Anda di halaman 1dari 10

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MINGGU : 3 HARI: ISNIN TARIKH: 13/1/2020


M/Pelajaran Masa Kelas Bil. Murid Bahan Bantu Mengajar (BBM)
PENDIDIKAN JASMANI 8.45 - 9.15 RUBY 5 Buku teks Carta
Kehadiran 8 Buku rujukan Komputer
Tajuk Pergerakan Lokomotor Kad imbasan x Kon, marker, baton
Standard Elemen Merentas Kurikulum (EMK)
Kandungan
1.1 Melakukan pelbagai pergerakan lokomotor asas
Kreativti & Inovasi Sains & Teknologi
Standard 1.1.1 Melakukan pergerakan lokomotor beritma sekata dan lokomotor beritma Bahasa X Keusahawanan
Pembelajaran tidak sekata. Patriotisme TMK
Pend. Kewangan Pend. Alam sekitar
Di akhir PDPc murid dapat melakukan pergerakan lokomotor beritma sekata
Objektif PdPc Pend. Kewangan Pend. Alam sekitar
berjalan dan berlari
Penggunaan Peta I-Think
Aktiviti PdPc Peta Bulatan Peta Titi
x Peta Buih Peta Pokok
1. Murid melakukan aktiviti memanaskan badan dan regangan dengan bimbingan. Peta Dakap Peta Alir
2. Murid berjalan secara bebas di atas tali yang lurus. Peta Buih Berganda Peta Pelbagai Alir
3. Berlari setempat secara perlahan dan laju mengikut arahan guru. Nilai Murni
4. Berjalan dan berlari secara ulang-alik melalui jarak kon yang disediakan menikut arahan guru. Kasih sayang
5. Aktiviti penurunan kadar nadi. Gerak kendur sekuntum bunga. PAK 21
6. Guru merumuskan pelajaran hari ni pada murid. Komunikasi x Kolaborasi
Kreativiti Pemikiran Kritikal
Tahap Pemikiran
KBAR KBAT
Mengingat Memahami x Mengaplikasi Menganalisis Menilai Mencipta
Penilaian PdPc
Buku Latihan Folio Senarai Semak x Pemerhatian Kuiz x Lisan Lembaran Kerja
____ orang dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan penggayaan/pengukuhan.
____ orang murid tidak dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.
Refleksi
PdPc Ditangguh : Aktiviti pdpc tidak dapat dijalankan kerana :
Mesyuarat/Taklimat Kursus/Seminar/Bengkel Aktiviti Luar Program Sekolah Guru Pengiring CRK/MC
M/Pelajaran Masa Kelas Bil. Murid Bahan Bantu Mengajar (BBM)
PENDIDIKAN JASMANI 9.15 – 10.15 AKED 8 Buku teks Carta
Kehadiran 5 Buku rujukan Komputer
Tajuk Pergerakan Lokomotor Kad imbasan x Kon, marker, baton
Standard Elemen Merentas Kurikulum (EMK)
1.1 Melakukan pergerakan asas lokomotor
Kandungan Kreativti & Inovasi Sains & Teknologi
Standard Bahasa X Keusahawanan
Pembelajaran 1.1.1 Melakukan aktiviti pergerakan lokomotor i) berjalan ii) berlari
Patriotisme TMK
Pend. Kewangan Pend. Alam sekitar
Objektif PdPc Di akhir PDPc murid dapat berjalan zig zag melalui kon. Pend. Kewangan Pend. Alam sekitar
Penggunaan Peta I-Think
Aktiviti PdPc x Peta Bulatan Peta Titi
Peta Buih Peta Pokok
1. Murid melakukan aktiviti memanaskan badan dan regangan dengan bimbingan. Peta Dakap Peta Alir
2. Murid lihat demos berjalan zig zag. Peta Buih Berganda Peta Pelbagai Alir
3. Murid berjalan zig zag melalui kon dengan bimbingan guru. Nilai Murni
4. Murid berjalan zig zag mengikut arahan wisel guru.
Hemah tinggi
5. Aktiviti penurunan kadar nadi. Gerak kendur sekuntum bunga.
6. Guru merumuskan pelajaran hari ni pada murid. PAK 21
Komunikasi Kolaborasi
X Kreativiti Pemikiran Kritikal
Tahap Pemikiran
KBAR KBAT
Mengingat Memahami X Mengaplikasi Menganalisis Menilai Mencipta
Penilaian PdPc
Buku Latihan Folio Senarai Semak X Pemerhatian Kuiz Lisan Lembaran Kerja
____ orang dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan penggayaan/pengukuhan.
____ orang murid tidak dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.
Refleksi
PdPc Ditangguh : Aktiviti pdpc tidak dapat dijalankan kerana :
Mesyuarat/Taklimat Kursus/Seminar/Bengkel Aktiviti Luar Program Sekolah Guru Pengiring CRK/MC
MINGGU : 2 RANCANGAN HARI: ISNIN
PENGAJARAN HARIAN TARIKH: 6/1/2020

