Anda di halaman 1dari 1

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN Pendidikan Jasmani KELAS 4 Anggerik


TARIKH/ HARI 25 Ogos 2017 Jumaat MASA 7.30-8.00 pagi
TEMA Olahraga Asas TAJUK Berlari berganti-ganti
1.9 Berkebolehan melakukan kemahiran asas berlari dengan lakuan yang betul.
STANDARD
KANDUNGAN 2.9 Berkebolehan mengaplikasikan konsep pergerakan dan prinsip mekanik dalam kemahiran asas
berlari.
1.9.2 Berlari berganti-ganti pada satu jarak.
STANDARD
PEMBELAJARAN
1.9.3 Berlari beritma melepasi halangan secara berterusan.
2.9.2 Mengenalpasti jarak yang sesuai semasa memberi dan menerima alatan.
Pada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid dapat :
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN 1. Mengenal pasti cara memberi dan menerima alatan.
2. Membuat larian berganti-ganti

1. Murid melakukan aktiviti memanaskan badan.


AKTIVITI 2. Murid dibahagikan kepada 5 kumpulan.
PENGAJARAN & 3. Setiap kumpulan diberi laluan yang berbeza.
PEMBELAJARAN
4. Murid membuat larian setelah wisel dibunyikan dan perlu memberikan alatan kepda ahli yang lain.
(PdP) 5. Murid yang lain membuat larian setelah menerima alatan.
6. Murid menyejukkan badan.

 Bukuteks  Internet  Radio / TV  Spesimen


BAHAN BANTU
BELAJAR (BBB)  Modul  Projektor  Radas  Gambar / Cerita
 Powerpoint  Model  BukuCerita  Lain-lain :Bola, Skital. Jaring, raket

KECERDASAN  Interpersonal  Muzikal  Kinestatik  Naturalis


PELBAGAI  Intrapersonal  Verbal Linguistik  Logik Matematik  Visual Ruang

ELEMEN
 Kreativiti&Inovasi  Bahasa  Sains&Teknologi  Keusahawanan
MERENTASI
 Pendidikan Alam Sekitar  Patriotisme  TMK  NilaiMurni
KURIKULUM (EMK)

 Membandingbeza  Menghubungkait  Membuat Inferens  Membuat Keputusan


KEMAHIRAN
 Mengkategori  Menginterpretasi  Membuat Ramalan  Membuat Rumusan
BERFIKIR
 Menjana Idea  Mencipta Analogi  Mentafsir  Menilai

PENILAIAN
 Lembaran Kerja  Pemerhatian  Lisan  Tugasan
PENGAJARAN &
 Hasil Kerja  Kuiz  Drama  Projek
PEMBELAJARAN

 _____/____ orang muriddapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan.

 ____/____ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan

 Mesyuarat / Kursus
REFLEKSI  Program Sekolah  Cuti Rehat / Cuti Sakit
HADIR ( / ) Aktiviti pengajaran & pembelajaran ditangguhkan
 Mengiringi Murid Keluar  Cuti Bencana / Cuti Khas
kerana ….
 Aktiviti Luar  Cuti Peristiwa / Cuti Umum

Aktiviti PdP dibawa ke _____________________________________________________
