Anda di halaman 1dari 20

Nama Guru : Faroyner Fabian (930418-12-5451)

Rancangan Pengajaran Harian


Minggu Hari Tarikh Kelas Bil. Murid Masa Mata Pelajaran
7 Isnin Tahun 6 Pintar 12 orang 07.40-08.40 am Pend. Jasmani
Tajuk : PEGERAKAN LOKOMOTOR DAN BUKAN LOKOMOTOR: MANIPULASI
ALATAN (LEAPING)
Standard Kandungan : Standard Pembelajaran
1.3 Berkebolehan melakukan kemahiran manipulasi 1.3.1 Melakukan ’leaping’ dengan menggunakan tali
alatan dengan lakuan yang betul skiping dan skitel (penanda).
Pada akhir pengajaran & pemudahcaraan, murid akan dapat:
Objektif Pembelajaran : Melakukan ‘leaping’ dengan menggunakan tali skipping & skitel dengan bimbingan
guru.
Pengetahuan sedia ada : Murid pernah melihat aktiviti ‘leaping’
1. Pengurusan kelas & pemanasan badan.
2. Interaksi pengajaran berfokus pada :
Aktiviti PdP :
 Melakukan ’leaping’ dengan menggunakan tali skiping dan skitel (penanda).
4. Aktiviti penyejukan badan & refleksi PdP.
BBM / BBB : Kon penanda, tali
KBAT : Elemen Merentas Kurikulum : Nilai Murni :
 Mengaplikasi  Kreativiti & Inovasi Bertanggungjawab, kebersihan diri, hormat-
 Menganalisis  Keusahawanan menghormati, hemah tinggi, berdikari, kejujuran,
 Menilai  Teknologi Maklumat & Komunikasi kebersihan, keberanian
 Mencipta
Pendekatan Pengajaran & Pembelajaran :
 Belajar Melalui Permainan
 Belajar Sambil Bermain  Pembelajaran Kooperatif
 Pertandingan
 Multi Sensori  Simulasi / Kumpulan
 Belajar Melalui Bermain
 Pembelajaran Kontekstual  Pembelajaran Masteri
 Kaedah Sumbang Saran
 Pembelajaran Interaktif  Pembelajaran Pengalamian
 Kaedah Tunjuk Cara
Kaedah Pentaksiran : Pentaksiran Rujukan Standard :
 Pemerhatian  Senarai semak  Band 1 : Tahu
 Ujian  Portfolio  Band 2 : Tahu & Faham
 Persembahan secara lisan  Esei  Band 3 : Tahu, Faham & Boleh buat
 Demonstrasi murid  Hasil kerja murid  Band 4 : Tahu, Faham & Boleh buat

Refleksi : dengan beradab


 Band 5 : Tahu, Faham & Boleh buat
dengan beradab terpuji
 Band 6 : Tahu, Faham & Boleh buat
dengan beradab Mithali
Nama Guru : Faroyner Fabian (930418-12-5451)

Rancangan Pengajaran Harian


Minggu Hari Tarikh Kelas Bil. Murid Masa Mata Pelajaran
7 Jumaat Tahun 6 Pintar 12 orang 07.10-07.40 am Pend. Jasmani
Tajuk : PEGERAKAN LOKOMOTOR DAN BUKAN LOKOMOTOR: MANIPULASI
ALATAN (LEAPING)
Standard Kandungan : Standard Pembelajaran
1.3 Berkebolehan melakukan kemahiran manipulasi 1.3.1 Melakukan ’leaping’ dengan menggunakan tali
alatan dengan lakuan yang betul skiping dan skitel (penanda).
Pada akhir pengajaran & pemudahcaraan, murid akan dapat:
Objektif Pembelajaran : Melakukan ‘leaping’ dengan menggunakan tali skipping & skitel dengan bimbingan
guru.
Pengetahuan sedia ada : Murid pernah melihat aktiviti ‘leaping’
1. Pengurusan kelas & pemanasan badan.
2. Interaksi pengajaran berfokus pada :
Aktiviti PdP :
 Melakukan ’leaping’ dengan menggunakan tali skiping dan skitel (penanda).
4. Aktiviti penyejukan badan & refleksi PdP.
BBM / BBB : Kon penanda, tali
KBAT : Elemen Merentas Kurikulum : Nilai Murni :
 Mengaplikasi  Kreativiti & Inovasi Bertanggungjawab, kebersihan diri, hormat-
 Menganalisis  Keusahawanan menghormati, hemah tinggi, berdikari, kejujuran,
 Menilai  Teknologi Maklumat & Komunikasi kebersihan, keberanian
 Mencipta
Pendekatan Pengajaran & Pembelajaran :
 Belajar Melalui Permainan
 Belajar Sambil Bermain  Pembelajaran Kooperatif
 Pertandingan
 Multi Sensori  Simulasi / Kumpulan
 Belajar Melalui Bermain
 Pembelajaran Kontekstual  Pembelajaran Masteri
 Kaedah Sumbang Saran
 Pembelajaran Interaktif  Pembelajaran Pengalamian
 Kaedah Tunjuk Cara
Kaedah Pentaksiran : Pentaksiran Rujukan Standard :
 Pemerhatian  Senarai semak  Band 1 : Tahu
 Ujian  Portfolio  Band 2 : Tahu & Faham
 Persembahan secara lisan  Esei  Band 3 : Tahu, Faham & Boleh buat
 Demonstrasi murid  Hasil kerja murid  Band 4 : Tahu, Faham & Boleh buat

Refleksi : dengan beradab


 Band 5 : Tahu, Faham & Boleh buat
dengan beradab terpuji
 Band 6 : Tahu, Faham & Boleh buat
dengan beradab Mithali
Nama Guru : Faroyner Fabian (930418-12-5451)

