Anda di halaman 1dari 18

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SESI 2023/2024

MATA MATEMATI MINGGU


TARIKH 26/03/2023
PELAJARAN K 1

TINGKATAN 210 HARI AHAD

MASA 1.00 - 1.25 PM 1.25 - 1.50 PM

TAJUK 1. POLA DAN JUJUKAN


STANDARD
1.1 Pola 1.2 Jujukan 1.3 Pola dan Jujukan
KANDUNGAN

1.1.1 Mengenal dan memerihalkan pola pelbagai set nombor dan objek dalam
STANDARD kehidupan sebenar, dan seterusnya membuat rumusan tentang pola.
PEMBELAJARA 1.2.1 Menerangkan maksud jujukan
N 1.2.2 Mengenal pasti dan memerihalkan pola suatu jujukan dan seterusnya
melengkapkan dan melanjutkan jujukan tersebut

Pada akhir sesi PdPc, murid dapat

OBJEKTIF 1. Mengenal dan memerihalkan pola pelbagai set nombor dan objek
dalam kehidupan sebenar, dan seterusnya membuat rumusan tentang
PEMBELAJARA
pola dengan betul.
N 2. Menerangkan maksud jujukan dengan betul.
3. Mengenal pasti dan memerihalkan pola suatu jujukan dan seterusnya
melengkapkan dan melanjutkan jujukan tersebut dengan betul.
Set Induksi.

1. Guru mengenalpasti kesediaan dan keperluan murid sebelum


meneruskan pdp (secara soal jawab, pemerhatian)
Perkembangan

1. Murid mendengar penerangan guru tentang maksud pola serta


jujukan. Seterusnya, melengkapkan pola dan jujukan dan masalah
AKTIVITI berkaitan di dalam modul..
2. Murid menyemak serta membuat pembetulan dan menulis
penyelesaian yang betul
dengan lengkap.
Penutup

1. Murid membuat rumusan keseluruhan berkaitan isi pelajaran dengan


bimbingan guru serta mengenalpasti tahap kefahaman masing-masing
tentang pelajaran ini.
BBM LCD & Komputer, Buku Teks, Kalkulator, Modul Matematik

• 20/28 dapat mencapai objektif pdp pada hari ini.


• Murid- murid yang kurang menguasai di berikan bimbingan berfokus oleh
REFLEKSI guru dan rakan untuk pemulihan.
• Latihan pengukuhan dan pengayaan akan dilengkapkan oleh murid dalam
Modul Matematik sebagai tugasan di rumah.

1
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SESI 2023/2024

MATA MATEMATI MINGGU


TARIKH 26/03/2023
PELAJARAN K 1

TINGKATAN 203 HARI AHAD

MASA 3.00 - 3.25 PM 3.25 - 3.50 PM

TAJUK 1. POLA DAN JUJUKAN


STANDARD
1.1 Pola 1.2 Jujukan 1.3 Pola dan Jujukan
KANDUNGAN

1.1.1 Mengenal dan memerihalkan pola pelbagai set nombor dan objek dalam
STANDARD kehidupan sebenar, dan seterusnya membuat rumusan tentang pola.
PEMBELAJARA 1.2.1 Menerangkan maksud jujukan
N 1.2.2 Mengenal pasti dan memerihalkan pola suatu jujukan dan seterusnya
melengkapkan dan melanjutkan jujukan tersebut

Pada akhir sesi PdPc, murid dapat

OBJEKTIF 1. Mengenal dan memerihalkan pola pelbagai set nombor dan objek
dalam kehidupan sebenar, dan seterusnya membuat rumusan tentang
PEMBELAJARA
pola dengan betul.
N 2. Menerangkan maksud jujukan dengan betul.
3. Mengenal pasti dan memerihalkan pola suatu jujukan dan seterusnya
melengkapkan dan melanjutkan jujukan tersebut dengan betul.
Set Induksi.

1. Guru mengenalpasti kesediaan dan keperluan murid sebelum


meneruskan pdp (secara soal jawab, pemerhatian)
Perkembangan

1. Murid mendengar penerangan guru tentang maksud pola serta


jujukan. Seterusnya, melengkapkan pola dan jujukan dan masalah
AKTIVITI berkaitan di dalam modul..
2. Murid menyemak serta membuat pembetulan dan menulis
penyelesaian yang betul
dengan lengkap.
Penutup

1. Murid membuat rumusan keseluruhan berkaitan isi pelajaran dengan


bimbingan guru serta mengenalpasti tahap kefahaman masing-masing
tentang pelajaran ini.
BBM LCD & Komputer, Buku Teks, Kalkulator, Modul Matematik

2
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SESI 2023/2024

• 27/32 dapat mencapai objektif pdp pada hari ini.


