Anda di halaman 1dari 6

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN 2020

MATA PELAJARAN EKONOMI T6 LELAKI : _14__ / _29___ orang


MINGGU / HARI / TARIKH MINGGU 8 / 17.02.2020/ ISNIN PEREMPUAN : _15__ / _29___ orang
JUMLAH :_ 29_ / __29__ orang
KELAS U6A1 KEHADIRAN TIDAK HADIR:
MASA 10.55 AM- 12.25 PM
BIDANG PEMBELAJARAN Pengganda

STANDARD
Menjelaskan kesan perubahan perbelanjaan agregat terhadap kegiatan ekonomi.
KANDUNGAN

STANDARD PEMBELAJARAN Mendefinasikan pengganda

Padaakhirpengajarandanpembelajaran murid dapat :


OBJEKTIF PEMBELAJARAN/
1. Dapat menerangkan faktor yang mempengaruhi perubahan perbelanjaan agregat
KRITERIA KEJAYAAN
2. Dapat menerangkan hubungan antara perubahan perbelanjaan agregat dengan perubahan
pendapatan negara dengan menggunakanjadua

1. Perbincangan kumpulan
2. Membuat latihan kuatitatif

AKTIVITI PEMBELAJARAN &


PEMUDAHCARAAN (PdPc)

ALAT BANTU MENGAJAR (ABM) / BAHAN BANTU MENGAJAR (BBM)


/ BukuTeks / Nota Carta / Graf / Komputer / Tablet

BukuRujukan Model TV / Projektor Internet / Wifi

ModulSubjek Gambar PembesarSuara / Radio Kalkulator

ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK)


/ Kreativiti Dan Inovasi Bahasa PendidikanAlamSekitar Patriotisme

Sains Dan Teknologi Keusahawan PendidikanKewangan TMK

NILAI MURNI
BaikHati / Kerjasama BertolakAnsur Keadilan

Keberanian Kejujuran Bersyukur / Tolong-menolong

Bertanggungjawab Hemah Tinggi Hormat-menghormati KasihSayang

Kesabaran Ketekunan BerjimatCermat

PETA PEMIKIRAN i-THINK


Peta Bulatan Peta Buih Peta BuihBerganda Peta PelbagaiAlir

Peta Titi Peta Pokok Peta Dakap Peta Alir

PEMBELAJARAN ABAD KE-21 (PAK21)


Komunikasi Kolaborasi / Kreativiti PemikiranKritikal

TAHAP PEMIKIRAN
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS RENDAH KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI

/ Mengingat / Mengaplikasi Menilai

Memahami Menganalisis Mencipta

PENILAIAN PEMBELAJARAN DAN PENGAJARAN


/ BukuLatihan / BukuTeks BukuKerja LembaranKerja

Pemerhatian Lisan Pembentangan / Kerja Kumpulan

Kuiz Tugasan Projek Simulasi / Lakonan

REFLEKSI
__29__ / _29___ orang murid dapatmenguasaiobjektifpembelajarandandiberilatihanpengayaan / pengukuhan
__-__ / __29__ orang murid tidakmenguasaiobjektifpembelajarandandiberilatihanpemulihan
Catatan :
Tangguh : AktivitiPdPctidakdapatdijalankankerana Mesyuarat Kursus
Program Sekolah CutiRehat / CutiSakit
AktivitiLuar Guru Pengiring
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN 2020

MATA PELAJARAN EKONOMI T6 LELAKI : _14__ / _29___ orang


MINGGU / HARI / TARIKH MINGGU 8 / 18.02.2020/ SELASA PEREMPUAN : _15__ / _29___ orang
JUMLAH :_ 29_ / __29__ orang
KELAS U6A1 KEHADIRAN TIDAK HADIR:
MASA 07.35 AM- 09.05 AM
Keseimbangan Pendapatan Negara Tiga
BIDANG PEMBELAJARAN
Sektor.
STANDARD
KANDUNGAN Menerangkan komponen utama perbelanjaan agregat
STANDARD PEMBELAJARAN
Menganalisis keseimbangan pendapatan negara dalam ekonomi tiga sektor.
Padaakhirpengajarandanpembelajaran murid dapat :

OBJEKTIF PEMBELAJARAN/ 1. Dapat menerangkan cara menerbitkan dan menggunakan rumus pengganda bagi ekonomi\
KRITERIA KEJAYAAN dua sektor.
2. Dapat menerangkan Kesan cukai dan perbelanjaan kerajaan terhadap aliran pusingan
pendapatan.