Rancangan Pengajaran Harian


Minggu Hari Tarikh Kelas Bil. Murid Masa Mata Pelajaran
8 Isnin Tahun 6 Pintar 12 orang 07.40-08.40 am Pend. Jasmani
Tajuk : PEGERAKAN LOKOMOTOR DAN BUKAN LOKOMOTOR: MANIPULASI
ALATAN (LEAPING)
Standard Kandungan : Standard Pembelajaran
2.1 Memahami pergerakan lokomotor 2.1.3 Menyatakan aksi hayunan tangan sambil melompat
sebelah kaki dengan perlakuan bebas.
Pada akhir pengajaran & pemudahcaraan, murid akan dapat:
Objektif Pembelajaran : Menyatakan aksi hayunan tangan sambil melompat sebelah kaki dengan perlakuan
bebas dengan bimbingan guru.
Pengetahuan sedia ada : Murid pernah melihat aktiviti ‘leaping’
1. Pengurusan kelas & pemanasan badan.
2. Interaksi pengajaran berfokus pada :
Aktiviti PdP :  Menyatakan aksi hayunan tangan sambil melompat sebelah kaki dengan
perlakuan bebas.
4. Aktiviti penyejukan badan & refleksi PdP.
BBM / BBB : Kon penanda,
KBAT : Elemen Merentas Kurikulum : Nilai Murni :
 Mengaplikasi  Kreativiti & Inovasi Bertanggungjawab, kebersihan diri, hormat-
 Menganalisis  Keusahawanan menghormati, hemah tinggi, berdikari, kejujuran,
 Menilai  Teknologi Maklumat & Komunikasi kebersihan, keberanian
 Mencipta
Pendekatan Pengajaran & Pembelajaran :
 Belajar Melalui Permainan
 Belajar Sambil Bermain  Pembelajaran Kooperatif
 Pertandingan
 Multi Sensori  Simulasi / Kumpulan
 Belajar Melalui Bermain
 Pembelajaran Kontekstual  Pembelajaran Masteri
 Kaedah Sumbang Saran
 Pembelajaran Interaktif  Pembelajaran Pengalamian
 Kaedah Tunjuk Cara
Kaedah Pentaksiran : Pentaksiran Rujukan Standard :
 Pemerhatian  Senarai semak  Band 1 : Tahu
 Ujian  Portfolio  Band 2 : Tahu & Faham
 Persembahan secara lisan  Esei  Band 3 : Tahu, Faham & Boleh buat
 Demonstrasi murid  Hasil kerja murid  Band 4 : Tahu, Faham & Boleh buat

Refleksi : dengan beradab


 Band 5 : Tahu, Faham & Boleh buat
dengan beradab terpuji
 Band 6 : Tahu, Faham & Boleh buat
dengan beradab Mithali
Nama Guru : Faroyner Fabian (930418-12-5451)

Rancangan Pengajaran Harian


Minggu Hari Tarikh Kelas Bil. Murid Masa Mata Pelajaran
8 Jumaat Tahun 6 Pintar 12 orang 07.10-07.40 am Pend. Jasmani
Tajuk : PEGERAKAN LOKOMOTOR DAN BUKAN LOKOMOTOR: MANIPULASI
ALATAN (LEAPING)
Standard Kandungan : Standard Pembelajaran
2.1 Memahami pergerakan lokomotor 2.1.3 Menyatakan aksi hayunan tangan sambil melompat
sebelah kaki dengan perlakuan bebas.
Pada akhir pengajaran & pemudahcaraan, murid akan dapat:
Objektif Pembelajaran : Menyatakan aksi hayunan tangan sambil melompat sebelah kaki dengan perlakuan
bebas dengan bimbingan guru.
Pengetahuan sedia ada : Murid pernah melihat aktiviti hayunan tangan
1. Pengurusan kelas & pemanasan badan.
2. Interaksi pengajaran berfokus pada :
Aktiviti PdP :  Menyatakan aksi hayunan tangan sambil melompat sebelah kaki dengan
perlakuan bebas.
4. Aktiviti penyejukan badan & refleksi PdP.
BBM / BBB : Kon penanda,
KBAT : Elemen Merentas Kurikulum : Nilai Murni :
 Mengaplikasi  Kreativiti & Inovasi Bertanggungjawab, kebersihan diri, hormat-
 Menganalisis  Keusahawanan menghormati, hemah tinggi, berdikari, kejujuran,
 Menilai  Teknologi Maklumat & Komunikasi kebersihan, keberanian
 Mencipta
Pendekatan Pengajaran & Pembelajaran :
 Belajar Melalui Permainan
 Belajar Sambil Bermain  Pembelajaran Kooperatif
 Pertandingan
 Multi Sensori  Simulasi / Kumpulan
 Belajar Melalui Bermain
 Pembelajaran Kontekstual  Pembelajaran Masteri
 Kaedah Sumbang Saran
 Pembelajaran Interaktif  Pembelajaran Pengalamian
 Kaedah Tunjuk Cara
Kaedah Pentaksiran : Pentaksiran Rujukan Standard :
 Pemerhatian  Senarai semak  Band 1 : Tahu
 Ujian  Portfolio  Band 2 : Tahu & Faham
 Persembahan secara lisan  Esei  Band 3 : Tahu, Faham & Boleh buat
 Demonstrasi murid  Hasil kerja murid  Band 4 : Tahu, Faham & Boleh buat

Refleksi : dengan beradab


 Band 5 : Tahu, Faham & Boleh buat
dengan beradab terpuji
 Band 6 : Tahu, Faham & Boleh buat
dengan beradab Mithali
Nama Guru : Faroyner Fabian (930418-12-5451)

Rancangan Pengajaran Harian


Minggu Hari Tarikh Kelas Bil. Murid Masa Mata Pelajaran
9 Isnin Tahun 6 Pintar 12 orang 07.40-08.40 am Pend. Jasmani
Tajuk : PEGERAKAN LOKOMOTOR DAN BUKAN LOKOMOTOR: MANIPULASI
ALATAN (IMBANGAN)
Standard Kandungan : Standard Pembelajaran
1.3 Berkebolehan melakukan kemahiran manipulasi 1.3.2 Melakukan imbangan dengan berjalan:
alatan dengan lakuan yang betul i. Atas garisan ii. Atas tali iii. Atas bangku
Pada akhir pengajaran & pemudahcaraan, murid akan dapat:
Objektif Pembelajaran : Melakukan imbangan dengan berjalan atas garisan, tali dan atas bangku dengan
bimbingan guru.
Pengetahuan sedia ada : Murid pernah melihat aktiviti imbangan.
1. Pengurusan kelas & pemanasan badan.
2. Interaksi pengajaran berfokus pada :
Aktiviti PdP :
 Melakukan imbangan dengan berjalan atas garisan, tali dan atas bangku
4. Aktiviti penyejukan badan & refleksi PdP.
BBM / BBB : Tali, bangku, kon penanda
KBAT : Elemen Merentas Kurikulum : Nilai Murni :
 Mengaplikasi  Kreativiti & Inovasi Bertanggungjawab, kebersihan diri, hormat-
 Menganalisis  Keusahawanan menghormati, hemah tinggi, berdikari, kejujuran,
 Menilai  Teknologi Maklumat & Komunikasi kebersihan, keberanian
 Mencipta
Pendekatan Pengajaran & Pembelajaran :
 Belajar Melalui Permainan
 Belajar Sambil Bermain  Pembelajaran Kooperatif
 Pertandingan
 Multi Sensori  Simulasi / Kumpulan
 Belajar Melalui Bermain
 Pembelajaran Kontekstual  Pembelajaran Masteri
 Kaedah Sumbang Saran
 Pembelajaran Interaktif  Pembelajaran Pengalamian
 Kaedah Tunjuk Cara
Kaedah Pentaksiran : Pentaksiran Rujukan Standard :
 Pemerhatian  Senarai semak  Band 1 : Tahu
 Ujian  Portfolio  Band 2 : Tahu & Faham
 Persembahan secara lisan  Esei  Band 3 : Tahu, Faham & Boleh buat
 Demonstrasi murid  Hasil kerja murid  Band 4 : Tahu, Faham & Boleh buat