• Murid- murid yang kurang menguasai di berikan bimbingan berfokus oleh
REFLEKSI guru dan rakan untuk pemulihan.
• Latihan pengukuhan dan pengayaan akan dilengkapkan oleh murid dalam
Modul Matematik sebagai tugasan di rumah.

MATA MATEMATI MINGGU


TARIKH 26/03/2023
PELAJARAN K 1

TINGKATAN 205 HARI AHAD

MASA 3.50 - 4.15 PM 4.15 - 4.40 PM

TAJUK 1. POLA DAN JUJUKAN


STANDARD
1.1 Pola 1.2 Jujukan 1.3 Pola dan Jujukan
KANDUNGAN

1.1.1 Mengenal dan memerihalkan pola pelbagai set nombor dan objek dalam
STANDARD kehidupan sebenar, dan seterusnya membuat rumusan tentang pola.
PEMBELAJARA 1.2.1 Menerangkan maksud jujukan
N 1.2.2 Mengenal pasti dan memerihalkan pola suatu jujukan dan seterusnya
melengkapkan dan melanjutkan jujukan tersebut

Pada akhir sesi PdPc, murid dapat

OBJEKTIF 1. Mengenal dan memerihalkan pola pelbagai set nombor dan objek
dalam kehidupan sebenar, dan seterusnya membuat rumusan tentang
PEMBELAJARA
pola dengan betul.
N 2. Menerangkan maksud jujukan dengan betul.
3. Mengenal pasti dan memerihalkan pola suatu jujukan dan seterusnya
melengkapkan dan melanjutkan jujukan tersebut dengan betul.
Set Induksi.

1. Guru mengenalpasti kesediaan dan keperluan murid sebelum


meneruskan pdp (secara soal jawab, pemerhatian)
Perkembangan

1. Murid mendengar penerangan guru tentang maksud pola serta


AKTIVITI jujukan. Seterusnya, melengkapkan pola dan jujukan dan masalah
berkaitan di dalam modul..
2. Murid menyemak serta membuat pembetulan dan menulis
penyelesaian yang betul
dengan lengkap.
Penutup

1. Murid membuat rumusan keseluruhan berkaitan isi pelajaran dengan


3
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SESI 2023/2024

bimbingan guru serta mengenalpasti tahap kefahaman masing-masing


tentang pelajaran ini.
BBM LCD & Komputer, Buku Teks, Kalkulator, Modul Matematik

• 26/32 dapat mencapai objektif pdp pada hari ini.


• Murid- murid yang kurang menguasai di berikan bimbingan berfokus oleh
REFLEKSI guru dan rakan untuk pemulihan.
• Latihan pengukuhan dan pengayaan akan dilengkapkan oleh murid dalam
Modul Matematik sebagai tugasan di rumah.

MATA MATEMATI MINGGU


TARIKH 26/03/2023
PELAJARAN K 1

TINGKATAN 201 HARI AHAD

MASA 4.40 - 5.05 PM 5.05 - 5.30 PM

TAJUK 1. POLA DAN JUJUKAN


STANDARD
1.1 Pola 1.2 Jujukan 1.3 Pola dan Jujukan
KANDUNGAN

1.1.1 Mengenal dan memerihalkan pola pelbagai set nombor dan objek dalam
STANDARD kehidupan sebenar, dan seterusnya membuat rumusan tentang pola.
PEMBELAJARA 1.2.1 Menerangkan maksud jujukan
N 1.2.2 Mengenal pasti dan memerihalkan pola suatu jujukan dan seterusnya
melengkapkan dan melanjutkan jujukan tersebut

Pada akhir sesi PdPc, murid dapat

OBJEKTIF 1. Mengenal dan memerihalkan pola pelbagai set nombor dan objek
dalam kehidupan sebenar, dan seterusnya membuat rumusan tentang
PEMBELAJARA
pola dengan betul.
N 2. Menerangkan maksud jujukan dengan betul.
3. Mengenal pasti dan memerihalkan pola suatu jujukan dan seterusnya
melengkapkan dan melanjutkan jujukan tersebut dengan betul.
AKTIVITI Set Induksi.

1. Guru mengenalpasti kesediaan dan keperluan murid sebelum


meneruskan pdp (secara soal jawab, pemerhatian)
Perkembangan

1. Murid mendengar penerangan guru tentang maksud pola serta


jujukan. Seterusnya, melengkapkan pola dan jujukan dan masalah
berkaitan di dalam modul..
2. Murid menyemak serta membuat pembetulan dan menulis
penyelesaian yang betul

4
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SESI 2023/2024

dengan lengkap.
Penutup

1. Murid membuat rumusan keseluruhan berkaitan isi pelajaran dengan


bimbingan guru serta mengenalpasti tahap kefahaman masing-masing
tentang pelajaran ini.
BBM LCD & Komputer, Buku Teks, Kalkulator, Modul Matematik

• 32/32 dapat mencapai objektif pdp pada hari ini.