Subject Time Class Bil. Murid Teaching Aids (BBM)


English 12.05 – 1.05 AKED 8 x Text book Carta
Attendance Buku rujukan x Picture card
Topic Say Hello! Kad imbasan
Content Elemen Merentas Kurikulum (EMK)
1.3 Pupils will be able to participate in daily conversations
Standard X Creative & inovative Science & Technology
Learning 1.3.1 Listen and respond appropriately for variety of purposes (i) express simple Language Entrepreneur
Standard greetings Patriotisme x TMK
Pend. Kewangan Pend. Alam sekitar
Learning By the end of the lesson, pupils will able to;
Pend. Kewangan Pend. Alam sekitar
Objectives 1. use the correct greeting; good evening, good night
Penggunaan Peta I-Think
Aktiviti PdPc Peta Bulatan Peta Titi
Peta Buih Peta Pokok
1. Teacher introduce greeting from the topic. Peta Dakap Peta Alir
2. Select 4 pupils to play the role of the characters. Peta Buih Berganda Peta Pelbagai Alir
3. Teacher plays the Happy birthday songs. Values
4. Pupils sing the greeting song according to the Happy birthday tune. Hardworking
5. Pupils to sing the song again replacing the names of the characters with the names of their PAK 21
friends Komunikasi Kolaborasi
X Kreativiti Pemikiran Kritikal
Tahap Pemikiran
KBAR KBAT
Mengingat x Memahami Mengaplikasi Menganalisis Menilai Mencipta
Penilaian PdPc
X
Exercise book Folio Check List Observation Kuiz x Oral Worksheet

____ pupils are able to achieve the objectives.


____ pupils need extra guidance.
Reflection
PdPc Ditangguh : Aktiviti pdpc tidak dapat dijalankan kerana :
Meeting/Briefing Course / Seminar Outdoor activity School program Escort teacher CRK/MC
Subject Time Class Bil. Murid Bahan Bantu Mengajar (BBM)
Buku teks Carta
Kehadiran Buku rujukan Komputer
Theme Kad imbasan
Content Elemen Merentas Kurikulum (EMK)
Standard Kreativti & Inovasi Sains & Teknologi
Learning Bahasa Keusahawanan
Standard Patriotisme TMK
Pend. Kewangan Pend. Alam sekitar
Objectives Pend. Kewangan Pend. Alam sekitar
Penggunaan Peta I-Think
Activiti Peta Bulatan Peta Titi
Peta Buih Peta Pokok
Peta Dakap Peta Alir
Peta Buih Berganda Peta Pelbagai Alir
Nilai Murni

PAK 21
Komunikasi Kolaborasi
Kreativiti Pemikiran Kritikal
Tahap Pemikiran
KBAR KBAT
Mengingat Memahami Mengaplikasi Menganalisis Menilai Mencipta
Penilaian PdPc
Buku Latihan Folio Senarai Semak Pemerhatian Kuiz Lisan Lembaran Kerja
____ orang dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan penggayaan/pengukuhan.
____ orang murid tidak dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.
Refleksi PdPc Ditangguh : Aktiviti pdpc tidak dapat dijalankan kerana :
Kursus/Seminar/Bengk
Mesyuarat/Taklimat Aktiviti Luar Program Sekolah Guru Pengiring CRK/MC
el

MINGGU : 2 HARI: SELASA TARIKH: 7/1/2020


M/Pelajaran Masa Kelas Bil. Murid Bahan Bantu Mengajar (BBM)
MUZIK 9.15 -10.15 AKED 10 Buku teks Carta
Kehadiran 9 Buku rujukan x Komputer
Tajuk 1. Nyanyian RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
Kad imbasan
Elemen Merentas Kurikulum (EMK)
Standard X Kreativti & Inovasi Sains & Teknologi
Kandungan
1.1 Mengenal muzik