Refleksi : dengan beradab


 Band 5 : Tahu, Faham & Boleh buat
dengan beradab terpuji
 Band 6 : Tahu, Faham & Boleh buat
dengan beradab Mithali
Nama Guru : Faroyner Fabian (930418-12-5451)

Rancangan Pengajaran Harian


Minggu Hari Tarikh Kelas Bil. Murid Masa Mata Pelajaran
9 Jumaat Tahun 6 Pintar 12 orang 07.10-07.40 am Pend. Jasmani
Tajuk : PEGERAKAN LOKOMOTOR DAN BUKAN LOKOMOTOR: MANIPULASI
ALATAN (IMBANGAN)
Standard Kandungan : Standard Pembelajaran
1.3 Berkebolehan melakukan kemahiran manipulasi 1.3.2 Melakukan imbangan dengan berjalan:
alatan dengan lakuan yang betul i. Atas garisan ii. Atas tali iii. Atas bangku
Pada akhir pengajaran & pemudahcaraan, murid akan dapat:
Objektif Pembelajaran : Melakukan imbangan dengan berjalan atas garisan, tali dan atas bangku dengan
bimbingan guru.
Pengetahuan sedia ada : Murid pernah melihat aktiviti imbangan.
1. Pengurusan kelas & pemanasan badan.
2. Interaksi pengajaran berfokus pada :
Aktiviti PdP :
 Melakukan imbangan dengan berjalan atas garisan, tali dan atas bangku
4. Aktiviti penyejukan badan & refleksi PdP.
BBM / BBB : Tali, bangku, kon penanda
KBAT : Elemen Merentas Kurikulum : Nilai Murni :
 Mengaplikasi  Kreativiti & Inovasi Bertanggungjawab, kebersihan diri, hormat-
 Menganalisis  Keusahawanan menghormati, hemah tinggi, berdikari, kejujuran,
 Menilai  Teknologi Maklumat & Komunikasi kebersihan, keberanian
 Mencipta
Pendekatan Pengajaran & Pembelajaran :
 Belajar Melalui Permainan
 Belajar Sambil Bermain  Pembelajaran Kooperatif
 Pertandingan
 Multi Sensori  Simulasi / Kumpulan
 Belajar Melalui Bermain
 Pembelajaran Kontekstual  Pembelajaran Masteri
 Kaedah Sumbang Saran
 Pembelajaran Interaktif  Pembelajaran Pengalamian
 Kaedah Tunjuk Cara
Kaedah Pentaksiran : Pentaksiran Rujukan Standard :
 Pemerhatian  Senarai semak  Band 1 : Tahu
 Ujian  Portfolio  Band 2 : Tahu & Faham
 Persembahan secara lisan  Esei  Band 3 : Tahu, Faham & Boleh buat
 Demonstrasi murid  Hasil kerja murid  Band 4 : Tahu, Faham & Boleh buat

Refleksi : dengan beradab


 Band 5 : Tahu, Faham & Boleh buat
dengan beradab terpuji
 Band 6 : Tahu, Faham & Boleh buat
dengan beradab Mithali
Nama Guru : Faroyner Fabian (930418-12-5451)

Rancangan Pengajaran Harian


Minggu Hari Tarikh Kelas Bil. Murid Masa Mata Pelajaran
10 Isnin Tahun 6 Pintar 12 orang 07.40-08.40 am Pend. Jasmani
Tajuk : PEGERAKAN LOKOMOTOR DAN BUKAN LOKOMOTOR: MANIPULASI
ALATAN (IMBANGAN)
Standard Kandungan : Standard Pembelajaran
1.3 Berkebolehan melakukan kemahiran manipulasi 1.3.4 Melakukan hayunan kaki dengan menendang bola:
alatan dengan lakuan yang betul i. Setempat ii. Berjalan iii. Berlari
Pada akhir pengajaran & pemudahcaraan, murid akan dapat:
Objektif Pembelajaran :
Melakukan hayunan kaki dengan menendang bola dengan bimbingan guru.
Pengetahuan sedia ada : Murid pernah melihat aktiviti imbangan.
1. Pengurusan kelas & pemanasan badan.
2. Interaksi pengajaran berfokus pada :
Aktiviti PdP :
 Melakukan hayunan kaki dengan menendang bola
4. Aktiviti penyejukan badan & refleksi PdP.
BBM / BBB : Bola sepak, kon
KBAT : Elemen Merentas Kurikulum : Nilai Murni :
 Mengaplikasi  Kreativiti & Inovasi Bertanggungjawab, kebersihan diri, hormat-
 Menganalisis  Keusahawanan menghormati, hemah tinggi, berdikari, kejujuran,
 Menilai  Teknologi Maklumat & Komunikasi kebersihan, keberanian
 Mencipta
Pendekatan Pengajaran & Pembelajaran :
 Belajar Melalui Permainan
 Belajar Sambil Bermain  Pembelajaran Kooperatif
 Pertandingan
 Multi Sensori  Simulasi / Kumpulan
 Belajar Melalui Bermain
 Pembelajaran Kontekstual  Pembelajaran Masteri
 Kaedah Sumbang Saran
 Pembelajaran Interaktif  Pembelajaran Pengalamian
 Kaedah Tunjuk Cara
Kaedah Pentaksiran : Pentaksiran Rujukan Standard :
 Pemerhatian  Senarai semak  Band 1 : Tahu
 Ujian  Portfolio  Band 2 : Tahu & Faham
 Persembahan secara lisan  Esei  Band 3 : Tahu, Faham & Boleh buat
 Demonstrasi murid  Hasil kerja murid  Band 4 : Tahu, Faham & Boleh buat

Refleksi : dengan beradab


 Band 5 : Tahu, Faham & Boleh buat
dengan beradab terpuji
 Band 6 : Tahu, Faham & Boleh buat
dengan beradab Mithali
Nama Guru : Faroyner Fabian (930418-12-5451)