• Murid- murid yang kurang menguasai di berikan bimbingan berfokus oleh
REFLEKSI guru dan rakan untuk pemulihan.
• Latihan pengukuhan dan pengayaan akan dilengkapkan oleh murid dalam
Modul Matematik sebagai tugasan di rumah.

MATA MATEMATI MINGGU


TARIKH 27/03/2023
PELAJARAN K 1

TINGKATAN 205 HARI ISNIN

MASA 1.00 - 1.25 PM 1.25 - 1.50 PM

TAJUK 1. POLA DAN JUJUKAN


STANDARD
1.1 Pola 1.2 Jujukan 1.3 Pola dan Jujukan
KANDUNGAN

1.1.1 Mengenal dan memerihalkan pola pelbagai set nombor dan objek dalam
STANDARD kehidupan sebenar, dan seterusnya membuat rumusan tentang pola.
PEMBELAJARA 1.2.1 Menerangkan maksud jujukan
N 1.2.2 Mengenal pasti dan memerihalkan pola suatu jujukan dan seterusnya
melengkapkan dan melanjutkan jujukan tersebut

Pada akhir sesi PdPc, murid dapat

OBJEKTIF 1. Mengenal dan memerihalkan pola pelbagai set nombor dan objek
dalam kehidupan sebenar, dan seterusnya membuat rumusan tentang
PEMBELAJARA
pola dengan betul.
N 2. Menerangkan maksud jujukan dengan betul.
3. Mengenal pasti dan memerihalkan pola suatu jujukan dan seterusnya
melengkapkan dan melanjutkan jujukan tersebut dengan betul.
Set Induksi.

1. Guru mengenalpasti kesediaan dan keperluan murid sebelum


AKTIVITI meneruskan pdp (secara soal jawab, pemerhatian)
Perkembangan

1. Murid mendengar penerangan guru tentang maksud pola serta


5
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SESI 2023/2024

jujukan. Seterusnya, melengkapkan pola dan jujukan dan masalah


berkaitan di dalam modul..
2. Murid menyemak serta membuat pembetulan dan menulis
penyelesaian yang betul
dengan lengkap.
Penutup

1. Murid membuat rumusan keseluruhan berkaitan isi pelajaran dengan


bimbingan guru serta mengenalpasti tahap kefahaman masing-masing
tentang pelajaran ini.
BBM LCD & Komputer, Buku Teks, Kalkulator, Modul Matematik
• 25/30 dapat mencapai objektif pdp pada hari ini.
• Murid- murid yang kurang menguasai di berikan bimbingan berfokus oleh
guru dan rakan untuk pemulihan.
REFLEKSI
• Latihan pengukuhan dan pengayaan akan dilengkapkan oleh murid dalam
Modul Matematik sebagai tugasan di rumah.

MATA MATEMATI MINGGU


TARIKH 27/03/2023
PELAJARAN K 1

TINGKATAN 210 HARI ISNIN

MASA 2.15 - 2.40 PM 2.40 - 3.05 PM

TAJUK 1. POLA DAN JUJUKAN


STANDARD
1.1 Pola 1.2 Jujukan 1.3 Pola dan Jujukan
KANDUNGAN

1.2.1 Menerangkan maksud jujukan


STANDARD 1.2.2 Mengenal pasti dan memerihalkan pola suatu jujukan dan seterusnya
PEMBELAJARA melengkapkan dan melanjutkan jujukan tersebut
N 1.3.1 Membuat generalisasi tentang pola suatu jujukan menggunakan nombor,
perkataan dan ungkapan algebra.

Pada akhir sesi PdPc, murid dapat

OBJEKTIF 1. Mengenal dan memerihalkan pola pelbagai set nombor dan objek
dalam kehidupan sebenar, dan seterusnya membuat rumusan tentang
PEMBELAJARA
pola dengan betul.
N 2. Menerangkan maksud jujukan dengan betul.
3. Mengenal pasti dan memerihalkan pola suatu jujukan dan seterusnya
melengkapkan dan melanjutkan jujukan tersebut dengan betul.
Set Induksi.
AKTIVITI
1. Guru mengimbas pelajaran lalu dan mengenalpasti kesediaan dan

6
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SESI 2023/2024

keperluan murid sebelum meneruskan pdp (secara soal jawab,


pemerhatian)
Perkembangan

1. Murid mendengar penerangan guru tentang maksud pola serta


jujukan. Seterusnya, melengkapkan pola dan jujukan dan masalah
berkaitan di dalam modul..
2. Murid menyemak serta membuat pembetulan dan menulis
penyelesaian yang betul
dengan lengkap.
Penutup

1. Murid membuat rumusan keseluruhan berkaitan isi pelajaran dengan


bimbingan guru serta mengenalpasti tahap kefahaman masing-masing
tentang pelajaran ini.
BBM LCD & Komputer, Buku Teks, Kalkulator, Modul Matematik

• 25/28 dapat mencapai objektif pdp pada hari ini.


