Anda di halaman 1dari 3

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PENDIDIKAN JASMANI SK TAHUN 5
TARIKH 12/3/2023 MASA
MINGGU 13 HARI KELAS
Ahad
TEMA Serang Menang
TAJUK Seronoknya Bermain
STANDARD KANDUNGAN 1.6 Melakukan kemahiran asas permainan kategori serangan dengan
lakuan yang betul.
2.6 Mengaplikasi konsep pergerakan dan prinsip mekanik dalam
kemahiran asas permainan kategori serangan
5.4 Membentuk kumpulan dan bekerjasama dalam kumpulan
STANDARD 1.6.1 Melakukan pelbagai cara hantaran bola ke sasaran dengan
PEMBELAJARAN
menggunakan alatan dan anggota badan yang dibenarkan
2.6.1 Menjelaskan perbezaan pelbagai cara menghantar bola ke sasaran
5.4.1 Melibatkan diri secara aktif sebagai ahli kumpulan
KEMAHIRAN TMK 1.12 Menggunakan fitur dalam sesuatu perisian untuk tujuan tertentu.
ASPIRASI MURID Etika dan Kerohanian
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid Murid dapat :
dapat : 1. Menerima hantaran bola dari pelbagai jarak dan arah
1. Menerima hantaran bola dari pelbagai jarak dan dengan menggunakan alatan dan anggota badan
arah dengan menggunakan alatan dan anggota
badan yang dibenarkan
2. Mengenal pasti ruang yang sesuai untuk
menerima bola dari pelbagai jarak dan arah
3. Melibatkan diri secara aktif sebagai ahli
kumpulan
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
1. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang
2. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. kembali pelajaran
3. Murid mendengar penerangan guru tentang seronoknya bermain. dahulu dan
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI ) merangsang
1. Murid melihat gambar dan memahami aktiviti pada halaman 16 hingga 17. pengetahuan sedia
2. Murid melihat contoh aktiviti permainan pintas bola. Examples (Contoh) ada murid.
 Guru menggunakan
3. Murid diberi masa untuk melakukan sesi pemanasan badan.
strategi pembelajaran
4. Murid ditegaskan untuk menjaga keselamatan ketika menjalankan aktiviti. kolaboratif dan
5. Murid menjalankan aktiviti permainan pintas bola dalam kumpulan. Perform Well koperatif dengan
(Cuba yang Terbaik) menerapkan PAK21
6. Murid menjalankan aktiviti dengan bimbingan guru. dan elemen
7. Murid melibatkan adiri secara aktif dalam kumpulan. sekolahku sejahtera
8. Sesi perbincangan dijalankan antara guru dan murid untuk mengukuhkan supaya ada interaksi
pemahaman. antara murid dan
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP ) memotivasikan murid.
1. Murid membuat refleksi terhadap isi pelajaran tentang seronoknya bermain dengan  Menilai kefahaman
bimbingan guru. murid tentang
pembelajaran hari ini.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman 016-017 BUKU AKTIVITI Halaman 000
ELEMEN SEKOLAHKU Selamat, Seronok ,Sehat PAK-21 Examples (Contoh)
SEJAHTERA
STRATEGI PdP Aplikasi Teori PAK-21 Perform Well (Cuba yang
Kecerdasan Pelbagai Terbaik)
KBAT Mengapplikasi PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI Kerjasama KB -
EMK : ILMU & Nilai Murni PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENDEKATAN BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
TINDAKAN SUSULAN Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
MURID
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PENDIDIKAN JASMANI TAHUN 5
TARIKH 12/3/2023 MASA
MINGGU 13 HARI KELAS
Ahad
TEMA Serang Menang
TAJUK Seronoknya Bermain
STANDARD KANDUNGAN 1.6 Melakukan kemahiran asas permainan kategori serangan dengan
lakuan yang betul.
2.6 Mengaplikasi konsep pergerakan dan prinsip mekanik dalam
kemahiran asas permainan kategori serangan
5.4 Membentuk kumpulan dan bekerjasama dalam kumpulan
STANDARD 1.6.1 Melakukan pelbagai cara hantaran bola ke sasaran dengan
PEMBELAJARAN
menggunakan alatan dan anggota badan yang dibenarkan
2.6.1 Menjelaskan perbezaan pelbagai cara menghantar bola ke sasaran
5.4.1 Melibatkan diri secara aktif sebagai ahli kumpulan
KEMAHIRAN TMK 2.1 Menggunakan pelayar web untuk mencari maklumat dalam bentuk
teks atau imej berdasarkan kata kunci menggunakan enjin carian.
ASPIRASI MURID Etika dan Kerohanian
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid dapat : Murid dapat :
1. Menerima hantaran bola dari pelbagai jarak dan 1. Menerima hantaran bola dari pelbagai jarak dan arah
arah dengan menggunakan alatan dan anggota dengan menggunakan alatan dan anggota badan
badan yang dibenarkan
2. Mengenal pasti ruang yang sesuai untuk menerima
bola dari pelbagai jarak dan arah
3. Melibatkan diri secara aktif sebagai ahli kumpulan
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
1. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang
2. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. kembali pelajaran
3. Murid mengingat semula tentang seronoknya bermain. dahulu dan
merangsang
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI ) pengetahuan sedia
1. Murid memahami aktiviti yang telah diberikan. ada murid.
2. Murid diberi masa untuk melakukan sesi pemanasan badan.  Guru menggunakan
3. Murid ditegaskan untuk menjaga keselamatan ketika menjalankan aktiviti. strategi pembelajaran
4. Murid menimbas kembali cara melakukan aktiviti sentuh garisan lawan, simpan bola kolaboratif dan
koperatif dengan
dan pintas bola. Chunking (Gabungan)
menerapkan PAK21
5. Murid menjalankan aktiviti permainan sentuh garisan lawan, simpan bola dan pintas
dan elemen
bola dalam kumpulan. Games (Permainan)
sekolahku sejahtera
6. Murid menjalankan aktiviti dengan bimbingan guru. supaya ada interaksi
7. Murid melibatkan diri secara aktif dalam kumpulan. antara murid dan
8. Sesi perbincangan dijalankan antara guru dan murid untuk mengukuhkan pemahaman. memotivasikan murid.
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )  Menilai kefahaman
1. Murid membuat rumusan berkaitan isi pelajaran tentang seronoknya bermain dengan murid tentang
bimbingan guru. pembelajaran hari ini.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman 016-017 BUKU AKTIVITI Halaman 000
ELEMEN SEKOLAHKU Selamat, Seronok ,Sehat PAK-21 Chunking (Gabungan)
SEJAHTERA
STRATEGI PdP Aplikasi Teori PAK-21 Games (Permainan)
Kecerdasan Pelbagai
KBAT Mengapplikasi PETA PEMIKIRAN -
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

EMK : NILAI Kerjasama KB -


EMK : ILMU & Nilai Murni PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENDEKATAN BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
TINDAKAN SUSULAN Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
MURID
REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
