Anda di halaman 1dari 1

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TAHUN 1

MATAPELAJARAN: MATEMATIK KELAS: 1 CEMERLANG


TARIKH/HARI: MINGGU 24 (SELASA)(13/9/2022) MASA: 10.45-11.45
BIDANG PEMBELAJARAN NOMBOR DAN OPERASI TAJUK 2.0 OPERASI ASAS
STANDARD KANDUNGAN: 2.2 Tambah dalam lingkungan 100
STANDARD 2.2.1 Menambah dalam lingkungan fakta asas.
PEMBELAJARAN:
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat:
PEMBELAJARAN: 1) Menambah dalam lingkungan fakta asas (Kenali Tambah BT M/S 58-61)

KRITERIA KEJAYAAN: 1) Murid dapat menambah dalam lingkungan fakta asas dengan betul.
AKTIVITI PENGAJARAN Aktiviti 1 1) Murid diberi kad imbasan bergambar. Contoh “ Gambar bola”
&PEMBELAJARAN (PDP): 2) Murid membuat pemerhatian bilangan bola pada kad tersebut dan menyatakan jumlah bola pada kedua-dua
kad tersebut (Konsep Asas)
3) Murid membuat kombinasi tambah melibatkan nombor satu digit secara lisan dengan menggunakan kad
imbasan nombor.
4) Murid memilih mana-mana kad nombor dan menyatakan fakta asas tambah dari kad nombor tersebut.
Contoh 8 + 5 = 13, 7 + 4 = 11
1) Murid dibahagikan kepada 5 kumpulan . Setiap kumpulan dikehendaki melukis 4 bulatan besar dan satu
bulatan kecil dan mengguntingnya dengan bimbingan guru. (Projek Saya BT M/S 62)
A
2) Murid melekatkan bulatan tersebut di atas kad manila berdasarkan peta bulatan dan menghias peta tersebut.
Aktiviti 2
3) Murid perlu membina peta tambah bagi jumlah 1 hingga 18.
4) Murid membentangkan peta tambah tersebut di hadapan kelas.
Aktiviti 3 1) Setiap murid diuji dengan soalan tambah secara sponton dengan cepat.

ABM/ BBM: Video / Kad nombor, kad gambar Lain-lain= kertas, kad
manila,pen marker
Interaktif game Modul
ELEMEN MERENTAS Bahasa Sains & Teknologi / Keusahawanan Kelestarian global
KURIKULUM (EMK):
TMK Kelestarian Alam Sekitar Patriotisme

STEM Pendidikan Kewangan / Kreativiti dan Inovasi


TAHAP PEMIKIRAN KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS RENDAH KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI
Mengingat / Mengaplikasi Menilai
/ Memahami Menganalisis Mencipta
PETA PEMIKIRAN / Peta bulatan Peta pokok Peta buih Peta buih berganda
i-THINK Peta dakap Peta titi Peta alir Peta pelbagai alir
PENILAIAN PENGAJARAN Kuiz Lisan / Pembentangan Hasil kerja Murid
&PEMBELAJARAN (PDP):
/ Kerja Berkumpulan Pemerhatian Lembaran Kerja Lain-lain : Kerja
berpasangan
TAHAP PENGUASAAN BILANGAN MURID
(Nyatakan bilangan Murid) TAHA TAHAP TAHAP TAHAP TAHAP TAHAP
P1 2 3 4 5 6
Strategi Pengajaran dan Round Table Permainan Jigsaw problem
Pembelajaran Abad Ke-21 Think, Pair, Share Peta I-Think / Gallery Walk
Match mine Pembentangan Nyanyian
REFLEKSI: _____/ _____ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberikan latihan pengayaan/ pengukuhan

_____/ _____ orang murid tidak dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN DITANGGUHKAN KERANA:

Mesyuarat / kursus Aktiviti luar

Cuti rehat/ cuti sakit Program sekolah:________________________________
