45 24/1/2022 ISNIN
STANDARD 1.2.1 Bertutur dengan sebutan yang betul dan STANDARD 1.2
PEMBELAJARAN KANDUNGAN
intonasi secara bertatasusila.
STANDARD 5.1.3 Memahami, mengenal pasti dan STANDARD 5.1
PEMBELAJARAN KANDUNGAN
menggunakan kata kerja adjektif mengikut
konteks
TAHAP
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Bertutur dua ayat dengan sebutan Bertutur tiga ayat dengan sebutan Bertutur empat ayat dengan
yang betul dan intonasi secara yang betul dan intonasi secara sebutan yang betul dan intonasi
bertatasusila bertatasusila secara bertatasusila
KRITERIA KEJAYAAN
AKTIVITI PdP
Set Induksi
PRAUJIAN
Murid menuturkan satu contoh kata Murid menuturkan satu contoh kata Murid menuturkan satu contoh kata
adjektif adjektif adjektif
Aktiviti Berkumpulan
https://inculkate.my/
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PASCAUJIAN
PAK-21 PAK-21
TP1 ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
TP2
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
TP3 pemulihan
TP4 ☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana: -
TP5
dan akan dijalankan pada waktu seterusnya
TP6
https://inculkate.my/
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
45 25/1/2022 Ahad
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Membaca untuk mendapatkan satu Membaca untuk mendapatkan satu Membaca untuk mendapatkan satu
makna kosa kata makna kosa kata makna kosa kata
KRITERIA KEJAYAAN
Menerangkan maksud satu kosa kata. Menerangkan maksud dua kosa kata. Menerangkan maksud empat kosa kata.
AKTIVITI PdP
Set Induksi
PRAUJIAN
Murid menyatakan satu kata hubung. Murid menyatakan dua kata hubung. Murid menyatakan empat kata hubung.
Aktiviti Berkumpulan
1. Murid membaca perenggan dan 1. Murid membaca perenggan dan 1. Murid membaca perenggan dan
mencari makna kosa kata dalam mencari makna kosa kata dalam mencari makna kosa kata dalam
kamus. kamus. kamus.
2. Murid menuliskan makna dan 2. Murid menuliskan makna dan 2. Murid menuliskan makna dan
menerangkan maksud pada menerangkan maksud pada menerangkan maksud pada
rakan. rakan. rakan.
3. Murid menggariskan kata 3. Murid menggariskan kosa kata 3. Murid menggariskan kosa kata
hubung. yang tidak difahami dna mencari yang tidak difahami dna mencari
makna. makna.
4. Murid menggariskan kata 4. Murid menerangkan makna
hubung. kepada rakan.
5. Murid membina ayat 5. Murid menggariskan kata
menggunakan kata hubung yang hubung.
dibina. 6. Murid membina ayat
menggunakan kata hubung yang
https://inculkate.my/
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
dibina.
PASCAUJIAN
PAK-21 PAK-21
TP1 ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
TP2
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
TP3
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana: -
TP4
dan akan dijalankan pada waktu seterusnya
TP5
TP6
https://inculkate.my/
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Membina dan menulis satu Membina dan menulis dua jawapan Membina dan menulis tiga jawapan
jawapan pemahaman pemahaman pemahaman
KRITERIA KEJAYAAN
AKTIVITI PdP
Set Induksi
PRAUJIAN
Murid menyenaraikan satu nama Murid menyenaraikan dua nama Murid menyenaraikan empat nama
am dan nama khas. am dan nama khas. am dan nama khas.
Aktiviti Berkumpulan
https://inculkate.my/
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PASCAUJIAN
PAK-21 PAK-21
TP1 ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
TP2
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
TP3 pemulihan
TP4 ☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana: -
TP5
dan akan dijalankan pada waktu seterusnya
TP6
https://inculkate.my/
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
45 27/1/2022 KHAMIS
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
KRITERIA KEJAYAAN
AKTIVITI PdP
Set Induksi
PRAUJIAN
Murid menyatakan satu contoh Murid menyatakan satu contoh Murid menyatakan satu contoh
simpulan bahasa. simpulan bahasa. simpulan bahasa.
Aktiviti Berkumpulan
https://inculkate.my/
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PASCAUJIAN
PAK-21 PAK-21
TP1 ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
TP2
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
TP3 pemulihan
TP4 ☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana: -
TP5
dan akan dijalankan pada waktu seterusnya
TP6
https://inculkate.my/
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Membaca untuk mendapatkan satu idea Membaca untuk mendapatkan satu idea Membaca untuk mendapatkan tiga idea
tersurat. tersurat dan idea tersirat tersurat dan idea tersirat
KRITERIA KEJAYAAN
Menyatakan idea tersurat dan idea Menyatakan dua idea tersurat dan idea Menyatakan tiga idea tersurat dan idea
tersirat tersirat tersirat
AKTIVITI PdP
Set Induksi
Murid mendengar penerangan guru tentang idea tersurat dan idea tersirat.
PRAUJIAN
Murid menyenaraikan dua kata perintah Murid menyenaraikan empat kata Murid menyenaraikan enam kata
dan kata seru. perintah dan kata seru. perintah dan kata seru.
Aktiviti Berkumpulan
1. Murid menggariskan kata seru 1. Murid menggariskan kata seru 1. Murid menggariskan kata seru
dan kata perintah di dialog. dan kata perintah di dialog. dan kata perintah di dialog.
2. Murid menulis semula ayat 2. Murid membina satu ayat 2. Murid membina dua ayat
dengan jenisnya. menggunakan kata seru dan menggunakan kata seru dan
3. Murid membina satu dua ayat kata perintah. kata perintah.
menggunakan kata seru dan 3. Murid meneliti gambar. 3. Murid meneliti gambar.
kata perintah. 4. Murid menyatakan isi tersurat 4. Murid menyatakan isi tersurat
4. Murid meneliti gambar. dan isi tersirat. dan isi tersirat.
5. Murid menyatakan isi tersurat 5. Murid menulis isi tersurat dan isi 5. Murid menulis isi tersurat dan isi
dan isi tersirat. tersirat. tersirat.
https://inculkate.my/
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PASCAUJIAN
PAK-21 PAK-21
TP1 ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
TP2
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
TP3
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana: -
TP4
dan akan dijalankan pada waktu seterusnya
TP5
TP6
https://inculkate.my/
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
Terima kasih atas pembelian dan sokongan pihak tuan dan puan. Kami sangat menghargai segala
bentuk sokongan, komen dan pertanyaan daripada semua. Namun, bahan ini ialah hak cipta
terpelihara. Kami tidak mengizinkan mana-mana pihak untuk berkongsi bahan ini kepada rakan
taulan tanpa izin bertulis daripada pihak InculKate.
Jika bahan ini memberi manfaat kepada cikgu, tuan dan puan sekalian dan ingin berkongsi dengan
rakan, sila kongsikan link di bawah untuk pembelian. Boleh juga menekan link whatsapp untuk
dibantu ejen-ejen kami.
Salam sayang,
Kate Alias
CEO Kate Alias Ent.
Owner Inculkate.com, PembantuPendidik.com
Untuk pembelian:
https://inculkate.my/
Masalah/Tutorial:
Admin : https://katmins.wasap.my
Tutorial : https://www.tiktok.com/@inculkate.my
https://inculkate.my/