(INDIVIDU)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
WAKTU
7.40 8.10 8.40 9.10 9.40 10.10 10.40 11.10 11.40 12.10 12.40 1.10 1.40 2.10 2.40 3.10 3.40
ISNIN 2 MUTIARA 3 NILAM 1 RK1 3 MUTIARA
SELASA E 2 BAIDURI 2 KRISTAL
RABU 1 RK1 3 NILAM H 3 KRISTAL 1 BAIDURI
KHAMIS 1 BAIDURI A 2 BAIDURI 3 MUTIARA
JUMAAT 3 KRISTAL 2 MUTIARA T 2 KRISTAL
TINGKATA
SUBJEK
N
RBT 3
RBT 2
RBT 2
TINGKATA
SUBJEK
N
RBT 2
RBT 3
RBT 1
RBT 3
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
HARI : 0 MINGGU: 01 TARIKH: 22-03-2022
KELAS: 2 BAIDURI
WAKTU :
WAKTU 8 11.10 KELAS 1
JUM. MURID: 15 ORANG WAKTU 10 12.10 Tandakan ☒ pada ruangan berkenaan
SUBJEK RBT MOD PdPc Hari Ini
TINGKATAN: 2 BERSEMUKA : KUMP B 1
BAB BAB 2: APLIKASI TEKNOLOGI
TEMA 1 KANDUNGAN PENGAJARAN
TEMA 2 Kandungan Asas 1
Peta Buih 0
KELAS: 2 KRISTAL
WAKTU :
WAKTU 11 12.40 KELAS 2
JUM. MURID: 18 ORANG WAKTU 13 1.40 Tandakan ☒ pada ruangan berkenaan
SUBJEK RBT MOD PdPc Hari Ini
TINGKATAN: 2 BERSEMUKA : KUMP B 1
BAB BAB 2: APLIKASI TEKNOLOGI
TEMA 1 KANDUNGAN PENGAJARAN
TEMA 2 Kandungan Asas 1
TAJUK 1 2.0 APLIKASI TEKNOLOGI Kandungan Tambahan 0
TAJUK 2 2.0 APLIKASI TEKNOLOGI Kandungan Pelengkap 0
S. KANDUNGAN 1 2.5 Reka Bentuk Akuaponik
S. KANDUNGAN 2 2.5 Reka Bentuk Akuaponik ELEMEN MERENTAS KURIKULUM
STND PEMB 1 2.5.1 Menyatakan maksud dan menerangkan reka bentuk akuaponik. Bahasa 0
Pada akhir pembelajaran, murid dianggap berjaya sekiranya dapat: Teknologi Maklumat dan Komunikasi 0
KUMPULAN A: Kelestarian Global 0
Menyatakan sekurang-kurangnya 1 maksud reka bentuk akuaponik secara kreatif.
KRITERIA KEJAYAAN Menjelaskan sekurang-kurangnya 1 kelebihan reka bentuk akuaponik secara kolabratif. 0
Pendidikan Kewangan
KUMPULAN B:
Menyatakan sekurang-kurangnya 1 maksud reka bentuk akuaponik secara kreatif.
Menjelaskan sekurang-kurangnya 1 kelebihan reka bentuk akuaponik secara kreatif. ARAS PEMBELAJARAN
1 Pembelajaran Melalui Penerokaan Mengingat (Remembering) 0
Strategi PdP
MOD PEMBELAJARAN 0 Tidak Berkenaan Memahami (Understanding) 1
1 Latih Tubi Mengaplikasi (Applying) 0
Kaedah PdP
0 Tidak Berkenaan Menganalisis (Analysing) 0
Pilih dari senarai dan
tandakan ☒ pada 1 Tidak Berkenaan Menilai (Evaluating) 0
ruangan berkenaan Aktiviti PAK21
0 Tidak Berkenaan Mencipta (Creating) 0
MODE: HIBRID
KUMPULAN A: ONLINE DARI RUMAH & KUMPULAN B : BERSEMUKA
SET INDUKSI PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
Murid menonotn video pengenalan sistem akuaponik. Projek 0
PERKEMBANGAN Pembentangan 0
1. Murid dibahagiakann dalam kumpulan kecil.
2. Kumpulan Murid diminta mencari maksud reka ebntuk sistem akuapnik merujuk buku teks. Ujian/ Kuiz 0
3. Wakil kumpulan membentang hasil pencarian. Pemerhatian 0
4. Wakil kumpulan diminta mencari kelebihan sistem akuaponik merujuk bukun teks.
RINGKASAN 5. Wakil kumpulan membuat pembentangan. Latihan Bertulis 1
AKTIVITI Amali 0
PENUTUP
Guru mengucapkan terima kasih kepada murid yang hadir sesi bersemuka hari ini.
Murid diminta mengahtar tugasan yang siap dalam Google Class Room. PETA I-THINK
KUMPULAN B: Peta Bulatan 0
Murid diminta merujuk Nota dalam Google Sides dan menyiapkan tugasan yang diberikan.
Peta Buih 0
STND PEMB 2 0
Kelestarian Alam Sekitar
Murid boleh: Nilai Murni 0
KUMPULAN A & B Sains dan Teknologi 1
OBJEKTIF i) Menyatakan Sekurang-kurangnya 1 maksud Reka Bentuk Fertigasi dengan betul. Patriotisme 0
PEMBELAJARAN
ii) Menamakan sekurang-kurangnya 1 jenis sistem hidroponik dengan betul. 0
Kreativiti dan Inovasi
iii) Menyatakan sekurang-kurangnya 1 kelebihan sistem fertigasi dengan betul.
Keusahawanan 0
Pada akhir pembelajaran, murid dianggap berjaya sekiranya dapat: Teknologi Maklumat dan Komunikasi 1
Kelestarian Global 0
"KUMPULAN A:
i) Menyatakan Sekurang-kurangnya 1 maksud Reka Bentuk Fertigasi dengan secara kreatif.
ii) Menamakan sekurang-kurangnya 1 jenis sistem hidroponik secara kolabratif. 0
iii) Menyatakan sekurang-kurangnya 1 kelebihan secara kolabratif
KRITERIA KEJAYAAN Pendidikan Kewangan
"KUMPULAN B:
i) Menyatakan Sekurang-kurangnya 1 maksud Reka Bentuk Fertigasi secara kreatif.
ii) Menamakan sekurang-kurangnya 1 jenis sistem hidroponik secara kreatif
iii) Menyatakan sekurang-kurangnya 1 kelebihan sistem kreatif.
ARAS PEMBELAJARAN
1 Pembelajaran Kolaboratif Mengingat (Remembering) 0
Strategi PdP
MOD PEMBELAJARAN 0 Tidak Berkenaan Memahami (Understanding) 1
1 Perbincangan Mengaplikasi (Applying) 0
Kaedah PdP
0 Tidak Berkenaan Menganalisis (Analysing) 0
Pilih dari senarai dan
tandakan ☒ pada 1 Presentation (persembahan) Menilai (Evaluating) 0
ruangan berkenaan Aktiviti PAK21
0 Tidak Berkenaan Mencipta (Creating) 0
MODE: HIBRID
KUMPULAN A: ONLINE DARI RUMAH & KUMPULAN B : BERSEMUKA
SET INDUKSI PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
Murid menononto video pengenalan sistem fertigasi. Projek 0
PERKEMBANGAN Pembentangan 0
1. Murid diminta duduk dalam kumpulan masing-masing.
2. Murid diminta mencari definisi sistem feertigasi, jenis-jenis sistem hidroponik da kelebihan sistem fertigasi Ujian/ Kuiz 0
