MATA PELAJARAN : MATEMATIK TAHUN 2 KELAS: MASA (1 JAM) 9:00 PAGI - 10:00 TP 1 - TP 2 PEMULIHAN
2 JAYA PAGI
STANDARD TP 3 - TP 4 PENGUKUHAN
TAJUK: RUANG 7.1 Bentuk tiga dimensi.
KANDUNGAN TP 5 - TP 6 PENGGAYAAN
PENTAKSIRAN & PENILAIAN
STANDARD PEMBELAJARAN 7.1.3 Mengenal pasti pelbagai bentangan bentuk tiga dimensi. MODE PDP TAHAP
Lembaran TAHAP 1
OBJEKTIF & KRITERIA KEJAYAAN PEMULIHAN Mengenal pasti pelbagai bentangan bentuk tiga dimensi Pemerhatian TAHAP 2
di akhir pengajaran, PENGUKUHAN Mengenal pasti pelbagai bentangan bentuk tiga dimensi Amali TAHAP 3
murid akan dapat: PENGGAYAAN Mengenal pasti pelbagai bentangan bentuk tiga dimensi Soal Jawab TAHAP 4
SET INDUKSI Pengenalan tajuk Pembentangan TAHAP 5
Kuiz TAHAP 6
PEMULIHAN Mengenal pasti pelbagai bentangan bentuk tiga dimensi
Rumusan TIADA
PENGGUNAAN PETA I-THINK
AKTIVITI PAK-21 PENGUKUHAN latihan pengukuhan
Mengikut aras pembelajaran Buih Alir
REFLEKSI / INTERVENSI
BBM : Bahan maujud / model sebenar : Papan putih, pen KEMAHIRAN : Menulis
marker BAHASA : Mesyuarat Kursus
KEMAHIRAN : Tanggungjawab
EMK/NILAI : Toleransi
INSANIAH : sosial Program sek. Aktiviti Luar
……….………. murid tidak menguasai Lain-lain
PENCAPAIAN OBJEKTIF …………..… murid menguasai objektif CRK / CS
objektif. Hal
REFLEKSI / INTERVENSI
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN CUP2 2022 MINGGU 47
BBM : Bahan maujud / model sebenar : Papan putih, pen KEMAHIRAN : Menulis
marker BAHASA : Mesyuarat Kursus
EMK/NILAI : Toleransi KEMAHIRAN : Tanggungjawab
INSANIAH : sosial Program sek. Aktiviti Luar
……….………. murid tidak menguasai Lain-lain
PENCAPAIAN OBJEKTIF …………..… murid menguasai objektif CRK / CS
objektif. Hal
REFLEKSI / INTERVENSI
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN CUP2 2022 MINGGU 47
MASA (30
MATA PELAJARAN : MATEMATIK TAHUN 2 KELAS: 7:30 PAGI - 8:00 PAGI TP 1 - TP 2 PEMULIHAN
2 JAYA MINIT)
STANDARD TP 3 - TP 4 PENGUKUHAN
TAJUK: RUANG 7.1 Bentuk tiga dimensi.
KANDUNGAN TP 5 - TP 6 PENGGAYAAN
PENTAKSIRAN & PENILAIAN
STANDARD PEMBELAJARAN 7.1.3 Mengenal pasti pelbagai bentangan bentuk tiga dimensi. MODE PDP TAHAP
Lembaran TAHAP 1
OBJEKTIF & KRITERIA KEJAYAAN PEMULIHAN Mengenal pasti bentuk dua dimensi berdasarkan huraian ciri-cirinya. Pemerhatian TAHAP 2
di akhir pengajaran, PENGUKUHAN Mengenal pasti bentuk dua dimensi berdasarkan huraian ciri-cirinya. Amali TAHAP 3
murid akan dapat: PENGGAYAAN Mengenal pasti bentuk dua dimensi berdasarkan huraian ciri-cirinya. Soal Jawab TAHAP 4
SET INDUKSI Pengenalan tajuk Pembentangan TAHAP 5
Kuiz TAHAP 6
PEMULIHAN Mengenal pasti bentuk dua dimensi berdasarkan huraian ciri-cirinya.
