – Kongsi)
4. Murid melengkapkan soalan 1 dan 2.
REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi
latihan pengayaan / pengukuhan
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi
latihan pemulihan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAH HARIAN


MATEMATIK SK TAHUN 5
TARIKH 30/6/2023 MASA 8:10 AM – 9:10 PM
MINGGU 13 HARI Jumaat KELAS TAHUN 5
TEMA Pecahan, Perpuluhan dan Peratus
TAJUK Selesaikan Masalah
STANDARD KANDUNGAN 2.4 Penyelesaian masalah
STANDARD 2.4.1 Menyelesaikan masalah harian melibatkan pecahan, perpuluhan
PEMBELAJARAN
dan peratus
OBJEKTIF
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid dapat :
Menyelesaikan lima masalah harian melibatkan pecahan, perpuluhan dan peratus.
AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
1. Murid membaca teks dengan suara yang 4. Murid melengkapkan soalan cuba ini.
lantang secara bersama-sama. 5. Murid dipilih untuk berkongsi jawapan yang
2. Murid menganalisis gambar dan teks di ditulis di hadapan kelas.
halaman buku. 6. Murid lain di minta untuk menyemak
3. Murid menjalankan perbincangan tentang 3 jawapan mereka.
hingga 4 dengan memahami dan 7. Murid menjawab contoh lain. Examples
menyelesaikan soalan dengan (Contoh)
menggunakan kaedah cerakinan. Teach Me
(Ajarkan Saya)
REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi
latihan pengayaan / pengukuhan
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi
latihan pemulihan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAH HARIAN


MATEMATIK SK TAHUN 5
TARIKH 1/1/2022 MASA
MINGGU 14 HARI Ahad KELAS
TEMA Pecahan, Perpuluhan dan Peratus
TAJUK Cuba Lagi
STANDARD KANDUNGAN 2.1 Pecahan
STANDARD 2.1.1 Mendarab pecahan bagi dua nombor melibatkan nombor bulat,
PEMBELAJARAN
pecahan wajar dan nombor bercampur
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid Murid dapat :
dapat : 1. Mendarab enam pecahan bagi dua nombor
1. Mendarab enam pecahan bagi dua nombor melibatkan nombor bulat, pecahan wajar
melibatkan nombor bulat, pecahan wajar dan nombor bercampur.
dan nombor bercampur.
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI )
Aktiviti untuk menarik minat murid, memaklumkan kepada murid tentang OP dan KK dan
Merangsang ingatan terhadap pembelajaran terdahulu

1. Murid memberi perhatian terhadap penerangan guru tentang cuba lagi.


AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI )
Penerangan kandungan pembelajaran, Contoh dan tunjuk cara. Peluang membuat latihan,
Bimbingan dan maklum balas berterusan, Beri pelbagai gaya pembelajaran,Cabaran bersesuaian
untuk semua murid, Peluang untuk belajar secara kolaboratif dan Pentaksiran untuk

1. Murid menganalisis gambar dan teks di 5. Murid menyelesaikan teka silang nombor.
halaman buku. 6. Murid melawat kumpulan lain dan
2. Murid menyelesaikan soalan 8 hingga 13. berbincang jawapan. Three Stray, One
3. Murid menjalankan perbincangan tentang Stay (Tiga Lilau, Satu Kekal)
soalan yang dijawab. 7. Murid pulang ke kumpulan sendiri dan
4. Murid membentuk kumpulan berempat. membincang jawapan dan membuat
Quadrat Activity (Aktiviti Berempat) pembetulan jika ada
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang cuba lagi dengan bimbingan guru.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU Buku Teks hlmn 89-90 Buku Aktivti hlmn 00
ABM/BBM - STRATEGI PdP Pembelajaran
Konstektual
PAK-21 PAK-21
Quadrat Activity (Aktiviti Berempat)
Three Stray, One Stay (Tiga Lilau, Satu Kekal)

KBAT Mengaplikasi KB -
PETA PEMIKIRAN - PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
EMK : ILMU Nilai Murni EMK : NILAI Rasional
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PELILAIAN
REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi
latihan pengayaan / pengukuhan
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi
latihan pemulihan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