Standard Bahasa Keusahawanan


Pembelajaran 1.1.1 Mengecam bunyi alam dari persekitaran kelas
Patriotisme TMK
Pend. Kewangan Pend. Alam sekitar
Objektif PdPc Di akhir PDPc murid mengecam bunyi yang didengar dengan betul. Pend. Kewangan Pend. Alam sekitar
Penggunaan Peta I-Think
Aktiviti PdPc Peta Bulatan Peta Titi
x Peta Buih Peta Pokok
Peta Dakap Peta Alir
1. Murid dengar audio yang dimainkan. Peta Buih Berganda Peta Pelbagai Alir
2. Murid menamakan bunyi audio yang didengar. Nilai Murni
3. Murid menunjukkan gambar yang betul berdasarkan audio
Kasih sayang
4. Murid meniru bunyi audio yang didengar.
5. Murid menyiapkan tugasan buku kerja. PAK 21
Komunikasi Kolaborasi
x Kreativiti Pemikiran Kritikal
Tahap Pemikiran
KBAR KBAT
X
Mengingat Memahami Mengaplikasi Menganalisis Menilai Mencipta

Penilaian PdPc
Buku Latihan Folio Senarai Semak x Pemerhatian Kuiz x Lisan x Lembaran Kerja
____ orang dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan penggayaan/pengukuhan.
____ orang murid tidak dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.
Refleksi
PdPc Ditangguh : Aktiviti pdpc tidak dapat dijalankan kerana :
Mesyuarat/Taklimat Kursus/Seminar/Bengkel Aktiviti Luar Program Sekolah Guru Pengiring CRK/MC
M/Pelajaran Masa Kelas Bil. Murid Bahan Bantu Mengajar (BBM)
PENGURUSAN DIRI 10.35 – 11.35 AKED 10 Buku teks Carta
Kehadiran 9 Buku rujukan x Komputer
Tajuk 1. Kemahiran kendiri Kad imbasan
Standard Elemen Merentas Kurikulum (EMK)
1.1 Bahagian-bahagian anggota badan
Kandungan x Kreativti & Inovasi Sains & Teknologi
Standard Bahasa Keusahawanan
Pembelajaran 1.1.1 Mengenal anggota asas bahagian kepala, badan dan kaki.
Patriotisme TMK
Pend. Kewangan Pend. Alam sekitar
Di akhir PDPc murid dapat ;
Objektif PdPc Pend. Kewangan Pend. Alam sekitar
Menamakan bahagian anggota badan dengan betul
Penggunaan Peta I-Think
Aktiviti PdPc x Peta Bulatan Peta Titi
Peta Buih Peta Pokok
1. Murid nyanyi lagu kepala bahu lutut kaki Peta Dakap Peta Alir
2. Murid mengecam gambar anggota badan. Peta Buih Berganda Peta Pelbagai Alir
3. Murid pilih gambar anggota badan yang disebut guru. Nilai Murni
4. Murid menamakan gamabr yang ditunjukkan guru. Kerjasama
5. Menyiapkan tugasan lembaran kerja. PAK 21
Komunikasi Kolaborasi
X Kreativiti Pemikiran Kritikal
Tahap Pemikiran
KBAR KBAT
x Mengingat Memahami Mengaplikasi Menganalisis Menilai Mencipta
Penilaian PdPc
Buku Latihan Folio Senarai Semak x Pemerhatian Kuiz Lisan x Lembaran Kerja
____ orang dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan penggayaan/pengukuhan.
____ orang murid tidak dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.
Refleksi
PdPc Ditangguh : Aktiviti pdpc tidak dapat dijalankan kerana :
Mesyuarat/Taklimat Kursus/Seminar/Bengkel Aktiviti Luar Program Sekolah Guru Pengiring CRK/MC

MINGGU : 3 HARI: RABU TARIKH: 15/1/2020

M/Pelajaran Masa Kelas Bil. Murid Bahan Bantu Mengajar (BBM)