Rumusan TIADA
PENGGUNAAN PETA I-THINK
AKTIVITI PAK-21 PENGUKUHAN latihan pengukuhan
Mengikut aras pembelajaran Buih Alir
REFLEKSI / INTERVENSI
REFLEKSI / INTERVENSI
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN CUP2 2022 MINGGU 47
REFLEKSI / INTERVENSI
REFLEKSI / INTERVENSI
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN CUP2 2022 MINGGU 47
REFLEKSI / INTERVENSI
REFLEKSI / INTERVENSI
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN CUP2 2022 MINGGU 47
REFLEKSI / INTERVENSI
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN CUP2 2022 MINGGU 47
]'
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN CUP2 2022 MINGGU 47
REFLEKSI / INTERVENSI
REFLEKSI / INTERVENSI
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN CUP2 2022 MINGGU 47
REFLEKSI / INTERVENSI
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN CUP2 2022 MINGGU 47
REFLEKSI / INTERVENSI
REFLEKSI / INTERVENSI
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN CUP2 2022 MINGGU 47
REFLEKSI / INTERVENSI
MATA PELAJARAN MASA
RBT TAHUN 4 MASA (30 MINIT)
RBT TAHUN 5 MASA (1 JAM)
RBT TAHUN 6
TMK TAHUN 6
MATEMATIK TAHUN 2
MATEMATIK TAHUN 3
PENDIDIKAN JASMANI TAHUN 1
PENDIDIKAN JASMANI TAHUN 2
PENDIDIKAN JASMANI TAHUN 3
PENDIDIKAN KESENIAN TAHUN 4
1 2 4
MINGGU TAJUK
M3 MINGGU 3B
KENAL PECAHAN PERSERATUS DAN
PERPULUHAN
MATEMATIK TAHUN 3
M3 MINGGU 5B
M3 MINGGU 5C
M3 MINGGU 6A
M3 MINGGU 6B
M3 MINGGU 6C
M3 MINGGU 7A
M3 MINGGU 7B
M3 MINGGU 7C
RBT5 MINGGU 1
RBT5 MINGGU 2
RBT5 MINGGU 3
RBT TAHUN 6
RBT6 MINGGU 4
RBT TAHUN 6
RBT6 MINGGU 5
RBT6 MINGGU 6
RBT6 MINGGU 7
PKS4 MINGGU 1 DIORAMA
PKS4 MINGGU 4
PSV TAHUN 4
PKS4 MINGGU 5
PKS4 MINGGU 6
PKS4 MINGGU 7
PENDIDIKAN
JASMANI KESIHATAN
TAHUN 2
PENDIDIKAN PJK2 MINGGU 4 Kenangan Lama
JASMANI KESIHATAN
TAHUN 2
PJK2 MINGGU 6
PJK2 MINGGU 7
Kenangan Lama
5 6
DPK
STANDARD KANDUNGAN STANDARD PEMBELAJARAN
7.2 Bentuk dua dimensi. 7.2.1 Mengenal pasti bentuk dua dimensi
berdasarkan huraian ciri-cirinya.
7.2 Bentuk dua dimensi. 7.2.2 Melukis bentuk asas bagi bentuk dua dimensi.
8.1 Mengumpul, mengelas dan menyusun data. 8.1.1 Mengumpul data berdasarkan situasi harian.
2.1 Tambah dalam lingkungan 1000 2.1.1 Menambah dua nombor hasil tambah dalam
lingkungan 1000.
6.3 Asas Reka Bentuk Pengaturcaraan 6.3.3Membezakan struktur kawalan jujukan, pilihan
dan ulangan melalui algoritma dengan kaedah
pseudokod dan carta alir.
6.3.4Menjana idea dalam bentuk pseudokod atau
carta alir berdasarkan situasi yang diberikan.
6.4.1Mengenal pasti fitur-fitur pada antara muka
perisian pengaturcaraan.
6.4.2Menghuraikan perkakasan yang akan
6.4 Pembangunan Atur Cara Dalam Mikropengawal digunakan bersama perisian pengaturcaraan.
1.9 Melakukan kemahiran asas lompatan 1.9.4 Melompat melepasi halangan pada pelbagai
dengan lakuan yang betul. aras.
2.9 Mengaplikasi konsep pergerakan dan prinsip 2.9.2 Mengenal
1.10.1 Melontarpasti
objekdan menjustifikasi
bentuk sfera padakaki yang
pelbagai
mekanik dalam kemahiran asas lompatan. sesuai
jarak. digunakan untuk melonjak
5.2 Menunjukkan keyakinan dan tanggungjawab 5.2.2 Menerima
1.10.2 Merejamcabaran dan seronok
objek bentuk semasa
rod pada pelbagai
kendiri semasa melakukan aktiviti fizikal. melakukan
jarak. aktiviti.
1.10.3 Melempar objek bentuk leper pada pelbagai
jarak.
