Anda di halaman 1dari 5

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

1 Minggu / Hari / Tarikh :


2

6 / Rabu / 17.2.2016
Tahun 2 Bestari / 11.30 12.30 tengah hari /

3 Tema / Tajuk / Standard Pembelajaran (KOD) :

B. Malaysia
Keluarga Harmoni / Sepupu Adam / 1.3.3

Kelas / Masa / Mata Pelajaran :

4 Objektif Pembelajaran :

Pada akhir pengajaran dan pembelajaran,


murid dapat :
Mendengar dan memahami secara gerak laku
berdasarkan pesanan mengikut urutan
dengan betul.
Memberikan respons secara lisan
berdasarkan pesanan mengikut urutan
dengan betul.

5 Aktiviti PDP :

1
2
3
4
5

6 Elemen Merentas Kurikulum (EMK) :

Ilmu Dunia Seni Visual


Nilai murni kasih sayang, tolong-menolong
Kreativiti dan inovasi

7 Bahan Bantu Belajar :

Kad gambar bersiri, kad imbasan, buku teks,


buku aktiviti

8 Penilaian PDP :

Murid dapat mendengar dan memahami


secara gerak laku berdasarkan pesanan
mengikut urutan dengan betul.

Nyanyian dengan bimbingan guru.


Mendengar pesanan mengikut urutan.
Memberikan respons secara lisan.
Membaca idea utama dan idea sampingan.
Mengenal pasti idea utama dan idea
sampingan
6 Menulis idea utama dan idea sampingan
dalam buku tulis.
1. Sesi soal jawab.

9 Refleksi / Impak dan Kerja Rumah :

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

1
2
3
4

Minggu / Hari / Tarikh :


Kelas / Masa / Mata Pelajaran :
Tema / Tajuk / Standard Pembelajaran (KOD) :
Objektif Pembelajaran :

5 Aktiviti PDP :

6 / Rabu / 17.2.2016
Pra Ilmu / 9.00 10.00 pagi / PSV-Kreativiti
Anggota Badan Saya/ KTI 1.1.14
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran,
murid dapat :
1. Memanipulasi bahan secara kreatif untuk
penghasilan karya dengan bimbingan..
1. Nyanyian dengan bimbingan guru.
2. Murid melihat cara membuat capan
menggunakan warna air.
3. Murid mereka corak menggunakan tangan
atau jari untuk membuat capan.

6 Elemen Merentas Kurikulum (EMK) :

Nilai murni patuh, rajin


Kreativiti dan inovasi

7 Bahan Bantu Belajar :

Kertas Lukisan, warna air, berus, span

8 Penilaian PDP :

Murid dapat memanipulasi bahan untuk


menghasilkan karya seni menggunakan teknik
capan.

9 Refleksi / Impak dan Kerja Rumah :

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN


1 Minggu / Hari / Tarikh :
2 Kelas / Masa / Mata Pelajaran :

6 / Rabu / 17.2.2016
Tahun 3 Bestari / 7.30 8.00 pagi / PJ

3 Tema / Tajuk / Standard Pembelajaran (KOD) :

Gimnastik Asas / Ayun dan Gayut / 1.3.1

4 Objektif Pembelajaran :

Pada akhir pengajaran dan pembelajaran,


murid dapat :
1. Bergayut pada palang dengan kedua-dua
belah tangan menggunakan genggaman
atas pada posisi badan lurus.
1. Memanaskan badan dengan bimbingan
guru.
2. Murid melakukan kemahiran gayut dan
ayun dengan bantuan guru.
3. Murid melakukan aktiviti berpasangan
berdasarkan kemahiran yang telah diajar.
4. Murid merumuskan isi pelajaran dan aktiviti
menyejukkan badan.

5 Aktiviti PDP :

6 Elemen Merentas Kurikulum (EMK) :

Nilai murni kerjasama

7 Bahan Bantu Belajar :

Kon, Skital, Palang, Wisek

8 Penilaian PDP :

Murid dapat melakukan kemahiran ayun dan


gayut dengan lakuan yang betul.

9 Refleksi / Impak dan Kerja Rumah :

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN


1 Minggu / Hari / Tarikh :
2 Kelas / Masa / Mata Pelajaran :
3 Tema / Tajuk / Standard Pembelajaran (KOD) :

6 / Rabu / 17.2.2016
Tahun 2 Bestari / 8.00 - 8.30 pagi / PJ
Kesedaran Ruang / Kelajuan Saya / 2.1.3

4 Objektif Pembelajaran :

Pada akhir pengajaran dan pembelajaran,


murid dapat :
1. Mengenal pasti perlakuan yang boleh
meningkatkan kelajuan.
1. Murid berjalan ke arah kawasan yang
ditetapkan guru.
2. Murid menuju ke arah skital berdasarkan
kertas waktu yang diperoleh.
3. Murid bermain permainan kecil
menggunakan gelung rotan.

5 Aktiviti PDP :

6 Elemen Merentas Kurikulum (EMK) :

Nilai murni kerjasama

7 Bahan Bantu Belajar :

Kon, Bola Sepak, Skital, Wisel.

8 Penilaian PDP :

Murid dapat mengenal pasti perlakuan yang


boleh meningkatkan kelajuan.

9 Refleksi / Impak dan Kerja Rumah :

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN


1 Minggu / Hari / Tarikh :
2 Kelas / Masa / Mata Pelajaran :

6 / Rabu / 17.2.2016
Tahun 2/3 Bestari /12.30-1.00 petang/ Tasmik

3 Tema / Tajuk / Standard Pembelajaran (KOD) :

Tasmik / Membaca Iqra' dan Al-Quran

4 Objektif Pembelajaran :

Pada akhir pengajaran dan pembelajaran,

murid dapat :
i. Murid dapat membaca Iqra' dan Al-Quran
dengan betul.
5 Aktiviti PDP :
1. Murid membaca surah al-Fatihah
beramai-ramai dengan bimbingan guru.
2. Murid membaca Iqra' dan Al-Quran
dengan bimbingan guru.
6 Elemen Merentas Kurikulum (EMK) :

Kerohanian.

7 Bahan Bantu Belajar :

Iqra', Al-Quran

8 Penilaian PDP :

Murid dapat membaca Iqra' dan Al-Quran


dengan betul.

9 Refleksi / Impak dan Kerja Rumah :