Rancangan Pengajaran Harian


Minggu Hari Tarikh Kelas Bil. Murid Masa Mata Pelajaran
10 Jumaat Tahun 6 Pintar 12 orang 07.10-07.40 am Pend. Jasmani
Tajuk : PEGERAKAN LOKOMOTOR DAN BUKAN LOKOMOTOR: MANIPULASI
ALATAN (IMBANGAN)
Standard Kandungan : Standard Pembelajaran
1.3 Berkebolehan melakukan kemahiran manipulasi 1.3.4 Melakukan hayunan kaki dengan menendang bola:
alatan dengan lakuan yang betul i. Setempat ii. Berjalan iii. Berlari
Pada akhir pengajaran & pemudahcaraan, murid akan dapat:
Objektif Pembelajaran :
Melakukan hayunan kaki dengan menendang bola dengan bimbingan guru.
Pengetahuan sedia ada : Murid pernah melihat aktiviti imbangan.
1. Pengurusan kelas & pemanasan badan.
2. Interaksi pengajaran berfokus pada :
Aktiviti PdP :
 Melakukan hayunan kaki dengan menendang bola
4. Aktiviti penyejukan badan & refleksi PdP.
BBM / BBB : Bola sepak, kon
KBAT : Elemen Merentas Kurikulum : Nilai Murni :
 Mengaplikasi  Kreativiti & Inovasi Bertanggungjawab, kebersihan diri, hormat-
 Menganalisis  Keusahawanan menghormati, hemah tinggi, berdikari, kejujuran,
 Menilai  Teknologi Maklumat & Komunikasi kebersihan, keberanian
 Mencipta
Pendekatan Pengajaran & Pembelajaran :
 Belajar Melalui Permainan
 Belajar Sambil Bermain  Pembelajaran Kooperatif
 Pertandingan
 Multi Sensori  Simulasi / Kumpulan
 Belajar Melalui Bermain
 Pembelajaran Kontekstual  Pembelajaran Masteri
 Kaedah Sumbang Saran
 Pembelajaran Interaktif  Pembelajaran Pengalamian
 Kaedah Tunjuk Cara
Kaedah Pentaksiran : Pentaksiran Rujukan Standard :
 Pemerhatian  Senarai semak  Band 1 : Tahu
 Ujian  Portfolio  Band 2 : Tahu & Faham
 Persembahan secara lisan  Esei  Band 3 : Tahu, Faham & Boleh buat
 Demonstrasi murid  Hasil kerja murid  Band 4 : Tahu, Faham & Boleh buat

Refleksi : dengan beradab


 Band 5 : Tahu, Faham & Boleh buat
dengan beradab terpuji
 Band 6 : Tahu, Faham & Boleh buat
dengan beradab Mithali
Nama Guru : Faroyner Fabian (930418-12-5451)

Rancangan Pengajaran Harian


Minggu Hari Tarikh Kelas Bil. Murid Masa Mata Pelajaran
12 Isnin Tahun 6 Pintar 12 orang 07.40-08.40 am Pend. Jasmani
Tajuk : OLAHRAGA ASAS: BALAPAN
Standard Kandungan : Standard Pembelajaran
2.4 Berkebolehan memahami konsep, prinsip dan .4.1 Menunjuk cara teknik asas acara pecut (lumba lari
pergerakan teknik asas dalam larian 30 hingga 50 meter).
Pada akhir pengajaran & pemudahcaraan, murid akan dapat:
Objektif Pembelajaran :
Menunjuk cara teknik asas acara pecut dalam 50 meter dengan bimbingan guru.
Pengetahuan sedia ada : Murid pernah melihat aktiviti lari pecut.
1. Pengurusan kelas & pemanasan badan.
2. Interaksi pengajaran berfokus pada :
Aktiviti PdP :
 Melakukan teknik asas acara pecut dalam 50 meter
4. Aktiviti penyejukan badan & refleksi PdP.
BBM / BBB : Kon penanda
KBAT : Elemen Merentas Kurikulum : Nilai Murni :
 Mengaplikasi  Kreativiti & Inovasi Bertanggungjawab, kebersihan diri, hormat-
 Menganalisis  Keusahawanan menghormati, hemah tinggi, berdikari, kejujuran,
 Menilai  Teknologi Maklumat & Komunikasi kebersihan, keberanian
 Mencipta
Pendekatan Pengajaran & Pembelajaran :
 Belajar Melalui Permainan
 Belajar Sambil Bermain  Pembelajaran Kooperatif
 Pertandingan
 Multi Sensori  Simulasi / Kumpulan
 Belajar Melalui Bermain
 Pembelajaran Kontekstual  Pembelajaran Masteri
 Kaedah Sumbang Saran
 Pembelajaran Interaktif  Pembelajaran Pengalamian
 Kaedah Tunjuk Cara
Kaedah Pentaksiran : Pentaksiran Rujukan Standard :
 Pemerhatian  Senarai semak  Band 1 : Tahu
 Ujian  Portfolio  Band 2 : Tahu & Faham
 Persembahan secara lisan  Esei  Band 3 : Tahu, Faham & Boleh buat
 Demonstrasi murid  Hasil kerja murid  Band 4 : Tahu, Faham & Boleh buat

Refleksi : dengan beradab


 Band 5 : Tahu, Faham & Boleh buat
dengan beradab terpuji
 Band 6 : Tahu, Faham & Boleh buat
dengan beradab Mithali
Nama Guru : Faroyner Fabian (930418-12-5451)

Rancangan Pengajaran Harian


Minggu Hari Tarikh Kelas Bil. Murid Masa Mata Pelajaran
12 Jumaat Tahun 6 Pintar 12 orang 07.10-07.40 am Pend. Jasmani
Tajuk : OLAHRAGA ASAS: BALAPAN
Standard Kandungan : Standard Pembelajaran
2.4 Berkebolehan memahami konsep, prinsip dan .4.1 Menunjuk cara teknik asas acara pecut (lumba lari
pergerakan teknik asas dalam larian 30 hingga 50 meter).
Pada akhir pengajaran & pemudahcaraan, murid akan dapat:
Objektif Pembelajaran :
Menunjuk cara teknik asas acara pecut dalam 50 meter dengan bimbingan guru.
Pengetahuan sedia ada : Murid pernah melihat aktiviti lari pecut.
1. Pengurusan kelas & pemanasan badan.
2. Interaksi pengajaran berfokus pada :
Aktiviti PdP :
 Melakukan teknik asas acara pecut dalam 50 meter
4. Aktiviti penyejukan badan & refleksi PdP.
BBM / BBB : Kon penanda
KBAT : Elemen Merentas Kurikulum : Nilai Murni :
 Mengaplikasi  Kreativiti & Inovasi Bertanggungjawab, kebersihan diri, hormat-
 Menganalisis  Keusahawanan menghormati, hemah tinggi, berdikari, kejujuran,
 Menilai  Teknologi Maklumat & Komunikasi kebersihan, keberanian
 Mencipta
Pendekatan Pengajaran & Pembelajaran :
 Belajar Melalui Permainan
 Belajar Sambil Bermain  Pembelajaran Kooperatif
 Pertandingan
 Multi Sensori  Simulasi / Kumpulan
 Belajar Melalui Bermain
 Pembelajaran Kontekstual  Pembelajaran Masteri
 Kaedah Sumbang Saran
 Pembelajaran Interaktif  Pembelajaran Pengalamian
 Kaedah Tunjuk Cara
Kaedah Pentaksiran : Pentaksiran Rujukan Standard :
 Pemerhatian  Senarai semak  Band 1 : Tahu
 Ujian  Portfolio  Band 2 : Tahu & Faham
 Persembahan secara lisan  Esei  Band 3 : Tahu, Faham & Boleh buat
 Demonstrasi murid  Hasil kerja murid  Band 4 : Tahu, Faham & Boleh buat

