Anda di halaman 1dari 5

TEMA

RANCANGAN MINGGU KE
TUNJANG
1. Komunikasi
Bahasa Melayu

English
Language

2. Sains dan Teknologi

3. Ketrampilan Diri
4. Fizikal & Estetika

5. Kemanusiaan
6. Kerohanian Sikap dan
Nilai
Pend.Islam
Pend.Moral

HASIL PEMBELAJARAN

AKTIVITI

:
RANCANGAN HARIAN PRASEKOLAH
MINGGU:
TEMA:
SUB TEMA:
MASA
20 minit

TARIKH:
MASA :

TUNJANG
Rutin

HASIL PEMBELAJARAN

AKTIVITI

BAHAN

-Berkumpul, lagu negeri/kebangsaan,doa-doa, kalender, kehadiran dan peraturan.

Perbualan /circle time / show & tell


20 minit
(Aktiviti
kelas)
20 minit
Main Luar
60 minit
Aktiviti
Kumpulan
30 minit

20 minit
(Aktiviti
Kelas)
10 minit
(Aktiviti
Penamat)

K2

Peruntukan masa bagi setiap aktivii


kumpulan 20 minit. Walau bagaimanapun
jika masa tidak mencukupi murid
dibenarkan untuk meneruskan (masa
K 1
K3
fleksibel)
KUDAPAN DAN REHAT
(membantu menghidang,menikmati makanan berkhasiat, baca doa, mengemas meja, bersih diri,
gosok gigi, rehat diri dengan membaca, mendengar muzik perlahandan tidur)

Penutup/Refleksi

Catatan: Tempoh pengajaran dan pembelajaran secara rasmi di kelas prasekolah adalah 3 jam. Tempoh yang tercatat dalam rancang harian adalah 3
jam sahaja. Tambahan 30 minit boleh digunakan secara fleksibel untuk pengendalian murid dalam:
i.
aktiviti ketibaan murid sebelum kelas bermula
ii.
pengurusan masa transisi
iii.
aktiviti free play sebelum waktu penamat1
1

RANCANGAN PENGAJARAN
(SLOT PENGAJARAN INDIVIDU/KELAS)
Kelas:
Tarikh:
Masa:
Bilangan Pelajar
Tunjang :
Tema:
Sub tema:
Modul
Standard Kandungan;
Standard Pembelajaran:
Objektif Pengajaran dan Pembelajaran:
Pengetahuan Sedia Ada
Kesepaduan:
Kemahiran Berfikir(KB):
Penerapan Nilai:
Kecerdasan Pelbagai (MI):
Kosa Kata:
Bahan Bantu Mengajar(BBM):
LANGKAH/
MASA

Set Induksi

Langkah 1

Langkah 2

Langkah 3

Penutup

Refleksi Pelatih:
Catatan Bimbingan:

ISI PELAJARAN

AKTIVITI
PENGAJARAN DAN
PEMBELAJARAN

CATATAN
(BBM,Kesepaduan,KB,
Nilai dll.)

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN


(SLOT PENGAJARAN KUMPULAN)
Kelas:
Tarikh:
Masa:
Bilangan Pelajar
Tunjang : 1.
2.
3.
Tema:
Sub tema:
Modul
Standard Pembelajaran:
Standard Kandungan;
Objektif Pengajaran dan Pembelajaran:1. 2. Dan 3
Pengetahuan Sedia Ada
Kesepaduan:
Kemahiran Berfikir(KB):
Penerapan Nilai:
Kecerdasan Pelbagai (MI):
Kosa Kata:
Bahan Bantu Mengajar(BBM):
LANGKAH/
MASA

ISI PELAJARAN

AKTIVITI
PENGAJARAN DAN
PEMBELAJARAN

Nyanyian
Set Induksi
Penyampaian

1. Tunjang 1

Kumpulan 1

2, Tunjang 2

Kumpulan 2

3. Tunjang 3
Pamer kan hasil kerja

Kumpulan 3

penerapan nilai
Penutup

Refleksi Pelatih:
Catatan Bimbingan:

CATATAN
(BBM,Kesepaduan,KB,
Nilai dll.)
