Anda di halaman 1dari 6

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (CATCH UP PLAN 2)

BAHASA MELAYU TAHUN 3

STANDARD STANDARD
KANDUNGAN PEMBELAJARAN
MASA -
BULAN MINGGU TARIKH HARI 5.1.1(i)(ii) Memahami
TAJUK 07.50
JANUARI 43 10 JAN 2022 ISNIN dan menggunakan kata
09.20 AM 5.1
nama am dan kata nama
khas mengikut konteks

TAHAP PEMULIHAN PENGUKUHAN PENGAYAAN


PENDEKATAN BERTEMA
PENGUASAAN (TP 1 & 2) (TP 3 & 4) (TP 5 & 6)
KAEDAH PENDEKATAN MODULAR / Murid dapat: Murid dapat: Murid dapat:
PENDEKATA
Menyenaraikan kata nama
N PEMBELAJARAN PROJEK Mengenal pasti kata nama Membina ayat
OBJEKTIF am dan kata nama khas am dan kata khas dalam menggunakan kata nama
yang terdapat di sekeliling petikan. am dan kata khas yang
PEMBELAJARAN TERBEZA / kawasan. betul.
SIMULASI AMALI
INTERVENSI
STRATEGI Membaca nota yang diberi Membaca petikan dan Membina ayat berdasarkan
M2P /
CUP dan memahami apakah itu mencari kata nama am dan perkataan yang
SELF kata nama am dan khas kata nama khas dalam disenaraikan.
BUKU TEKS dengan bimbingan guru. petikan.
AKTIVITI PDPC
LATIHAN/ KERTAS KERJA /
BAHAN / KUIZ
ABM MODUL
KERTAS SOALAN SEBENAR
LAIN-LAIN ( NYATAKAN )
EMK: KEMAHIRAN PAK 21: KEMAHIRAN KBAT:
PENGISIAN KURIKULUM Pendidikan Moral
Teach Me (Ajarkan Saya) Memahami
LISAN BERTULIS PEMERHATIAN
PENTAKSIRAN BILIK DARJAH / /

REFLEKSI :1. __/ __ murid dapat menguasai kemahiran pemulihan.


2. __/ __ murid dapat menguasai kemahiran pengukuhan.
3. __/ __ murid dapat menguasai kemahiran pengayaan
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (CATCH UP PLAN 2)
BAHASA MELAYU TAHUN 3
STANDARD STANDARD
KANDUNGAN PEMBELAJARAN
1.1.1(i)(ii) Mendengar ,
MASA mengecam sebutan,
BULAN MINGGU TARIKH HARI
TAJUK 09.20 memahami dan
JANUARI 43 11 JAN 2022 SELASA
10.20 AM 1.1 menyebut ayat tunggal
dan ayat majmuk
dengan betul dan tepat

TAHAP PEMULIHAN PENGUKUHAN PENGAYAAN


PENDEKATAN BERTEMA
PENGUASAAN (TP 1 & 2) (TP 3 & 4) (TP 5 & 6)
KAEDAH PENDEKATAN MODULAR / Murid dapat: Murid dapat: Murid dapat:
PENDEKATA
Mendengar dan menyebut
N PEMBELAJARAN PROJEK Melengkapkan dialog Melakonkan dialog dengan
OBJEKTIF sekurang-kurangnya dua dengan frasa yang sesuai, sebutan yang lancer dan
daripada empat respon jelas,
PEMBELAJARAN TERBEZA / yang diberikan.

SIMULASI AMALI /
INTERVENSI
STRATEGI Murid mendengar guru Murid kemudian diberikan Murid dipanggil secara
M2P /
CUP bercerita tentang hobi lembaran kerja untuk rawak untuk melakonkan
SELF mengayuh basikal. dilengkapkan. dialog di hadapan kelas
BUKU TEKS / berdasarkan jawapan yang
AKTIVITI PDPC mereka tulis.
LATIHAN/ KERTAS KERJA /
BAHAN / KUIZ
ABM MODUL
KERTAS SOALAN SEBENAR
LAIN-LAIN ( NYATAKAN )
EMK: KEMAHIRAN PAK 21: KEMAHIRAN KBAT:
PENGISIAN KURIKULUM Kemasyarakatan
Persembahan Menganalisis
LISAN BERTULIS PEMERHATIAN
PENTAKSIRAN BILIK DARJAH / /

REFLEKSI :1. __/ __ murid dapat menguasai kemahiran pemulihan.


2. __/ __ murid dapat menguasai kemahiran pengukuhan.
3. __/ __ murid dapat menguasai kemahiran pengayaan

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (CATCH UP PLAN 2)


BAHASA MELAYU TAHUN 3
STANDARD STANDARD
KANDUNGAN PEMBELAJARAN
MASA 2.1.1(ii) Membaca
BULAN MINGGU TARIKH HARI
TAJUK 07.20 perenggan dengan
JANUARI 43 12 JAN 2022 RABU
08.50 AM 2.1 sebutan yang betul dan
intonasi yang sesuai

TAHAP PEMULIHAN PENGUKUHAN PENGAYAAN


PENDEKATAN BERTEMA
PENGUASAAN (TP 1 & 2) (TP 3 & 4) (TP 5 & 6)
KAEDAH PENDEKATAN MODULAR / Murid dapat: Murid dapat: Murid dapat:
PENDEKATA
Membaca sekurang-
N PEMBELAJARAN PROJEK kurangnya satu daripada
Membaca tiga perenggan Menggariskan jawapan
OBJEKTIF teks dengan sebutan yang yang betul bagi soalan
tiga perenggan teks betul dan menggunakan berdasarkan petikan yang
PEMBELAJARAN TERBEZA / dengan sebutan yang intonasi yang sesuai. telah dibaca.
betul dan menggunakan
SIMULASI AMALI / intonasi yang sesuai.