PENDIDIKAN JASMANI 7.45 - 8.45 AKED 10 Buku teks Carta
Kehadiran 10 Buku rujukan Komputer
Tajuk Pergerakan Lokomotor Kad imbasan x Kon,marker, baton
Standard RANCANGAN PENGAJARAN HARIANElemen Merentas Kurikulum (EMK)
1.1 Melakukan pergerakan asas lokomotor
Kandungan Kreativti & Inovasi Sains & Teknologi
Standard Bahasa X Keusahawanan
Pembelajaran 1.1.1 Melakukan aktiviti pergerakan lokomotor i) berjalan ii) berlari
Patriotisme TMK
Pend. Kewangan Pend. Alam sekitar
Di akhir PDPc murid dapat melakukan pergerakan lokomotor berjalan dan berlari
Objektif PdPc Pend. Kewangan Pend. Alam sekitar
tanpa bantuan guru..
Penggunaan Peta I-Think
Aktiviti PdPc Peta Bulatan Peta Titi
x Peta Buih Peta Pokok
Peta Dakap Peta Alir
1. Murid melakukan aktiviti memanaskan badan dan regangan dengan bimbingan. Peta Buih Berganda Peta Pelbagai Alir
2. Murid berjalan dari kon A ke kon B. Nilai Murni
3. Murid berlari dari kon B ke kon A
Kasih sayang
4. Murid dibahagi kepada 2 kumpulan.
5. Murid lumba berjalan dan berlari secara berganti-ganti. PAK 21
Komunikasi Kolaborasi
x Kreativiti Pemikiran Kritikal
Tahap Pemikiran
KBAR KBAT
Mengingat Memahami x Mengaplikasi Menganalisis Menilai Mencipta
Penilaian PdPc
Buku Latihan Folio Senarai Semak x Pemerhatian Kuiz Lisan Lembaran Kerja
____ orang dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan penggayaan/pengukuhan.
____ orang murid tidak dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.
Refleksi
PdPc Ditangguh : Aktiviti pdpc tidak dapat dijalankan kerana :
Mesyuarat/Taklimat Kursus/Seminar/Bengkel Aktiviti Luar Program Sekolah Guru Pengiring CRK/MC
M/Pelajaran Masa Kelas Bil. Murid Bahan Bantu Mengajar (BBM)
PENDIDIKAN JASMANI 9.15 – 10.15 RUBY 5 Buku teks Carta
Kehadiran 5 Buku rujukan Komputer
Tajuk Pergerakan Lokomotor Kad imbasan x Kon, gelung
Standard Elemen Merentas Kurikulum (EMK)
Kandungan
1.1 Melakukan pelbagai pergerakan lokomotor asas
Kreativti & Inovasi Sains & Teknologi
Standard 1.1.1 Melakukan pergerakan lokomotor beritma sekata dan lokomotor beritma Bahasa X Keusahawanan
Pembelajaran tidak sekata. Patriotisme TMK
Pend. Kewangan Pend. Alam sekitar
Di akhir PDPc murid dapat melakukan pergerakan lokomotor berjalan berlari dan
Objektif PdPc Pend. Kewangan Pend. Alam sekitar
melompat dengan teknik yang betul.
Penggunaan Peta I-Think
Aktiviti PdPc x Peta Bulatan Peta Titi
Peta Buih Peta Pokok
1. Murid melakukan aktiviti memanaskan badan dan regangan dengan bimbingan. Peta Dakap Peta Alir
2. Murid berjalan dari kon A ke kon B Peta Buih Berganda Peta Pelbagai Alir
3. Murid berlari dari kon B ke kon C Nilai Murni
4. Murid melompat sebelah kaki dari kon C ke kon D Hemah tinggi
5. Murid melakukan aktiviti menyejukkan badan dengan bimbingan guru. PAK 21
Komunikasi Kolaborasi
X Kreativiti Pemikiran Kritikal
Tahap Pemikiran
KBAR KBAT
Mengingat Memahami X Mengaplikasi Menganalisis Menilai Mencipta
Penilaian PdPc
Buku Latihan Folio Senarai Semak X Pemerhatian Kuiz Lisan Lembaran Kerja
____ orang dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan penggayaan/pengukuhan.
____ orang murid tidak dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.
Refleksi
PdPc Ditangguh : Aktiviti pdpc tidak dapat dijalankan kerana :
Mesyuarat/Taklimat Kursus/Seminar/Bengkel Aktiviti Luar Program Sekolah Guru Pengiring CRK/MC

MINGGU : 3 HARI: RABU TARIKH: 15/1/2020

Subject Time Class Bil. Murid Teaching Aids (BBM)


