Anda di halaman 1dari 2

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (CATCH UP PLAN 2)

PENDIDIKAN MUZIK TAHUN 6


STANDARD STANDARD
KANDUNGAN PEMBELAJARAN
-
1.4.1 Memainkan not C, D,
E, F, G, A, B, C’ dan D’
dengan ton yang baik. C D
E F G A B C’ D’
MASA - memainkan not
BULAN MINGGU TARIKH HARI
TAJUK 10.40 - penjarian not C, D, E, F,
JANUARI 45 24 JAN 2022 ISNIN G, A, B, C’ dan D’
11.10 AM 1.4
- pernafasan
- perlidahan (dengan
sebutan tu)
- embouchure
- postur

TAHAP PEMULIHAN PENGUKUHAN PENGAYAAN


PENDEKATAN BERTEMA
PENGUASAAN (TP 1 & 2) (TP 3 & 4) (TP 5 & 6)
KAEDAH PENDEKATAN MODULAR / Murid dapat: Murid dapat: Murid dapat:
PENDEKATA
Mengenal pasti postur
N PEMBELAJARAN PROJEK Meniup rekoder Memainkan penjarian not C
OBJEKTIF ketika memainkan rekoder menggunakan teknik tengah dan C’
PEMBELAJARAN TERBEZA / perlidahan sebutan TU

SIMULASI AMALI
INTERVENSI
STRATEGI Melakukan postur duduk Memainkan penjarian not C Memainkan penjarian not
M2P /
CUP dan berdiri yang betul tengah dan C’ dengan C tengah dan C’ dengan
SELF dalam permainan rekoder. perlidahan sebutan TU perlidahan sebutan TU,
BUKU TEKS / embouchure dan postur.
AKTIVITI PDPC
LATIHAN/ KERTAS KERJA
BAHAN / KUIZ
ABM MODUL
KERTAS SOALAN SEBENAR
LAIN-LAIN ( NYATAKAN ) /
EMK: KEMAHIRAN PAK 21: KEMAHIRAN KBAT:
PENGISIAN KURIKULUM Kreativiti & Inovasi Read and Highlight Mengaplikasi
LISAN BERTULIS PEMERHATIAN
PENTAKSIRAN BILIK DARJAH / /

REFLEKSI :1. __/ __ murid dapat menguasai kemahiran pemulihan.


2. __/ __ murid dapat menguasai kemahiran pengukuhan.
3. __/ __ murid dapat menguasai kemahiran pengayaan