merujuk kepada buku teks. Pemerhatian 0
3. Wakil murid membentang hasil dapatan pada kelas.
RINGKASAN 4. Penerangan dan perbincangan lanjutan bersama guru. Latihan Bertulis 0
AKTIVITI Lembaran Kerja 1
PENUTUP
Wakil murid membuat rumusan PdPc hari ini
KUMPULAN B:
PETA I-THINK
1. Murid diberikan arahan dalam Telegram. Peta Bulatan 0
2. Murid diminta membaca nota dan menghtar tugasam dalam google class room.
Peta Buih 0
KELAS: 3 NILAM
WAKTU :
WAKTU 2 8.10 KELAS 2
JUM. MURID: 18 ORANG WAKTU 4 9.10 Tandakan ☒ pada ruangan berkenaan
SUBJEK RBT MOD PdPc Hari Ini
TINGKATAN: 3 BERSEMUKA : KUMP B 1
BAB BAB 2: PEMBANGUNAN PRODUK
TEMA 1 KANDUNGAN PENGAJARAN
TEMA 2 Kandungan Asas 0
TAJUK 1 2.0 PEMBANGUNAN PRODUK Kandungan Tambahan 0
TAJUK 2 2.0 PEMBANGUNAN PRODUK Kandungan Pelengkap 1
S. KANDUNGAN 1 2.1 Penghasilan produk
S. KANDUNGAN 2 2.1 Penghasilan produk ELEMEN MERENTAS KURIKULUM
STND PEMB 1 2.1.4 Menghasilkan lakaran produk yang hendak dibuat. Bahasa 0
STND PEMB 2 2.1.5 Menyediakan jadual kerja. Kelestarian Alam Sekitar 0
Murid boleh: Nilai Murni 0
Sains dan Teknologi 0
OBJEKTIF KUMPULAN A: Menyediakan Sekurang-kurangnya 1 jadual kerja dengan betul.
PEMBELAJARAN Patriotisme 0
Kreativiti dan Inovasi 0
KUMPULAN B: Menyediakan sekurang-kurangnya 1 lakaran beraian produk dengan betul
Keusahawanan 1
Pada akhir pembelajaran, murid dianggap berjaya sekiranya dapat: Teknologi Maklumat dan Komunikasi 0
Kelestarian Global 0
KUMPULAN A: Menyediakan Sekurang-kurangnya 1 jadual kerja secara kolabratif
KRITERIA KEJAYAAN Pendidikan Kewangan 0
Peta Buih 0
KELAS: 3 KRISTAL
WAKTU :
WAKTU 8 11.10 KELAS 3
JUM. MURID: 15 ORANG WAKTU 10 12.10 Tandakan ☒ pada ruangan berkenaan
SUBJEK RBT MOD PdPc Hari Ini
TINGKATAN: 3 BERSEMUKA : KUMP B 1
BAB BAB 2: PEMBANGUNAN PRODUK
TEMA 1 KANDUNGAN PENGAJARAN
TEMA 2 Kandungan Asas 0
TAJUK 1 2.0 PEMBANGUNAN PRODUK Kandungan Tambahan 1
TAJUK 2 2.0 PEMBANGUNAN PRODUK Kandungan Pelengkap 0
S. KANDUNGAN 1 2.1 Penghasilan produk
S. KANDUNGAN 2 2.1 Penghasilan produk ELEMEN MERENTAS KURIKULUM
STND PEMB 1 2.1.5 Menyediakan jadual kerja. Bahasa 0
STND PEMB 2 2.1.4 Menghasilkan lakaran produk yang hendak dibuat. Kelestarian Alam Sekitar 0
Murid boleh: Nilai Murni 0
Sains dan Teknologi 1
OBJEKTIF KUMPULAN A: Menyediakan Sekurang-kurangnya 1 jadual kerja dengan betul.
Patriotisme 0
PEMBELAJARAN
Kreativiti dan Inovasi 0
KUMPULAN B: Menyediakan sekurang-kurangnya 1 lakaran beraian produk dengan betul
Keusahawanan 0
Pada akhir pembelajaran, murid dianggap berjaya sekiranya dapat: Teknologi Maklumat dan Komunikasi 0
Kelestarian Global 0
KUMPULAN A: Menyediakan Sekurang-kurangnya 1 jadual kerja secara kolabratif
KRITERIA KEJAYAAN Pendidikan Kewangan 0
KUMPULAN B:
1. Murid diberikan arahan dalam Telegram. PETA I-THINK
2. Murid diminta menghasilkan lakaran ceraian produk dan hantar dalam Google Class Room.
Peta Bulatan 1
Peta Buih 0
KELAS: 1 BAIDURI
WAKTU :
WAKTU 10 12.10 KELAS 4
JUM. MURID: 17 ORANG WAKTU 12 1.10 Tandakan ☒ pada ruangan berkenaan
SUBJEK RBT MOD PdPc Hari Ini
TINGKATAN: 1 BERSEMUKA : KUMP B 1
BAB BAB 5: APLIKASI TEKNOLOGI
TEMA 1 KANDUNGAN PENGAJARAN
TEMA 2 Kandungan Asas 1
TAJUK 1 5.0 APLIKASI TEKNOLOGI Kandungan Tambahan 0
TAJUK 2 Kandungan Pelengkap 0
S. KANDUNGAN 1 5.1 Reka Bentuk Sistem Fertigasi
S. KANDUNGAN 2 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM
STND PEMB 1 5.1.1 Mentakrifkan sistem fertigasi. Bahasa 0
STND PEMB 2 Kelestarian Alam Sekitar 0
Murid boleh: Nilai Murni 0
KUMPULAN A & B Sains dan Teknologi 1
OBJEKTIF i) Menyatakan Sekurang-kurangnya 1 maksud Reka Bentuk Fertigasi dengan betul. Patriotisme 0
PEMBELAJARAN
ii) Menamakan sekurang-kurangnya 1 jenis sistem hidroponik dengan betul. Kreativiti dan Inovasi 0
iii) Menyatakan sekurang-kurangnya 1 kelebihan sistem fertigasi dengan betul. Keusahawanan 0
Pada akhir pembelajaran, murid dianggap berjaya sekiranya dapat: Teknologi Maklumat dan Komunikasi 1
Peta Buih 0
STND PEMB 2 0
Kelestarian Alam Sekitar
Murid boleh: Nilai Murni 0
KUMPULAN B:
PETA I-THINK
1. Murid diberikan arahan dalam Telegram. Peta Bulatan 0
2. Murid diminta membaca nota dan menghtar tugasam dalam google class room.
Peta Buih 0
KELAS: 2 BAIDURI
WAKTU :
WAKTU 3 8.40 KELAS 2
JUM. MURID: 15 ORANG WAKTU 4 9.10 Tandakan ☒ pada ruangan berkenaan
SUBJEK RBT MOD PdPc Hari Ini
TINGKATAN: 2 BERSEMUKA : KUMP B 1
BAB BAB 2: APLIKASI TEKNOLOGI
TEMA 1 KANDUNGAN PENGAJARAN
TEMA 2 Kandungan Asas 1
TAJUK 1 2.0 APLIKASI TEKNOLOGI Kandungan Tambahan 0
TAJUK 2 Kandungan Pelengkap 0
S. KANDUNGAN 1 2.5 Reka Bentuk Akuaponik
S. KANDUNGAN 2 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM
STND PEMB 1 2.5.3 Mengenal pasti komponen akuaponik. Bahasa 0
STND PEMB 2 Kelestarian Alam Sekitar 0
Murid boleh: Nilai Murni 0
KUMPULAN A&B: Sains dan Teknologi 1
OBJEKTIF Mengenalpasti sekurang-kurangnya 3 komponen dalam sistem akuaponik dengan betul. Patriotisme 0
PEMBELAJARAN
Kreativiti dan Inovasi 0
Keusahawanan 0
Pada akhir pembelajaran, murid dianggap berjaya sekiranya dapat: Teknologi Maklumat dan Komunikasi 0
KUMPULAN A&B: Kelestarian Global 0
KRITERIA KEJAYAAN Mengenalpasti sekurang-kurangnya 3 komponen dalam sistem akuaponik secara individu. Pendidikan Kewangan 0
ARAS PEMBELAJARAN
1 Pembelajaran Melalui Penerokaan Mengingat (Remembering) 0
Strategi PdP
MOD PEMBELAJARAN 0 Tidak Berkenaan Memahami (Understanding) 1
1 Perbincangan Mengaplikasi (Applying) 0
Kaedah PdP
0 Tidak Berkenaan Menganalisis (Analysing) 0
Pilih dari senarai dan
tandakan ☒ pada 1 Presentation (persembahan) Menilai (Evaluating) 0
ruangan berkenaan Aktiviti PAK21
0 Tidak Berkenaan Mencipta (Creating) 0
MODE: HIBRID
KUMPULAN A: ONLINE DARI RUMAH & KUMPULAN B : BERSEMUKA
PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
SET INDUKSI Projek 0
Kumpulan A menyertai Google Meet
Kumpulan B memasuki bengkel RBT Pembentangan 1
Murid menonotn video pengenalan sistem akuaponik.