• Murid- murid yang kurang menguasai di berikan bimbingan berfokus oleh
REFLEKSI guru dan rakan untuk pemulihan.
• Latihan pengukuhan dan pengayaan akan dilengkapkan oleh murid dalam
Modul Matematik sebagai tugasan di rumah.

MATA MATEMATI MINGGU


TARIKH 27/03/2023
PELAJARAN K 1

TINGKATAN 203 HARI ISNIN

MASA 3.50 - 4.15 PM 4.15 - 4.40 PM

TAJUK 1. POLA DAN JUJUKAN


STANDARD
1.1 Pola 1.2 Jujukan 1.3 Pola dan Jujukan
KANDUNGAN

1.2.2 Mengenal pasti dan memerihalkan pola suatu jujukan dan seterusnya
STANDARD melengkapkan dan melanjutkan jujukan tersebut
PEMBELAJARA 1.3.1 Membuat generalisasi tentang pola suatu jujukan menggunakan nombor,
N perkataan dan ungkapan algebra.
1.3.2 Menentukan sebutan tertentu bagi suatu jujukan.

7
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SESI 2023/2024

Pada akhir sesi PdPc, murid dapat


OBJEKTIF
1. Mengenal pasti dan memerihalkan pola suatu jujukan dan seterusnya
PEMBELAJARA
melengkapkan dan melanjutkan jujukan tersebut dengan betul.
N 2. Membuat generalisasi tentang pola suatu jujukan menggunakan
nombor, perkataan dan ungkapan algebra dengan betul.

Set Induksi.

1. Guru mengimbas pelajaran lalu dan mengenalpasti kesediaan dan


keperluan murid sebelum meneruskan pdp (secara soal jawab,
pemerhatian)
Perkembangan

1. Murid mendengar penerangan guru tentang:


i) cara melengkapkan dan melanjutkan jujukan.
ii) membuat generalisasi tentang pola suatu jujukan menggunakan
nombor dan
AKTIVITI
perkataan
Seterusnya, melengkapkan pola dan jujukan dan masalah berkaitan di
dalam modul
2. Murid menyemak serta membuat pembetulan dan menulis
penyelesaian yang betul
dengan lengkap.
Penutup

1. Murid membuat rumusan keseluruhan berkaitan isi pelajaran dengan


bimbingan guru serta mengenalpasti tahap kefahaman masing-masing
tentang pelajaran ini.
BBM LCD & Komputer, Buku Teks, Kalkulator, Modul Matematik

• 27/32 dapat mencapai objektif pdp pada hari ini.


• Murid- murid yang kurang menguasai di berikan bimbingan berfokus oleh
REFLEKSI guru dan rakan untuk pemulihan.
• Latihan pengukuhan dan pengayaan akan dilengkapkan oleh murid dalam
Modul Matematik sebagai tugasan di rumah.

MATA MATEMATI MINGGU


TARIKH 28/03/2023
PELAJARAN K 1

TINGKATAN 203 HARI SELASA

MASA 1.50 - 2.15 PM 2.15 - 2.40 PM

TAJUK 1. POLA DAN JUJUKAN


STANDARD
1.1 Pola 1.2 Jujukan 1.3 Pola dan Jujukan
KANDUNGAN
8
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SESI 2023/2024

1.2.2 Mengenal pasti dan memerihalkan pola suatu jujukan dan seterusnya
STANDARD melengkapkan dan melanjutkan jujukan tersebut
PEMBELAJARA 1.3.1 Membuat generalisasi tentang pola suatu jujukan menggunakan nombor,
N perkataan dan ungkapan algebra.
1.3.2 Menentukan sebutan tertentu bagi suatu jujukan.

Pada akhir sesi PdPc, murid dapat


OBJEKTIF
1. Mengenal pasti dan memerihalkan pola suatu jujukan dan seterusnya
PEMBELAJARA
melengkapkan dan melanjutkan jujukan tersebut dengan betul.
N 2. Membuat generalisasi tentang pola suatu jujukan menggunakan
nombor, perkataan dan ungkapan algebra dengan betul.

Set Induksi.