Refleksi : dengan beradab


 Band 5 : Tahu, Faham & Boleh buat
dengan beradab terpuji
 Band 6 : Tahu, Faham & Boleh buat
dengan beradab Mithali
Nama Guru : Faroyner Fabian (930418-12-5451)

Rancangan Pengajaran Harian


Minggu Hari Tarikh Kelas Bil. Murid Masa Mata Pelajaran
13 Isnin Tahun 6 Pintar 12 orang 07.40-08.40 am Pend. Jasmani
Tajuk : OLAHRAGA ASAS: Lompat Jauh
Standard Kandungan : Standard Pembelajaran
2.5 Berkebolehan memahami konsep teknik lompat . 2.5.1 Menyatakan teknik acara lompat jauh:
jauh dan lontar peluru i. Lompatan melepasi tali
ii. Berlari dan melompat melepasi halangan pada
pelbagai aras
Pada akhir pengajaran & pemudahcaraan, murid akan dapat:
Objektif Pembelajaran :
Melakukan teknik acara lompat jauh dengan bimbingan guru.
Pengetahuan sedia ada : Murid pernah melihat aktiviti lompat jauh.
1. Pengurusan kelas & pemanasan badan.
2. Interaksi pengajaran berfokus pada :
Aktiviti PdP :
 Melakukan ansur maju lompat jauh
4. Aktiviti penyejukan badan & refleksi PdP.
BBM / BBB : Kon penanda
KBAT : Elemen Merentas Kurikulum : Nilai Murni :
 Mengaplikasi  Kreativiti & Inovasi Bertanggungjawab, kebersihan diri, hormat-
 Menganalisis  Keusahawanan menghormati, hemah tinggi, berdikari, kejujuran,
 Menilai  Teknologi Maklumat & Komunikasi kebersihan, keberanian
 Mencipta
Pendekatan Pengajaran & Pembelajaran :
 Belajar Melalui Permainan
 Belajar Sambil Bermain  Pembelajaran Kooperatif
 Pertandingan
 Multi Sensori  Simulasi / Kumpulan
 Belajar Melalui Bermain
 Pembelajaran Kontekstual  Pembelajaran Masteri
 Kaedah Sumbang Saran
 Pembelajaran Interaktif  Pembelajaran Pengalamian
 Kaedah Tunjuk Cara
Kaedah Pentaksiran : Pentaksiran Rujukan Standard :
 Pemerhatian  Senarai semak  Band 1 : Tahu
 Ujian  Portfolio  Band 2 : Tahu & Faham
 Persembahan secara lisan  Esei  Band 3 : Tahu, Faham & Boleh buat
 Demonstrasi murid  Hasil kerja murid  Band 4 : Tahu, Faham & Boleh buat

Refleksi : dengan beradab


 Band 5 : Tahu, Faham & Boleh buat
dengan beradab terpuji
 Band 6 : Tahu, Faham & Boleh buat
dengan beradab Mithali
Nama Guru : Faroyner Fabian (930418-12-5451)

Rancangan Pengajaran Harian


Minggu Hari Tarikh Kelas Bil. Murid Masa Mata Pelajaran
13 Jumaat Tahun 6 Pintar 12 orang 07.10-07.40 am Pend. Jasmani
Tajuk : OLAHRAGA ASAS: Lompat Jauh
Standard Kandungan : Standard Pembelajaran
2.5 Berkebolehan memahami konsep teknik lompat . 2.5.1 Menyatakan teknik acara lompat jauh:
jauh dan lontar peluru i. Lompatan melepasi tali
ii. Berlari dan melompat melepasi halangan pada
pelbagai aras
Pada akhir pengajaran & pemudahcaraan, murid akan dapat:
Objektif Pembelajaran :
Melakukan teknik acara lompat jauh dengan bimbingan guru.
Pengetahuan sedia ada : Murid pernah melihat aktiviti lompat jauh.
1. Pengurusan kelas & pemanasan badan.
2. Interaksi pengajaran berfokus pada :
Aktiviti PdP :
 Melakukan ansur maju lompat jauh
4. Aktiviti penyejukan badan & refleksi PdP.
BBM / BBB : Kon penanda
KBAT : Elemen Merentas Kurikulum : Nilai Murni :
 Mengaplikasi  Kreativiti & Inovasi Bertanggungjawab, kebersihan diri, hormat-
 Menganalisis  Keusahawanan menghormati, hemah tinggi, berdikari, kejujuran,
 Menilai  Teknologi Maklumat & Komunikasi kebersihan, keberanian
 Mencipta
Pendekatan Pengajaran & Pembelajaran :
 Belajar Melalui Permainan
 Belajar Sambil Bermain  Pembelajaran Kooperatif
 Pertandingan
 Multi Sensori  Simulasi / Kumpulan
 Belajar Melalui Bermain
 Pembelajaran Kontekstual  Pembelajaran Masteri
 Kaedah Sumbang Saran
 Pembelajaran Interaktif  Pembelajaran Pengalamian
 Kaedah Tunjuk Cara
Kaedah Pentaksiran : Pentaksiran Rujukan Standard :
 Pemerhatian  Senarai semak  Band 1 : Tahu
 Ujian  Portfolio  Band 2 : Tahu & Faham
 Persembahan secara lisan  Esei  Band 3 : Tahu, Faham & Boleh buat
 Demonstrasi murid  Hasil kerja murid  Band 4 : Tahu, Faham & Boleh buat

Refleksi : dengan beradab


 Band 5 : Tahu, Faham & Boleh buat
dengan beradab terpuji
 Band 6 : Tahu, Faham & Boleh buat
dengan beradab Mithali
Nama Guru : Faroyner Fabian (930418-12-5451)

Rancangan Pengajaran Harian


Minggu Hari Tarikh Kelas Bil. Murid Masa Mata Pelajaran
13 Isnin Tahun 6 Pintar 12 orang 07.40-08.40 am Pend. Jasmani
Tajuk : OLAHRAGA ASAS: Lompat Jauh
Standard Kandungan : Standard Pembelajaran
2.5 Berkebolehan memahami konsep teknik lompat . 2.5.1 Menyatakan teknik acara lompat jauh:
jauh dan lontar peluru iii. Berlari dan melompat dengan badan dan kaki ke
hadapan
iv. Berlari dan melompat menggunakan sebelah kaki dan
mendarat dengan menggunakan kedua-dua belah kaki.
Pada akhir pengajaran & pemudahcaraan, murid akan dapat:
Objektif Pembelajaran :
Melakukan teknik acara lompat jauh dengan bimbingan guru.
Pengetahuan sedia ada : Murid pernah melihat aktiviti lompat jauh.
1. Pengurusan kelas & pemanasan badan.
2. Interaksi pengajaran berfokus pada :
Aktiviti PdP :
 Melakukan ansur maju lompat jauh dengan betul
4. Aktiviti penyejukan badan & refleksi PdP.
BBM / BBB : Kon penanda
KBAT : Elemen Merentas Kurikulum : Nilai Murni :
 Mengaplikasi  Kreativiti & Inovasi Bertanggungjawab, kebersihan diri, hormat-
 Menganalisis  Keusahawanan menghormati, hemah tinggi, berdikari, kejujuran,
 Menilai  Teknologi Maklumat & Komunikasi kebersihan, keberanian
 Mencipta
Pendekatan Pengajaran & Pembelajaran :
 Belajar Melalui Permainan
 Belajar Sambil Bermain  Pembelajaran Kooperatif
 Pertandingan
 Multi Sensori  Simulasi / Kumpulan
 Belajar Melalui Bermain
 Pembelajaran Kontekstual  Pembelajaran Masteri
 Kaedah Sumbang Saran
 Pembelajaran Interaktif  Pembelajaran Pengalamian
 Kaedah Tunjuk Cara
Kaedah Pentaksiran : Pentaksiran Rujukan Standard :
 Pemerhatian  Senarai semak  Band 1 : Tahu
 Ujian  Portfolio  Band 2 : Tahu & Faham
 Persembahan secara lisan  Esei  Band 3 : Tahu, Faham & Boleh buat
 Demonstrasi murid  Hasil kerja murid  Band 4 : Tahu, Faham & Boleh buat