Ujian/ Kuiz 0
PERKEMBANGAN Pemerhatian 0
1. Murid dibahagiakann dalam kumpulan kecil.
2. Kumpulan Murid diminta mencari komponen akuaponik berdasarkan gamar rajah yang diberikan merujuk Latihan Bertulis 0
RINGKASAN
AKTIVITI buku teks. Lembaran Kerja 1
3. Wakil kumpulan memebntang jenisnkomponen ikut gamar rajah yang diberukan..
5. Penerangn dan perbincangan ebrsama guru
PENUTUP
PETA I-THINK
Guru mengucapkan terima kasih kepada murid yang hadir sesi PdPc hibrid hari ini. Peta Bulatan 0
Murid diminta mengahatar tugasan yang siap dalam Google Class Room.
Peta Buih 0
KELAS: 3 MUTIARA
WAKTU :
WAKTU 5 9.40 KELAS 3
JUM. MURID: 19 ORANG WAKTU 6 10.10 Tandakan ☒ pada ruangan berkenaan
SUBJEK RBT MOD PdPc Hari Ini
TINGKATAN: 3 BERSEMUKA : KUMP B 1
BAB BAB 2: PEMBANGUNAN PRODUK
TEMA 1 KANDUNGAN PENGAJARAN
TEMA 2 Kandungan Asas 1
TAJUK 1 2.0 PEMBANGUNAN PRODUK Kandungan Tambahan 0
TAJUK 2 2.0 PEMBANGUNAN PRODUK Kandungan Pelengkap 0
S. KANDUNGAN 1 2.1 Penghasilan produk
S. KANDUNGAN 2 2.1 Penghasilan produk ELEMEN MERENTAS KURIKULUM
STND PEMB 1 2.1.6 Membuat senarai bahan, peralatan dan bajet produk. Bahasa 0
STND PEMB 2 2.1.5 Menyediakan jadual kerja. Kelestarian Alam Sekitar 0
Murid boleh: Nilai Murni 0
Sains dan Teknologi 0
OBJEKTIF KUMPULAN A: Menyediakan Sekurang-kurangnya 1 senarai bahan, peralatan dan bajet produk dengan betul
Patriotisme 0
PEMBELAJARAN
Kreativiti dan Inovasi 0
KUMPULAN B: Menyediakan sekurang-kurangnya 1 jadual kerja dengan betul.
Keusahawanan 1
Pada akhir pembelajaran, murid dianggap berjaya sekiranya dapat: Teknologi Maklumat dan Komunikasi 0
Kelestarian Global 0
KUMPULAN A: Menyediakan Sekurang-kurangnya 1 senarai bahan, peralatan dan bajet produk secara kreatif.
KRITERIA KEJAYAAN Pendidikan Kewangan 0
Peta Buih 0
STND PEMB 2 2.1.6 Membuat senarai bahan, peralatan dan bajet produk. 0
Kelestarian Alam Sekitar
Murid boleh: Nilai Murni 0
Sains dan Teknologi 0
KUMPULAN A: Menyediakan Sekurang-kurangnya 1 senarai bahan, peralatan dan bajet produk dengan betul
OBJEKTIF 0
PEMBELAJARAN Patriotisme
0
KUMPULAN B: Menyediakan sekurang-kurangnya 1 jadual kerja dengan betul. Kreativiti dan Inovasi
Keusahawanan 0
Pada akhir pembelajaran, murid dianggap berjaya sekiranya dapat: Teknologi Maklumat dan Komunikasi 1
Kelestarian Global 0
KUMPULAN A: Menyediakan Sekurang-kurangnya 1 senarai bahan, peralatan dan bajet produk secara kreatif.
KRITERIA KEJAYAAN Pendidikan Kewangan 0
KELAS: 2 MUTIARA
WAKTU :
WAKTU 3 8.40 KELAS 2
JUM. MURID: 19 ORANG WAKTU 4 9.10 Tandakan ☒ pada ruangan berkenaan
SUBJEK RBT MOD PdPc Hari Ini
TINGKATAN: 2 BERSEMUKA : KUMP B 1
BAB BAB 2: APLIKASI TEKNOLOGI
TEMA 1 KANDUNGAN PENGAJARAN
TEMA 2 Kandungan Asas 1
TAJUK 1 2.0 APLIKASI TEKNOLOGI Kandungan Tambahan 0
TAJUK 2 Kandungan Pelengkap 0
S. KANDUNGAN 1 2.5 Reka Bentuk Akuaponik
S. KANDUNGAN 2 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM
STND PEMB 1 2.5.3 Mengenal pasti komponen akuaponik. Bahasa 0
STND PEMB 2 Kelestarian Alam Sekitar 0
Murid boleh: Nilai Murni 0
KUMPULAN A&B: Sains dan Teknologi 1
OBJEKTIF Mengenalpasti sekurang-kurangnya 3 komponen dalam sistem akuaponik dengan betul. 0
PEMBELAJARAN Patriotisme
KUMPULAN A&B: Kreativiti dan Inovasi 0
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN
KUMPULAN A&B:
Menerangkan fungsi sekurang-kurangnya 3 komponen dalam sistem akuaponik dengan betul. Keusahawanan 0
Pada akhir pembelajaran, murid dianggap berjaya sekiranya dapat: Teknologi Maklumat dan Komunikasi 0
KUMPULAN A&B: Kelestarian Global 0
KRITERIA KEJAYAAN Mengenalpasti sekurang-kurangnya 3 komponen dalam sistem akuaponik secara kreatif. Pendidikan Kewangan 0
KUMPULAN A&B:
Mengenalpasti sekurang-kurangnya 3 komponen dalam sistem akuaponik secara kreatif. ARAS PEMBELAJARAN
1 Pembelajaran Melalui Penerokaan Mengingat (Remembering) 0
Strategi PdP
MOD PEMBELAJARAN 0 Tidak Berkenaan Memahami (Understanding) 1
1 Perbincangan Mengaplikasi (Applying) 0
Kaedah PdP
0 Tidak Berkenaan Menganalisis (Analysing) 0
Pilih dari senarai dan
tandakan ☒ pada 1 Presentation (persembahan) Menilai (Evaluating) 0
ruangan berkenaan Aktiviti PAK21
0 Tidak Berkenaan Mencipta (Creating) 0
MODE: HIBRID
KUMPULAN A: ONLINE DARI RUMAH & KUMPULAN B : BERSEMUKA
PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
SET INDUKSI Projek 1
Kumpulan A menyertai Google Meet
Kumpulan B memasuki bengkel RBT Pembentangan 0
Murid menonotn video pengenalan sistem akuaponik.
