Anda di halaman 1dari 6

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (CATCH UP PLAN 2)

BAHASA MELAYU TAHUN 3

STANDARD STANDARD
KANDUNGAN PEMBELAJARAN
MASA -
BULAN MINGGU TARIKH HARI 5.1.3(i) Memahami dan
TAJUK 07.50
JANUARI 47 15 FEB 2022 ISNIN menggunakan kata
09.20 AM 5.1
adjektif jarak mengikut
konteks

TAHAP PEMULIHAN PENGUKUHAN PENGAYAAN


PENDEKATAN BERTEMA
PENGUASAAN (TP 1 & 2) (TP 3 & 4) (TP 5 & 6)
KAEDAH PENDEKATAN MODULAR / Murid dapat: Murid dapat: Murid dapat:
PENDEKATA
Menyatakan lima kata
N PEMBELAJARAN PROJEK Mengenal pasti kata adjektif Membina lima ayat
OBJEKTIF adjektif jarak. jarak dalam petikan. menggunakan kata adjektif
PEMBELAJARAN TERBEZA / jarak dengan betul.

SIMULASI AMALI
INTERVENSI
STRATEGI Membaca petikan yang Membaca petikan dan Membina lima ayat
M2P /
CUP diberi dan memahami mencari kata adjektif jarak berdasarkan perkataan
SELF apakah itu kata adjektif dalam petikan. yang disenaraikan.
BUKU TEKS jarak dengan bimbingan
AKTIVITI PDPC guru.
LATIHAN/ KERTAS KERJA /
BAHAN / KUIZ
ABM MODUL
KERTAS SOALAN SEBENAR
LAIN-LAIN ( NYATAKAN )
EMK: KEMAHIRAN PAK 21: KEMAHIRAN KBAT:
PENGISIAN KURIKULUM Pendidikan Moral
Teach Me (Ajarkan Saya) Memahami
LISAN BERTULIS PEMERHATIAN
PENTAKSIRAN BILIK DARJAH / /

REFLEKSI :1. __/ __ murid dapat menguasai kemahiran pemulihan.


2. __/ __ murid dapat menguasai kemahiran pengukuhan.
3. __/ __ murid dapat menguasai kemahiran pengayaan
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (CATCH UP PLAN 2)
BAHASA MELAYU TAHUN 3
STANDARD STANDARD
KANDUNGAN PEMBELAJARAN
1.1.1(i)(ii) Mendengar ,
MASA mengecam sebutan,
BULAN MINGGU TARIKH HARI
TAJUK 09.20 memahami dan
JANUARI 47 16 FEB 2022 SELASA
10.20 AM 1.1 menyebut ayat tunggal
dan ayat majmuk
dengan betul dan tepat

TAHAP PEMULIHAN PENGUKUHAN PENGAYAAN


PENDEKATAN BERTEMA
PENGUASAAN (TP 1 & 2) (TP 3 & 4) (TP 5 & 6)
KAEDAH PENDEKATAN MODULAR / Murid dapat: Murid dapat: Murid dapat:
PENDEKATA
Mendengar dan menyebut
N PEMBELAJARAN PROJEK Melengkapkan dialog Melakonkan dialog dengan
OBJEKTIF sekurang-kurangnya dua dengan frasa yang sesuai, sebutan yang lancer dan
daripada empat respon jelas,
PEMBELAJARAN TERBEZA / yang diberikan.

SIMULASI AMALI /
INTERVENSI
STRATEGI Murid mendengar guru Murid kemudian diberikan Murid dipanggil secara
M2P /
CUP bercerita tentang hobi lembaran kerja untuk rawak untuk melakonkan
SELF mengayuh basikal. dilengkapkan. dialog di hadapan kelas
BUKU TEKS / berdasarkan jawapan yang
AKTIVITI PDPC mereka tulis.
LATIHAN/ KERTAS KERJA /
BAHAN / KUIZ
ABM MODUL
KERTAS SOALAN SEBENAR
LAIN-LAIN ( NYATAKAN )
EMK: KEMAHIRAN PAK 21: KEMAHIRAN KBAT:
PENGISIAN KURIKULUM Kemasyarakatan
Persembahan Menganalisis
LISAN BERTULIS PEMERHATIAN
PENTAKSIRAN BILIK DARJAH / /

REFLEKSI :CUTI PERISTIWA

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (CATCH UP PLAN 2)


BAHASA MELAYU TAHUN 3
STANDARD STANDARD
KANDUNGAN PEMBELAJARAN
MASA 2.1.1(ii) Membaca
BULAN MINGGU TARIKH HARI
TAJUK 07.20 perenggan dengan
JANUARI 47 17 FEB 2022 RABU
08.50 AM 2.1 sebutan yang betul dan
intonasi yang sesuai

TAHAP PEMULIHAN PENGUKUHAN PENGAYAAN


PENDEKATAN BERTEMA
PENGUASAAN (TP 1 & 2) (TP 3 & 4) (TP 5 & 6)
KAEDAH PENDEKATAN MODULAR / Murid dapat: Murid dapat: Murid dapat:
PENDEKATA
Membaca sekurang-
N PEMBELAJARAN PROJEK kurangnya satu daripada
Membaca tiga perenggan Menggariskan jawapan
OBJEKTIF teks dengan sebutan yang yang betul bagi soalan
tiga perenggan teks betul dan menggunakan berdasarkan petikan yang
PEMBELAJARAN TERBEZA / dengan sebutan yang intonasi yang sesuai. telah dibaca.
betul dan menggunakan
SIMULASI AMALI / intonasi yang sesuai.