1. Guru mengimbas pelajaran lalu dan mengenalpasti kesediaan dan


keperluan murid sebelum meneruskan pdp (secara soal jawab,
pemerhatian)
Perkembangan

1. Murid mendengar penerangan guru tentang:


i) cara melengkapkan dan melanjutkan jujukan.
ii) membuat generalisasi tentang pola suatu jujukan menggunakan
nombor dan
AKTIVITI
perkataan
Seterusnya, melengkapkan pola dan jujukan dan masalah berkaitan di
dalam modul
2. Murid menyemak serta membuat pembetulan dan menulis
penyelesaian yang betul
dengan lengkap.
Penutup

1. Murid membuat rumusan keseluruhan berkaitan isi pelajaran dengan


bimbingan guru serta mengenalpasti tahap kefahaman masing-masing
tentang pelajaran ini.
BBM LCD & Komputer, Buku Teks, Kalkulator, Modul Matematik

• 28/32 dapat mencapai objektif pdp pada hari ini.


• Murid- murid yang kurang menguasai di berikan bimbingan berfokus oleh
REFLEKSI guru dan rakan untuk pemulihan.
• Latihan pengukuhan dan pengayaan akan dilengkapkan oleh murid dalam
Modul Matematik sebagai tugasan di rumah.

MATA MATEMATI MINGGU


TARIKH 28/03/2023
PELAJARAN K 1

9
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SESI 2023/2024

TINGKATAN 201 HARI SELASA

MASA 2.40 - 3.05 PM 3.05 - 3.30 PM

TAJUK 1. POLA DAN JUJUKAN


STANDARD
1.1 Pola 1.2 Jujukan 1.3 Pola dan Jujukan
KANDUNGAN

1.2.2 Mengenal pasti dan memerihalkan pola suatu jujukan dan seterusnya
STANDARD melengkapkan dan melanjutkan jujukan tersebut
PEMBELAJARA 1.3.1 Membuat generalisasi tentang pola suatu jujukan menggunakan nombor,
N perkataan dan ungkapan algebra.
1.3.2 Menentukan sebutan tertentu bagi suatu jujukan.

Pada akhir sesi PdPc, murid dapat


OBJEKTIF
1. Mengenal pasti dan memerihalkan pola suatu jujukan dan seterusnya
PEMBELAJARA
melengkapkan dan melanjutkan jujukan tersebut dengan betul.
N 2. Membuat generalisasi tentang pola suatu jujukan menggunakan
nombor, perkataan dan ungkapan algebra dengan betul.

Set Induksi.

1. Guru mengimbas pelajaran lalu dan mengenalpasti kesediaan dan


keperluan murid sebelum meneruskan pdp (secara soal jawab,
pemerhatian)
Perkembangan

1. Murid mendengar penerangan guru tentang:


i) cara melengkapkan dan melanjutkan jujukan.
ii) membuat generalisasi tentang pola suatu jujukan menggunakan
nombor dan
AKTIVITI
perkataan
Seterusnya, melengkapkan pola dan jujukan dan masalah berkaitan di
dalam modul
2. Murid menyemak serta membuat pembetulan dan menulis
penyelesaian yang betul
dengan lengkap.
Penutup

1. Murid membuat rumusan keseluruhan berkaitan isi pelajaran dengan


bimbingan guru serta mengenalpasti tahap kefahaman masing-masing
tentang pelajaran ini.
BBM LCD & Komputer, Buku Teks, Kalkulator, Modul Matematik

10
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SESI 2023/2024

• 27/32 dapat mencapai objektif pdp pada hari ini.


• Murid- murid yang kurang menguasai di berikan bimbingan berfokus oleh
REFLEKSI guru dan rakan untuk pemulihan.
• Latihan pengukuhan dan pengayaan akan dilengkapkan oleh murid dalam
Modul Matematik sebagai tugasan di rumah.

MATA MATEMATI MINGGU


TARIKH 28/03/2023
PELAJARAN K 1

TINGKATAN 207 HARI SELASA

MASA 3.50 - 4.15 PM 4.15 - 4.40 PM

TAJUK 1. POLA DAN JUJUKAN


STANDARD
1.1 Pola 1.2 Jujukan 1.3 Pola dan Jujukan
KANDUNGAN

1.1.1 Mengenal dan memerihalkan pola pelbagai set nombor dan objek dalam
STANDARD kehidupan sebenar, dan seterusnya membuat rumusan tentang pola.
PEMBELAJARA 1.2.1 Menerangkan maksud jujukan
N 1.2.2 Mengenal pasti dan memerihalkan pola suatu jujukan dan seterusnya
melengkapkan dan melanjutkan jujukan tersebut

Pada akhir sesi PdPc, murid dapat

OBJEKTIF 1. Mengenal dan memerihalkan pola pelbagai set nombor dan objek
dalam kehidupan sebenar, dan seterusnya membuat rumusan tentang
PEMBELAJARA
pola dengan betul.
N 2. Menerangkan maksud jujukan dengan betul.
3. Mengenal pasti dan memerihalkan pola suatu jujukan dan seterusnya
melengkapkan dan melanjutkan jujukan tersebut dengan betul.
Set Induksi.