Ujian/ Kuiz 0
PERKEMBANGAN Pemerhatian 0
1. Murid dibahagiakann dalam kumpulan kecil.
2. Kumpulan Murid diminta mencari komponen akuaponik berdasarkan gambar rajah yang diberikan merujuk Latihan Bertulis 0
RINGKASAN buku teks. Lembaran Kerja 0
AKTIVITI 3. Wakil kumpulan membentang jenisn komponen dan fungsinya ikut gamar rajah yang diberikan.
5. Penerangn dan perbincangan bersama guru.
PENUTUP
PETA I-THINK
Guru mengucapkan terima kasih kepada murid yang hadir sesi PdPc hibrid hari ini. Peta Bulatan 0
Murid diminta mengahatar tugasan yang siap dalam Google Class Room.
Peta Buih 0
KELAS: 2 KRISTAL
WAKTU :
WAKTU 7 10.40 KELAS 3
JUM. MURID: 18 ORANG WAKTU 8 11.10 Tandakan ☒ pada ruangan berkenaan
SUBJEK RBT MOD PdPc Hari Ini
TINGKATAN: 2 BERSEMUKA : KUMP B 1
BAB BAB 2: APLIKASI TEKNOLOGI
TEMA 1 KANDUNGAN PENGAJARAN
TEMA 2 Kandungan Asas 1
TAJUK 1 2.0 APLIKASI TEKNOLOGI Kandungan Tambahan 0
TAJUK 2 Kandungan Pelengkap 0
S. KANDUNGAN 1 2.5 Reka Bentuk Akuaponik
S. KANDUNGAN 2 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM
STND PEMB 1 2.5.3 Mengenal pasti komponen akuaponik. Bahasa 0
STND PEMB 2 Kelestarian Alam Sekitar 0
Murid boleh: Nilai Murni 0
KUMPULAN A&B: Sains dan Teknologi 1
OBJEKTIF Mengenalpasti sekurang-kurangnya 3 komponen dalam sistem akuaponik dengan betul. Patriotisme 0
PEMBELAJARAN
KUMPULAN A&B: Kreativiti dan Inovasi 0
Menerangkan fungsi sekurang-kurangnya 3 komponen dalam sistem akuaponik dengan betul. Keusahawanan 0
Pada akhir pembelajaran, murid dianggap berjaya sekiranya dapat: Teknologi Maklumat dan Komunikasi 0
KUMPULAN A&B: Kelestarian Global 0
KRITERIA KEJAYAAN Mengenalpasti sekurang-kurangnya 3 komponen dalam sistem akuaponik secara kreatif. Pendidikan Kewangan 0
KUMPULAN A&B:
Mengenalpasti sekurang-kurangnya 3 komponen dalam sistem akuaponik secara kreatif. ARAS PEMBELAJARAN
1 Pembelajaran Melalui Penerokaan Mengingat (Remembering) 0
Strategi PdP
MOD PEMBELAJARAN 0 Tidak Berkenaan Memahami (Understanding) 1
1 Perbincangan Mengaplikasi (Applying) 0
Kaedah PdP
0 Tidak Berkenaan Menganalisis (Analysing) 0
Pilih dari senarai dan
tandakan ☒ pada 1 Presentation (persembahan) Menilai (Evaluating) 0
ruangan berkenaan Aktiviti PAK21
0 Tidak Berkenaan Mencipta (Creating) 0
MODE: HIBRID
KUMPULAN A: ONLINE DARI RUMAH & KUMPULAN B : BERSEMUKA
PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
SET INDUKSI Projek 0
Kumpulan A menyertai Google Meet
Kumpulan B memasuki bengkel RBT Pembentangan 0
Murid menonotn video pengenalan sistem akuaponik.
Ujian/ Kuiz 0
PERKEMBANGAN Pemerhatian 0
1. Murid dibahagiakann dalam kumpulan kecil.
RINGKASAN 2. Kumpulan Murid diminta mencari komponen akuaponik berdasarkan gambar rajah yang diberikan merujuk Latihan Bertulis 0
AKTIVITI buku teks. Lembaran Kerja 1
3. Wakil kumpulan membentang jenisn komponen dan fungsinya ikut gamar rajah yang diberikan.
5. Penerangn dan perbincangan bersama guru.
PERKEMBANGAN
1. Murid dibahagiakann dalam kumpulan kecil.
RINGKASAN 2. Kumpulan Murid diminta mencari komponen akuaponik berdasarkan gambar rajah yang diberikan merujuk
AKTIVITI buku teks.
3. Wakil kumpulan membentang jenisn komponen dan fungsinya ikut gamar rajah yang diberikan.
5. Penerangn dan perbincangan bersama guru.
PENUTUP
PETA I-THINK
Guru mengucapkan terima kasih kepada murid yang hadir sesi PdPc hibrid hari ini. Peta Bulatan 0
Murid diminta mengahatar tugasan yang siap dalam Google Class Room.
Peta Buih 0
S. KANDUNGAN 1
Keusahawanan 0
Pada akhir pembelajaran, murid dianggap berjaya sekiranya dapat: Teknologi Maklumat dan Komunikasi 0
Kelestarian Global 0
KRITERIA KEJAYAAN Pendidikan Kewangan 0
ARAS PEMBELAJARAN
1 Pembelajaran Melalui Penerokaan Mengingat (Remembering) 1
Strategi PdP
MOD PEMBELAJARAN 0 Tidak Berkenaan Memahami (Understanding) 0
1 Latih Tubi Mengaplikasi (Applying) 0
Kaedah PdP
Pilih dari senarai dan
0 Tidak Berkenaan Menganalisis (Analysing) 0
tandakan ☒ pada 1 Tidak Berkenaan Menilai (Evaluating) 0
ruangan berkenaan Aktiviti PAK21
0 Tidak Berkenaan Mencipta (Creating) 0
KUMPULAN A:
SET INDUKSI
PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
PERKEMBANGAN
Projek 0
Pembentangan 0
PETA I-THINK
Peta Bulatan 0
Peta Buih 0
ARAS PEMBELAJARAN
1 Pembelajaran Melalui Penerokaan Mengingat (Remembering) 0
Strategi PdP
MOD PEMBELAJARAN 0 Tidak Berkenaan Memahami (Understanding) 0
1 Latih Tubi Mengaplikasi (Applying) 1
Kaedah PdP
Pilih dari senarai dan
0 Tidak Berkenaan Menganalisis (Analysing) 0
tandakan ☒ pada 1 Tidak Berkenaan Menilai (Evaluating) 0
ruangan berkenaan Aktiviti PAK21
0 Tidak Berkenaan Mencipta (Creating) 0
KUMPULAN A:
SET INDUKSI
PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
PERKEMBANGAN
Projek 0
Pembentangan 0
PETA I-THINK
Peta Bulatan 0
Peta Buih 0
KELAS: 1 RK 1
WAKTU :
WAKTU 7 10.40 KELAS 3
JUM. MURID: 21 ORANG WAKTU 9 11.40 Tandakan ☒ pada ruangan berkenaan
SUBJEK RBT MOD PdPc Hari Ini
TINGKATAN: 1 BERSEMUKA : KUMP A 1
BAB
TEMA 1 KANDUNGAN PENGAJARAN
TEMA 2 Kandungan Asas 1
TAJUK 1 Kandungan Tambahan 0