English 10.15 - 11.15 RUBY 5 x Text book Carta
Attendance 5 Buku rujukan Picture card
Topic Say Hello! Kad imbasan x Computer
Content 1.3 Pupils will be able to participate in daily conversations Elemen Merentas Kurikulum (EMK)
Standard X Creative & inovative Science & Technology
Learning 1.3.1 Listen and respond appropriately for variety of purposes (i) express simple Language Entrepreneur
Standard greetings Patriotisme TMK
Pend. Kewangan Pend. Alam sekitar
Learning By the end of the lesson, pupils will able to;
Pend. Kewangan
Objectives pronounce greetings correcctly
Penggunaan Peta I-Think
Aktiviti PdPc Peta Bulatan Peta Titi
x Peta Buih Peta Pokok
Peta Dakap Peta Alir
1. Teacher introduce greeting from the topic. Peta Buih Berganda Peta Pelbagai Alir
2. Pupils pronounce greetings with teacher’s guidence. Values
3. Pupils greet teacher according to flash card shown by teacher.
Hardworking
4. Pupils act with the given role play.
5. Pupils complete the worksheet given. PAK 21
x Komunikasi Kolaborasi
Kreativiti Pemikiran Kritikal
Tahap Pemikiran
KBAR KBAT
x Mengingat Memahami Mengaplikasi Menganalisis x Menilai Mencipta
Penilaian PdPc
Exercise book Folio Check List Observation Kuiz x Oral x Worksheet
____ pupils are able to achieve the objectives.
____ pupils need extra guidance.
Reflection
PdPc Ditangguh : Aktiviti pdpc tidak dapat dijalankan kerana :
Meeting/Briefing Course / Seminar Outdoor activity School program Escort teacher CRK/MC
Subjek Masa Kelas Bil. Murid Bahan Bantu Mengajar (BBM)
PENGURUSAN DIRI 11.35 – 12.05 RUBY 5 x Buku teks Carta
Kehadiran 5 Buku rujukan Komputer
Tajuk Kemahiran Kendiri Kad imbasan
Standard Elemen Merentas Kurikulum (EMK)
Kandungan 1.1 Tanggungjawab diri terhadap ahli keluarga asas x Kreativti & Inovasi Sains & Teknologi
Standard 1.1.2 Memerihalkan tentang diri ahli keluarga asas. Bahasa Keusahawanan
Pembelajaran Patriotisme TMK
Pend. Kewangan Pend. Alam sekitar
Di akhir PdPc muriddapat;
Objektif PdPc Pend. Kewangan Pend. Alam sekitar
Mengenal pasti tanggungjawab diri terhadap keluarga asas Penggunaan Peta I-Think
Activiti Peta Bulatan Peta Titi
x Peta Buih Peta Pokok
1. Murid lihat gambar suasana sebuah keluarga di inap desa. Peta Dakap Peta Alir
2. Guru bersoal jawab dengan murid mengenai gambar. Peta Buih Berganda Peta Pelbagai Alir
3. Murid menyatakan peranan mereka terhadap keluarga. Nilai Murni
4. Murid menyenaraikan tanggungjawab diri terhadap keluarga
5. Murid mencatat senarai tanggungjawab diri terhadap keluarga dalam buku tulis. PAK 21
Komunikasi Kolaborasi
x Kreativiti Pemikiran Kritikal
Tahap Pemikiran
KBAR KBAT
Mengingat x Memahami Mengaplikasi Menganalisis Menilai Mencipta
Penilaian PdPc
x Buku Latihan Folio Senarai Semak Pemerhatian Kuiz Lisan Lembaran Kerja
____ orang dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan penggayaan/pengukuhan.
____ orang murid tidak dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.
Refleksi PdPc Ditangguh : Aktiviti pdpc tidak dapat dijalankan kerana :
Kursus/Seminar/Bengk
Mesyuarat/Taklimat Aktiviti Luar Program Sekolah Guru Pengiring CRK/MC
el

MINGGU : 3 HARI: KHAMIS TARIKH: 16/1/2020

M/Pelajaran Masa Kelas Bil. Murid Bahan Bantu Mengajar (BBM)


MUZIK 7.45 – 8.15 AKED 10 Buku teks Carta
Kehadiran 7 Buku rujukan x Komputer
Tajuk 2. Nyanyian Kad imbasan
Elemen Merentas Kurikulum (EMK)
Standard X Kreativti & Inovasi Sains & Teknologi
Kandungan
1.1 Mengenal muzik

Standard Bahasa Keusahawanan


Pembelajaran 1.1.1 Mengecam bunyi alam dari persekitaran kelas
Patriotisme TMK
Objektif PdPc Di akhir PDPc murid mengecam bunyi yang didengar dengan betul. Pend. Kewangan Pend. Alam sekitar
Pend. Kewangan Pend. Alam sekitar
Penggunaan Peta I-Think
RANCANGAN
Aktiviti PdPc PENGAJARAN HARIAN
Peta Bulatan Peta Titi
x Peta Buih Peta Pokok
Peta Dakap Peta Alir
6. Murid dengar audio yang dimainkan. Peta Buih Berganda Peta Pelbagai Alir
7. Murid menamakan bunyi audio yang didengar. Nilai Murni
8. Murid menunjukkan gambar yang betul berdasarkan audio
Kasih sayang
9. Murid meniru bunyi audio yang didengar.
10. Murid menyiapkan tugasan buku kerja. PAK 21
Komunikasi Kolaborasi
x Kreativiti Pemikiran Kritikal
Tahap Pemikiran
KBAR KBAT
X
Mengingat Memahami Mengaplikasi Menganalisis Menilai Mencipta

