Anda di halaman 1dari 3

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

Nama Guru:

Tarikh: Masa: Tingkatan: Jumlah Pelajar:

Topik:

Subtopik:

Objektif:
Setelah melalui proses pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:

1. Men
2. men

Alat Bantu Mengajar:

Rujukan:

Ahmad Bokhari & Badrul Hisyam. (2017). Industri pertanian untuk pembangunan negara. Kuala Lumpur: Dewan
Bahasa dan Pustaka

Khairunnisa & Nusrah. (2017). Kaedah mengajar Sains Pertanian untuk sekolah menengah. Petaling Jaya: Fajar
Bakti.

Pengetahuan sedia ada murid:

Set Induksi:
Pelaksanaan Pengajaran dan Pembelajaran

Isi Pelajaran Aktiviti Guru/Langkah Aktiviti Murid Masa (Minit) Catatan


Penyampaian
Rumuskan isi pelajaran Apa yang dilakukan oleh guru Apa yang dilakukan oleh Masa P&P Catat yang
murid atas arahan untuk isi perlu sahaja
guru/aktiviti saja pelajaran & supaya tidak
penyampaian ketinggalan
atau takut
terlupa semasa
penyampaian
1. mmmmm Menerangkan kepada murid - 5
maksud
2. mmmm Menunjukcara….. Beberapa orang murid 20 Susunan
diminta menunjukcara…. kedudukan
murid
3. mmm
4. mmm
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
Isi Pelajaran Aktiviti Guru/Langkah Aktiviti Murid Masa (Minit) Catatan
Penyampaian
12.
13. Rumusan/Penutup

Penilaian: Nyatakan bagaimana penilaian dibuat seperti penyoalan. Kuiz, ujian, dll. Jika penyoalan, apakah soalan yang akan
ditanya

Rumusan: Boleh diletak selepas penilaian atau di dalam jadual spt di atas

Refleksi kendiri: Ditinggal kosong sehingga tamat proses pengajaran dan pembelajaran. Tujuannya untuk menjadi panduan bagi
pengajaran dan pembelajaran seterusnya,