TAJUK 2 Kandungan Pelengkap 0
S. KANDUNGAN 1
S. KANDUNGAN 2 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM
STND PEMB 1 Bahasa 0
STND PEMB 2 Kelestarian Alam Sekitar 1
Murid boleh: Nilai Murni 0
Sains dan Teknologi 1
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN 0
Patriotisme
Kreativiti dan Inovasi 0
Keusahawanan 0
Pada akhir pembelajaran, murid dianggap berjaya sekiranya dapat: Teknologi Maklumat dan Komunikasi 0
Kelestarian Global 0
0
KRITERIA KEJAYAAN Pendidikan Kewangan
ARAS PEMBELAJARAN
1 Pembelajaran Melalui Penerokaan Mengingat (Remembering) 0
Strategi PdP
MOD PEMBELAJARAN 0 Tidak Berkenaan Memahami (Understanding) 1
1 Latih Tubi Mengaplikasi (Applying) 0
Kaedah PdP
0 Tidak Berkenaan Menganalisis (Analysing) 0
Pilih dari senarai dan
tandakan ☒ pada 1 Tidak Berkenaan Menilai (Evaluating) 0
ruangan berkenaan Aktiviti PAK21
0 Tidak Berkenaan Mencipta (Creating) 0
KUMPULAN A:
SET INDUKSI
PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
PERKEMBANGAN
Projek 0
Pembentangan 0
PETA I-THINK
Peta Bulatan 0
Peta Buih 0
KELAS: 3 MUTIARA
WAKTU :
WAKTU 10 12.10 KELAS 4
JUM. MURID: 19 ORANG WAKTU 12 1.10 Tandakan ☒ pada ruangan berkenaan
SUBJEK RBT MOD PdPc Hari Ini
TINGKATAN: 3 BERSEMUKA : KUMP A 1
BAB
TEMA 1 KANDUNGAN PENGAJARAN
TEMA 2 Kandungan Asas 1
TAJUK 1 Kandungan Tambahan 0
TAJUK 2 Kandungan Pelengkap 0
S. KANDUNGAN 1
S. KANDUNGAN 2 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM
STND PEMB 1 Bahasa 0
STND PEMB 2 Kelestarian Alam Sekitar 0
Murid boleh: Nilai Murni 0
Sains dan Teknologi 1
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN Patriotisme 0
Kreativiti dan Inovasi 0
Keusahawanan 0
Pada akhir pembelajaran, murid dianggap berjaya sekiranya dapat: Teknologi Maklumat dan Komunikasi 1
Kelestarian Global 0
KRITERIA KEJAYAAN Pendidikan Kewangan 0
ARAS PEMBELAJARAN
1 Pembelajaran Kolaboratif Mengingat (Remembering) 0
Strategi PdP
MOD PEMBELAJARAN 0 Tidak Berkenaan Memahami (Understanding) 1
1 Perbincangan Mengaplikasi (Applying) 0
Kaedah PdP
0 Tidak Berkenaan Menganalisis (Analysing) 0
Pilih dari senarai dan
tandakan ☒ pada 1 Presentation (persembahan) Menilai (Evaluating) 0
ruangan berkenaan Aktiviti PAK21
0 Tidak Berkenaan Mencipta (Creating) 0
KUMPULAN A:
SET INDUKSI
PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
PERKEMBANGAN Projek 0
.
Pembentangan 0
PENUTUP
Ujian/ Kuiz 1
Pemerhatian 0
KUMPULAN B:
RINGKASAN Latihan Bertulis 0
AKTIVITI
Lembaran Kerja 1
PETA I-THINK
Peta Bulatan 0
Peta Buih 0
Disediakan Oleh:
Disemak Oleh
WAKTU
WAKTU 1
WAKTU 2
WAKTU 3
WAKTU 4
WAKTU 5
WAKTU 6
WAKTU 7
WAKTU 8
WAKTU 9
WAKTU 10
M RUANGAN YANG WAKTU 11
Model
Tablet/IPAd
Slaid Power Point
Video Tutorial
Google Meet
Google Class Room
Telegram
Whatsap
KEPADA REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI 1.0 PENGENALAN KEPADA REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI
KEPADA REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI 1.0 PENGENALAN KEPADA REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI
KEPADA REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI 1.0 PENGENALAN KEPADA REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI
KEPADA REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI 1.0 PENGENALAN KEPADA REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI
KEPADA REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI 1.0 PENGENALAN KEPADA REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI
KEPADA REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI 1.0 PENGENALAN KEPADA REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI
KEPADA REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI 1.0 PENGENALAN KEPADA REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI
KEPADA REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI 1.0 PENGENALAN KEPADA REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI
KEPADA REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI 1.0 PENGENALAN KEPADA REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI
KEPADA REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI 1.0 PENGENALAN KEPADA REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI
KEPADA REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI 1.0 PENGENALAN KEPADA REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI
KEPADA REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI 1.0 PENGENALAN KEPADA REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI
KEPADA REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI 1.0 PENGENALAN KEPADA REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI
KEPADA REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI 1.0 PENGENALAN KEPADA REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI
KEPADA REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI 1.0 PENGENALAN KEPADA REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI
KEPADA REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI 1.0 PENGENALAN KEPADA REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI
