Anda di halaman 1dari 2

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SAINS

KELAS/ 5 BESTARI
MINGGU/HARI/TARIKH 29 /SELASA/
MASA/ 12.35-1.35
7 Ogos 2018
MATAPELAJARAN SAINS
TEMA/TAJUK/STANDARD SAINS FIZIKAL/ELEKTRIK/ELEKTRIK
PEMBELAJARAN
7.2 Litar elektrik lengkap.
OBJEKTIF PEMBELAJARANII Pada akhir PDP, murid dapat:
7.2.7 Melakarkan litar bersiri dan litar selari dengan menggunakan
simbol.

7.2.8 Membanding dan membezakan kecerahan mentol dalam litar


bersiri dan litar selari.

7.2.9 Menyatakan kesan ke atas nyalaan mentol apabila beberapa


suis dalam litar bersiri dan litar selari ditutup atau dibuka.
AKTIVITI PDP
1. Menjalankan aktiviti ‘Membina Litar Bersiri dan Litar Selari’ BT ms 116.

2. Melakarkan litar bersiri dan litar selari dengan menggunakan simbol (BT ms 115).
3. Membanding dan membezakan kecerahan mentol dalam litar bersiri dan litar selari(BT ms 114-
115).
4. Menyatakan kesan ke atas nyalaan mentol apabila beberapa suis dalam litar bersiri dan litar selari
ditutup atau dibuka(BT ms 117-118).
5. Membuat kesimpulan tentang nyalaan mentol dalam litar bersiri dan selari berdasarkan aktiviti
mengeksperimen yang telah dijalankan.
KEMAHIRAN PROSES SAINS PENGISIAN KURIKULUM BHN BANTU PENILAIAN/PENTAKSIRAN
BELAJAR PDP

☐Memerhati EMK ☐kreativiti & Inovasi ☐ Spesimen/Bahan Melalui:


☐ Mengelas ☐TMK ☐Radas ☐ Pemerhatian
☐ Mengukur&Menggunakan Nombor NILAI Bekerjasama ☐Buku teks ☐Lisan
☐Membuat Inferens ☐Lembaran Kerja ☐Tugasan/Hasil Kerja
☐Berdikari
☐Meramal ☐ Gambar /Carta ☐ Kuiz
☐Keusahawanan ☐
☐Berkomunikasi ☐ Power Point ☐ Projek
☐ Menggunakan Hubungan Ruang & KBAT Alat Berfikir : ☐ LCD/Visualizer ☐ Lembaran Kerja
☐ I-THINK
Masa ☐ CD/Komputer
(Buih, Pokok)
☐Mentafsir Data ☐ Peta Minda ☐ Internet KERJA RUMAH
☐ Mendefinisi Secara Operasi Aras: ☐ Papan Tulis Kecil
☐ Mengawal Pembolehubah ☐Analisis ☐ Model - Buku Kerja
☐Membuat Hipotesis ☐Penilaian ☐ Video
☐ Mengeksperimen ☐ Aplikasi
☐ Sintesis
REFLEKSI/IMPAK  ____/____ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi
latihan pengayaan / pengukuhan.

 ____/____ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi


latihan pemulihan