1. Guru mengenalpasti kesediaan dan keperluan murid sebelum


meneruskan pdp (secara soal jawab, pemerhatian)
Perkembangan

1. Murid mendengar penerangan guru tentang maksud pola serta


jujukan. Seterusnya, melengkapkan pola dan jujukan dan masalah
AKTIVITI
berkaitan di dalam modul..
2. Murid menyemak serta membuat pembetulan dan menulis
penyelesaian yang betul
dengan lengkap.
Penutup

1. Murid membuat rumusan keseluruhan berkaitan isi pelajaran dengan


bimbingan guru serta mengenalpasti tahap kefahaman masing-masing
11
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SESI 2023/2024

tentang pelajaran ini.


BBM LCD & Komputer, Buku Teks, Kalkulator, Modul Matematik

• 26/32 dapat mencapai objektif pdp pada hari ini.


• Murid- murid yang kurang menguasai di berikan bimbingan berfokus oleh
REFLEKSI guru dan rakan untuk pemulihan.
• Latihan pengukuhan dan pengayaan akan dilengkapkan oleh murid dalam
Modul Matematik sebagai tugasan di rumah.

MATA MATEMATI MINGGU


TARIKH 29/03/2023
PELAJARAN K 1

TINGKATAN 207 HARI RABU

MASA 2.15 - 2.40 PM 2.40 - 3.05 PM

TAJUK 1. POLA DAN JUJUKAN


STANDARD
1.1 Pola 1.2 Jujukan 1.3 Pola dan Jujukan
KANDUNGAN

1.2.2 Mengenal pasti dan memerihalkan pola suatu jujukan dan seterusnya
STANDARD
melengkapkan dan melanjutkan jujukan tersebut
PEMBELAJARA
1.3.1 Membuat generalisasi tentang pola suatu jujukan menggunakan nombor,
N
perkataan dan ungkapan algebra.

Pada akhir sesi PdPc, murid dapat


OBJEKTIF
1. Mengenal pasti dan memerihalkan pola suatu jujukan dan seterusnya
PEMBELAJARA
melengkapkan dan melanjutkan jujukan tersebut dengan betul.
N 2. Membuat generalisasi tentang pola suatu jujukan menggunakan
nombor, perkataan dan ungkapan algebra dengan betul.

AKTIVITI Set Induksi.

1. Guru mengimbas pelajaran lalu dan mengenalpasti kesediaan dan


keperluan murid sebelum meneruskan pdp (secara soal jawab,
pemerhatian)
Perkembangan

1. Murid mendengar penerangan guru tentang:


i) cara melengkapkan dan melanjutkan jujukan.
ii) membuat generalisasi tentang pola suatu jujukan menggunakan
nombor dan
perkataan

12
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SESI 2023/2024

Seterusnya, melengkapkan pola dan jujukan dan masalah berkaitan di


dalam modul
2. Murid menyemak serta membuat pembetulan dan menulis
penyelesaian yang betul
dengan lengkap.
Penutup

1. Murid membuat rumusan keseluruhan berkaitan isi pelajaran dengan


bimbingan guru serta mengenalpasti tahap kefahaman masing-masing
tentang pelajaran ini.
BBM LCD & Komputer, Buku Teks, Kalkulator, Modul Matematik

• 27/32 dapat mencapai objektif pdp pada hari ini.


• Murid- murid yang kurang menguasai di berikan bimbingan berfokus oleh
REFLEKSI guru dan rakan untuk pemulihan.
• Latihan pengukuhan dan pengayaan akan dilengkapkan oleh murid dalam
Modul Matematik sebagai tugasan di rumah.

MATA MATEMATI MINGGU


TARIKH 30/03/2023
PELAJARAN K 1

TINGKATAN 210 HARI KHAMIS

MASA 1.00 - 1.25 PM 1.25 - 1.50 PM

TAJUK 1. POLA DAN JUJUKAN


STANDARD
1.1 Pola 1.2 Jujukan 1.3 Pola dan Jujukan
KANDUNGAN

1.2.2 Mengenal pasti dan memerihalkan pola suatu jujukan dan seterusnya
STANDARD melengkapkan dan melanjutkan jujukan tersebut
PEMBELAJARA 1.3.1 Membuat generalisasi tentang pola suatu jujukan menggunakan nombor,
N perkataan dan ungkapan algebra.
1.3.2 Menentukan sebutan tertentu bagi suatu jujukan.

Pada akhir sesi PdPc, murid dapat

OBJEKTIF 1. Mengenal pasti dan memerihalkan pola suatu jujukan dan seterusnya
PEMBELAJARA melengkapkan dan melanjutkan jujukan tersebut dengan betul.
N 2. Membuat generalisasi tentang pola suatu jujukan menggunakan
nombor, perkataan dan ungkapan algebra dengan betul.
3. Menentukan sebutan tertentu bagi suatu jujukan dengan betul.
AKTIVITI Set Induksi.