2.0 PENGURUSAN PROJEK
2.0 PENGURUSAN PROJEK
2.0 PENGURUSAN PROJEK
2.0 PENGURUSAN PROJEK
2.0 PENGURUSAN PROJEK
2.0 PENGURUSAN PROJEK
2.0 PENGURUSAN PROJEK
2.0 PENGURUSAN PROJEK
3.0 PROSES REKA BENTUK
3.0 PROSES REKA BENTUK
3.0 PROSES REKA BENTUK
3.0 PROSES REKA BENTUK
3.0 PROSES REKA BENTUK
3.0 PROSES REKA BENTUK
3.0 PROSES REKA BENTUK
3.0 PROSES REKA BENTUK
3.0 PROSES REKA BENTUK
4.0 LAKARAN
4.0 LAKARAN
4.0 LAKARAN
4.0 LAKARAN
4.0 LAKARAN
4.0 LAKARAN
4.0 LAKARAN
5.0 APLIKASI TEKNOLOGI
5.0 APLIKASI TEKNOLOGI
5.0 APLIKASI TEKNOLOGI
5.0 APLIKASI TEKNOLOGI
5.0 APLIKASI TEKNOLOGI
5.0 APLIKASI TEKNOLOGI
5.0 APLIKASI TEKNOLOGI
5.0 APLIKASI TEKNOLOGI
5.0 APLIKASI TEKNOLOGI
5.0 APLIKASI TEKNOLOGI
5.0 APLIKASI TEKNOLOGI
5.0 APLIKASI TEKNOLOGI
5.0 APLIKASI TEKNOLOGI
5.0 APLIKASI TEKNOLOGI
5.0 APLIKASI TEKNOLOGI
5.0 APLIKASI TEKNOLOGI
5.0 APLIKASI TEKNOLOGI
5.0 APLIKASI TEKNOLOGI
5.0 APLIKASI TEKNOLOGI
5.0 APLIKASI TEKNOLOGI
5.0 APLIKASI TEKNOLOGI
5.0 APLIKASI TEKNOLOGI
5.0 APLIKASI TEKNOLOGI
5.0 APLIKASI TEKNOLOGI
N MASALAH SECARA INVENTIF 1.0 PENGENALPASTIAN MASALAH
N MASALAH SECARA INVENTIF 1.0 PENGENALPASTIAN MASALAH
N MASALAH SECARA INVENTIF 1.0 PENGENALPASTIAN MASALAH
N MASALAH SECARA INVENTIF 1.0 PENGENALPASTIAN MASALAH
N MASALAH SECARA INVENTIF 1.0 PENGENALPASTIAN MASALAH
N MASALAH SECARA INVENTIF 1.0 PENGENALPASTIAN MASALAH
N MASALAH SECARA INVENTIF 1.0 PENGENALPASTIAN MASALAH
N MASALAH SECARA INVENTIF 1.0 PENGENALPASTIAN MASALAH
N MASALAH SECARA INVENTIF 1.0 PENGENALPASTIAN MASALAH
N MASALAH SECARA INVENTIF 1.0 PENGENALPASTIAN MASALAH
2.0 APLIKASI TEKNOLOGI
2.0 APLIKASI TEKNOLOGI
2.0 APLIKASI TEKNOLOGI
2.0 APLIKASI TEKNOLOGI
2.0 APLIKASI TEKNOLOGI
2.0 APLIKASI TEKNOLOGI
2.0 APLIKASI TEKNOLOGI
2.0 APLIKASI TEKNOLOGI
2.0 APLIKASI TEKNOLOGI
2.0 APLIKASI TEKNOLOGI
2.0 APLIKASI TEKNOLOGI
2.0 APLIKASI TEKNOLOGI
2.0 APLIKASI TEKNOLOGI
2.0 APLIKASI TEKNOLOGI
2.0 APLIKASI TEKNOLOGI
2.0 APLIKASI TEKNOLOGI
2.0 APLIKASI TEKNOLOGI
2.0 APLIKASI TEKNOLOGI
2.0 APLIKASI TEKNOLOGI
2.0 APLIKASI TEKNOLOGI
2.0 APLIKASI TEKNOLOGI
2.0 APLIKASI TEKNOLOGI
2.0 APLIKASI TEKNOLOGI
2.0 APLIKASI TEKNOLOGI
2.0 APLIKASI TEKNOLOGI
2.0 APLIKASI TEKNOLOGI
2.0 APLIKASI TEKNOLOGI
2.0 APLIKASI TEKNOLOGI
2.0 APLIKASI TEKNOLOGI
2.0 APLIKASI TEKNOLOGI
2.0 APLIKASI TEKNOLOGI
2.0 APLIKASI TEKNOLOGI
2.0 APLIKASI TEKNOLOGI
2.0 APLIKASI TEKNOLOGI
2.0 APLIKASI TEKNOLOGI
2.0 APLIKASI TEKNOLOGI
2.0 APLIKASI TEKNOLOGI
2.0 APLIKASI TEKNOLOGI
2.0 APLIKASI TEKNOLOGI
2.0 APLIKASI TEKNOLOGI
2.0 APLIKASI TEKNOLOGI
2.0 APLIKASI TEKNOLOGI
2.0 APLIKASI TEKNOLOGI
2.0 APLIKASI TEKNOLOGI
2.0 APLIKASI TEKNOLOGI
2.0 APLIKASI TEKNOLOGI
2.0 APLIKASI TEKNOLOGI
2.0 APLIKASI TEKNOLOGI
2.0 APLIKASI TEKNOLOGI
2.0 APLIKASI TEKNOLOGI
1.0 APLIKASI TEKNOLOGI
1.0 APLIKASI TEKNOLOGI
1.0 APLIKASI TEKNOLOGI
1.0 APLIKASI TEKNOLOGI
1.0 APLIKASI TEKNOLOGI
1.0 APLIKASI TEKNOLOGI
1.0 APLIKASI TEKNOLOGI
1.0 APLIKASI TEKNOLOGI
2.0 PEMBANGUNAN PRODUK
2.0 PEMBANGUNAN PRODUK
2.0 PEMBANGUNAN PRODUK
2.0 PEMBANGUNAN PRODUK
2.0 PEMBANGUNAN PRODUK
2.0 PEMBANGUNAN PRODUK
2.0 PEMBANGUNAN PRODUK
2.0 PEMBANGUNAN PRODUK
2.0 PEMBANGUNAN PRODUK
2.0 PEMBANGUNAN PRODUK
2.0 PEMBANGUNAN PRODUK
DALAM PERNIAGAAN 3.0 REKA BENTUK DALAM PERNIAGAAN
DALAM PERNIAGAAN 3.0 REKA BENTUK DALAM PERNIAGAAN
DALAM PERNIAGAAN 3.0 REKA BENTUK DALAM PERNIAGAAN
DALAM PERNIAGAAN 3.0 REKA BENTUK DALAM PERNIAGAAN
DALAM PERNIAGAAN 3.0 REKA BENTUK DALAM PERNIAGAAN
DALAM PERNIAGAAN 3.0 REKA BENTUK DALAM PERNIAGAAN
DALAM PERNIAGAAN 3.0 REKA BENTUK DALAM PERNIAGAAN
1.1 Dunia Reka Bentuk 1.1.1 Mentakrifkan reka bentuk dan teknologi.
1.1 Dunia Reka Bentuk 1.1.1 Mentakrifkan reka bentuk dan teknologi.
1.1 Dunia Reka Bentuk 1.1.2 Mengenal pasti elemen reka bentuk berdasarkan produk yang dipi
1.1 Dunia Reka Bentuk 1.1.3 Menjelaskan prinsip reka bentuk.
1.1 Dunia Reka Bentuk 1.1.4 Mengaplikasikan prinsip-prinsip reka bentuk dalam mereka bentuk
1.1 Dunia Reka Bentuk 1.1.5 Membanding beza prinsip dan elemen reka bentuk.
1.1 Dunia Reka Bentuk 1.1.6 Meneroka kriteria reka bentuk yang baik.
1.1 Dunia Reka Bentuk 1.1.7 Membina objek asas.
1.2 Kepentingan Reka bentuk dan Teknologi 1.2.1 Menyenarai kepentingan reka bentuk dan teknologi.
1.2 Kepentingan Reka bentuk dan Teknologi 1.2.2 Mengenal pasti peranan reka bentuk.
1.2 Kepentingan Reka bentuk dan Teknologi 1.2.3 Menerangkan etika dalam reka bentuk.
1.2 Kepentingan Reka bentuk dan Teknologi 1.2.4 Meneroka kerjaya dalam bidang reka bentuk dan teknologi.
1.3 Invensi dan Inovasi dalam Reka Bentuk 1.3.1 Mentakrifkan invensi dan inovasi.
1.3 Invensi dan Inovasi dalam Reka Bentuk 1.3.2 Mengaplikasikan prinsip invensi dan inovasi dalam kerjaya reka b
1.3 Invensi dan Inovasi dalam Reka Bentuk 1.3.3 Meneroka invensi dan inovasi dalam reka bentuk terkini.
1.3 Invensi dan Inovasi dalam Reka Bentuk 1.3.3 Meneroka invensi dan inovasi dalam reka bentuk terkini.
2.1 Pengurusan Projek Reka Bentuk 2.1.1 Mentakrifkan pengurusan projek reka bentuk.
2.1 Pengurusan Projek Reka Bentuk 2.1.2 Menjana idea reka bentuk.
2.1 Pengurusan Projek Reka Bentuk 2.1.3 Mengenal pasti langkah pengurusan perlaksanaan projek
2.1 Pengurusan Projek Reka Bentuk 2.1.3 Mengenal pasti langkah pengurusan perlaksanaan projek
2.1 Pengurusan Projek Reka Bentuk 2.1.4 Merangka perancangan projek.
2.1 Pengurusan Projek Reka Bentuk 2.1.5 Menganalisis perancangan projek dan jadual kerja.
2.1 Pengurusan Projek Reka Bentuk 2.1.6 Menyediakan anggaran kos.
2.1 Pengurusan Projek Reka Bentuk 2.1.7 Merancang pembentukan kumpulan kerja berdasarkan tugas dan
3.1 Projek Brief 3.1.1 Mentakrifkan maksud projek brief.
3.1 Projek Brief 3.1.1 Mentakrifkan maksud projek brief.