Refleksi : dengan beradab


 Band 5 : Tahu, Faham & Boleh buat
dengan beradab terpuji
 Band 6 : Tahu, Faham & Boleh buat
dengan beradab Mithali
Nama Guru : Faroyner Fabian (930418-12-5451)

Rancangan Pengajaran Harian


Minggu Hari Tarikh Kelas Bil. Murid Masa Mata Pelajaran
13 Jumaat Tahun 6 Pintar 12 orang 07.10-07.40 am Pend. Jasmani
Tajuk : OLAHRAGA ASAS: Lompat Jauh
Standard Kandungan : Standard Pembelajaran
2.5 Berkebolehan memahami konsep teknik lompat . 2.5.1 Menyatakan teknik acara lompat jauh:
jauh dan lontar peluru iii. Berlari dan melompat dengan badan dan kaki ke
hadapan
iv. Berlari dan melompat menggunakan sebelah kaki dan
mendarat dengan menggunakan kedua-dua belah kaki.
Pada akhir pengajaran & pemudahcaraan, murid akan dapat:
Objektif Pembelajaran :
Melakukan teknik acara lompat jauh dengan bimbingan guru.
Pengetahuan sedia ada : Murid pernah melihat aktiviti lompat jauh.
1. Pengurusan kelas & pemanasan badan.
2. Interaksi pengajaran berfokus pada :
Aktiviti PdP :
 Melakukan ansur maju lompat jauh dengan betul
4. Aktiviti penyejukan badan & refleksi PdP.
BBM / BBB : Kon penanda
KBAT : Elemen Merentas Kurikulum : Nilai Murni :
 Mengaplikasi  Kreativiti & Inovasi Bertanggungjawab, kebersihan diri, hormat-
 Menganalisis  Keusahawanan menghormati, hemah tinggi, berdikari, kejujuran,
 Menilai  Teknologi Maklumat & Komunikasi kebersihan, keberanian
 Mencipta
Pendekatan Pengajaran & Pembelajaran :
 Belajar Melalui Permainan
 Belajar Sambil Bermain  Pembelajaran Kooperatif
 Pertandingan
 Multi Sensori  Simulasi / Kumpulan
 Belajar Melalui Bermain
 Pembelajaran Kontekstual  Pembelajaran Masteri
 Kaedah Sumbang Saran
 Pembelajaran Interaktif  Pembelajaran Pengalamian
 Kaedah Tunjuk Cara
Kaedah Pentaksiran : Pentaksiran Rujukan Standard :
 Pemerhatian  Senarai semak  Band 1 : Tahu
 Ujian  Portfolio  Band 2 : Tahu & Faham
 Persembahan secara lisan  Esei  Band 3 : Tahu, Faham & Boleh buat
 Demonstrasi murid  Hasil kerja murid  Band 4 : Tahu, Faham & Boleh buat

Refleksi : dengan beradab


 Band 5 : Tahu, Faham & Boleh buat
dengan beradab terpuji
 Band 6 : Tahu, Faham & Boleh buat
dengan beradab Mithali
Nama Guru : Faroyner Fabian (930418-12-5451)

Rancangan Pengajaran Harian


Minggu Hari Tarikh Kelas Bil. Murid Masa Mata Pelajaran
14 Isnin Tahun 6 Pintar 12 orang 07.40-08.40 am Pend. Jasmani
Tajuk : OLAHRAGA ASAS: Lompat Jauh
Standard Kandungan : Standard Pembelajaran
2.5 Berkebolehan memahami konsep teknik lompat . 2.5.1 Menyatakan teknik acara lompat jauh:
jauh dan lontar peluru iii. Berlari dan melompat dengan badan dan kaki ke
hadapan
iv. Berlari dan melompat menggunakan sebelah kaki dan
mendarat dengan menggunakan kedua-dua belah kaki.
Pada akhir pengajaran & pemudahcaraan, murid akan dapat:
Objektif Pembelajaran :
Melakukan teknik acara lompat jauh dengan bimbingan guru.
Pengetahuan sedia ada : Murid pernah melihat aktiviti lompat jauh.
1. Pengurusan kelas & pemanasan badan.
2. Interaksi pengajaran berfokus pada :
Aktiviti PdP :
 Melakukan ansur maju lompat jauh dengan betul
4. Aktiviti penyejukan badan & refleksi PdP.
BBM / BBB : Kon penanda
KBAT : Elemen Merentas Kurikulum : Nilai Murni :
 Mengaplikasi  Kreativiti & Inovasi Bertanggungjawab, kebersihan diri, hormat-
 Menganalisis  Keusahawanan menghormati, hemah tinggi, berdikari, kejujuran,
 Menilai  Teknologi Maklumat & Komunikasi kebersihan, keberanian
 Mencipta
Pendekatan Pengajaran & Pembelajaran :
 Belajar Melalui Permainan
 Belajar Sambil Bermain  Pembelajaran Kooperatif
 Pertandingan
 Multi Sensori  Simulasi / Kumpulan
 Belajar Melalui Bermain
 Pembelajaran Kontekstual  Pembelajaran Masteri
 Kaedah Sumbang Saran
 Pembelajaran Interaktif  Pembelajaran Pengalamian
 Kaedah Tunjuk Cara
Kaedah Pentaksiran : Pentaksiran Rujukan Standard :
 Pemerhatian  Senarai semak  Band 1 : Tahu
 Ujian  Portfolio  Band 2 : Tahu & Faham
 Persembahan secara lisan  Esei  Band 3 : Tahu, Faham & Boleh buat
 Demonstrasi murid  Hasil kerja murid  Band 4 : Tahu, Faham & Boleh buat

Refleksi : dengan beradab


 Band 5 : Tahu, Faham & Boleh buat
dengan beradab terpuji
 Band 6 : Tahu, Faham & Boleh buat
dengan beradab Mithali
Nama Guru : Faroyner Fabian (930418-12-5451)