Penilaian PdPc
Buku Latihan Folio Senarai Semak x Pemerhatian Kuiz x Lisan x Lembaran Kerja
____ orang dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan penggayaan/pengukuhan.
____ orang murid tidak dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.
Refleksi
PdPc Ditangguh : Aktiviti pdpc tidak dapat dijalankan kerana :
Mesyuarat/Taklimat Kursus/Seminar/Bengkel Aktiviti Luar Program Sekolah Guru Pengiring CRK/MC
M/Pelajaran Masa Kelas Bil. Murid Bahan Bantu Mengajar (BBM)
PENGURUSAN DIRI 8.45 – 9.15 RUBY 5 Buku teks Carta
Kehadiran 5 Buku rujukan x Komputer
Tajuk 2. Kemahiran kendiri Kad imbasan
Standard Elemen Merentas Kurikulum (EMK)
1.1 Bahagian-bahagian anggota badan
Kandungan x Kreativti & Inovasi Sains & Teknologi
Standard Bahasa Keusahawanan
Pembelajaran 1.1.2 Memerihalkan tentang diri ahli keluarga asas.
Patriotisme TMK
Pend. Kewangan Pend. Alam sekitar
Di akhir PDPc murid dapat ;
Objektif PdPc Pend. Kewangan Pend. Alam sekitar
Menjelaskan perihal diri ahli keluarga asas.
Penggunaan Peta I-Think
Aktiviti PdPc x Peta Bulatan Peta Titi
Peta Buih Peta Pokok
Peta Dakap Peta Alir
1. Murid mendikripsi gambar potret keluarga yang dipaparkan guru. Peta Buih Berganda Peta Pelbagai Alir
2. Guru menerangkan tentang ahli keluarga asas. Nilai Murni
3. Murid bersoal awab dengan murid. Bersyukur
4. Murid menyatakal perihal ahli keluarga asas. PAK 21
Komunikasi Kolaborasi
X Kreativiti Pemikiran Kritikal
Tahap Pemikiran
KBAR KBAT
Mengingat x Memahami Mengaplikasi Menganalisis Menilai Mencipta
Penilaian PdPc
Buku Latihan Folio Senarai Semak x Pemerhatian Kuiz Lisan x Lembaran Kerja
____ orang dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan penggayaan/pengukuhan.
____ orang murid tidak dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.
Refleksi
PdPc Ditangguh : Aktiviti pdpc tidak dapat dijalankan kerana :
Mesyuarat/Taklimat Kursus/Seminar/Bengkel Aktiviti Luar Program Sekolah Guru Pengiring CRK/MC

MINGGU : 3 HARI: KHAMIS TARIKH: 16/1/2020

Matapelajaran Masa Kelas Bil. Murid Teaching Aids (BBM)


TMK 9.15 – 1O.15 RUBY 5 x Text book Carta
Kehadiran 5 Buku rujukan Picture card
Tajuk Langkah Keselamatan di Makmal Komputer Kad imbasan x Computer
Standard Elemen Merentas Kurikulum (EMK)
Kandungan 1.1 Peraturan di makmal komputer x Creative & inovative Science & Technology
Standard 1.1.2 Mengenal pasti langkah keselamatan di makmal Language Entrepreneur
Pembelajaran
komputer Patriotisme TMK
Objektif PdPc Di akhir PdPc murid dapat ; Pend. Kewangan Pend. Alam sekitar
Menyatakan langkah keselamatan di makmal komputer. Pend. Kewangan
Penggunaan Peta I-Think
Aktiviti PdPc Peta Bulatan Peta Titi
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN x Peta Buih Peta Pokok
1. Murid menyatakan peralatan di dalam makmal komputer. Peta Dakap Peta Alir
2. Guru menerangkan langkah keselamatan di makmal komputer. Peta Buih Berganda Peta Pelbagai Alir
Values
3. Murid berala jawab dengan guru. Hardworking
4. Murid menyatakan langkah keselamatan di makmak komputer. PAK 21
5. Murid menyaiapkan lembaran kerja yang diberi. Komunikasi Kolaborasi
X Kreativiti Pemikiran Kritikal
Tahap Pemikiran
KBAR KBAT
Mengingat x Memahami Mengaplikasi Menganalisis x Menilai Mencipta
Penilaian PdPc
Exercise book Folio Senarai semak pemerhatian Kuiz x lisan x Lembaran kerja
____ pupils are able to achieve the objectives.
____ pupils need extra guidance.
Reflection
PdPc Ditangguh : Aktiviti pdpc tidak dapat dijalankan kerana :
Meeting/Briefing Course / Seminar Outdoor activity School program Escort teacher CRK/MC
Subjek Masa Kelas Bil. Murid Bahan Bantu Mengajar (BBM)
PENGURUSAN DIRI 11.35 – 12.05 RUBY 5 x Buku teks Carta
Attendance 5 Buku rujukan Komputer
Topic Friend at the Park Kad imbasan
Content 3.1 Understand a variety of linear and non-linear print and digital texts by using Elemen Merentas Kurikulum (EMK)
Standard appropriate reading strategies Kreativti & Inovasi Sains & Teknologi
Learning x Bahasa Keusahawanan
Standard 3.1.1 Understand the main idea of simple phrases and sentences
Patriotisme TMK
By the end of the lesson, pupils will able to; Pend. Kewangan Pend. Alam sekitar
Learning
1. Read the dialogues texts correctly. Pend. Kewangan Pend. Alam sekitar
Objectives
2. Introduce others in a politee way. Penggunaan Peta I-Think
Aktiviti PdPc Peta Bulatan Peta Titi
Peta Buih Peta Pokok
Peta Dakap Peta Alir
1. Teacher introduce greeting from the topic. Peta Buih Berganda Peta Pelbagai Alir
2. Pupils read the dialogs in the text book with guidence. Nilai Murni
3. Pupils act to role-play using the dialogues given. respect
4. Pupils divide into group of two. Then, introduce to each others in proper way.
PAK 21
5. Pupils complete task in the activity book. x Komunikasi Kolaborasi
Kreativiti Pemikiran Kritikal
Tahap Pemikiran
KBAR KBAT
Mengingat x Memahami Mengaplikasi Menganalisis Menilai Mencipta
Penilaian PdPc
x Buku Latihan Folio Senarai Semak Pemerhatian Kuiz Lisan Lembaran Kerja
____ orang dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan penggayaan/pengukuhan.
____ orang murid tidak dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.
Refleksi PdPc Ditangguh : Aktiviti pdpc tidak dapat dijalankan kerana :
Kursus/Seminar/Bengk
Mesyuarat/Taklimat Aktiviti Luar Program Sekolah Guru Pengiring CRK/MC
el