3.1 Projek Brief 3.1.2 Mengenal pasti ciri dalam projek brief.
3.1 Projek Brief 3.1.3 Merancang projek brief untuk penghasilan produk yang kreatif.
3.1 Projek Brief 3.1.4 Menyaring maklumat dalam projek brief.
3.1 Projek Brief 3.1.4 Menyaring maklumat dalam projek brief.
3.1 Projek Brief 3.1.5 Mengaplikasikan projek brief dalam bentuk jadual dan lakaran
3.1 Projek Brief 3.1.6 Membina mock-up atau model berdasarkan projek brief
3.1 Projek Brief 3.1.7 Menilai hasil mock-up atau model
4.1 Lakaran Piktorial 4.1.1 Menyenaraikan peranan lakaran dalam reka bentuk.
4.1 Lakaran Piktorial 4.1.2 Mengenal pasti teknik lakaran piktorial.
4.1 Lakaran Piktorial 4.1.2 Mengenal pasti teknik lakaran piktorial.
4.1 Lakaran Piktorial 4.1.3 Menghasilkan lakaran asas produk dalam bentuk 3D berdasarkan
4.1 Lakaran Piktorial 4.1.4 Memilih lakaran produk terbaik berdasarkan elemen reka bentuk.
4.1 Lakaran Piktorial 4.1.5 Menilai maklumat yang ada pada lakaran yang dipilih.
4.1 Lakaran Piktorial 4.1.6 Mencadangkan penambahbaikan ke atas lakaran yang dipilih.
5.1 Reka Bentuk Sistem Fertigasi 5.1.1 Mentakrifkan sistem fertigasi.
5.1 Reka Bentuk Sistem Fertigasi 5.1.1 Mentakrifkan sistem fertigasi.
5.1 Reka Bentuk Sistem Fertigasi 5.1.2 Mengenal pasti komponen utama fertigasi dalam penyediaan reka
5.1 Reka Bentuk Sistem Fertigasi 5.1.3 Menghasilkan lakaran reka bentuk baharu sistem fertigasi.
5.1 Reka Bentuk Sistem Fertigasi 5.1.4 Menganalisis elemen reka bentuk dalam sistem fertigasi.
5.1 Reka Bentuk Sistem Fertigasi 5.1.4 Menganalisis elemen reka bentuk dalam sistem fertigasi.
5.1 Reka Bentuk Sistem Fertigasi 5.1.5 Menilai lakaran reka bentuk baharu sistem fertigasi.
5.1 Reka Bentuk Sistem Fertigasi 5.1.6 Membina mock-up atau model struktur reka bentuk baharu sistem
5.1 Reka Bentuk Sistem Fertigasi 5.1.6 Membina mock-up atau model struktur reka bentuk baharu sistem
5.1 Reka Bentuk Sistem Fertigasi 5.1.6 Membina mock-up atau model struktur reka bentuk baharu sistem
5.2 Reka Bentuk Fesyen 5.2.1 Mentakrifkan reka bentuk fesyen.
5.2 Reka Bentuk Fesyen 5.2.2 Menyenaraikan jenis reka bentuk fesyen.
5.2 Reka Bentuk Fesyen 5.2.3 Mengenal pasti teknik cantuman dan penggunaan alatan dalam pr
5.2 Reka Bentuk Fesyen 5.2.3 Mengenal pasti teknik cantuman dan penggunaan alatan dalam pr
5.2 Reka Bentuk Fesyen 5.2.4 Menghasilkan dua lakaran reka bentuk fesyen.
5.2 Reka Bentuk Fesyen 5.2.4 Menghasilkan dua lakaran reka bentuk fesyen.
5.2 Reka Bentuk Fesyen 5.2.5 Menganalisis elemen dalam reka bentuk fesyen.
5.2 Reka Bentuk Fesyen 5.2.5 Menganalisis elemen dalam reka bentuk fesyen.
5.2 Reka Bentuk Fesyen 5.2.6 Membincangkan jenis bahan dalam reka bentuk fesyen berdasark
5.2 Reka Bentuk Fesyen 5.2.6 Membincangkan jenis bahan dalam reka bentuk fesyen berdasark
5.2 Reka Bentuk Fesyen 5.2.7 Menghasilkan reka bentuk fesyen berdasarkan lakaran yang dipili
5.2 Reka Bentuk Fesyen 5.2.7 Menghasilkan reka bentuk fesyen berdasarkan lakaran yang dipili
5.2 Reka Bentuk Fesyen 5.2.7 Menghasilkan reka bentuk fesyen berdasarkan lakaran yang dipili
5.2 Reka Bentuk Fesyen 5.2.7 Menghasilkan reka bentuk fesyen berdasarkan lakaran yang dipili
1.1 Mengenalpasti masalah 1.1.1 Mengenal pasti masalah: (i) bukan inventif
1.1 Mengenalpasti masalah 1.1.1 Mengenal pasti masalah: (ii) inventif
1.1 Mengenalpasti masalah 1.1.2 Menerangkan proses penyelesaian masalah bukan inventif dan inventif
1.2 Analisis fungsi 1.2.1 Membuat hubungkait antara produk dengan objek dari segi fungsinya.
1.2 Analisis fungsi 1.2.2 Melukis sistem fungsi
1.2 Analisis fungsi 1.2.3 Membina model fungsi dengan menggunakan garisan interaksi
1.3 Pencanggahan fizikal 1.3.1 Mengenal pasti dan menganalisis percanggahan fizikal.
1.3 Pencanggahan fizikal 1.3.2 Mencadangkan pemilihan prinsip inventif.
1.3 Pencanggahan fizikal 1.3.3 Menjustifikasikan cadangan perubahan reka bentuk berdasarkan pe
1.3 Pencanggahan fizikal 1.3.4 Menghasilkan lakaran produk berfokuskan bahagian yang mempun
2.1 Teknologi Pembuatan 2.1.1 Mengenal pasti teknologi pembuatan produk.
2.1 Teknologi Pembuatan 2.1.2 Menghuraikan proses pembuatan produk berdasarkan teknologi
2.1 Teknologi Pembuatan 2.1.3 Membanding beza teknologi pembuatan konvensional dengan pembuatan moden dalam proses penghasilan produk
2.1 Teknologi Pembuatan 2.1.4 Membuat lakaran model 3D bermaklumat.
2.1 Teknologi Pembuatan 2.1.5 Menganalisis lakaran model 3D.
2.1 Teknologi Pembuatan 2.1.6 Membuat acuan model 3D.
2.1 Teknologi Pembuatan 2.1.7 Membuat model 3D berdasarkan proses kerja:(i) Secara acuan(ii) Menggunakan pen 3D
2.1 Teknologi Pembuatan 2.1.8 Membuat kemasan model 3D menggunakan electro static dan elec
2.1 Teknologi Pembuatan 2.1.9 Menilai model 3D yang telah dihasilkan.
2.1 Teknologi Pembuatan 2.1.10 Menjana idea untuk penghasilan reka bentuk produk yang lebih efisien.
2.2 Reka Bentuk Mekanikal 2.2.1 Mengenal pasti komponen mekanikal.
2.2 Reka Bentuk Mekanikal 2.2.2 Menjelaskan bagaimana sistem mekanikal berfungsi pada produk y
2.2 Reka Bentuk Mekanikal 2.2.2 Menjelaskan bagaimana sistem mekanikal berfungsi pada produk y
2.2 Reka Bentuk Mekanikal 2.2.3 Menghasilkan lakaran 3D reka bentuk gajet yang menggunakan komponen sistem mekanikal yang dipilih.
2.2 Reka Bentuk Mekanikal 2.2.4 Menganalisis kesesuaian komponen yang digunakan untuk membin
2.2 Reka Bentuk Mekanikal 2.2.5 Membuat rumusan kekuatan dan kelemahan komponen sistem meka
2.2 Reka Bentuk Mekanikal 2.2.6 Membina gajet mekanikal berfungsi.
2.2 Reka Bentuk Mekanikal 2.2.7 Memberi cadangan untuk penambahbaikan kepada sistem tersebut berdasarkan pandangan murid.