INTERVENSI
STRATEGI Murid akan dipanggil Murid diminta melengkapkan Murid diminta mengenal
M2P /
CUP secara rawak untuk Latihan yang diberikan. pasti jika ada sebarang
SELF membaca satu perenggan kesilapan dalam bacaan
BUKU TEKS / penuh. setiap rakan mereka.
AKTIVITI PDPC
LATIHAN/ KERTAS KERJA /
BAHAN / KUIZ
ABM MODUL
KERTAS SOALAN SEBENAR
LAIN-LAIN ( NYATAKAN )
EMK: KEMAHIRAN PAK 21: KEMAHIRAN KBAT:
PENGISIAN KURIKULUM
Pendidikan Moral Loud Reader Mengaplikasi
LISAN BERTULIS PEMERHATIAN
PENTAKSIRAN BILIK DARJAH / /

REFLEKSI :KUARANTIN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (CATCH UP PLAN 2)


BAHASA MELAYU TAHUN 3
STANDARD STANDARD
MASA KANDUNGAN PEMBELAJARAN
BULAN MINGGU TARIKH HARI
TAJUK 11.10 3.2.1(i) Membina dan
JANUARI 47 18 FEB 2022 KHAMIS
12.10 PM 3.2 menulis ayat

TAHAP PEMULIHAN PENGUKUHAN PENGAYAAN


PENDEKATAN BERTEMA
PENGUASAAN (TP 1 & 2) (TP 3 & 4) (TP 5 & 6)
KAEDAH PENDEKATAN MODULAR / Murid dapat: Murid dapat: Murid dapat:
PENDEKATA
Membina dan menulis
N PEMBELAJARAN PROJEK Membina dan menulis lima Menyatakan satu ayat yang
OBJEKTIF sekurang-kurangnya satu ayat secara berpandu telah dibina dan ditulis.
daripada lima ayat secara dengan teknik penulisan
PEMBELAJARAN TERBEZA / berpandu dengan teknik ayat yang betul.
penulisan ayat yang betul.
SIMULASI AMALI /
INTERVENSI
STRATEGI Murid ditunjukkan cara Murid membina dan menulis Beberapa orang murid
M2P /
CUP membina dan menulis ayat ayat secara berpandu. diminta menawarkan diri
SELF yang lengkap dengan untuk menyatakan satu
BUKU TEKS / betul. ayat yang telah dibina dan
AKTIVITI PDPC ditulis.
LATIHAN/ KERTAS KERJA /
BAHAN / KUIZ
ABM MODUL
KERTAS SOALAN SEBENAR
LAIN-LAIN ( NYATAKAN )
EMK: KEMAHIRAN PAK 21: KEMAHIRAN KBAT:
PENGISIAN KURIKULUM
Kemasyarakatan Let Me Know Menganalisis
LISAN BERTULIS PEMERHATIAN
PENTAKSIRAN BILIK DARJAH / /

REFLEKSI :KUARANTIN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (CATCH UP PLAN 2)


BAHASA MELAYU TAHUN 3
STANDARD STANDARD
MASA KANDUNGAN PEMBELAJARAN
BULAN MINGGU TARIKH HARI
TAJUK 08.20 3.2.1(i) Membina dan
JANUARI 47 19 FEB 2022 JUMAAT
09.20 AM 3.2 menulis ayat

TAHAP PEMULIHAN PENGUKUHAN PENGAYAAN


PENDEKATAN BERTEMA
PENGUASAAN (TP 1 & 2) (TP 3 & 4) (TP 5 & 6)
KAEDAH PENDEKATAN MODULAR / Murid dapat: Murid dapat: Murid dapat:
PENDEKATA
Membina dan menulis
N PEMBELAJARAN PROJEK Membina dan menulis lima Menyatakan satu ayat yang
OBJEKTIF sekurang-kurangnya satu ayat secara berpandu telah dibina dan ditulis.
daripada lima ayat secara dengan teknik penulisan
PEMBELAJARAN TERBEZA / berpandu dengan teknik ayat yang betul.
penulisan ayat yang betul.
SIMULASI AMALI /
INTERVENSI
STRATEGI Murid ditunjukkan cara Murid membina dan menulis Beberapa orang murid
M2P /
CUP membina dan menulis ayat ayat secara berpandu. diminta menawarkan diri
SELF yang lengkap dengan untuk menyatakan satu
BUKU TEKS / betul. ayat yang telah dibina dan
AKTIVITI PDPC ditulis.
LATIHAN/ KERTAS KERJA /
BAHAN / KUIZ
ABM MODUL
KERTAS SOALAN SEBENAR
LAIN-LAIN ( NYATAKAN )
EMK: KEMAHIRAN PAK 21: KEMAHIRAN KBAT:
PENGISIAN KURIKULUM
Kemasyarakatan Let Me Know Menganalisis
LISAN BERTULIS PEMERHATIAN
PENTAKSIRAN BILIK DARJAH / /

REFLEKSI :KUARANTIN