1. Perbincangan kumpulan
2. Membuat latihan kuatitatif
3. Membuat latihan esei.
AKTIVITI PEMBELAJARAN &
PEMUDAHCARAAN (PdPc)

ALAT BANTU MENGAJAR (ABM) / BAHAN BANTU MENGAJAR (BBM)


/ BukuTeks / Nota Carta / Graf / Komputer / Tablet

BukuRujukan Model TV / Projektor Internet / Wifi

ModulSubjek Gambar PembesarSuara / Radio Kalkulator

ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK)


/ Kreativiti Dan Inovasi Bahasa PendidikanAlamSekitar Patriotisme

Sains Dan Teknologi Keusahawan PendidikanKewangan TMK

NILAI MURNI
BaikHati / Kerjasama BertolakAnsur Keadilan

Keberanian Kejujuran Bersyukur / Tolong-menolong

Bertanggungjawab Hemah Tinggi Hormat-menghormati KasihSayang

Kesabaran Ketekunan BerjimatCermat

PETA PEMIKIRAN i-THINK


Peta Bulatan Peta Buih Peta BuihBerganda Peta PelbagaiAlir

Peta Titi Peta Pokok Peta Dakap Peta Alir

PEMBELAJARAN ABAD KE-21 (PAK21)


Komunikasi Kolaborasi / Kreativiti PemikiranKritikal

TAHAP PEMIKIRAN
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS RENDAH KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI

/ Mengingat / Mengaplikasi Menilai

Memahami Menganalisis Mencipta

PENILAIAN PEMBELAJARAN DAN PENGAJARAN


/ BukuLatihan / BukuTeks BukuKerja LembaranKerja

Pemerhatian Lisan Pembentangan / Kerja Kumpulan

Kuiz Tugasan Projek Simulasi / Lakonan

REFLEKSI
__29__ / _29___ orang murid dapatmenguasaiobjektifpembelajarandandiberilatihanpengayaan / pengukuhan
__-__ / __29__ orang murid tidakmenguasaiobjektifpembelajarandandiberilatihanpemulihan
Catatan :
Tangguh : AktivitiPdPctidakdapatdijalankankerana Mesyuarat Kursus
Program Sekolah CutiRehat / CutiSakit
AktivitiLuar Guru Pengiring
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN 2020

MATA PELAJARAN SEJARAH T5 LELAKI : _13__ / _28___ orang


MINGGU / HARI / TARIKH MINGGU 8 / 18.02.2020/ SELASA PEREMPUAN : _15__ / _28___ orang
JUMLAH :_ 28_ / __28__ orang
KELAS 5K2 KEHADIRAN TIDAK HADIR:
MASA 12.25 PM- 01.25 PM
BIDANG PEMBELAJARAN KERAJAAN AWAL DI ASI TENGGARA
STANDARD
KANDUNGAN Menjelaskan teori kedatangan agama Islam ke Asia Tenggara

STANDARD PEMBELAJARAN Memjelaskan Teari dengaBukti yang kukuh dan contoh yang bernas.

Padaakhirpengajarandanpembelajaran murid dapat :


OBJEKTIF PEMBELAJARAN/
KRITERIA KEJAYAAN 1. Dapat menerangkan teari kedatangan Islam ke Asia Tenggara
2. Dapat menerangkan pertembungan Tamadun Islam dengan Tamadun lain di Asia Tenggara.

1. Perbincangan kumpulan
2. Membuat latihan esei
AKTIVITI PEMBELAJARAN &
PEMUDAHCARAAN (PdPc)

ALAT BANTU MENGAJAR (ABM) / BAHAN BANTU MENGAJAR (BBM)


/ BukuTeks / Nota Carta / Graf / Komputer / Tablet

BukuRujukan Model TV / Projektor Internet / Wifi

ModulSubjek Gambar PembesarSuara / Radio Kalkulator

ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK)