MINGGU : 3 HARI: JUMAAT TARIKH: 17/1/2020

M/Pelajaran Masa Kelas Bil. Murid Bahan Bantu Mengajar (BBM)


MUZIK 7.45 -8.15 AKED 10 Buku teks Carta
Kehadiran Buku rujukan x Komputer
Tajuk 3. Nyanyian Kad imbasan
Elemen Merentas Kurikulum (EMK)
Standard X Kreativti & Inovasi Sains & Teknologi
Kandungan
1.1 Mengenal muzik

Standard Bahasa Keusahawanan


Pembelajaran 1.1.2 Memberi respon terhadap lagu yang diperdengarkan
Patriotisme TMK
Pend. Kewangan Pend. Alam sekitar
Objektif PdPc Di akhir PDPc murid dapat menyanyikan lagu arnab dan kura-kura Pend. Kewangan Pend. Alam sekitar
Penggunaan Peta I-Think
Aktiviti PdPc Peta Bulatan Peta Titi
1. Murid melakukan latihan pernafasan dengan bimbingan guru. x Peta Buih Peta Pokok
2. Murid mendengar audio lagu arnar dan kura-kura. Peta Dakap Peta Alir
3. Murid menyanyikan lagu dengan bimbingan guru Peta Buih Berganda Peta Pelbagai Alir
Nilai Murni
Kasih sayang
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PAK 21
4. Murid menyanyikan lagu beramai-ramai.
Komunikasi Kolaborasi
x Kreativiti Pemikiran Kritikal
Tahap Pemikiran
KBAR KBAT
x Mengingat Memahami Mengaplikasi Menganalisis Menilai Mencipta
Penilaian PdPc
Buku Latihan Folio Senarai Semak x Pemerhatian Kuiz x Lisan Lembaran Kerja
____ orang dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan penggayaan/pengukuhan.
____ orang murid tidak dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.
Refleksi
PdPc Ditangguh : Aktiviti pdpc tidak dapat dijalankan kerana :
Mesyuarat/Taklimat Kursus/Seminar/Bengkel Aktiviti Luar Program Sekolah Guru Pengiring CRK/MC
M/Pelajaran Masa Kelas Bil. Murid Bahan Bantu Mengajar (BBM)
MUZIK 9.15 – 10.15 RUBY 5 Buku teks Carta
Kehadiran 5 Buku rujukan x Komputer
Tajuk 3. Nyanyian Kad imbasan
Standard Elemen Merentas Kurikulum (EMK)
1.1 Bernyanyi Secara Ensembel
Kandungan x Kreativti & Inovasi Sains & Teknologi
Standard Bahasa Keusahawanan
Pembelajaran 1.1.2 Menyanyi solfa Do, Re dan Mi berpandukan isyarat tangan Curwen.
Patriotisme TMK
Pend. Kewangan Pend. Alam sekitar
Di akhir PDPc murid dapat ;
Objektif PdPc Pend. Kewangan Pend. Alam sekitar
Bernyanyi solfa Do, Re dan Mi dengan bimbingan guru.
Penggunaan Peta I-Think
Aktiviti PdPc x Peta Bulatan Peta Titi
Peta Buih Peta Pokok
Peta Dakap Peta Alir
1. Murid melakukan latihan pernafasan. Peta Buih Berganda Peta Pelbagai Alir
2. Murid diperkenalkan denganisyarat tangan Curwen. Nilai Murni
3. Murid menyebut not Do Re Mi dan membuat isyarat tangan Curwen.
Kerjasama
4. Murid melakukan latifan solfa 1.
5. Murid membunyikan solfa Do re Mi berdasarkan isyarat tangan curwen PAK 21
Komunikasi Kolaborasi
X Kreativiti Pemikiran Kritikal
Tahap Pemikiran
KBAR KBAT
Mengingat x Memahami Mengaplikasi Menganalisis Menilai Mencipta
Penilaian PdPc
Buku Latihan Folio Senarai Semak x Pemerhatian Kuiz x Lisan Lembaran Kerja
____ orang dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan penggayaan/pengukuhan.
____ orang murid tidak dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.
Refleksi
PdPc Ditangguh : Aktiviti pdpc tidak dapat dijalankan kerana :
Mesyuarat/Taklimat Kursus/Seminar/Bengkel Aktiviti Luar Program Sekolah Guru Pengiring CRK/MC