1. Guru mengimbas pelajaran lalu dan mengenalpasti kesediaan dan


keperluan murid sebelum meneruskan pdp (secara soal jawab,
pemerhatian)
13
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SESI 2023/2024

Perkembangan

1. Murid mendengar penerangan guru tentang:


i) cara melengkapkan dan melanjutkan jujukan,
ii) membuat generalisasi tentang pola suatu jujukan menggunakan
nombor dan
perkataan,
iii) kaedah menentukan sebutan tertentu bagi suatu jujukan.
Seterusnya, melengkapkan pola dan jujukan dan masalah berkaitan di
dalam modul
2. Murid menyemak serta membuat pembetulan dan menulis
penyelesaian yang betul
dengan lengkap.
Penutup

1. Murid membuat rumusan keseluruhan berkaitan isi pelajaran dengan


bimbingan guru serta mengenalpasti tahap kefahaman masing-masing
tentang pelajaran ini.
BBM LCD & Komputer, Buku Teks, Kalkulator, Modul Matematik

• 19/28 dapat mencapai objektif pdp pada hari ini.


• Murid- murid yang kurang menguasai di berikan bimbingan berfokus oleh
REFLEKSI guru dan rakan untuk pemulihan.
• Latihan pengukuhan dan pengayaan akan dilengkapkan oleh murid dalam
Modul Matematik sebagai tugasan di rumah.

MATA MATEMATI MINGGU


TARIKH 30/03/2023
PELAJARAN K 1

TINGKATAN 207 HARI KHAMIS

MASA 2.15 - 2.40 PM 2.40 - 3.05 PM

TAJUK 1. POLA DAN JUJUKAN


STANDARD
1.1 Pola 1.2 Jujukan 1.3 Pola dan Jujukan
KANDUNGAN

1.2.2 Mengenal pasti dan memerihalkan pola suatu jujukan dan seterusnya
STANDARD melengkapkan dan melanjutkan jujukan tersebut
PEMBELAJARA 1.3.1 Membuat generalisasi tentang pola suatu jujukan menggunakan nombor,
N perkataan dan ungkapan algebra.
1.3.2 Menentukan sebutan tertentu bagi suatu jujukan.

14
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SESI 2023/2024

Pada akhir sesi PdPc, murid dapat

OBJEKTIF 1. Mengenal pasti dan memerihalkan pola suatu jujukan dan seterusnya
PEMBELAJARA melengkapkan dan melanjutkan jujukan tersebut dengan betul.
N 2. Membuat generalisasi tentang pola suatu jujukan menggunakan
nombor, perkataan dan ungkapan algebra dengan betul.
3. Menentukan sebutan tertentu bagi suatu jujukan dengan betul.
Set Induksi.

1. Guru mengimbas pelajaran lalu dan mengenalpasti kesediaan dan


keperluan murid sebelum meneruskan pdp (secara soal jawab,
pemerhatian)
Perkembangan

1. Murid mendengar penerangan guru tentang:


i) cara melengkapkan dan melanjutkan jujukan,
ii) membuat generalisasi tentang pola suatu jujukan menggunakan
nombor dan
AKTIVITI perkataan,
iii) kaedah menentukan sebutan tertentu bagi suatu jujukan.
Seterusnya, melengkapkan pola dan jujukan dan masalah berkaitan di
dalam modul
2. Murid menyemak serta membuat pembetulan dan menulis
penyelesaian yang betul
dengan lengkap.
Penutup

1. Murid membuat rumusan keseluruhan berkaitan isi pelajaran dengan


bimbingan guru serta mengenalpasti tahap kefahaman masing-masing
tentang pelajaran ini.
BBM LCD & Komputer, Buku Teks, Kalkulator, Modul Matematik

• 20/30 dapat mencapai objektif pdp pada hari ini.


• Murid- murid yang kurang menguasai di berikan bimbingan berfokus oleh
REFLEKSI guru dan rakan untuk pemulihan.
• Latihan pengukuhan dan pengayaan akan dilengkapkan oleh murid dalam
Modul Matematik sebagai tugasan di rumah.

MATA MATEMATI MINGGU


TARIKH 30/03/2023
PELAJARAN K 1

TINGKATAN 205 HARI KHAMIS

MASA 3.50 - 4.15 PM 4.15 - 4.40 PM

TAJUK 1. POLA DAN JUJUKAN


STANDARD
1.1 Pola 1.2 Jujukan 1.3 Pola dan Jujukan
KANDUNGAN

15
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SESI 2023/2024

1.2.2 Mengenal pasti dan memerihalkan pola suatu jujukan dan seterusnya
STANDARD melengkapkan dan melanjutkan jujukan tersebut
PEMBELAJARA 1.3.1 Membuat generalisasi tentang pola suatu jujukan menggunakan nombor,
N perkataan dan ungkapan algebra.
1.3.2 Menentukan sebutan tertentu bagi suatu jujukan.