/ Kreativiti Dan Inovasi Bahasa PendidikanAlamSekitar Patriotisme

Sains Dan Teknologi Keusahawan PendidikanKewangan TMK

NILAI MURNI
BaikHati / Kerjasama BertolakAnsur Keadilan

Keberanian Kejujuran Bersyukur / Tolong-menolong

Bertanggungjawab Hemah Tinggi Hormat-menghormati KasihSayang

Kesabaran Ketekunan BerjimatCermat

PETA PEMIKIRAN i-THINK


Peta Bulatan Peta Buih Peta BuihBerganda Peta PelbagaiAlir

Peta Titi Peta Pokok Peta Dakap Peta Alir

PEMBELAJARAN ABAD KE-21 (PAK21)


Komunikasi Kolaborasi / Kreativiti PemikiranKritikal

TAHAP PEMIKIRAN
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS RENDAH KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI

/ Mengingat / Mengaplikasi Menilai

Memahami Menganalisis Mencipta

PENILAIAN PEMBELAJARAN DAN PENGAJARAN


/ BukuLatihan / BukuTeks BukuKerja LembaranKerja

Pemerhatian Lisan Pembentangan / Kerja Kumpulan

Kuiz Tugasan Projek Simulasi / Lakonan

REFLEKSI
__28__ / _28___ orang murid dapatmenguasaiobjektifpembelajarandandiberilatihanpengayaan / pengukuhan
__-__ / __28__ orang murid tidakmenguasaiobjektifpembelajarandandiberilatihanpemulihan
Catatan :
Tangguh : AktivitiPdPctidakdapatdijalankankerana Mesyuarat Kursus
Program Sekolah CutiRehat / CutiSakit
AktivitiLuar Guru Pengiring
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN 2020

MATA PELAJARAN EKONOMI T6 LELAKI : _14__ / _29___ orang


MINGGU / HARI / TARIKH MINGGU 8 / 19.02.2020/ RABU PEREMPUAN : _15__ / _29___ orang
JUMLAH :_ 29_ / __29__ orang
KELAS U6A1 KEHADIRAN TIDAK HADIR:
MASA 11.55 AM- 12.55 PM
BIDANG PEMBELAJARAN LATIHAN ULANGKAJI (BAB 1 DAN 2)
STANDARD
KANDUNGAN Menyediakan diri untuk menghadapi ujian 1
STANDARD PEMBELAJARAN
Memahami semua konsep-konsep penting dalam bab1 dan bab 2
Padaakhirpengajarandanpembelajaran murid dapat :
OBJEKTIF PEMBELAJARAN/
KRITERIA KEJAYAAN 1. Dapat menerangkan definisi konsep –konsep penting dalam Makroekonomi
2. Dapat mengaplikasikan konsep tersebut dalam latihan esei dan latihan kuatitatif.

1. Latihan esei
AKTIVITI PEMBELAJARAN & 2. Latihan objektif
PEMUDAHCARAAN (PdPc) 3. Latihan kuatitatif

ALAT BANTU MENGAJAR (ABM) / BAHAN BANTU MENGAJAR (BBM)


/ BukuTeks / Nota Carta / Graf / Komputer / Tablet

BukuRujukan Model TV / Projektor Internet / Wifi

ModulSubjek Gambar PembesarSuara / Radio Kalkulator

ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK)


/ Kreativiti Dan Inovasi Bahasa PendidikanAlamSekitar Patriotisme

Sains Dan Teknologi Keusahawan PendidikanKewangan TMK

NILAI MURNI
BaikHati / Kerjasama BertolakAnsur Keadilan

Keberanian Kejujuran Bersyukur / Tolong-menolong

Bertanggungjawab Hemah Tinggi Hormat-menghormati KasihSayang

Kesabaran Ketekunan BerjimatCermat

PETA PEMIKIRAN i-THINK


Peta Bulatan Peta Buih Peta BuihBerganda Peta PelbagaiAlir

Peta Titi Peta Pokok Peta Dakap Peta Alir

PEMBELAJARAN ABAD KE-21 (PAK21)


Komunikasi Kolaborasi / Kreativiti PemikiranKritikal

TAHAP PEMIKIRAN
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS RENDAH KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI

