Anda di halaman 1dari 4

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA PELAJARAN
MATEMATIK TAHUN ENAM
MINGGU 3 TARIKH
HARI
Rabu
KELAS 6K MASA
TEMA Nombor dan Operasi
TAJUK Kenali Nombor Perdana
STANDARD 1.2 Nombor perdana
KANDUNGAN
STANDARD 1.2 (i) Mengenal pasti nombor perdana dalam lingkungan 100.
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
1. Mengenal pasti tiga nombor perdana dalam lingkungan 100
KRITERIA Murid dapat:
KEJAYAAN 1. Mengenal pasti __ daripada tiga nombor perdana dalam lingkungan 100
AKTIVITI PdP Set Induksi
1. Murid mendengar penerangan guru tentang kenali nombor perdana.
Aktiviti
1. Murid menghitung jawapan contoh dua.
2. Murid menjalankan Projek Bestari dengan pasangan. Dynamic Duo (Dua
Dinamik)
3. Murid menjalankan aktiviti Cabar Minda.
4. Murid menyenaraikan beberapa nombor perdana dan menjawab soalan yang
diberikan. List It Out (Senaraikannya)
5. Murid mendeklamasikan puisi.
6. Murid menjawab soalan latih diri.
Penutup
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang kenali nombor perdana dengan
bimbingan guru.
BUKU Buku Teks hlmn 7-8
ABM/BBM
PAK-21 Dynamic Duo (Dua Dinamik)
PAK-21 List It Out (Senaraikannya)
EMK : ILMU Nilai Murni
EMK: NILAI -
KBAT Menilai
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6

REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

1
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA PELAJARAN
MATEMATIK TAHUN ENAM
MINGGU 3 TARIKH 1
HARI
Ahad
KELAS MASA
TEMA Nombor dan Operasi
TAJUK Nombor Tujuh Digit
STANDARD 1.3 Nombor hingga tujuh digit
KANDUNGAN
STANDARD 1.3 (i) Membaca, menyebut dan menulis sebarang nombor hingga tujuh digit dalam perpuluhan juta yang melibatkan sit
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
1. Membaca, menyebut dan menulis sebarang tiga nombor hingga tujuh digit dalam
perpuluhan juta yang melibatkan situasi harian
KRITERIA Murid dapat:
KEJAYAAN 1. Membaca, menyebut dan menulis sebarang __ daripada tiga nombor hingga tujuh
digit dalam perpuluhan juta yang melibatkan situasi harian
AKTIVITI PdP Set Induksi
1. Murid mendengar penerangan guru tentang nombor tujuh digit.
Aktiviti
1. Murid meneliti dan memahami contoh yang diberikan.
2. Murid mencuba aktiviti cabar minda. Try It Out (Mari Mencuba)
3. Murid menyebut dan menulis nombor juta dalam angka dan perkataan,
mencerakinkan dan membundarkan nombor hingga juta terdekat. Loud Reader
(Pembaca Lantang)

Penutup
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang nombor tujuh digit dengan bimbingan
guru.
BUKU Buku Teks hlmn 9
ABM/BBM
PAK-21 Try It Out (Mari Mencuba)
PAK-21 Loud Reader (Pembaca Lantang)
EMK : ILMU Nilai Murni
EMK: NILAI -
KBAT Menilai
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6

REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

2
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA PELAJARAN
MATEMATIK TAHUN ENAM
MINGGU 3 TARIKH 1
HARI
Ahad
KELAS MASA
TEMA Nombor dan Operasi
TAJUK Nombor Tujuh Digit
STANDARD 1.3 Nombor hingga tujuh digit
KANDUNGAN
STANDARD 1.3 (ii) Membaca, menyebut dan menulis sebarang nombor hingga tujuh digit dalam pecahan juta yang penyebutnya 2,
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
1. Membaca, menyebut dan menulis sebarang tiga nombor hingga tujuh digit dalam
pecahan juta yang penyebutnya 2, 4, 5, 8 dan 10 yang melibatkan situasi harian
KRITERIA Murid dapat:
KEJAYAAN 1. Membaca, menyebut dan menulis sebarang __ daripada tiga nombor hingga tujuh
digit dalam pecahan juta yang penyebutnya 2, 4, 5, 8 dan 10 yang melibatkan
situasi harian
AKTIVITI PdP Set Induksi
1. Murid mendengar penerangan guru tentang nombor tujuh digit
Aktiviti
1. Murid mencuba contoh 1, 2 dan 3. Examples (Contoh)
2. Murid menjawab soalan latih diri. Test It Out (Jalankan Ujian)

Penutup
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang nombor tujuh digit dengan bimbingan
guru.
BUKU Buku Teks hlmn 10-11
ABM/BBM
PAK-21 Examples (Contoh)
PAK-21 Test It Out (Jalankan Ujian)
EMK : ILMU Nilai Murni
EMK: NILAI -
KBAT Menilai
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6

REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

3
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

Copyright © 2020 Nur Hana Razali, Siti Khairani Alias

Cetakan pertama 2020

Hak cipta terpelihara. Tidak dibenarkan mengeluar ulang mana-mana bahagian artikel, ilustrasi dan isi
kandungan buku ini dalam apa jua bentuk dan dengan apa cara sekalipun, sama ada secara elektronik, fotokopi,
mekanik, rakaman atau cara lain sebelum mendapat keizinan bertulis daripada Nur Hana Razali dan/atau Siti
Khairani Alias.

Penulis tidak dapat bertanggungjawab ke atas sebarang kesilapan ataupun maklumat yang tidak
dimasukkan walaupun langkah berjaga-jaga sudah diambil. Penulis juga tidak bertanggungjawab ke atas
sebarang maklumat yang disalahgunakan.

Penulis tidak akan mengHALALkan mana-mana pihak yang menyalahgunakan isi kandungan buku ini
dan menyebarkan tanpa mendapat keizinan bertulis daripada Nur Hana Razali dan/atau Siti Khairani Alias.

Nur Hana Razali//Siti Khairani Alias

Untuk pembelian:
www.cikgugorgeous.com

Sebarang pertanyaan, dan komen:


Cikgu Hanna: 0165123372

Masalah teknikal:
Kate: 0149174124