Pada akhir sesi PdPc, murid dapat

OBJEKTIF 1. Mengenal pasti dan memerihalkan pola suatu jujukan dan seterusnya
PEMBELAJARA melengkapkan dan melanjutkan jujukan tersebut dengan betul.
N 2. Membuat generalisasi tentang pola suatu jujukan menggunakan
nombor, perkataan dan ungkapan algebra dengan betul.
3. Menentukan sebutan tertentu bagi suatu jujukan dengan betul.
Set Induksi.

1. Guru mengimbas pelajaran lalu dan mengenalpasti kesediaan dan


keperluan murid sebelum meneruskan pdp (secara soal jawab,
pemerhatian)
Perkembangan

1. Murid mendengar penerangan guru tentang:


i) cara melengkapkan dan melanjutkan jujukan,
ii) membuat generalisasi tentang pola suatu jujukan menggunakan
nombor dan
AKTIVITI perkataan,
iii) kaedah menentukan sebutan tertentu bagi suatu jujukan.
Seterusnya, melengkapkan pola dan jujukan dan masalah berkaitan di
dalam modul
2. Murid menyemak serta membuat pembetulan dan menulis
penyelesaian yang betul
dengan lengkap.
Penutup

1. Murid membuat rumusan keseluruhan berkaitan isi pelajaran dengan


bimbingan guru serta mengenalpasti tahap kefahaman masing-masing
tentang pelajaran ini.
BBM LCD & Komputer, Buku Teks, Kalkulator, Modul Matematik

• 25/30 dapat mencapai objektif pdp pada hari ini.


• Murid- murid yang kurang menguasai di berikan bimbingan berfokus oleh
REFLEKSI guru dan rakan untuk pemulihan.
• Latihan pengukuhan dan pengayaan akan dilengkapkan oleh murid dalam
Modul Matematik sebagai tugasan di rumah.

MATA MATEMATI MINGGU


TARIKH 30/03/2023
PELAJARAN K 1

16
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SESI 2023/2024

TINGKATAN 201 HARI KHAMIS

MASA 4.40 - 5.05 PM 5.05 - 5.30 PM

TAJUK 1. POLA DAN JUJUKAN


STANDARD
1.1 Pola 1.2 Jujukan 1.3 Pola dan Jujukan
KANDUNGAN

1.2.2 Mengenal pasti dan memerihalkan pola suatu jujukan dan seterusnya
STANDARD melengkapkan dan melanjutkan jujukan tersebut
PEMBELAJARA 1.3.1 Membuat generalisasi tentang pola suatu jujukan menggunakan nombor,
N perkataan dan ungkapan algebra.
1.3.2 Menentukan sebutan tertentu bagi suatu jujukan.

Pada akhir sesi PdPc, murid dapat

OBJEKTIF 1. Mengenal pasti dan memerihalkan pola suatu jujukan dan seterusnya
PEMBELAJARA melengkapkan dan melanjutkan jujukan tersebut dengan betul.
N 2. Membuat generalisasi tentang pola suatu jujukan menggunakan
nombor, perkataan dan ungkapan algebra dengan betul.
3. Menentukan sebutan tertentu bagi suatu jujukan dengan betul.
Set Induksi.

1. Guru mengimbas pelajaran lalu dan mengenalpasti kesediaan dan


keperluan murid sebelum meneruskan pdp (secara soal jawab,
pemerhatian)
Perkembangan

1. Murid mendengar penerangan guru tentang:


i) cara melengkapkan dan melanjutkan jujukan,
ii) membuat generalisasi tentang pola suatu jujukan menggunakan
nombor dan
AKTIVITI perkataan,
iii) kaedah menentukan sebutan tertentu bagi suatu jujukan.
Seterusnya, melengkapkan pola dan jujukan dan masalah berkaitan di
dalam modul
2. Murid menyemak serta membuat pembetulan dan menulis
penyelesaian yang betul
dengan lengkap.
Penutup

1. Murid membuat rumusan keseluruhan berkaitan isi pelajaran dengan


bimbingan guru serta mengenalpasti tahap kefahaman masing-masing
tentang pelajaran ini.
BBM LCD & Komputer, Buku Teks, Kalkulator, Modul Matematik

17
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SESI 2023/2024

• 32/32 dapat mencapai objektif pdp pada hari ini.


• Murid- murid yang kurang menguasai di berikan bimbingan berfokus oleh
REFLEKSI guru dan rakan untuk pemulihan.
• Latihan pengukuhan dan pengayaan akan dilengkapkan oleh murid dalam
Modul Matematik sebagai tugasan di rumah.

18