Rancangan Pengajaran Harian


Minggu Hari Tarikh Kelas Bil. Murid Masa Mata Pelajaran
14 Jumaat Tahun 6 Pintar 12 orang 07.10-07.40 am Pend. Jasmani
Tajuk : OLAHRAGA ASAS: Lompat Jauh
Standard Kandungan : Standard Pembelajaran
2.5 Berkebolehan memahami konsep teknik lompat . 2.5.1 Menyatakan teknik acara lompat jauh:
jauh dan lontar peluru iii. Berlari dan melompat dengan badan dan kaki ke
hadapan
iv. Berlari dan melompat menggunakan sebelah kaki dan
mendarat dengan menggunakan kedua-dua belah kaki.
Pada akhir pengajaran & pemudahcaraan, murid akan dapat:
Objektif Pembelajaran :
Melakukan teknik acara lompat jauh dengan bimbingan guru.
Pengetahuan sedia ada : Murid pernah melihat aktiviti lompat jauh.
1. Pengurusan kelas & pemanasan badan.
2. Interaksi pengajaran berfokus pada :
Aktiviti PdP :
 Melakukan ansur maju lompat jauh dengan betul
4. Aktiviti penyejukan badan & refleksi PdP.
BBM / BBB : Kon penanda
KBAT : Elemen Merentas Kurikulum : Nilai Murni :
 Mengaplikasi  Kreativiti & Inovasi Bertanggungjawab, kebersihan diri, hormat-
 Menganalisis  Keusahawanan menghormati, hemah tinggi, berdikari, kejujuran,
 Menilai  Teknologi Maklumat & Komunikasi kebersihan, keberanian
 Mencipta
Pendekatan Pengajaran & Pembelajaran :
 Belajar Melalui Permainan
 Belajar Sambil Bermain  Pembelajaran Kooperatif
 Pertandingan
 Multi Sensori  Simulasi / Kumpulan
 Belajar Melalui Bermain
 Pembelajaran Kontekstual  Pembelajaran Masteri
 Kaedah Sumbang Saran
 Pembelajaran Interaktif  Pembelajaran Pengalamian
 Kaedah Tunjuk Cara
Kaedah Pentaksiran : Pentaksiran Rujukan Standard :
 Pemerhatian  Senarai semak  Band 1 : Tahu
 Ujian  Portfolio  Band 2 : Tahu & Faham
 Persembahan secara lisan  Esei  Band 3 : Tahu, Faham & Boleh buat
 Demonstrasi murid  Hasil kerja murid  Band 4 : Tahu, Faham & Boleh buat

Refleksi : dengan beradab


 Band 5 : Tahu, Faham & Boleh buat
dengan beradab terpuji
 Band 6 : Tahu, Faham & Boleh buat
dengan beradab Mithali
Nama Guru : Faroyner Fabian (930418-12-5451)

Rancangan Pengajaran Harian


Minggu Hari Tarikh Kelas Bil. Murid Masa Mata Pelajaran
15 Isnin Tahun 6 Pintar 12 orang 07.40-08.40 am Pend. Jasmani
Tajuk : OLAHRAGA ASAS: Lontaran
Standard Kandungan : Standard Pembelajaran
2.5 Berkebolehan memahami 2.5.2 Melakukan teknik asas lontar eluru:
konsep dan teknik asas i. Membentuk kedudukan kaki dan postur badan yang
lompat jauh dan lontar betul semasa melakukan lontaran.
peluru ii. Melontar pelbagai objek pada jarak dengan teknik
yang betul
Pada akhir pengajaran & pemudahcaraan, murid akan dapat:
Objektif Pembelajaran :
Melakukan ansur maju asas lontar peluru dengan bimbingan guru.
Pengetahuan sedia ada : Murid pernah melihat aktiviti lontar peluru.
1. Pengurusan kelas & pemanasan badan.
2. Interaksi pengajaran berfokus pada :
Aktiviti PdP :
 Melakukan ansur maju asas lontar peluru dengan betul
4. Aktiviti penyejukan badan & refleksi PdP.
BBM / BBB : Kon penanda, bola
KBAT : Elemen Merentas Kurikulum : Nilai Murni :
 Mengaplikasi  Kreativiti & Inovasi Bertanggungjawab, kebersihan diri, hormat-
 Menganalisis  Keusahawanan menghormati, hemah tinggi, berdikari, kejujuran,
 Menilai  Teknologi Maklumat & Komunikasi kebersihan, keberanian
 Mencipta
Pendekatan Pengajaran & Pembelajaran :
 Belajar Melalui Permainan
 Belajar Sambil Bermain  Pembelajaran Kooperatif
 Pertandingan
 Multi Sensori  Simulasi / Kumpulan
 Belajar Melalui Bermain
 Pembelajaran Kontekstual  Pembelajaran Masteri
 Kaedah Sumbang Saran
 Pembelajaran Interaktif  Pembelajaran Pengalamian
 Kaedah Tunjuk Cara
Kaedah Pentaksiran : Pentaksiran Rujukan Standard :
 Pemerhatian  Senarai semak  Band 1 : Tahu
 Ujian  Portfolio  Band 2 : Tahu & Faham
 Persembahan secara lisan  Esei  Band 3 : Tahu, Faham & Boleh buat
 Demonstrasi murid  Hasil kerja murid  Band 4 : Tahu, Faham & Boleh buat

Refleksi : dengan beradab


 Band 5 : Tahu, Faham & Boleh buat
dengan beradab terpuji
 Band 6 : Tahu, Faham & Boleh buat
dengan beradab Mithali
Nama Guru : Faroyner Fabian (930418-12-5451)

Rancangan Pengajaran Harian


Minggu Hari Tarikh Kelas Bil. Murid Masa Mata Pelajaran
15 Jumaat Tahun 6 Pintar 12 orang 07.10-07.40 am Pend. Jasmani
Tajuk : OLAHRAGA ASAS: Lontaran
Standard Kandungan : Standard Pembelajaran
2.5 Berkebolehan memahami 2.5.2 Melakukan teknik asas lontar eluru:
konsep dan teknik asas i. Membentuk kedudukan kaki dan postur badan yang
lompat jauh dan lontar betul semasa melakukan lontaran.
peluru ii. Melontar pelbagai objek pada jarak dengan teknik
yang betul
Pada akhir pengajaran & pemudahcaraan, murid akan dapat:
Objektif Pembelajaran :
Melakukan ansur maju asas lontar peluru dengan bimbingan guru.
Pengetahuan sedia ada : Murid pernah melihat aktiviti lontar peluru.
1. Pengurusan kelas & pemanasan badan.
2. Interaksi pengajaran berfokus pada :
Aktiviti PdP :
 Melakukan ansur maju asas lontar peluru dengan betul
4. Aktiviti penyejukan badan & refleksi PdP.
BBM / BBB : Kon penanda, bola
KBAT : Elemen Merentas Kurikulum : Nilai Murni :
 Mengaplikasi  Kreativiti & Inovasi Bertanggungjawab, kebersihan diri, hormat-
 Menganalisis  Keusahawanan menghormati, hemah tinggi, berdikari, kejujuran,
 Menilai  Teknologi Maklumat & Komunikasi kebersihan, keberanian
 Mencipta
Pendekatan Pengajaran & Pembelajaran :
 Belajar Melalui Permainan
 Belajar Sambil Bermain  Pembelajaran Kooperatif
 Pertandingan
 Multi Sensori  Simulasi / Kumpulan
 Belajar Melalui Bermain
 Pembelajaran Kontekstual  Pembelajaran Masteri
 Kaedah Sumbang Saran
 Pembelajaran Interaktif  Pembelajaran Pengalamian
 Kaedah Tunjuk Cara
Kaedah Pentaksiran : Pentaksiran Rujukan Standard :
 Pemerhatian  Senarai semak  Band 1 : Tahu
 Ujian  Portfolio  Band 2 : Tahu & Faham
 Persembahan secara lisan  Esei  Band 3 : Tahu, Faham & Boleh buat
 Demonstrasi murid  Hasil kerja murid  Band 4 : Tahu, Faham & Boleh buat