2.3 Reka Bentuk Elektrik 2.3.1 Mengenal pasti dan menjelaskan elemen sistem elektrik iaitu s
2.3 Reka Bentuk Elektrik 2.3.2 Menunjuk cara reka bentuk litar peralatan elektrik:(i) Keselamatan
2.3 Reka Bentuk Elektrik 2.3.3 Membuat pengiraan parameter elektrik dalam reka bentuk litar
2.3 Reka Bentuk Elektrik 2.3.4 Menghasilkan lakaran reka bentuk litar elektrik yang akan dibuat.
2.3 Reka Bentuk Elektrik 2.3.5 Menganalisis elemen sistem elektrik pada gajet yang akan dihasilk
2.3 Reka Bentuk Elektrik 2.3.6 Membina gajet elektrik berfungsi
2.3 Reka Bentuk Elektrik 2.3.7 Membuat pengujian dan penilaian kefungsian gajet.
2.3 Reka Bentuk Elektrik 2.3.8 Mencadang penambahbaikan ke atas reka bentuk gajet yang telah dibina
2.4 Reka Bentuk Elektronik 2.4.1 Menyatakan maksud mikropengawal (microcontroller) dan Pempr
2.4 Reka Bentuk Elektronik 2.4.2 Menjelaskan bahagian-bahagian yang terdapat dalam mikropengaw
2.4 Reka Bentuk Elektronik 2.4.3 Menghasilkan lakaran reka bentuk litar elektronik.
2.4 Reka Bentuk Elektronik 2.4.4 Membina litar simulasi yang berfungsi dengan perisian khas.
2.4 Reka Bentuk Elektronik 2.4.5 Membuat penyambungan litar input dan litar output kepada mikr
2.4 Reka Bentuk Elektronik 2.4.6 Menulis pengaturcaraan mudah berdasarkan penyambungan litar i
2.4 Reka Bentuk Elektronik 2.4.7 Membuat pengujian dan penilaian kefungsian litar elektronik.
2.4 Reka Bentuk Elektronik 2.4.8 Mencadangkan penambahbaikan ke atas reka bentuk litar elektron
2.5 Reka Bentuk Akuaponik 2.5.1 Menyatakan maksud dan menerangkan reka bentuk akuaponik.
2.5 Reka Bentuk Akuaponik 2.5.2 Menjelaskan kelebihan reka bentuk akuaponik.
2.5 Reka Bentuk Akuaponik 2.5.3 Mengenal pasti komponen akuaponik.
2.5 Reka Bentuk Akuaponik 2.5.4 Melakar reka bentuk sistem akuaponik bermaklumat
2.5 Reka Bentuk Akuaponik 2.5.5 Menganalisis lakaran reka bentuk sistem akuaponik.
2.5 Reka Bentuk Akuaponik 2.5.6 Membina model reka bentuk sistem akuaponik
2.5 Reka Bentuk Akuaponik 2.5.7 Menilai model reka bentuk sistem akuaponik.
2.5 Reka Bentuk Akuaponik 2.5.8 Mencadangkan penambah baikan reka bentuk system akuaponik yg
2.6 Reka Bentuk Makanan 2.6.1 Mentakrifkan reka bentuk makanan
2.6 Reka Bentuk Makanan 2.6.2 Menjelaskan kepentingan rekabentuk makanan
2.6 Reka Bentuk Makanan 2.6.3 Mengaplikasikan penggunaan alatan dan perkakasan dalam pros
2.6 Reka Bentuk Makanan 2.6.4 Melakar serta menjustifikasikan reka bentuk dan pembungkusan
2.6 Reka Bentuk Makanan 2.6.4 Melakar serta menjustifikasikan reka bentuk dan pembungkusan
2.6 Reka Bentuk Makanan 2.6.4 Melakar serta menjustifikasikan reka bentuk dan pembungkusan
2.6 Reka Bentuk Makanan 2.6.5 Menghasilkan reka bentuk dan pembungkus makanan
2.6 Reka Bentuk Makanan 2.6.6 Menilai reka bentuk makanan yang dihasilkan
1.1 Reka Bentuk Mekatronik 1.1.1 Menyatakan maksud reka bentuk mekatronik.
1.1 Reka Bentuk Mekatronik 1.1.2 Mengenal pasti elemen mekatronik.
1.1 Reka Bentuk Mekatronik 1.1.3 Menerangkan fungsi elemen mekatronik pada produk sedia ada.
1.1 Reka Bentuk Mekatronik 1.1.3 Menerangkan fungsi elemen mekatronik pada produk sedia ada.
1.1 Reka Bentuk Mekatronik 1.1.4 Menghasilkan gambar rajah blok (block diagram) produk mekatron
1.1 Reka Bentuk Mekatronik 1.1.5 Menghasilkan lakaran bahagian reka bentuk produk yang akan diu
1.1 Reka Bentuk Mekatronik 1.1.6 Membuat penambahbaikan kepada produk berdasarkan lakaran ya
1.1 Reka Bentuk Mekatronik 1.1.7 Membuat penilaian kefungsian produk yang telah diubahsuai.
2.1 Penghasilan produk 2.1.1 Menyatakan produk yang hendak dihasilkan berdasarkan: (i) Kajian
2.1 Penghasilan produk 2.1.2 Mengenal pasti asas teknologi yang sesuai dengan kehendak reka bentuk produk.
2.1 Penghasilan produk 2.1.3 Merancang konsep, elemen dan prinsip reka bentuk yang diperset
2.1 Penghasilan produk 2.1.4 Menghasilkan lakaran produk yang hendak dibuat.
2.1 Penghasilan produk 2.1.4 Menghasilkan lakaran produk yang hendak dibuat.
2.1 Penghasilan produk 2.1.5 Menyediakan jadual kerja.
2.1 Penghasilan produk 2.1.6 Membuat senarai bahan, peralatan dan bajet produk.
2.1 Penghasilan produk 2.1.7 Menghasilkan produk berfungsi atau berfungsi sebahagian.
2.1 Penghasilan produk 2.1.8 Membuat pengujian dan penilaian kefungsian serta kesesuaian produk.
2.1 Penghasilan produk 2.1.9 Membuat cadangan penambahbaikan produk berdasarkan laporan keputusan ujian.
2.1 Penghasilan produk 2.1.10 Menyediakan dokumentasi.
3.1 Reka Bentuk sebagai Instrumen Pemasar3.1.1 Menyatakan maksud pemasaran.
3.1 Reka Bentuk sebagai Instrumen Pemasar3.1.2 Menerangkan peranan reka bentuk dalam pemasaran.
3.1 Reka Bentuk sebagai Instrumen Pemasar3.1.3 Mengenal pasti kaedah reka bentuk pengiklanan.
3.1 Reka Bentuk sebagai Instrumen Pemasar3.1.4 Memilih kaedah reka bentuk pengiklanan yang sesuai untuk memasarkan produk yang dihasilkan.
3.1 Reka Bentuk sebagai Instrumen Pemasar3.1.5 Menganalisis kaedah reka bentuk pengiklanan yang dipilih.
3.1 Reka Bentuk sebagai Instrumen Pemasar3.1.6 Membuat rumusan kaedah reka bentuk pengiklanan yang sesuai
3.1 Reka Bentuk sebagai Instrumen Pemasar3.1.7 Menghasilkan reka bentuk pengiklanan.
TP3 Membuat lakaran dan membina model reka bentuk sistem akuaponik.
TP3 Membuat lakaran dan membina model reka bentuk sistem akuaponik.
TP4 Menganalisis model reka bentuk sistem akuaponik selepas pengujian dibuat.
TP6 Menghasilkan laporan lengkap model reka bentuk sistem akuaponik.
TP1 Menyatakan maksud dan kepentingan reka bentuk makanan.
TP2 Menerangkan kategori alat dan perkakasan dalam proses reka bentuk makanan.
TP3 Melakar reka bentuk dan pembungkusan makanan.
TP4 Menganalisis kesesuaian elemen dan prinsip dalam lakaran reka bentuk makanan.
TP5 Menjustifikasikan pemilihan elemen dan prinsip dalam reka bentuk makanan.
TP6 Menghasilkan reka bentuk dan pembungkusan makanan.