2.10.1 Menjelaskan postur badan yang betul
semasa melakukan lontaran.
1.10 Melakukan kemahiran asas balingan 2.10.2 Menjelaskan postur badan yang betul
dengan lakuan yang betul. semasa melakukan rejaman.
2.10 Mengaplikasi konsep pergerakan dan prinsip 2.10.3 Menjelaskan postur badan yang betul
mekanik dalam kemahiran asas balingan. semasa melakukan lemparan.
5.1 Mematuhi dan mengamalkan elemen 5.1.4 Menggunakan alatan mengikut fungsi alatan
pengurusan dan keselamatan. dengan betul.
5.4 Membentuk kumpulan dan bekerjasama dalam 5.4.3 Bekerjasama dalam kumpulan. (* Mesti
kumpulan semasa melakukan aktiviti. gunakan elemen TMK di link bit.ly/modultmkt2)
KRITERIA PENGUKUHAN
Mengukur panjang.
Menimbang objek.
Menyatakan 3 pecahan setara bagi pecahan wajar yang penyebutnya hingga 10.
1.Mengenal pasti pecahan tak wajar dan nombor bercampur melibatkan penyebutnya hingga 10.
Menolak dua pecahan wajar melibatkan penyebutnya 2 dengan 4, 6, 8 dan 10, penyebutnya 3 dengan 6 dan 9,
penyebutnya 5 dengan 10,.
Menyatakan sifar perpuluhan sifar satu hingga sifar perpuluhan sembilan sembilan dalam angka dan perkataan.
Membanding nilai dua perpuluhan melibatkan hingga dua tempat perpuluhan berpandukan petak seratus dan
garis nombor.
Menjana idea dalam bentuk pseudokod atau carta alir berdasarkan situasi yang diberikan.
Menghuraikan perkakasan yang akan digunakan bersama perisian pengaturcaraan.
Menggunakan pengetahuan konsep pergerakan dan prinsip mekanik dalam kemahiran asas permainan kategori
pukul dan memadang.
Mengaplikasi konsep pergerakan dan prinsip mekanik dalam kemahiran asas berlari.
Mengaplikasi konsep pergerakan dan prinsip mekanik dalam kemahiran asas berlari.
Mengaplikasi konsep pergerakan dan prinsip mekanik dalam kemahiran asas lompatan.
Mengaplikasi konsep pergerakan dan prinsip mekanik dalam kemahiran asas lompatan.
Mengaplikasi konsep pergerakan dan prinsip mekanik dalam kemahiran asas balingan.
Menukar waktu dalam jam dan minit daripada perkataan kepada angka dan sebaliknya.
1. Mengukur panjang.
2. Menganggar panjang.
1.Menimbang objek.
2.Menganggar jisim.
Menyatakan 5 pecahan setara bagi pecahan wajar yang penyebutnya hingga 10.
Menjana idea dalam bentuk pseudokod atau carta alir berdasarkan situasi yang diberikan.
Menghuraikan perkakasan yang akan digunakan bersama perisian pengaturcaraan.
Mengaplikasi konsep pergerakan dan prinsip mekanik dalam kemahiran asas berlari
Mengaplikasi konsep pergerakan dan prinsip mekanik dalam kemahiran asas berlari
Mengaplikasi konsep pergerakan dan prinsip mekanik dalam kemahiran asas lompatan.
Mengaplikasi konsep pergerakan dan prinsip mekanik dalam kemahiran asas lompatan.
Mengaplikasi konsep pergerakan dan prinsip mekanik dalam kemahiran asas balingan.
Membaling bola kecil untuk menggerakkan bola gergasi sehingga garisan penamat
Pengenalan tajuk Melukis bentuk asas bagi bentuk dua latihan pengukuhan
dimensi.
Menyatakan sifar
perpuluhan sifar satu
hingga sifar
perpuluhan sembilan
sembilan dalam angka
Pengenalan tajuk dan perkataan.