Refleksi : dengan beradab


 Band 5 : Tahu, Faham & Boleh buat
dengan beradab terpuji
 Band 6 : Tahu, Faham & Boleh buat
dengan beradab Mithali
Nama Guru : Faroyner Fabian (930418-12-5451)

Rancangan Pengajaran Harian


Minggu Hari Tarikh Kelas Bil. Murid Masa Mata Pelajaran
21 Isnin Tahun 6 Pintar 12 orang 07.40-08.40 am Pend. Jasmani
Tajuk : REKREASI DAN KESENGGANGAN: PERKHEMAHAN
Standard Kandungan : Standard Pembelajaran
1.9 Mengetahui aktiviti di luar 1.9.1 Melakukan aktiviti perkhemahan:
bilik darjah dengan lakuan i. Mendirikan khemah ii. Menghias khemah
yang betul iii. Meruntuhkan khemah iv. Membersihkan khemah
v. Menyimpan khemah
Pada akhir pengajaran & pemudahcaraan, murid akan dapat:
Objektif Pembelajaran :
Melakukan aktiviti perkhemahan asas dengan bimbingan guru.
Pengetahuan sedia ada : Murid pernah melihat aktiviti perkhemahan.
1. Pengurusan kelas & pemanasan badan.
2. Interaksi pengajaran berfokus pada :
Aktiviti PdP :
 Aktiviti perkhemahan asas
4. Aktiviti penyejukan badan & refleksi PdP.
BBM / BBB : Set khemah
KBAT : Elemen Merentas Kurikulum : Nilai Murni :
 Mengaplikasi  Kreativiti & Inovasi Bertanggungjawab, kebersihan diri, hormat-
 Menganalisis  Keusahawanan menghormati, hemah tinggi, berdikari, kejujuran,
 Menilai  Teknologi Maklumat & Komunikasi kebersihan, keberanian
 Mencipta
Pendekatan Pengajaran & Pembelajaran :
 Belajar Melalui Permainan
 Belajar Sambil Bermain  Pembelajaran Kooperatif
 Pertandingan
 Multi Sensori  Simulasi / Kumpulan
 Belajar Melalui Bermain
 Pembelajaran Kontekstual  Pembelajaran Masteri
 Kaedah Sumbang Saran
 Pembelajaran Interaktif  Pembelajaran Pengalamian
 Kaedah Tunjuk Cara
Kaedah Pentaksiran : Pentaksiran Rujukan Standard :
 Pemerhatian  Senarai semak  Band 1 : Tahu
 Ujian  Portfolio  Band 2 : Tahu & Faham
 Persembahan secara lisan  Esei  Band 3 : Tahu, Faham & Boleh buat
 Demonstrasi murid  Hasil kerja murid  Band 4 : Tahu, Faham & Boleh buat

Refleksi : dengan beradab


 Band 5 : Tahu, Faham & Boleh buat
dengan beradab terpuji
 Band 6 : Tahu, Faham & Boleh buat
dengan beradab Mithali
Nama Guru : Faroyner Fabian (930418-12-5451)

Rancangan Pengajaran Harian


Minggu Hari Tarikh Kelas Bil. Murid Masa Mata Pelajaran
21 Jumaat Tahun 6 Pintar 12 orang 07.10-07.40 am Pend. Jasmani
Tajuk : REKREASI DAN KESENGGANGAN: PERKHEMAHAN
Standard Kandungan : Standard Pembelajaran
1.9 Mengetahui aktiviti di luar 1.9.1 Melakukan aktiviti perkhemahan:
bilik darjah dengan lakuan i. Mendirikan khemah ii. Menghias khemah
yang betul iii. Meruntuhkan khemah iv. Membersihkan khemah
v. Menyimpan khemah
Pada akhir pengajaran & pemudahcaraan, murid akan dapat:
Objektif Pembelajaran :
Melakukan aktiviti perkhemahan asas dengan bimbingan guru.
Pengetahuan sedia ada : Murid pernah melihat aktiviti perkhemahan.
1. Pengurusan kelas & pemanasan badan.
2. Interaksi pengajaran berfokus pada :
Aktiviti PdP :
 Aktiviti perkhemahan asas
4. Aktiviti penyejukan badan & refleksi PdP.
BBM / BBB : Set khemah
KBAT : Elemen Merentas Kurikulum : Nilai Murni :
 Mengaplikasi  Kreativiti & Inovasi Bertanggungjawab, kebersihan diri, hormat-
 Menganalisis  Keusahawanan menghormati, hemah tinggi, berdikari, kejujuran,
 Menilai  Teknologi Maklumat & Komunikasi kebersihan, keberanian
 Mencipta
Pendekatan Pengajaran & Pembelajaran :
 Belajar Melalui Permainan
 Belajar Sambil Bermain  Pembelajaran Kooperatif
 Pertandingan
 Multi Sensori  Simulasi / Kumpulan
 Belajar Melalui Bermain
 Pembelajaran Kontekstual  Pembelajaran Masteri
 Kaedah Sumbang Saran
 Pembelajaran Interaktif  Pembelajaran Pengalamian
 Kaedah Tunjuk Cara
Kaedah Pentaksiran : Pentaksiran Rujukan Standard :
 Pemerhatian  Senarai semak  Band 1 : Tahu
 Ujian  Portfolio  Band 2 : Tahu & Faham
 Persembahan secara lisan  Esei  Band 3 : Tahu, Faham & Boleh buat
 Demonstrasi murid  Hasil kerja murid  Band 4 : Tahu, Faham & Boleh buat

Refleksi : dengan beradab


 Band 5 : Tahu, Faham & Boleh buat
dengan beradab terpuji
 Band 6 : Tahu, Faham & Boleh buat
dengan beradab Mithali
