Anda di halaman 1dari 13

Rancangan Pelajaran Harian KSSR tahun 1

Sekolah

: Sekolah Kebangsaan Pauh Jaya

Disiplin Ilmu

: Pendidikan Jasmani

Kelas

: 1 Cendekia

Jumlah Murid

: 36 orang

Tema/Tajuk

: Konsep Pergerakan (kesedaran Ruang)

Masa

: 7.40pagi 8.10pagi ( 30 minit)

Tarikh

Standard Kandungan : 1.1 Melakukan aktiviti fizikal berpandukan konsep pergerakan.

Standard Pembelajaran diri, ruang yang berbeza.

: 1.1.2 Melakukan pergerakan yang melibatkan kesedaran ruang am dan batas ruang dalam pelbagai arah dan aras ruang

2.1.2 Mengenalpasti ruang diri. 2.1.3 Mengenalpasti ruang am. 5.2.1 Memperlihatkan rasa seronok melakukan aktiviti baru dalam Pendidikan Jasmani dan bersedia menerima cabaran.

Objektif Pembelajaran : Pada akhir pembelajaran murid dapat : 1. Melakukan aktiviti fizikal berpandukan konsep pergerakan.

Aktiviti

: 1. Bergerak dalam ruang besar sambil mendengar muzik. 2. Bergerak dalam ruang kecil sambil mendengar muzik. 3. Berlari zig-zag 4. Pergerakan ke pelbagai arah. 5. Permainan kecil : Permainan Burung Dalam Sangkar.

Elemen Merentas

: 1. Kreativiti dan inovasi

Kurikulum (EMK)

Bahan Bantuan gambar. Mengajar

: Gelung, pundi kacang, radio, skital,cd lagu kanak-kanak dan kad

Petaksiran Berasaskan Sekolah (PBS)

: Senarai semak.

Refleksi

Masa

Aktiviti/S trategi

Organisasi

Catat an

Set Induksi. Meman askan badan. (5 minit )

1. Bergerak dalam ruang besar sambil mendeng ar muzik: (a) Berjalan (b) berlari sambil membuat gaya motosikal (c)

Pent aksir an di buat pada bora ng lampi ran 1

Bergerak * seperti burung terb ang,meni ru suara buru ng semasa bergerak

Perkem bangan ( 15 minit )

1. Bergerak dalam ruang kecil sambil mendeng ar muzik:

Pent aksir an di buat pada bora ng lampi ran 1

(a) Melakuka n pergerak an seperti ulat bulu ke pelbagai arah dala m ruang kecil.

2. Berlari zig-zag : (a) Berlari dalm laluan zig-zag men gikut arah larian yang telah diar ahkan.

Pent aksir an di buat pada bora ng lampi ran 1

3. Bergerak ke pelbagai arah :

(a) Duduk dekam di dalam

Pent aksir an di buat pada bora ng lampi ran 1

gelung dan melompa t di dalam gelu ng.

(b) Melompa t keluar dan masuk men gikut bunyi yang didengari darip ada alat perkusi.

(c) Ulang dengan pelbagai arah ke had apan, belakang, sisi kiri dan sisi kanan.

Penutu p. Permai

1. Permaina n Burung

nan Kecil ( 15 minit)

Dalam Sangkar: (a) Murid berada di dalam gelung (san gkar) masingmasing.

(b) Guru member isyarat terbang. muri d murid keluar dari sang kar dan terbang bebas.

(c) Guru akan member isyarat

bila ngan burung yang patut bera da di dalam sangkar yang terh ampir dengann ya. Murid berg erak dan msuk ke dalam sang kar seperti yang diarahka n.

(d) Permaina n diteruska n dan guru men gubah bilangan burung yang berada di dalam sangkar.

Penutu 1. Tarian p mengikut (refleksi lagu.

X Xmuri

) Menyej ukkan badan. (5minit )

X (a) Murid X X melakuka n tarian men X X gikut lirik dan rentak lagu kana k-kanak.

oguru

(b) Murid menyata kan perasaan sem asa melakuka n aktiviti.

SEKOLAH KEBANGSAAN PAUH JAYA LAMPIRAN 1 13500 PERMATANG PAUH.

NAMA :_________________________________ KELAS :______________

SENARAI SEMAK : PERGERAKAN ASAS LOKOMOTOR

BIL NAMA BERJALAN BERLARI SKIP CONGKLANG GELONSOR LOMPAT 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. 21. 22. 23.

24. 25. 26. 27. 28. 29. 30. 31. 32. 33. 34. 35. 36.

JAYA

SEKOLAH KEBANGSAAN PAUH Lampiran 2 13500 PERMATANG PAUH.

NAMA GURU :_______________________________ KELAS :______________________

B1D1 : MELAKUKAKAN KEMAHIRAN PERGERAKAN ASAS YANG MUDAH.

BIL NAMA B1D1E1 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. 21. 22.

23. 24. 25. 26. 27. 28. 29. 30. 31. 32. 33. 34. 35. 36.

B band D deskriptor E eviden