1.Menyatakan pecahan perseratus.
latihan pengukuhan
Pengenalan tajuk
urid menggunakan objek dalam situasi ha
latihan pengukuhan
Pengenalan tajuk
Mewakilkan peratus dalam petak seratus
latihan pengukuhan
Pengenalan tajuk
Mewakilkan peratus dalam petak seratus
latihan pengukuhan
Pengenalan tajuk
Mewakilkan peratus dalam petak seratus
Pengenalan tajuk latihan pengukuhan
latihan pengukuhan
Pengenalan tajuk
latihan pengukuhan
Pengenalan tajuk
latihan pengukuhan
Pengenalan tajuk
Menghuraikan struktur kawalan pilihan da
latihan pengukuhan
Pengenalan tajuk
Menjana idea dalam bentuk pseudokod atau
latihan pengukuhan
Pengenalan tajuk
Menghuraikan perkakasan yang akan digu
latihan pengukuhan
Pengenalan tajuk
latihan pengukuhan
Pengenalan tajuk
Pengenalan tajuk
Pengenalan tajuk
Pengenalan tajuk
mengambil komponen elektromekanikal,
bahan dan alat tangan yang diperlukan
memasang komponen
Pengenalan tajuk elektromekanikal pada
projek kayu
latihan pengukuhan
Pengenalan tajuk
latihan pengukuhan
Pengenalan tajuk
latihan pengukuhan
Pengenalan tajuk
Menghasilkan produk kreatif dalam
Bidang Membentuk dan Membuat latihan pengukuhan
Binaan
Pengenalan tajuk
Pengenalan tajuk
Pengenalan tajuk
latihan pengukuhan
Pengenalan tajuk
latihan pengukuhan
Pengenalan tajuk
latihan pengukuhan
Pengenalan tajuk
latihan pengukuhan
Pengenalan tajuk
Pengenalan tajuk
Pengenalan tajuk
Pengenalan tajuk
Melakukan kemahiran asas lompatan deng
latihan pengukuhan
Pengenalan tajuk
Pengenalan tajuk
Pengenalan tajuk
latihan pengukuhan
Pengenalan tajuk
Membentuk kumpulan dan bekerjasama da
Pengenalan tajuk
membaling bola kecil ke arah bola gergas
Pengenalan tajuk
permainan tradisional Galah Panjang latihan pengukuhan
Pengenalan tajuk
latihan pengukuhan
Pengenalan tajuk
mencongklang (galloping), melompat sebe
latihan pengukuhan
Pengenalan tajuk
latihan pengukuhan
Pengenalan tajuk
AKTIVITI PENGGAYAAN
Latihan penggayaan
Latihan penggayaan
Latihan penggayaan
Latihan penggayaan
Latihan penggayaan
Latihan penggayaan
Latihan penggayaan
Latihan penggayaan
Latihan penggayaan
Latihan penggayaan
Latihan penggayaan
Latihan penggayaan
Latihan penggayaan
Latihan penggayaan
Latihan penggayaan
Latihan penggayaan
Latihan penggayaan
Latihan penggayaan
Latihan penggayaan
Latihan penggayaan
Latihan penggayaan
Latihan penggayaan
Latihan penggayaan
Latihan penggayaan
Latihan penggayaan
Latihan penggayaan
Latihan penggayaan
Latihan penggayaan
3.Mewakilkan perpuluhan
dengan petak seratus dan
sebaliknya.
4.
Mewakilkan pecahan
perseratus dengan
perpuluhan dan sebaliknya.
Latihan penggayaan
Latihan penggayaan
Latihan penggayaan
Latihan penggayaan
Latihan penggayaan
Latihan penggayaan
Latihan penggayaan
Latihan penggayaan
Latihan penggayaan
Latihan penggayaan
Latihan penggayaan
Latihan penggayaan
Latihan penggayaan
Latihan penggayaan
Latihan penggayaan
Latihan penggayaan
Latihan penggayaan
Latihan penggayaan
Latihan penggayaan
Latihan penggayaan
Latihan penggayaan
Latihan penggayaan
Latihan penggayaan
Latihan penggayaan
Latihan penggayaan
Latihan penggayaan
Latihan penggayaan
Latihan penggayaan
Latihan penggayaan
Latihan penggayaan
Latihan penggayaan
Latihan penggayaan
Latihan penggayaan
Latihan penggayaan
Latihan penggayaan
Latihan penggayaan
Latihan penggayaan
Latihan penggayaan
Latihan penggayaan
Permainan Kecil
Latihan penggayaan
Latihan penggayaan
Latihan penggayaan
Latihan penggayaan
Latihan penggayaan
kemahiran insaniah PAK -21
STRATEGI KAEDAH
Perancangan Strategi M2P PENDEKATAN BERTEMA
Pelaksanaan Student Enrichment Learning Framework (SELF) PENDEKATAN MODULAR
PEMBELAJARAN BERASASKAN PROJEK
PEMBELAJARAN TERBEZA
SIMULASI AMALI – VIRTUAL LAB
kemahiran kbat EMK/nilai
AN PROJEK
rujukan/sumber BBM