RPH M1-Selasa 21.3.2023 Nurlyana Ezani
RPH M1-Selasa 21.3.2023 Nurlyana Ezani
Kelas 3 Pekaka
Tema Tema 6: Kelestarian Alam
2.2.1 Membaca, memahami, dan menaakul bahan untuk mendapatkan; (i) kosa kata
Standard Pembelajaran
HP PKJR
6.3.3 Kepentingan memakai topi keledar yang sesuai
Pada akhir PdPC murid dapat :
Objektif 1. Membaca dan mengenal pasti maksud kosa kata
2. Menyatakan kepentingan memakai topi keledar yang sesuai.
Murid berjaya :
Kriteria kejayaan
membaca dan mengenal pasti maksud kosa kata dengan betul
Pengenalan :
Aktiviti Murid ditunjukkan contoh bangunan berteknologi hijau di Malaysia melalui poster.
Aktiviti :
1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dengan tajuk pelajaran.
2. Murid diminta membuka buku teks ms 34.
3. Murid membaca dan memahami petikan.
4. Murid dibimbing mencari maksud kosa kata menggunakan kamus.
5. Murid membaca dan mengenal pasti maksud kosa kata.(KBAT)
6. Murid membuat latihan dalam buku aktiviti ms 38-39
7. Murid membaca dialog dalam BAM PKJR m/s 27 dengan sebutan dan intonasi yang
betul.
8. Secara berpasangan, murid melakonkan dialog tersebut. (PAK 21) (PBD)
Penutup :
Murid bersoal-jawab dengan guru semasa guru membuat kesimpulan tentang isi
pelajaran.
Refleksi/Catatan JUMLAH:
PdP diteruskan oleh guru relif. Guru terlibat dengan Anugerag Nilam Selangor.
Kelas 1 Nuri
Tema Lindungi Alam
Standard Pembelajaran 5.3.1(iv) Memahami dan mengenal pasti jenis ayat seruan mengikut konteks
Pada akhir pebgajaran dan pembelajaran , murid dapat :
Objektif Mengenal pasti dan menggunakan empat ayat seruan dengan betul.
Murid dapat :
Kriteria kejayaan 1. Mengenal pasti ayat seruan berdasarkan bahan
2. Membina ayat seruan berdasarkan bahan
Refleksi/Catatan JUMLAH:
PdP diteruskan oleh guru relif. Guru terlibat dengan Anugerag Nilam Selangor.
PENULISAN RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( RPH )
Kelas 1 Camar
Tema Lindungi Alam
5.3.1(iv) Memahami dan mengenal pasti jenis ayat seruan mengikut konteks
Standard Pembelajaran
Pada akhir pebgajaran dan pembelajaran , murid dapat :
Objektif Mengenal pasti dan menggunakan empat ayat seruan dengan betul.
Murid dapat :
Kriteria kejayaan 1. Mengenal pasti ayat seruan berdasarkan bahan
2. Membina ayat seruan berdasarkan bahan
Refleksi/Catatan JUMLAH:
PdP diteruskan oleh guru relif. Guru terlibat dengan Anugerag Nilam Selangor.