MINGGU : 3 HARI: JUMAAT TARIKH: 17/1/2020

Subject Time Class Bil. Murid Teaching Aids (BBM)


English 10.15 - 11.15 AKED 10 x Text book Carta
Attendance Buku rujukan x Picture card
Topic Listening and speaking Kad imbasan
Content Elemen Merentas Kurikulum (EMK)
1.2 Pupils will be able to say words and speak confidently
Standard x Creative & inovative Science & Technology
Learning Language Entrepreneur
Standard 1.2.1 Talk about stimulus given(ii) songs
Patriotisme TMK
Pend. Kewangan Pend. Alam sekitar
Learning By the end of the lesson, pupils will able to;
Pend. Kewangan Pend. Alam sekitar
Objectives 1. Introduce themselves to the class using the same sentence structure
Penggunaan Peta I-Think
Aktiviti PdPc Peta Bulatan Peta Titi
x Peta Buih Peta Pokok
1. Pupils introduce to the word “boy” and “girl” Peta Dakap Peta Alir
2. Pupilsguide to say aloud the dialogues in text book. Peta Buih Berganda Peta Pelbagai Alir
3. Pupils introduce themselves using the same dialogues
Values
4. Pupils recognise “boy” and “girl”
5. Pupils complete the worksheet given. Hardworking
PAK 21
x Komunikasi Kolaborasi
Kreativiti Pemikiran Kritikal
Tahap Pemikiran
KBAR KBAT
Mengingat x Memahami Mengaplikasi Menganalisis x Menilai Mencipta
Penilaian PdPc
Exercise book Folio Check List Observation Kuiz x Oral x Worksheet
____ pupils are able to achieve the objectives.
____ pupils need extra guidance.
Reflection
PdPc Ditangguh : Aktiviti pdpc tidak dapat dijalankan kerana :
Meeting/Briefing Course / Seminar Outdoor activity School program Escort teacher CRK/MC
Subject Time Class Bil. Murid Bahan Bantu Mengajar (BBM)
Buku teks Carta
Kehadiran Buku rujukan Komputer
Theme Kad imbasan
Content Elemen Merentas Kurikulum (EMK)
Standard Kreativti & Inovasi Sains & Teknologi
Learning Bahasa Keusahawanan
Standard Patriotisme TMK
Pend. Kewangan Pend. Alam sekitar
Objectives Pend. Kewangan Pend. Alam sekitar
Penggunaan Peta I-Think
Activiti Peta Bulatan Peta Titi
Peta Buih Peta Pokok
Peta Dakap Peta Alir
Peta Buih Berganda Peta Pelbagai Alir
Nilai Murni

PAK 21
Komunikasi Kolaborasi
Kreativiti Pemikiran Kritikal
Tahap Pemikiran
KBAR KBAT
Mengingat Memahami Mengaplikasi Menganalisis Menilai Mencipta
Penilaian PdPc
Buku Latihan Folio Senarai Semak Pemerhatian Kuiz Lisan Lembaran Kerja
____ orang dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan penggayaan/pengukuhan.
____ orang murid tidak dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.
Refleksi PdPc Ditangguh : Aktiviti pdpc tidak dapat dijalankan kerana :
Kursus/Seminar/Bengk
Mesyuarat/Taklimat Aktiviti Luar Program Sekolah Guru Pengiring CRK/MC
el
