Anda di halaman 1dari 2

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (CUP)

MATA PELAJARAN PENDIDIKAN JASMANI TAHUN 2


BIDANG: KEMAHIRAN KELAS: 2 BIRU MINGGU: 49
MASA: 0420-0520 TARIKH: 23/2/2022
UNIT: 2: MARI BERSENAM
TEMPOH: 60 minit HARI: Rabu
TAJUK: Senaman Ceria
Standard Kandungan:
1.2 Melakukan pelbagai pergerakan lokomotor

1.3 Melakukan pelbagai pergerakan bukan lokomotor.

2.2 Mengaplikasikan konsep pergerakan semasa melakukan pergerakan lokomotor dan bukan lokomotor

5.2 Menunjukkan keyakinan dan tanggungjawab kendiri semasa melakukan aktiviti fizikal

Standard Pembelajaran:
1.2.1. Melakukan pergerakan berjalan, berlari, mencongklang (galloping), menggelongsor, melompat, melompat sebelah kaki
(hopping), berskip dan melonjak (leaping).

1.3.1. Melakukan pergerakan fleksi badan (membongkok), meregang, membuai, meringkuk, mengilas, memusing, menolak,
menarik, mengayun dan mengimbang

2.2.1. Mengenal pasti ciri-ciri lakuan pergerakan lokomotor dan bukan lokomotor.

5.2.1. Melibatkan diri dan mengambil bahagian secara aktif.

JENIS PRAUJIAN
 Melalui aktiviti soal jawab secara lisan.
 Kuiz cepat.
TAHAP KUKUH I KUKUH II PENGAYAAN
OBJEKTIF Murid dapat: Murid dapat: Murid dapat:
1. Melakukan pelbagai 1. Melakukan pelbagai 1. Melakukan pelbagai
pergerakan lokomotor dan pergerakan lokomotor dan bukan pergerakan lokomotor dan bukan
bukan lokomotor. lokomotor. lokomotor.
2. Mengaplikasikan pergerakan 2. Mengaplikasikan pergerakan 2. Mengaplikasikan pergerakan
dalam aktiviti. dalam aktiviti. dalam aktiviti.
SET INDUKSI Murid mengaitkan malumat yang diberi dengan tajuk yang pernah dipelajari sebelum ini.
AKTIVITI PdP 1. Murid melakukan 1. Murid melakukan 1. Murid melakukan
pergerakan yang pergerakan yang ditetapkan. pergerakan yang ditetapkan.
ditetapkan. 2. Murid menjawab modul 2. Murid menjawab modul
2. Murid menjawab modul yang diberikan. yang diberikan.
yang diberikan.

PENERAPAN
EMK Bahasa, Nilai Murni, Patriotisme, Kreativiti dan Inovasi, Teknologi Maklumat dan Komunikasi.
KECERDASAN Interpersonal, Interpersonal, Interpersonal,
PELBAGAI Kinestetik, Muzik, Verbal Kinestetik, Muzik, Verbal Kinestetik, Muzik, Verbal
Linguistik, Visual Ruang. Linguistik, Visual Ruang. Linguistik, Visual Ruang.
KBAT Menganalis Menilai, Mencipta Menilai, Mencipta
PAK-21 Peta i-Think, Cloze Procedure, Peta i-Think, Cloze Procedure, Peta i-Think, Cloze Procedure,
Collaboration Collaboration, Learning Collaboration, Learning
Modalities Modalities, Project-
BasedLearning
JENIS PASCAUJIAN
PBD dilaksanakan dari semasa ke semasa
REFLEKSI / IMPAK / CATATAN
