Anda di halaman 1dari 1

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MINGGU :1
TARIKH : 4 JANUARI 2017
HARI : Rabu

MASA / KELAS
PERKARA REFLEKSI
TUNJANG : KECERGASAN
4K3/4K4 TAJUK : DAYA TAHAN KARDIOVASKULAR. SELURUH PELAJAR
OBJEKTIF PEMBELAJARAN : I. Menyatakan maksud daya tahan DAPAT MELAKUKAN 2
PJK kardiovaskular. AKTIVTI DAYA TAHAN
KARDIOVASKULAR
7.308.30
II. Melakukan sekurang-kurangnya 2 aktiviti IAITU LOMPAT
daya tahan kardiovaskular. BINTANG DAN
III. Patuh kepada arahan guru BERMAIN PERMAINAN
BOLA KERANJANG.
HASIL PEMBELAJARAN : Melakukan sekurang-kurangnya 2 aktivti daya tahan
kardiovaskular.
KBKK : Apa itu kardiovaskular.
NILAI : Patuh dan fokus
BBM : NOTE 10.1 SAMSUNG, buku teks.
AKTIVITI
(a) Set Induksi : Guru buat refleksi minta pelajar nyatakan apa mereka faham
berkaitan kardiovaskular.
(b) Perkembangan : Guru minta pelajar cari maksud kardiovaskular.
Guru minta pelajar nyatakan maksud kardiovaskular
Guru arah pelajar laksanakan 2 aktivti kardiovaskular
(c) Penutup : Pelajar disoal apa itu maksud daya tahan kardiovaskular.

3G/3D TUNJANG : KECERGASAN PDP TIDAK DAPAT


TAJUK : DAYA TAHAN KARDIOVASKULAR DILAKSANAKAKAN.
PJK OBJEKTIF PEMBELAJARAN : i. Menyatakan maksud daya tahan PELAJAR BERADA
kardiovaskular, parlov, jump rope, dan larian DIPERHIMPUNAN
8.309.30 pyramid
ii. Melakukan sekurang-kurangnya satu aktiviti
daya tahan kardiovaskular dengan kaedah
yang betul.
iii. Patuh arahan guru

HASIL PEMBELAJARAN : Memperoleh rekod ujian segak

KBKK : Apa aktivti berkaitan kardiovaskular


NILAI : Patuh beradab berbudi pekerti
BBM : Bagku segak, jam randik, buku teks.
AKTIVITI
(a) Set Induksi : Guru soal apa aktivti berkaitan daya tahan kardiovaskular.
(b) Perkembangan : Guru minta pelajar nyatakan maksud kardiovaskular.
Guru terang maksud parlov, jump rope dan larian pyramid
Pelajar melakukan aktiviti naik turun bangku.
(c) Penutup : Pelajar merekod denyutan nadi untuk tempoh 20 saat.