INTERVENSI
STRATEGI Murid akan dipanggil Murid diminta melengkapkan Murid diminta mengenal
M2P /
CUP secara rawak untuk Latihan yang diberikan. pasti jika ada sebarang
SELF membaca satu perenggan kesilapan dalam bacaan
BUKU TEKS / penuh. setiap rakan mereka.
AKTIVITI PDPC
LATIHAN/ KERTAS KERJA /
BAHAN / KUIZ
ABM MODUL
KERTAS SOALAN SEBENAR
LAIN-LAIN ( NYATAKAN )
EMK: KEMAHIRAN PAK 21: KEMAHIRAN KBAT:
PENGISIAN KURIKULUM
Pendidikan Moral Loud Reader Mengaplikasi
LISAN BERTULIS PEMERHATIAN
PENTAKSIRAN BILIK DARJAH / /

REFLEKSI :1. __/ __ murid dapat menguasai kemahiran pemulihan.


2. __/ __ murid dapat menguasai kemahiran pengukuhan.
3. __/ __ murid dapat menguasai kemahiran pengayaan

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (CATCH UP PLAN 2)


BAHASA MELAYU TAHUN 3
STANDARD STANDARD
MASA KANDUNGAN PEMBELAJARAN
BULAN MINGGU TARIKH HARI
TAJUK 11.10 3.2.1(i) Membina dan
JANUARI 43 13 JAN 2022 KHAMIS
12.10 PM 3.2 menulis ayat

TAHAP PEMULIHAN PENGUKUHAN PENGAYAAN


PENDEKATAN BERTEMA
PENGUASAAN (TP 1 & 2) (TP 3 & 4) (TP 5 & 6)
KAEDAH PENDEKATAN MODULAR / Murid dapat: Murid dapat: Murid dapat:
PENDEKATA
Membina dan menulis
N PEMBELAJARAN PROJEK Membina dan menulis lima Menyatakan satu ayat yang
OBJEKTIF sekurang-kurangnya satu ayat secara berpandu telah dibina dan ditulis.
daripada lima ayat secara dengan teknik penulisan
PEMBELAJARAN TERBEZA / berpandu dengan teknik ayat yang betul.
penulisan ayat yang betul.
SIMULASI AMALI /
INTERVENSI
STRATEGI Murid ditunjukkan cara Murid membina dan menulis Beberapa orang murid
M2P /
CUP membina dan menulis ayat ayat secara berpandu. diminta menawarkan diri
SELF yang lengkap dengan untuk menyatakan satu
BUKU TEKS / betul. ayat yang telah dibina dan
AKTIVITI PDPC ditulis.
LATIHAN/ KERTAS KERJA /
BAHAN / KUIZ
ABM MODUL
KERTAS SOALAN SEBENAR
LAIN-LAIN ( NYATAKAN )
EMK: KEMAHIRAN PAK 21: KEMAHIRAN KBAT:
PENGISIAN KURIKULUM
Kemasyarakatan Let Me Know Menganalisis
LISAN BERTULIS PEMERHATIAN
PENTAKSIRAN BILIK DARJAH / /

REFLEKSI :1. __/ __ murid dapat menguasai kemahiran pemulihan.


2. __/ __ murid dapat menguasai kemahiran pengukuhan.
3. __/ __ murid dapat menguasai kemahiran pengayaan

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (CATCH UP PLAN 2)


BAHASA MELAYU TAHUN 3
STANDARD STANDARD
MASA KANDUNGAN PEMBELAJARAN
BULAN MINGGU TARIKH HARI
TAJUK 08.20 3.2.1(i) Membina dan
JANUARI 43 14 JAN 2022 JUMAAT
09.20 AM 3.2 menulis ayat

TAHAP PEMULIHAN PENGUKUHAN PENGAYAAN


PENDEKATAN BERTEMA
PENGUASAAN (TP 1 & 2) (TP 3 & 4) (TP 5 & 6)
KAEDAH PENDEKATAN MODULAR / Murid dapat: Murid dapat: Murid dapat:
PENDEKATA
Membina dan menulis
N PEMBELAJARAN PROJEK Membina dan menulis lima Menyatakan satu ayat yang
OBJEKTIF sekurang-kurangnya satu ayat secara berpandu telah dibina dan ditulis.
daripada lima ayat secara dengan teknik penulisan
PEMBELAJARAN TERBEZA / berpandu dengan teknik ayat yang betul.
penulisan ayat yang betul.
SIMULASI AMALI /
INTERVENSI
STRATEGI Murid ditunjukkan cara Murid membina dan menulis Beberapa orang murid
M2P /
CUP membina dan menulis ayat ayat secara berpandu. diminta menawarkan diri
SELF yang lengkap dengan untuk menyatakan satu
BUKU TEKS / betul. ayat yang telah dibina dan
AKTIVITI PDPC ditulis.
LATIHAN/ KERTAS KERJA /
BAHAN / KUIZ
ABM MODUL
KERTAS SOALAN SEBENAR
LAIN-LAIN ( NYATAKAN )
EMK: KEMAHIRAN PAK 21: KEMAHIRAN KBAT:
PENGISIAN KURIKULUM
Kemasyarakatan Let Me Know Menganalisis
LISAN BERTULIS PEMERHATIAN
PENTAKSIRAN BILIK DARJAH / /

REFLEKSI :1. __/ __ murid dapat menguasai kemahiran pemulihan.


2. __/ __ murid dapat menguasai kemahiran pengukuhan.
3. __/ __ murid dapat menguasai kemahiran pengayaan