/ Mengingat / Mengaplikasi Menilai

Memahami Menganalisis Mencipta

PENILAIAN PEMBELAJARAN DAN PENGAJARAN


/ BukuLatihan / BukuTeks BukuKerja LembaranKerja

Pemerhatian Lisan Pembentangan / Kerja Kumpulan

Kuiz Tugasan Projek Simulasi / Lakonan

REFLEKSI
__29__ / _29___ orang murid dapatmenguasaiobjektifpembelajarandandiberilatihanpengayaan / pengukuhan
__-__ / __29__ orang murid tidakmenguasaiobjektifpembelajarandandiberilatihanpemulihan
Catatan :
Tangguh : AktivitiPdPctidakdapatdijalankankerana Mesyuarat Kursus
Program Sekolah CutiRehat / CutiSakit
AktivitiLuar Guru Pengiring
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN 2020

MATA PELAJARAN EKONOMI T6 LELAKI : _14__ / _29___ orang


MINGGU / HARI / TARIKH MINGGU 8 / 20.02.2020/ KHAMIS PEREMPUAN : _15__ / _29___ orang
JUMLAH :_ 29_ / __29__ orang
KELAS U6A1 KEHADIRAN TIDAK HADIR:
MASA 07.35 AM- 09.05 AM
Keseimbangan pendapatan Negara dalam
BIDANG PEMBELAJARAN
ekonomi empat sektor.
STANDARD
KANDUNGAN Menjelaskan kesan perubahan perbelanjaan agregat terhadap kegiatan ekonomi
STANDARD PEMBELAJARAN
Menerangkan komponen utama perbelanjaan agregat.
Padaakhirpengajarandanpembelajaran murid dapat :

1. Dapat menerangkan bagaimana keseimbangan pendapatan Negara dalam ekonomi EMPAT


sektor melalui kaedah: i. perbelanjaan agregat – penawaran agregat.
OBJEKTIF PEMBELAJARAN/
ii . Suntikan – bocoran. (menggunakan gamba rajah dan rumus sahaja)
KRITERIA KEJAYAAN
2 Dapat menerangkan kesan perubahan cukai dan perbelanjaan kerajaan terhadap
keseimbangan pendapatan negara. (menggunakan rumus pengganda ekonomi tiga
sektor.)

1. Perbincangan kumpulan
AKTIVITI PEMBELAJARAN & 2. Membuat latihan kuatitatif
PEMUDAHCARAAN (PdPc)

ALAT BANTU MENGAJAR (ABM) / BAHAN BANTU MENGAJAR (BBM)


/ BukuTeks / Nota Carta / Graf / Komputer / Tablet

BukuRujukan Model TV / Projektor Internet / Wifi

ModulSubjek Gambar PembesarSuara / Radio Kalkulator

ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK)


/ Kreativiti Dan Inovasi Bahasa PendidikanAlamSekitar Patriotisme

Sains Dan Teknologi Keusahawan PendidikanKewangan TMK

NILAI MURNI
BaikHati / Kerjasama BertolakAnsur Keadilan

Keberanian Kejujuran Bersyukur / Tolong-menolong

Bertanggungjawab Hemah Tinggi Hormat-menghormati KasihSayang

Kesabaran Ketekunan BerjimatCermat

PETA PEMIKIRAN i-THINK


Peta Bulatan Peta Buih Peta BuihBerganda Peta PelbagaiAlir

Peta Titi Peta Pokok Peta Dakap Peta Alir

PEMBELAJARAN ABAD KE-21 (PAK21)


Komunikasi Kolaborasi / Kreativiti PemikiranKritikal

TAHAP PEMIKIRAN
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS RENDAH KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI

/ Mengingat / Mengaplikasi Menilai

Memahami Menganalisis Mencipta

PENILAIAN PEMBELAJARAN DAN PENGAJARAN


/ BukuLatihan / BukuTeks BukuKerja LembaranKerja

Pemerhatian Lisan Pembentangan / Kerja Kumpulan

Kuiz Tugasan Projek Simulasi / Lakonan

REFLEKSI
__29__ / _29___ orang murid dapatmenguasaiobjektifpembelajarandandiberilatihanpengayaan / pengukuhan
__-__ / __29__ orang murid tidakmenguasaiobjektifpembelajarandandiberilatihanpemulihan
Catatan :
Tangguh : AktivitiPdPctidakdapatdijalankankerana Mesyuarat Kursus
Program Sekolah CutiRehat / CutiSakit
AktivitiLuar Guru Pengiring
